Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Archilleo είπε

Γεια σας! Ενα φιλαρακι που περναει μια φαση μεταβατικη στη ζωη του, δηλαδη, περνουσε και ακομα περναει κρισεις πανικου, καταθλιπτικες διαθεσεις, καμια φορα αγοραφοβια ή κοινωνικη φοβια. Μου λεει οτι δεν θελει να πει ή να δειξει ή να τον καταλαβουν με καποιο τροπο οτι εχει θεματα, επειδη ξερετε τι μπουλινγκ πεφτει μετα. Θελει να μην βγει γιωτας. Γραψτε μου, τα ατομα που ειχαν τετοια θεματα και χρειαστηκαν να μπουν στρατο, τι εκαναν και πως το αντιμετωπισαν ή πως τους αντιμετωπιζουν μεσα; Πειτε μου κατι , ωστε να μπορεσω να τον χαλαρωσω λιγακι...

Άμα τα έχει όλα αυτά δεν μπορεί να βγει Ι5 να τελειώνει?

 

 

Επεξ/σία από cthulhucarbide
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Archilleo είπε

Μου λεει οτι δεν θελει να πει ή να δειξει ή να τον καταλαβουν με καποιο τροπο οτι εχει θεματα, επειδη ξερετε τι μπουλινγκ πεφτει μετα. Θελει να μην βγει γιωτας.

Καλησπέρα, πες του φίλου σου πως τα πράγματα δεν είναι παντού/τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζουν,

για τη δική μου μονάδα τουλάχιστον για την οποία μπορώ να μιλήσω, που είχαμε κάποια παιδιά που είχαν θέματα είτε μεγαλύτερα είτε μικρότερα, είτε παθολογικά είτε ψυχολογικά, δεν επιτρέπαμε σε κανένα μπάστ@ρδο να τα πειράξει, και αν κάποιος τους ενοχλούσε τον γ@μάγαμε οι υπόλοιποι...

Πρώτον γιατί προφανώς δεν ήταν σωστό, και δεύτερον όταν κάποιος ακόμα και άοπλος έχει πρόσβαση σε όπλα και σφαίρες δεν τον προκαλείς (στη μονάδα μου είχαμε κανονικά κουμπωμένες γεμιστήρες και λουκέτα οπλοβαστών που άνοιγαν με το χέρι), οπότε γενικά μπουλινγκ δεν έπεφτε. Ούτε είχαν πρόβλημα ένταξης στην παρέα, όσοι ήταν απόμακροι ήταν από επιλογή τους και όχι για το Ι τους.

Μπορεί να ήμασταν εξαίρεση, δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες μονάδες-εσσο.

Γενικά να του πεις, το τι Ι θα βγει να το γράψει στα @@ του, 9 μήνες είναι, να μπει να παίξει το ρόλο του και να φύγει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Archilleo είπε

Οκ. Ευχαριστω πολυ! Το ξερω οτι ειναι θεμα τυχης αν θα πεσεις σε κακη μοναδα η καλη. 

Αλλά επειδή μπορεί να πέσει σε κακή μονάδα, καλύτερα να μην το ρισκάρει. Να πάρει τις αναβολές που δικαιούται και να σκεφτει για Ι5. Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την απαλλαγή για την υπόλοιπη ζωή του. Όλα καλά.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος ποιες είναι οι επιπτώσεις απ την απαλλαγή της θητείας με ι5 για "ψυχιατρικούς" λόγους; Ισχύει ότι υπάρχουν επιπτώσεις μόνο για το αν θες να μπεις στην αστυνομία/πυροσβεστική κλπ;

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες γνωριζει κανείς πότε ειναι η ορκομωσια της α εσσο του 19; το ξερω οτι ειναι νωρις και δεν εχει ερθει το χαρτι σε κανεναν αλλα εχω να δωσω μαθημα στη σχολη στις 6 φλεβαρη και θελω να ξερω αν θα ειμαι εξω τοτε. ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sotos94 είπε

μαγκες γνωριζει κανείς πότε ειναι η ορκομωσια της α εσσο του 19; το ξερω οτι ειναι νωρις και δεν εχει ερθει το χαρτι σε κανεναν αλλα εχω να δωσω μαθημα στη σχολη στις 6 φλεβαρη και θελω να ξερω αν θα ειμαι εξω τοτε. ευχαριστω.

Είναι πάντα 2 εβδομάδες μετά την κατάταξη .Συνηθως μέσα του μηνός μπαίνουν οι καινούργιες εσσο όποτε μέχρι τέλη του μήνα θα είσαι μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Palikarosss είπε

Είναι πάντα 2 εβδομάδες μετά την κατάταξη .Συνηθως μέσα του μηνός μπαίνουν οι καινούργιες εσσο όποτε μέχρι τέλη του μήνα θα είσαι μέσα 

28 Ιανουαρίου ή 4 Φεβρουαρίου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, 1comment είπε

Αλλά επειδή μπορεί να πέσει σε κακή μονάδα, καλύτερα να μην το ρισκάρει. Να πάρει τις αναβολές που δικαιούται και να σκεφτει για Ι5. Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την απαλλαγή για την υπόλοιπη ζωή του. Όλα καλά.

Το ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα με ι5, μονο σε σωματα ασφαλειας υπαρχει δεν γινεται να δουλεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς πότε τελειώνει το ΣΠΕΝ της ΣΤ ΕΣΣΟ 2018; Ο διοικητής στη βασική εκπαίδευση είπε μέσα Γενάρη. Τι σημαίνει μέσα Γενάρη; Είναι 10, 15, 20, 25 Γενάρη; Θέλω να δώσω μαθήματα τέλη Γενάρη και γι' αυτό με απασχολεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...