Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δε θα στο ζητήσουν, χαλάρωσε. Οι μισοί και βάλε που θα παρουσιαστούν Λάρισα θα πάνε αλλού την ίδια μέρα. Θα μαζέψουν κινητά και θα τα στείλουν υπηρεσιακά σε άλλες μονάδες; Είπαμε για τα κινητά στο ΣΞ παντού κάνουν τα στραβά μάτια...

Οχι ακριβώς φίλε την ίδια μπορεί να πάρει 2 μέρες για ελέγχους . 

Στις 12/11/2021 στις 1:53 ΠΜ, panosp00 είπε

Αξίζει να πέσει βύσμα για Αεροπορια Στρατού (Στεφανοβίκειο) ??

Νομιζω το απαντάς μόνος σου φίλε . Ότι έχει μπροστά τη λέξη αεροπορία δεν πάει χωρίς βύσμα . Και άσε τους άλλους να λένε και στο λέω εγώ που έχω σπουδές πάνω σε engineering . 

Ξέρει κανείς χρήματα βγάζεις μέσα στο στρατόπεδο ή σε εξόδους οπότε υπάρχουν και αν πλέον με το covid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΟΔ Λάρισα παρουσιαζομαι, ειμαι πυροβολικό...σε ποια στρατόπεδα είναι πιθανόν να με πάνε;;

Επεξ/σία από vaggos715
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

Οχι ακριβώς φίλε την ίδια μπορεί να πάρει 2 μέρες για ελέγχους . 

Νομιζω το απαντάς μόνος σου φίλε . Ότι έχει μπροστά τη λέξη αεροπορία δεν πάει χωρίς βύσμα . Και άσε τους άλλους να λένε και στο λέω εγώ που έχω σπουδές πάνω σε engineering . 

Ξέρει κανείς χρήματα βγάζεις μέσα στο στρατόπεδο ή σε εξόδους οπότε υπάρχουν και αν πλέον με το covid.

Οκ σωστός επείδη δεν ήταν Π.Α. και ήταν αερ. στρατού δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

 

Θα βγάζεις τρομερά χρήματα (8,8€) τον μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για έρευνα πληροφορικής στο Λιτόχωρο, υπάρχει περίπτωση με βύσμα να πάω κατευθείαν Αθήνα στο ΚΕΠΥΕΣ να κάνω εκεί την εκπαίδευση ή θα φάω 2 μήνες στο Λιτόχωρο για βασική εκπαίδευση και ΣΠΕΝ και η μετάθεση θα γίνει αργότερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BadNewsAkis είπε

Για έρευνα πληροφορικής στο Λιτόχωρο, υπάρχει περίπτωση με βύσμα να πάω κατευθείαν Αθήνα στο ΚΕΠΥΕΣ να κάνω εκεί την εκπαίδευση ή θα φάω 2 μήνες στο Λιτόχωρο για βασική εκπαίδευση και ΣΠΕΝ και η μετάθεση θα γίνει αργότερα; 

Λογικά θα κάτσεις Λιτόχωρο να κάνεις ΣΒΕΝ ΣΠΕΝ και μετά θα σε κατεβάσει το βύσμα . Καλύτερα κιόλας, είναι πολύ καλά Λιτόχωρο. Ξέρω άτομο που έφυγε μετά τα ΣΒΕΝ και κατέληξε να κάνει προς το τέλος της θητείας του χρωστούμενα ΣΠΕΝ στην Αυλώνα. Το φυσούσε και δε κρύωνε😂.

Αλλα την τελική γνώμη την έχει το βύσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BadNewsAkis είπε

Έχουμε μήπως και πληροφορίες για δόκιμος Έρευνας Πληροφορικής τι παίζει; 

Θες Αθήνα ή θες Δόκιμος; Και τα δύο μαζί ζόρικο. Δόκιμος στο ΚΕΠΥΕΣ και να φεύγεις 2 κάθε μέρα δε παίζει. Ή δόκιμος παραμεθόριο, όπου λογικά θα περάσεις τη ΣΕΑΠ, είτε φαντάρος ΕΠ στο Πεντάγωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στρατολογικά γραφεία των μονάδων δεν είναι κλειστά σήμερα …; Με πήραν πριν λίγο για επιβεβαίωση στοιχείων ….Κυριακή στις 6 η ώρα το απόγευμα ....το τηλέφωνο δε βγάζει στρατόπεδο είναι δυνατόν....  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosp00 είπε

