Προς το περιεχόμενο

Xbox live ultimate 3μήνες/1ευρω(-97%)


Christos84#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 4/1/2020 στις 3:23 ΜΜ, vag1989 είπε

Μιας και όταν το έκανα εγω δε φαινοταν να δίνει εξτρα μηνα απο το recurring billing, μπορειτε να προσδιορισετε που το ειδατε και απο που το κανατε ακριβως? Γιατί μπορουσα να παιξω με τις συνδρομές ειτε απο τον browser η την εφαρμογή του pc, ειτε από το xbox αυτο καθ'αυτο, ειτε απο την εφαρμογη του κινητου! Εψαξα αλλα δεν εβγαλα ακρη και πουθενα δε μου διαφημισε μηνα δωρο. Εννοείται εκανα χειροκινητα on/off το recurring billing αλλα μάταια. 

Επιφυλάσσομαι βεβαια μιας και ημουν λιγο χαμενος μεσα σε τοσες επιλογες, αλλα ρωταω μπας και τσιμπησω ενα μηνα εστω και τωρα, και για να ξερουν οι υπολοιποι!

μου το είχε τικαρισμενο μόνο του και μου έγραφε για ένα μήνα έξτρα. από κινητό τα έκανα όλα. όπως γράφει ο φίλος αναλυτικά τη διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2020 στις 10:01 ΠΜ, sphinxgr είπε

Να θυμίσουμε πως για λίγες μέρες ακόμα σε νέους λογαριασμούς μπορείτε να έχετε περίπου 2,5 χρόνια Ultimate με 60€. Αφορά μόνο νέους χρήστες χωρίς ενεργή συνδρομή (ή παλιούς που θα φτιάξουν νέο χρήστη). Τα βήματα είναι τα ακόλουθα και μόνο με αυτή τη σειρά:

  1. Φτιάχνουμε λογαριασμό στη Microsoft με τα πραγματικά στοιχεία μας.
  2. Επιβεβαιώνουμε πως είναι ενεργό και υπάρχει σαν επιλογή αγοράς το 3μηνο Ultimate με 1€. Δεν το αγοράζουμε όμως. 
  3. Κάνουμε logout
  4. Αγοράζουμε 2 συνδρομές των 12 μηνών brazil https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil . Κάνουμε εγγραφή στο site με πραγματικά στοιχεία. Μόλις κάνουμε την αγορά, λαμβάνουμε αμέσως τους κωδικούς στο mail.
  5. Σε κινητό κατεβάζουμε το TunnelBear VPN. To ανοίγουμε και βάζουμε περιοχή Βραζιλία
  6. Στο ίδιο κινητό μπαίνουμε στο ακόλουθο  https://redeem.microsoft.com/ και κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox
  7. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  8. Βάζουμε τον 2ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring). Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  9. Βάζουμε κωδικό για gold μήνα τσάμπα που έχει η κονσόλα μαζί. Δεν βάζουμε ότιδήποτε διαφορετικό απο κωδικό Gold (πχ gamepass)
  10. Κλείνουμε το TunnelBear.
  11. Αγοράζουμε το 3μηνο Ultimate με 1€ και μετά απενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση (recurring)

Έχουμε 12+1+12+1+3= 29 μήνες Ultimate με 29,5€+29,5€+1€=60€.

Σχετικα με αυτο τον τροπο παραπανω θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα:

1. Χρειαζετε να αλλαξουμε και το region της κονσολας σε Brazil η μονο με vpn εχουμε το ιδιο αποτελεσμα?

2. Επειδη σε διαφορα sites τυπου cdkeys τα παιχνιδια που ειναι για Βραζιλια ειναι συνηθως πιο φτηνα μπορουμε με τον ιδιο τροπο να τα ενεργοποιησουμε στην κονσολα μας?

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AHuman είπε

Σχετικα με αυτο τον τροπο παραπανω θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα:

1. Χρειαζετε να αλλαξουμε και το region της κονσολας σε Brazil η μονο με vpn εχουμε το ιδιο αποτελεσμα?

2. Επειδη σε διαφορα sites τυπου cdkeys τα παιχνιδια που ειναι για Βραζιλια ειναι συνηθως πιο φτηνα μπορουμε με τον ιδιο τροπο να τα ενεργοποιησουμε στην κονσολα μας?

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Για το 1 χρειάζεται μόνο VPN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έδωσε έξτρα μήνες. Από κινητό το εκανα! Μήπως παιζει ρόλο η κάρτα? Εγώ είχα τρόπο πληρωμής με κάρτα και όχι PayPal. Μήπως παιζει ρόλο αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paulis_GR είπε

Εμένα μου έδωσε έξτρα μήνες. Από κινητό το εκανα! Μήπως παιζει ρόλο η κάρτα? Εγώ είχα τρόπο πληρωμής με κάρτα και όχι PayPal. Μήπως παιζει ρόλο αυτό? 

Λες? Εγω με paypal πληρώνω και δεν μου έδωσε μήνες επιπλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Λες? Εγω με paypal πληρώνω και δεν μου έδωσε μήνες επιπλέον...

