Προς το περιεχόμενο

Xbox live ultimate 3μήνες/1ευρω(-97%)


Christos84#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, TsironakosMix είπε

Λοιπον εχω βαλει στο παρελθον gamepass ultimate με 1 για 3 μηνες και τωρα μου ξαναβαζει πως μπορω να βαλω με 1ε 3 μηνες, αν κανω την εξης πουστια θα πιασει για 2μιση χρονια η θα φαω παπαρα?

(Στο ιδιο account μου ετσι, δεν θελω να κανω καινουριο)

Αν έχει ενεργη την επιλογή του να πάρεις ultimate με 1 €, τότε θα δουλέψει. Δοκίμασε να δεις αν είναι ενεργή και σε pc ενώ είσαι logged in 

15 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Αμα ληξει το τριμηνο, τι επιλογες θα εχω μετα;

Αν υπάρχει κάποια προσφορά παίρνεις την προσφορά ~ως παλιός χρήστης βέβαια, αλλιώς πληρώνεις κανονική συνδρομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω φάει πολλές πολλές ώρες να καταλάβω πως γίνεται, κάνω ακόμα ένα Update τις οδηγίες, για την αγορά Ultimate, για να γλιτώσετε χρόνο όλοι όσοι ενδιαφέρεστε.

Για λίγες μέρες ακόμα (λογικά θα λήξει σύντομα), σε νέους λογαριασμούς μπορείτε να έχετε περίπου 2,5 χρόνια Ultimate με 64,58€ (ήδη αυξάνεται η τιμή σιγά σιγά) ή 14 μήνες με 32,79€.Αφορά μόνο νέους χρήστες χωρίς ενεργή συνδρομή. Αν είστε παλιός χρήστης, μπορείτε να φτιάξετε νέο χρήστη και να τους έχετε και τους 2 στην κονσόλα ώστε να μοιράζεστε τη συνδρομή και τα παιχνίδια που έχετε.  Το πιο σημαντικό της προσφοράς, είναι πως με το 1€ Ultimate, σας αναβαθμίζει δωρεάν ότι συνδρομή έχετε ενεργή και την κάνει Ultimate.

image.png.cabd175ed08ea30bea1844c9cec471c6.png

Τα βήματα είναι τα ακόλουθα και μόνο με αυτή τη σειρά:

  1. Φτιάχνουμε λογαριασμό στη Microsoft με τα πραγματικά στοιχεία μας (και χώρα και όλα τα στοιχεία πραγματικά) και κάνουμε Login.
  2. Επιβεβαιώνουμε πως είναι ενεργό και υπάρχει σαν επιλογή αγοράς αφού είμαστε logged in, με 1€ η αγορά συνδρομής Ultimate με διάρκεια 1 μήνα. Δεν την αγοράζουμε όμως. Είναι το πιο σημαντικό της όλης διαδικασίας αυτή η προσφορά, γιατί μετατρέπει ότι συνδρομή έχουμε ήδη, σε Ultimate. Δείτε το σε αυτό το Link
    image.png.1f172b6de70e7e1dcdd2f0acaecabb55.png
  3. Κάνουμε logout
  4. Αγοράζουμε 2 συνδρομές των 12 μηνών brazil https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil . Κάνουμε εγγραφή στο site με πραγματικά στοιχεία (και χώρα και όλα τα στοιχεία πραγματικά) . Μόλις κάνουμε την αγορά, λαμβάνουμε αμέσως τους κωδικούς στο mail (σαφώς κοιτάμε και στα Junk μήπως πήγε εκεί το mail).
  5. Σε κινητό κατεβάζουμε το TunnelBear VPN. To ανοίγουμε και βάζουμε περιοχή Βραζιλία
  6. Στο ίδιο κινητό μπαίνουμε στο ακόλουθο  https://redeem.microsoft.com/ και κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox
  7. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
    image.png.bc4e78d9a71d530639a6fcf43f8d938d.png
     
  8. Βάζουμε τον 2ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring). Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  9. Αν μόλις αγοράσαμε νέα κονσόλα, έχει πιθανότατα μέσα δωρεάν κωδικό για πρόσβαση 1 μήνα στη συνδρομή Gold . Τον εισάγουμε και αυτόν στο https://redeem.microsoft.com/. Δεν βάζουμε οτιδήποτε διαφορετικό από κωδικό Gold (πχ gamepass)
  10. Κλείνουμε το TunnelBear.
  11. Αγοράζουμε το 1€ Ultimate, για 1 μήνα και μετά απενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση (recurring)

Έχουμε 12+1+12+1+1= 27 μήνες Ultimate με 31,79€+31,79€+1€=64,58€.

