Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, yanis13 είπε

Ναι καλή επιλογή, αυτό πάρε.

Όσον αφορά το μαξιλάρι, εγώ εστρωνα σεντόνι πάνω από την κουβέρτα του στρατού (πάνω και από τον φάκελο) και έβαζα από πάνω τον υπνοσακο, με το κεφάλι στο ύψος του φακέλου. Άρα είχα σαν μαξιλάρι τον φάκελο.

Εναλλακτικά βγάζεις χειρουργικά το μαξιλάρι απο τον φάκελο (όταν έχεις έξτρα κρεβάτι να τον αφήσεις) και το πρωί το βάζεις εξίσου χειρουργικά και είσαι gg. Φυσικά δεν ακουμπας ούτε κατα διάνοια απευθείας, όπως λες, σεντόνι απο πάνω και υπνόσακο

5 λεπτά πριν, pngs_krls είπε

Ξέρουμε τίποτα ποτέ ανοίγουν μεταθεσης τις 373? 

Αν εννοείς πότε θα γίνουν, τότε μιλάμε για μέσα Γενάρη να παρουσιαστούν στις νέες τους μονάδες, αυτά πάντα χωρίς βύσμα, οι βυσματίες μπορούν να φύγουν σε όλο το διάστημα μέχρι να φτάσει το 6μηνο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βυσματικές βγαίνουν μετά τα ΣΠΕΝ αλλιώς πάει για 6μηνο. Τώρα ξέμπαρκα αν μπορέσει να σε πάρει το βύσμα σου στο τρίμηνο, οκ, αλλά αυτό δε γίνεται μαζικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, techG είπε

Καλησπερες στην παρεα. Παρουσιάζομαι σε 2 εβδομαδες και ηθελα να ρωτησω αν γινεται να γλιτωσω το Ι4 και ας εχω υψηλο bmi, ειμαι 178 140 κιλα ωστοσο τα πηρα τα   τελευταια χρονια με την καραντινα και το σωμα δεν δειχνει τοσα κιλα ακομα και στα καλυτερα μου με 10% λιπος ημουν 85κιλα που είναι παραπανω από το «φυσιολογικο bmi».Υπαρχει λοιπον τροπος να παω ι3 ενοπλο(δεν με ενδιαφερει να φαινεται καπου το ενοπλο κλπ) απλα αφου θα χασω που θα χασω από την ζωη μου 9 μηνες να κανω και κατι εστω και αν αυτό είναι σκοπιες και καμια ασκηση από το να καθομαι ολο αυτό το διαστημα… Μιλησα με φιλους που παρουσιαστικαν προσφατα και καποιους ουτε που τους ζύγισαν η αν καποιος ζητουσε να παει ι3 ενοπλο από ι4 τους το επετρεπαν.. εχω γενικα ελπιδα ή μολις ανεβω στην ζυγαρια απλα θα με κόψουν?(εχω ξεκινησει και μια διαιτα και γυμναστικη αλλα ο χρονος δν είναι αρκετος οποτε δν θα πεσω και πολύ)

Αμα δεν είσαι ανάπηρος πολέμου ή να τους το ζητήσεις εσυ δεν σε βγάζουν ι4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Τελικά έγινε η κατανομή μου στην Δ ΕΣΣΟ 2021 στο πολεμικό ναυτικό.  Μήπως ξέρει κανένας πιο πρόσφατος να μας πει τι παίζει γενικά στον Σκαραμαγκά με τα κινητά  τα παίρνουν η κάνουν τα στραβά ματια;Έχω ένα παλιό smartphone άμα του αφαιρέσω τις κάμερες τελείως από πάνω του θα υπάρχει κάποιο θέμα;

Επεξ/σία από Gerasimos2021
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Gerasimos2021 είπε

Καλησπέρα. Τελικά έγινε η κατανομή μου στην Δ ΕΣΣΟ 2021 στο πολεμικό ναυτικό.  Μήπως ξέρει κανένας πιο πρόσφατος να μας πει τι παίζει γενικά στον Σκαραμαγκά με τα κινητά  τα παίρνουν η κάνουν τα στραβά ματια;Έχω ένα παλιό smartphone άμα του αφαιρέσω τις κάμερες τελείως από πάνω του θα υπάρχει κάποιο θέμα;

Κολλητός μου μπήκε πέρσι, τους τα πήραν τα κινητά. Εαν αφαιρέσεις την κάμερα δε θα έχεις θέμα θεωρώ.

Γενικά κατά την κατάταξη στην Αεροπορία και το Ναυτικό, είναι αυστηροί στο θέμα κινητό, καμία σχέση με Ξηράς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παρουσιάζομαι Κομοτηνή σε 10 μέρες ξέρει κανείς αν θα μπορέσω να πάω Ελδυκ και πότε το δηλώνω?

Επεξ/σία από Grgd7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε χαρτί σε κάποιον γνωστό μου που λέει τεχνικό (οπλ), τι σημαίνει? Ξέρω ότι άλλου λέει ΥΕΑ. Δεν θέλει να πάει έφεδρος, απλη θητεία θέλει αλλά έχω περιέργεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Elantee είπε

Ήρθε χαρτί σε κάποιον γνωστό μου που λέει τεχνικό (οπλ), τι σημαίνει? Ξέρω ότι άλλου λέει ΥΕΑ. Δεν θέλει να πάει έφεδρος, απλη θητεία θέλει αλλά έχω περιέργεια

Τεχνικό σημαίνει πως φτιάχτηκε. 

15 ώρες πριν, Gerasimos2021 είπε

Στην προπαίδευση  εννοείς η μετά;

Στην προπαίδευση, μετά ούτως ή αλλως είχαν κινητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρουσιαζομαι την Δευτερα και θελω να παω ΕΛΔΥΚ αλλα λογω φαρμακευτικης αγωγης θα βγω αοπλος. Σε περιπτωση που δεν το αναφερω για να βγω ενοπλος θα ειναι ευκολο να κρυψω τα χαπια που περνω οταν μπαινω στα στρατοπεδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...