Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
1 ώρα πριν, stcp είπε

Στην 5η σελιδα το thread του FS2020?

Ολοι παραλια? Κανεις δεν πεταει?

Λοιπον, τρεξτε να προλαβετε!

Επενδυστε! 

 

Αεροδρόμιο Μυτιλήνης ή τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να πετάξω κοντά τρεις μήνες και με τρώει κάθε μέρα. Χαίρομαι τουλάχιστον που έχουν βγει πολλά ωραία πράγματα στο μεταξύ για όταν επανέλθω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάτι πρέπει να κάνουν με τον content manager και τον download manager, είναι χαζό που πρέπει να τρέχει το παιχνίδι για να κάνει τα updates ή να πρέπει να το ανοίξεις για να διαλέξεις το content που θες να κατεβάσεις. Σήμερα βρήκα πως είχε ένα σορό updates που δεν τα είχε κάνει μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Οντως. Νομιζω οτι γινεται για λογους χωρου ομως. Εγω πλεον δεν τα κατεβαζω ολα, γιατι ο Ssd εχει αρχισει να ασφυκτια. Πχ Εχει ενα free airport (νομιζω το Paderborn) που πιανει δεν ξερω ποσα GB, στο οποιο αντε να πεταξεις 1-2 φορες.

Εμενα μου τη δινει στα νευρα οτι εχω add ons απο 7-8 providers και εχω χασει τη μπαλα, δεν εχω ιδεα αν εχουν updates.

Βtw, "The 2 years that changed Sims".

Απο τις λιγες φορες που ο τιτλος ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Ακομα και τωρα, 2 χρονια μετα, υπαρχουν στιγμες (κυριως οταν παιζω με τις καμερες) που μου πεφτει το σαγονι! Το FSX που ηταν το προηγουμενο sim που ασχοληθηκα μοιαζει προ Χριστου.

Ποιος ξερει τι θα δουμε στο μελλον...

Το κακο ειναι οτι μαζι με το FS μεγαλωνουμε κι εμεις...

Καλες βουτιες στους παραλιευοντες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πριν από λίγες μέρες βγήκε (επιτέλους) και το 737-800 από PMDG. Για βοήθεια προτείνω (καθώς η τεκμηρίωση δεν είναι και η καλύτερη) τον οδηγό τοu Chuck από P3D https://www.mudspike.com/chucks-guides-fsx-pmdg-737-ng/ ή το παρακάτω αναλυτικό βίντεο (υπάρχει και το cheklist στην περιγραφή για κατέβασμα).

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαστε το Fenix οσοι πετατε το A320. 

Eιναι καλύτερο απο το FBW και , δεν διαφέρει σε τιποτε απο το πραγματικο Α320.

Λίγο τσιμπιμενη η τιμή αλλα θα ενθουσιαστειτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pikoriko είπε

Κατεβαστε το Fenix οσοι πετατε το A320. 

Eιναι καλύτερο απο το FBW και , δεν διαφέρει σε τιποτε απο το πραγματικο Α320.

Προσωπικά τα έχω κάνει σαλάτα καθώς πετώ και με X-plane 11 - ενώ έρχεται και το 12 (έχω παίξει το demo) -  και MSFS.  Το πρώτο το έχω για airliners και το δεύτερο για VFR. Απλά παλεύω να στηρίζω και τα δύο καθώς το X-plane είναι η πρώτη -και μεγάλη-  αγάπη ενώ το MSFS ο ξαφνικός έρωτας. Μερικές φορές -και ενώ δεν έχω χρόνο- παλεύω ποιο παιχνίδι-εξομοιωτή να ξεκινήσω :)
Το Fenix είναι υψηλού επιπέδου -όπως το Tollis στο X-plane-  οπότε σιγά-σιγά μια χαρά θα πάνε και τα airliners στο MSFS. Κάπου διάβασα ότι και η iniBuilds έρχεται στο MSFS οπότε θα δούμε ωραία πράγματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και χειρότερα. Έχω να πετάξω από τον Απρίλη και ακόμα δεν βλέπω φως πότε θα έρθει η άγια μέρα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2022 στις 10:48 ΠΜ, pikoriko είπε

Κατεβαστε το Fenix οσοι πετατε το A320. 

Eιναι καλύτερο απο το FBW και , δεν διαφέρει σε τιποτε απο το πραγματικο Α320.

Λίγο τσιμπιμενη η τιμή αλλα θα ενθουσιαστειτε.

Το πηρα day 1 και ειναι οντως εξαιρετικο. Το μονο θεμα που βλεπω ομως με δαυτους ειναι οτι δεν κανουν updates! Με εξαιρεση ενα τις πρωτες μερες, σιγη ασυρματου εκτοτε. Και υπαρχουν καποια θεματακια (πχ weather radar). Ειναι σαν να τους ενδιαφερει πλεον μονο να βγαλουν χρημα και τελος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stcp είπε

Το πηρα day 1 και ειναι οντως εξαιρετικο. Το μονο θεμα που βλεπω ομως με δαυτους ειναι οτι δεν κανουν updates! Με εξαιρεση ενα τις πρωτες μερες, σιγη ασυρματου εκτοτε. Και υπαρχουν καποια θεματακια (πχ weather radar). Ειναι σαν να τους ενδιαφερει πλεον μονο να βγαλουν χρημα και τελος...

Πιστευω οτι μετα την αναβαθμιση που ερχεται απο την μαμα θα δωσουν και δαυτοι την απετουμενη αναβαθμηση για το πραγματικα φανταστικο Fenix A320.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...