Οποτε ίσως παίζει αυτό ρόλο. Δεν ξέρω! Ας πει και κανένας άλλος για να εξακριβωθεί για να ξέρουν οι νέοι συνδρομητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2020 στις 11:04 ΠΜ, AHuman είπε

Σχετικα με αυτο τον τροπο παραπανω θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα:

1. Χρειαζετε να αλλαξουμε και το region της κονσολας σε Brazil η μονο με vpn εχουμε το ιδιο αποτελεσμα?

 

Ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες. Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις κανένα region πουθενά γιατί πουθενά στις οδηγίες δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο. 

Vpn χρησιμοποιείς μόνο στα βήματα 5 εως 10:

---------

5 Σε κινητό κατεβάζουμε το TunnelBear VPN. To ανοίγουμε και βάζουμε περιοχή Βραζιλία

6 Στο ίδιο κινητό μπαίνουμε στο ακόλουθο  https://redeem.microsoft.com/ και κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox

7 Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.

8 Βάζουμε τον 2ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring). Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.

9 Βάζουμε κωδικό για gold μήνα τσάμπα που έχει η κονσόλα μαζί. Δεν βάζουμε ότιδήποτε διαφορετικό απο κωδικό Gold (πχ gamepass)

10 Κλείνουμε το TunnelBear.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανεις αυτο το κολπο για τον 1 χρονο, αλλα να εχει μονο υπολογιστη, χωρις την κονσολα; Ποσο βγαινει, και αξιζει; Απο την αποψη οτι εχει λιγοτερα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Μήπως είσαι παλιός χρήστης?

το εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον το live αλλα εχει ληξει εδω και καιρο η συνδρομη μου ,παντως τσιμπησα το game pass ultimate για 1 μηνα με 1 ε ,ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sintalkas είπε

το εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον το live αλλα εχει ληξει εδω και καιρο η συνδρομη μου ,παντως τσιμπησα το game pass ultimate για 1 μηνα με 1 ε ,ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση?

έχει λήξει μάλλον η προσφορά 3μήνες1ευρω και πλέον υπάρχει μόνο η προσφορά του 1 μήνα ultimate με 1€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι γαμω την ατυχια μου μεσα ,για ελλαχιστες μερες δεν την προλαβα αν και το χα δει εγκαιρως.Καλα να παθω που ειμαι αναβλητικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/1/2020 στις 10:01 ΠΜ, sphinxgr είπε

Να θυμίσουμε πως για λίγες μέρες ακόμα σε νέους λογαριασμούς μπορείτε να έχετε περίπου 2,5 χρόνια Ultimate με 60€. Αφορά μόνο νέους χρήστες χωρίς ενεργή συνδρομή (ή παλιούς που θα φτιάξουν νέο χρήστη). Τα βήματα είναι τα ακόλουθα και μόνο με αυτή τη σειρά:

  1. Φτιάχνουμε λογαριασμό στη Microsoft με τα πραγματικά στοιχεία μας (και χώρα και τα πάντα, πραγματικά).
  2. Επιβεβαιώνουμε πως είναι ενεργό και υπάρχει σαν επιλογή αγοράς το 3μηνο Ultimate με 1€ Ultimate για 1 μήνα. Δεν το αγοράζουμε όμως. 
  3. Κάνουμε logout
  4. Αγοράζουμε 2 συνδρομές των 12 μηνών brazil https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil . Κάνουμε εγγραφή στο site με πραγματικά στοιχεία (και χώρα και τα πάντα, πραγματικά). Μόλις κάνουμε την αγορά, λαμβάνουμε αμέσως τους κωδικούς στο mail (και σαφώς κοιτάμε και στα Junk μήπως πήγε εκεί το mail).
  5. Σε κινητό κατεβάζουμε το TunnelBear VPN. To ανοίγουμε και βάζουμε περιοχή Βραζιλία
  6. Στο ίδιο κινητό μπαίνουμε στο ακόλουθο  https://redeem.microsoft.com/ και κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox
  7. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  8. Βάζουμε τον 2ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring). Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  9. Βάζουμε κωδικό για gold μήνα τσάμπα που έχει η κονσόλα μαζί. Δεν βάζουμε ότιδήποτε διαφορετικό απο κωδικό Gold (πχ gamepass)
  10. Κλείνουμε το TunnelBear.
  11. Αγοράζουμε το 3μηνο Ultimate με 1€ και μετά απενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση (recurring)

Έχουμε 12+1+12+1+1= 27 μήνες Ultimate με 29,5€+29,5€+1€=60€.

Update μιας και έληξε η προσφορά για 3 μήνες Ultimate με 1€ . Πλέον και για λίγο καιρό, ισχύει το "1 μήνας Ultimate με 1€"

Υπενθυμίζω δεν ισχύει για πάντα. Κάποια στιγμή (πιθανότατα σύντομα) θα λήξει. Το πιο σημαντικό είναι πως με το 1€ Ultimate σου αναβαθμίζει δωρεάν ότι συνδρομή έχεις και την κάνει Ultimate.

 

image.png.888940e3e069f0f72b721a6a521ee24e.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...