Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, papageorge007 είπε

Αν πάω χωρίς να έχω κάνει τεστ για covid θα υπάρξει θέμα;

Υπάρχει περίπτωση να δεχθούν rapid test αντί για μοριακό;

Το πολύ πολύ θα σε βάλουν να κάνεις εκ νέου τεστ εκεί

24 λεπτά πριν, Hellsing είπε

Δικαιουμαστε καποια εκπτωση με το σημειωμα καταταξης σε ΚΤΕΛ ?

Δικαιούσαι δωρεάν εισιτήριο για το φθηνότερο μέσο άρα ναι. Πρέπει να πας όμως πρώτα στο φρουραρχείο της περιοχής σου να εκδώσεις το αντίστοιχο χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2018 στις 11:24 ΠΜ, billdanos είπε

Συνεχίζουμε εδώ... Απορίες & ερωτήσεις σχετικά με στρατιωτικά θέματα. 

Καλησπέρα. Έκλεισα τα 18 φέτος τον Ιούλιο και είχα και έχω σκοπό να πάω στρατό και μετά να πραγματοποιήσω τις σπουδές μου (εχω περάσει ΑΕΙ). Ένας θείος μου είχε δηλώσει εθελοντής στρατιωτικός και τον φώναξαν στην επόμενη εσσο. Το ίδιο έκανα και εγώ τον Ιούλιο και δεν με πήραν τον Σεπτέμβρη. Έστειλα mail να δω τι μπορώ να κάνω (στην στρατολογία Κρήτης) και μου είπαν να κάνω αίτηση στο site της στρατολογίας σαν προτακτος. Βγήκε η εσσο της ξηράς του Νοεμβρίου και δεν έχει έρθει τίποτα. Πήρα τηλέφωνο και μου λένε δεν ξέρουν πότε θα μπω. Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάτι για να με καλέσουν?.

*Το σαητ γράφει ότι δεν με έχει κατατάξει κάπου. Μόνο ότι είμαι στρατός ξηράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Itsyourboy είπε

Καλησπέρα. Έκλεισα τα 18 φέτος τον Ιούλιο και είχα και έχω σκοπό να πάω στρατό και μετά να πραγματοποιήσω τις σπουδές μου (εχω περάσει ΑΕΙ). Ένας θείος μου είχε δηλώσει εθελοντής στρατιωτικός και τον φώναξαν στην επόμενη εσσο. Το ίδιο έκανα και εγώ τον Ιούλιο και δεν με πήραν τον Σεπτέμβρη. Έστειλα mail να δω τι μπορώ να κάνω (στην στρατολογία Κρήτης) και μου είπαν να κάνω αίτηση στο site της στρατολογίας σαν προτακτος. Βγήκε η εσσο της ξηράς του Νοεμβρίου και δεν έχει έρθει τίποτα. Πήρα τηλέφωνο και μου λένε δεν ξέρουν πότε θα μπω. Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάτι για να με καλέσουν?.

*Το σαητ γράφει ότι δεν με έχει κατατάξει κάπου. Μόνο ότι είμαι στρατός ξηράς

Ξανα αίτηση και αν δεν σε πάρουν τον επόμενο μηνα ξανα. (Αν έχεις μέσο βοήθα)

7 ώρες πριν, papageorge007 είπε

Αν πάω χωρίς να έχω κάνει τεστ για covid θα υπάρξει θέμα;

Υπάρχει περίπτωση να δεχθούν rapid test αντί για μοριακό;

Με ποια λόγικη χωρις τεστ η με rapid??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς που έχουμε εμβολιαστεί πλήρως και παρουσιαζόμαστε με την ΣΤ ΕΣΣΟ, δικαιούμαστε τις 5 ημέρες τιμητική που έχει ανακοινώσει ο Γεωργιάδης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, STRATOS2021 είπε

Καλησπέρα παρουσιαζομαι 18 αλλά στο 228 μκ τε, πότε θα φύγεις για Χίο;

Καλησπέρα αγορίνα, 18 του μήνα το πρωί με αεροπλάνο πάω στις 7 και 10 εσύ; 

Βυσματικες μονάδες κοντά πειραια ξέρει κανείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vaggos715 είπε

Καλησπέρα..με τον έλεγχο στην Λάρισα τι παίζει με κινητά κτλ;; Να το έχω τσέπη ή να το κρύψω;; 

Η τσέπη είναι η καλύτερη κρυψώνα

Επεξ/σία από yanis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα στο ζητήσουν, χαλάρωσε. Οι μισοί και βάλε που θα παρουσιαστούν Λάρισα θα πάνε αλλού την ίδια μέρα. Θα μαζέψουν κινητά και θα τα στείλουν υπηρεσιακά σε άλλες μονάδες; Είπαμε για τα κινητά στο ΣΞ παντού κάνουν τα στραβά μάτια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δε θα στο ζητήσουν, χαλάρωσε. Οι μισοί και βάλε που θα παρουσιαστούν Λάρισα θα πάνε αλλού την ίδια μέρα. Θα μαζέψουν κινητά και θα τα στείλουν υπηρεσιακά σε άλλες μονάδες; Είπαμε για τα κινητά στο ΣΞ παντού κάνουν τα στραβά μάτια...

Για Λιτόχωρο, πεζικό και παρουσίαση στην 592 Μ/Π, ξέρουμε αν θα παραμείνω στη 592 ή θα με στείλουν σε άλλη; Αν ναι, ποιες είναι οι υποψήφιες επιλογές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι ΕΟΔ, θα φύγεις. Αν όχι, θα κάτσεις στο 592 ή στο 647, το 592 είναι καλύτερο γιατί έχει καλύτερο κόσμο, το 647 είναι ο απόπατος του Λιτοχώρου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...