Οκ σωστός επείδη δεν ήταν Π.Α. και ήταν αερ. στρατού δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

 

Θα βγάζεις τρομερά χρήματα (8,8€) τον μήνα

οχι φιλε και στις 2 πλέον πας με βύσμα το λέω απο γνωστούς μου μπήκαν το 2020-2021. Επίσης δεν λέω πόσα βγάζεις αλλά οταν πάρεις μαζί σου κάρτα εάν βγάζεις απο ATM του στρατοπέδου ή έξω οταν έχεις έξοδο.

2 ώρες πριν, moras20 είπε

Παρουσιάζομαι θήβα την Τετάρτη, ξέρετε αν υπάρχει θέμα με τα κινητά? περνάει σε σλιπινγκ μπαγκ?

Κινητά παντα απογορευονται στο στρατό αλλα επειδη ο Ε.Σ πλέον έχεικαταλαβει οτι εν ετει 2021 και απο προηγουμενα χρονια οι νεοι το εχουν αναγκη είτε για τραπεζες είτε για να μιλησουν με δικοςυ τους επιτρεπονται.Αλλα μην το δειξεις και οταν σε ρωτησουν πες οχι.Να το εχεις παντα επανω σου γιατι εαν περασεις καπου χωρις μεσο και μπεις πεζικο θα εισαι με την σαρα και τη μαρα και πεφτει ψειρισμα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, jerry banana είπε

οχι φιλε και στις 2 πλέον πας με βύσμα το λέω απο γνωστούς μου μπήκαν το 2020-2021. Επίσης δεν λέω πόσα βγάζεις αλλά οταν πάρεις μαζί σου κάρτα εάν βγάζεις απο ATM του στρατοπέδου ή έξω οταν έχεις έξοδο.

 

Παιζει ATM οντως; 4-5 στρατοπεδα γυρισα, δεν ειδα ATM! Στις εξοδους σηκωναμε λεφτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ νομίζω πως τα στρατόπεδα δεν έχουν ΑΤΜ, εδώ το επιτελείο και με το ζόρι έχει 1

44 λεπτά πριν, jerry banana είπε

οχι φιλε και στις 2 πλέον πας με βύσμα το λέω απο γνωστούς μου μπήκαν το 2020-2021. Επίσης δεν λέω πόσα βγάζεις αλλά οταν πάρεις μαζί σου κάρτα εάν βγάζεις απο ATM του στρατοπέδου ή έξω οταν έχεις έξοδο.

Κινητά παντα απογορευονται στο στρατό αλλα επειδη ο Ε.Σ πλέον έχεικαταλαβει οτι εν ετει 2021 και απο προηγουμενα χρονια οι νεοι το εχουν αναγκη είτε για τραπεζες είτε για να μιλησουν με δικοςυ τους επιτρεπονται.Αλλα μην το δειξεις και οταν σε ρωτησουν πες οχι.Να το εχεις παντα επανω σου γιατι εαν περασεις καπου χωρις μεσο και μπεις πεζικο θα εισαι με την σαρα και τη μαρα και πεφτει ψειρισμα πολυ.

Ανεκαθεν η ΑΣ ήθελε βύσμα. Κατα τύχη δε πας με τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BadNewsAkis είπε

Έχουμε μήπως και πληροφορίες για δόκιμος Έρευνας Πληροφορικής τι παίζει; 

Πρεπει να εισαι Ι1 ή Ι2 με πτυχίο. Να έχεις κότσια να αντέξεις λιγες βδομάδες χαϊδάρι πριν πας στο γουδί. Αφού ονομαστείς πας παραμεθόριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ProponitisTouKanape είπε

Κι εγώ νομίζω πως τα στρατόπεδα δεν έχουν ΑΤΜ, εδώ το επιτελείο και με το ζόρι έχει 1

Ανεκαθεν η ΑΣ ήθελε βύσμα. Κατα τύχη δε πας με τίποτα

κατα ποσο ανεκαθεν δεν ξερω αλλα απο 2000 και μετα οπως τα λες ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...