Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Inorg1992 είπε

Παιδιά καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν επιτρέπεται το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο στρατό ή θα μου το κρατήσουν? 

Ελευθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά την ημέρα που θα παρουσιαστώ τι πρέπει να πω? Επίσης πρέπει να φωνάζω κιόλας? 😂 Έτσι θα μπερδέψω τα λόγια μου ειδικά αν πρέπει να πω και πολλά.. έχω και μια μικρή δυσλεξία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ion_292 είπε

Παιδιά την ημέρα που θα παρουσιαστώ τι πρέπει να πω? Επίσης πρέπει να φωνάζω κιόλας? 😂 Έτσι θα μπερδέψω τα λόγια μου ειδικά αν πρέπει να πω και πολλά.. έχω και μια μικρή δυσλεξία

Μην αρχισεις τις φωνες οπως οι αποφοιτοι ΣΜΥ στο περιβοητο βιντεο ρε φιλε, θα σε παρουν στο ψιλο😂.

Τιποτα συγκεκριμενο δε λες, φυσιολογικα μιλας.

Αν εννοεις πως παρουσιαζεσαι (Στρατιωτης ταδε 2021 ΣΤ ΕΣΣΟ κλπ κλπ) δε τα λες στην αρχη, σας τα μαθαινουν πιο μετα. Οχι οτι χρειάζονται κιόλας, σχεδον ποτέ δε θα παρουσιάζεσαι απο ενα σημειο και μετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yanis13 είπε

Μην αρχισεις τις φωνες οπως οι αποφοιτοι ΣΜΥ στο περιβοητο βιντεο ρε φιλε, θα σε παρουν στο ψιλο😂.

Τιποτα συγκεκριμενο δε λες, φυσιολογικα μιλας.

Αν εννοεις πως παρουσιαζεσαι (Στρατιωτης ταδε 2021 ΣΤ ΕΣΣΟ κλπ κλπ) δε τα λες στην αρχη, σας τα μαθαινουν πιο μετα. Οχι οτι χρειάζονται κιόλας, σχεδον ποτέ δε θα παρουσιάζεσαι απο ενα σημειο και μετα. 

Μην ακους αυτά που λένε οσοι έχουν παει στρατό για παρουσιασεις και τετοια... Στην αρχή στα δείχνουν στην εκπαίδευση, τα λες στις πρωτες αναφορές και μετά ξεχνιέται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω. Εγώ θέλω να καταταγω στις ειδικές δυνάμεις, αλλά πριν 5 χρόνια είχα κάνει ενα χειρουργείο (έχω ορατή ουλη) κι από τότε έχω λάμα στο χέρι. Σηκώνω βάρη κανονικά, έχω βάλει και 150 κιλά στον πάγκο χωρίς ενόχληση και σηκώνω γενικά. Έκανα και κικ μπόξινγκ πάλι χωρίς προβλήματα. Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν? Θα λάβουν υπ όψιν τους τα παραπάνω? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω βγει ανυπότακτος εδώ και 6 μήνες, στο φρουραρχίω μου πρότειναν Την απαλλαγή I5 ως λύση για αποφυγή/διαγραφη του προστιμου. Γνωριζει καποιος αν ισχύει κάτι τετιο; Ψαχνω παντου και δεν βρισκω σχετικο νομο που να λεει κατι τετιο για ανυποτακτους που απαλαζοντε.

Επεξ/σία από jBilly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, γεννηθείς 2003 (δλδ είμαι υπόχρεος 2022) και είχα κάνει αίτηση ως πρότακτος για Νοέμβριο 2021 αλλά τζίφος. Έχω καλές πιθανότητες να μπω Α' ΕΣΣΟ 2022 εφ' όσον δεν κατατάχθηκα τώρα; Ποιό είναι το κριτήριο όσον αφορά το πόσο νωρίς η αργά θα μπεις στρατό μέσα σε μια χρονιά (αν υπάρχει); Η αλήθεια είναι πως δεν βιάζομαι τόσο επειδή είμαι "στρατόκαυλος", αλλά λόγω σπουδών από τον επόμενο ή μεθεπόμενο χρόνο και γενικά είμαι άτομο που θέλω να ξεμπερδεύω αν μπορώ. 

 

Χίλια συγγνώμη αν είμαι κουραστικός! Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Επεξ/σία από HeinHein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, jBilly said:

 

Να πας άμεσα στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου και να εξηγήσεις,εάν μπορούν να σε στείλουν σε κέντρο εκπαίδευσης άμεσα θα το κάνουν αλλιώς δυστυχώς δεν την γλιτώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FOTISPa είπε

Παιδιά την βοήθεια σας 

θελω να πάω ειδικές δυνάμεις αλλά να γλιτώσω τα ΤΠΕΝ και επειδή έχω γερό βύσμα αν μπω οδηγός τα γλιτώνω τα ΤΠΕΝ ;;;;

Φίλε μου για πες μου λίγο, είσαι με τα καλά σου;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, phanispal είπε

Φίλε μου για πες μου λίγο, είσαι με τα καλά σου;

Τι να σου πω έχω ακούσει ότι άμα πας οδηγός και μάγειρας τα γλυτώνεις 

26 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν δε κάνεις ΤΠΕΝ, δεν τον αξίζεις τον πράσινο μπερέ :P 

Νομίζω μόνο οι μάγειρες τα γλιτώνουν...

Και εγώ μαζί σου αλλά έτσι είναι νομίζω για τους οδηγούς και τους μάγειρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...