Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nicktsj είπε

Παιδια παρουσιαζομαι την Δευτερα και θελω να παω ΕΛΔΥΚ αλλα λογω φαρμακευτικης αγωγης θα βγω αοπλος. Σε περιπτωση που δεν το αναφερω για να βγω ενοπλος θα ειναι ευκολο να κρυψω τα χαπια που περνω οταν μπαινω στα στρατοπεδα?

Στη περίπτωση που γίνει η στραβή λέμε και το ανακαλύψουν η ποινή για απόκρυψη ιατρικού προβλήματος που αλλάζει τη σωματική ικανότητα να ξέρεις είναι βαριά.

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα , τα στρατοδικεία δεν είναι ότι καλύτερο.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τεχνικό σημαίνει πως φτιάχτηκε.

Τι εννοείς

4 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

 

 

Επεξ/σία από Elantee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Παρουσιαζομαι την αλλη εβδομαδα Εβρο. Δικαιουμαι κατ εξαιρεση μεταθεση για εξαιρετικα κοινωνικους λογους ( ανιατη ασθενεια αδερφού ). Ξερουμε αν την δινουν σιγουρα και περιπου ποτε ? Βυσμα να βαλω ή δεν χρειαζεται να υποχρεωνομαι σε αλλους ?

Επεξ/σία από pav03
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Elantee είπε

Τι εννοείς

 

Είναι Σώμα, άρα ούτε θα έχει πολλές υπηρεσίες, ούτε θα έχει γκασμάδες στελέχη. Στοιχειωδώς τυπικός να είναι και θα περάσει μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, FalseShepherd είπε

Βυσματικές μεταθέσεις κατα την διάρκεια των ΕΚΕ παίζουν;

Ναι, παίζει.

Αν βγει τότε, λογικά στα καπάκια μετά το πέρας της εκπαίδευσης φεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ, στονεο εδώ (αν και έμπαινα που και που σαν επισκέπτης)

Γράφω αυτό το ποστ τώρα γιατί παίζει να έχω κάνει μαλακία, στις 17 μπαίνω και ξέχασα εντελώς να βγάλω ακτινογραφία. Τώρα δεν ξέρω αν προλαβαίνω (γιατί δεν ξέρω αν χρειάζεται ραντεβού). Θα πάρω αύριο νωρίς τηλέφωνο στο 401 αλλά κάτι μου λέει ότι θα με γράψουν. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, S0meBSbruh είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ, στονεο εδώ (αν και έμπαινα που και που σαν επισκέπτης)

Γράφω αυτό το ποστ τώρα γιατί παίζει να έχω κάνει μαλακία, στις 17 μπαίνω και ξέχασα εντελώς να βγάλω ακτινογραφία. Τώρα δεν ξέρω αν προλαβαίνω (γιατί δεν ξέρω αν χρειάζεται ραντεβού). Θα πάρω αύριο νωρίς τηλέφωνο στο 401 αλλά κάτι μου λέει ότι θα με γράψουν. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μίλα με 401 και προσπάθησε να κάνεις είτε εκεί είτε σε άλλο νοσοκομείο, σίγουρα σε κάποιο θα βρεις.

Αν στην τελική δε μπορέσεις, θα τους πεις στην κατάταξη ότι την ξέχασες ή ότι δεν έχεις κάνει και λογικά θα σε πάνε αυτοί να κάνεις. Άραξε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Είναι Σώμα, άρα ούτε θα έχει πολλές υπηρεσίες, ούτε θα έχει γκασμάδες στελέχη. Στοιχειωδώς τυπικός να είναι και θα περάσει μια χαρα...

Όχι, εννοώ το ΟΠΛ τι είναι? Εμένα έλεγε ΥΕΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, S0meBSbruh είπε

Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω; 

9 το πρωί ξεκινάνε να κάνουν ακτινογραφίες χωρίς ραντεβού, καλό θα ήταν να πας εκείνη την ώρα για να μην μπλέξεις με πιθανή ουρά μετέπειτα. Εγώ παρουσιαζόμουν 22 Σεπτέμβρη και πήγα 20 για να κάνω αμέσως μετά και το μοριακό που ζητούσαν κατά την κατάταξη. Τα αποτελέσματα της ακτινογραφίας βγαίνουν στις 2 το μεσημέρι την ίδια μέρα ή πας την επόμενη το πρωί αν δεν θες να περιμένεις. Δεν θα λάβεις κάποια ακτινογραφία στα χέρια σου παρά μόνο μία σφραγίδα στο έντυπο σημείωμα κατάταξης σου που θα έχεις παραδώσει, ότι δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαρτιά για τις κατ εξαιρεση μεταθεσεις τα προσκομίζουμε μετά την ορκωμοσία ή να τα έχω μαζί μου όταν είναι να παρουσιαστώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2021 στις 2:52 ΠΜ, techG είπε

Καλησπερες στην παρεα. Παρουσιάζομαι σε 2 εβδομαδες και ηθελα να ρωτησω αν γινεται να γλιτωσω το Ι4 και ας εχω υψηλο bmi, ειμαι 178 140 κιλα ωστοσο τα πηρα τα   τελευταια χρονια με την καραντινα και το σωμα δεν δειχνει τοσα κιλα ακομα και στα καλυτερα μου με 10% λιπος ημουν 85κιλα που είναι παραπανω από το «φυσιολογικο bmi».Υπαρχει λοιπον τροπος να παω ι3 ενοπλο(δεν με ενδιαφερει να φαινεται καπου το ενοπλο κλπ) απλα αφου θα χασω που θα χασω από την ζωη μου 9 μηνες να κανω και κατι εστω και αν αυτό είναι σκοπιες και καμια ασκηση από το να καθομαι ολο αυτό το διαστημα… Μιλησα με φιλους που παρουσιαστικαν προσφατα και καποιους ουτε που τους ζύγισαν η αν καποιος ζητουσε να παει ι3 ενοπλο από ι4 τους το επετρεπαν.. εχω γενικα ελπιδα ή μολις ανεβω στην ζυγαρια απλα θα με κόψουν?(εχω ξεκινησει και μια διαιτα και γυμναστικη αλλα ο χρονος δν είναι αρκετος οποτε δν θα πεσω και πολύ)

Όταν θα έχεις καμία 20μερη εμπλοκή στη γκατζα και θα βαράς συνεχωμενα  γερμανικά στους -10, θα λες τι μ@λακ@ς ήμουν και δεν βγήκα Ι4. Ουδείς ενδιαφέρεται τι έκανες στο στρατό η αν ήσουν άοπλος, οπότε μην έχεις κόμπλεξ. Αν μπορείς να βγεις άοπλος βγες! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...