Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εγω παρουσιαζομαι Ροδο, ξερετε ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση και το σπεν.Ελπιζω μεχρι της Ιανουαριου να εχουν τελιωσει και τα 2 γιατι θα χρειαστω φοιτητικη αδεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giannis8414 είπε

Παιδια εγω παρουσιαζομαι Ροδο, ξερετε ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση και το σπεν.Ελπιζω μεχρι της Ιανουαριου να εχουν τελιωσει και τα 2 γιατι θα χρειαστω φοιτητικη αδεια

πια ημερομηνια παρουσιαζεσαι???? Παντως το να παρεις αδεια ειναι καθαρα στο διοικητη αν στη δωσει

Επεξ/σία από cask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ThPadelis είπε

Δεν γνωρίζω τίποτα ακόμα φίλε.

Πάντως αν μείνεις Φερες είναι καλά. Εγώ παρουσιάστηκα τον Σεπτέμβρη. Πάρε μαζί σου αντικουνουπικα και ισοθερμικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannis8414 είπε

Παιδια εγω παρουσιαζομαι Ροδο, ξερετε ποσο καιρο θα κρατησει η εκπαιδευση και το σπεν.Ελπιζω μεχρι της Ιανουαριου να εχουν τελιωσει και τα 2 γιατι θα χρειαστω φοιτητικη αδεια

Στο σπεν μπορείς να πας και με την επόμενη εσσο αν υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος αλλά το να δώσεις μάθημα δεν.. Αδεια μέσα στο σπεν δεν παίρνεις πάντως, και αν πάρεις θα είναι δικές σου μέρες και αν δεν συμπληρώσεις κάποιες μέρες ξαναπερνας σπεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι Λάρισα στις 15 και από εκεί θα πάω Στεφανοβίκειο για τη βασική εκπαίδευση (αεροπορία στρατού ξηράς). Έχει κάποιος εμπειρία από εκεί;

Γνωρίζει κανείς πόσο διαρκεί η βασική εκπαίδευση και το ΣΠΕΝ που έπεται (εάν έχω καταλάβει καλά) ;  Δεν γνώριζα για την ύπαρξη του ΣΠΕΝ και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι και πού θα το κάνω. Θέλω να δώσω κάποια μαθήματα από τέλη Ιανουαρίου και μετά για να τελειώσω τη σχολή μου. Θα έχω τελειώσει μέσα Ιανουαρίου;

Επεξ/σία από Manectric
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Manectric είπε

Καλημέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι Λάρισα στις 15 και από εκεί θα πάω Στεφανοβίκειο για τη βασική εκπαίδευση (αεροπορία στρατού ξηράς). Έχει κάποιος εμπειρία από εκεί;

Γνωρίζει κανείς πόσο διαρκεί η βασική εκπαίδευση και το ΣΠΕΝ που έπεται (εάν έχω καταλάβει καλά) ;  Δεν γνώριζα για την ύπαρξη του ΣΠΕΝ και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι και πού θα το κάνω. Θέλω να δώσω κάποια μαθήματα από τέλη Ιανουαρίου και μετά για να τελειώσω τη σχολή μου. Θα έχω τελειώσει μέσα Ιανουαρίου;

Δεν έχω πάει Στεφανοβίκειο αλλά είμαι από Βόλο και έχω ακούσει διάφορα. Άτομα που ήταν πιο παλιά εκεί λένε ότι ήταν μια χαρά πολύ χαλαρά σαν στρατόπεδο. Γνωστός που πήγε πρόσφατα είπε ότι είναι χάλια από εγκαταστάσεις, πολύ βρωμιά και γενικά πολύ τρέξιμο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Manectric είπε

Καλημέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι Λάρισα στις 15 και από εκεί θα πάω Στεφανοβίκειο για τη βασική εκπαίδευση (αεροπορία στρατού ξηράς). Έχει κάποιος εμπειρία από εκεί;

Γνωρίζει κανείς πόσο διαρκεί η βασική εκπαίδευση και το ΣΠΕΝ που έπεται (εάν έχω καταλάβει καλά) ;  Δεν γνώριζα για την ύπαρξη του ΣΠΕΝ και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι και πού θα το κάνω. Θέλω να δώσω κάποια μαθήματα από τέλη Ιανουαρίου και μετά για να τελειώσω τη σχολή μου. Θα έχω τελειώσει μέσα Ιανουαρίου;

20 μέρες το σπεν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...στις 31/12/18 ληγει η αναβολη μου και λογικα με την επομενη εσσο θα μπω

το προβλημα μου ειναι το εξης..ειδα οτι αν κατατασσεσαι πλεον σε παχυσαρκα ατομα με ΔΒΣ ανω του 40 πας για αναβολη

το βαρος εχει σκαρφαλωσει στα 160 κιλα με υψος 1,86 λογο θυροειδιτιδας και συνδρομου hashimoto οπου πλεον παρακολουθουμαι εδω και 6 μηνες απο γιατρο 

εχει καποιος εμπειρια πανω σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα μπεις με επομενη εσσο αλλα μεθεπομενη,δηλαδη μαρτιο.

Ηταν ενας σε επομενη σειρα που ουσιαστικα του ειπαν λογω παχυσαρκιας να του δωσουν 2 φορες αναβολη και τη 3η να βγει ι5 και να μη κανει θητεια μιας και ο στρατος ειναι κυριως ορθοστασια και θα ειχε μεγαλο θεμα.

Αν δε ψηνεις να ταλαιπωρεισαι τσαμπα και να δημιουργησεις και αλλο προβλημα στον εαυτο σου (οπως εγω που μου ξανα εφερε προβλημα στο γονατο και μαλλον θα μπω χειρουργειο) βγες ι5 και χαιρετα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά και απο μένα.

Εγώ είμαι για 79 ΤΥΠΕΘ, Κοκκάρι Σάμου. Ψάχνω και εγώ πληροφορίες για τη μονάδα και μέχρι στιγμής έχω βρει λίγα πράγματα αλλά λένε τα χειρότερα. Όποια πληροφορία υπάρχει ευπρόσδεκτη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Δε θα μπεις με επομενη εσσο αλλα μεθεπομενη,δηλαδη μαρτιο.

Ηταν ενας σε επομενη σειρα που ουσιαστικα του ειπαν λογω παχυσαρκιας να του δωσουν 2 φορες αναβολη και τη 3η να βγει ι5 και να μη κανει θητεια μιας και ο στρατος ειναι κυριως ορθοστασια και θα ειχε μεγαλο θεμα.

Αν δε ψηνεις να ταλαιπωρεισαι τσαμπα και να δημιουργησεις και αλλο προβλημα στον εαυτο σου (οπως εγω που μου ξανα εφερε προβλημα στο γονατο και μαλλον θα μπω χειρουργειο) βγες ι5 και χαιρετα τους.

Όλη αυτή η διαδικασία γνωρίζουμε πως μπορεί να γίνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darkshadow254 είπε

Όλη αυτή η διαδικασία γνωρίζουμε πως μπορεί να γίνει; 

Στις ιατρικες εξετασεις που κανεις οταν μπαινεις.Τωρα δε ξερω εαν γινεται κατι με χαρτια γιατρων πριν μπεις.Ρωτα το σε κανα φρουραχειο,στρατολογια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...