*Αν κάποιος φοβάται το VPN , μπορεί με +25,5€ συνολικά να αγοράσει στο βήμα 4, συνδρομές που αφορούν την Ευρώπη https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-eu-cd-key. Με αυτόν τον τρόπο απλά δεν θα κάνει τα βήματα 5 και 10 που αφορούν το VPN και θα έχει τελικό κόστος 90€, αντί για 64,58€ που έχουν οι συνδρομές που αφορούν τη Βραζιλία. 

Οι οδηγίες στην περίπτωση που φοβόμαστε το VPN, είναι οι ακόλουθες:

  1. Φτιάχνουμε λογαριασμό στη Microsoft με τα πραγματικά στοιχεία μας (και χώρα και όλα τα στοιχεία πραγματικά) και κάνουμε Login.
  2. Επιβεβαιώνουμε πως είναι ενεργό και υπάρχει σαν επιλογή αγοράς αφού είμαστε logged in, με 1€ η αγορά συνδρομής Ultimate με διάρκεια 1 μήνα. Δεν την αγοράζουμε όμως. Είναι το πιο σημαντικό κομμάτι της όλης διαδικασίας αυτή η προσφορά, γιατί μετατρέπει ότι συνδρομή έχουμε ήδη, σε Ultimate  Δείτε το σε αυτό το Link
  3. Αγοράζουμε 2 συνδρομές των 12 μηνών https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-eu-cd-key . Κάνουμε εγγραφή στο site με πραγματικά στοιχεία (και χώρα και όλα τα στοιχεία πραγματικά) . Μόλις κάνουμε την αγορά, λαμβάνουμε αμέσως τους κωδικούς στο mail (σαφώς κοιτάμε και στα Junk μήπως πήγε εκεί το mail).
  4. Μπαίνουμε στο ακόλουθο link https://redeem.microsoft.com/ (αφού είμαστε logged in με το λογαριασμό μας στη microsoft - xbox account)
  5. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  6. Βάζουμε τον 2ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring). Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε.
  7. Αν μόλις αγοράσαμε νέα κονσόλα, έχει πιθανότατα μέσα σαν κάρτα δώρου, δωρεάν κωδικό για πρόσβαση 1 μήνα στη συνδρομή Gold . Τον εισάγουμε και αυτόν στο https://redeem.microsoft.com/. Δεν βάζουμε οτιδήποτε διαφορετικό από κωδικό Gold (πχ gamepass)
  8. Αγοράζουμε το 1€ Ultimate, για 1 μήνα και μετά απενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση (recurring)

Έχουμε 12+1+12+1+1= 27 μήνες Ultimate με 44,79€+44,79€+1€=90,58€.

* Έχουν γράψει και άλλοι, ότι πριν το τελευταίο βήμα, μπορείτε να προσθέσετε και την gamepass συνδρομή, που έχουν μέσα νέες συσκευές σε μορφή κάρτας δώρου. Θεωρητικά θα προστεθεί και αυτή σαν χρόνος. Δεν το έχω κάνει και για αυτό δεν τον έχω βάλει στις οδηγίες.

** Για όσους είναι νέοι χρήστες και δεν γνωρίζουν:

Gold πακέτο συνδρομής = δυνατότητα να παίζετε παιχνίδια online + 2 παιχνίδια το μήνα που τα κρατάτε για πάντα

Game pass = 100 παιχνίδια που μπορείτε να παίζετε local όσο καιρό έχετε συνδρομή και όσο καιρό υπάρχουν τα παιχνίδια στη λίστα παιχνιδιών~ Δεν υπάρχει δυνατότητα online παιχνιδιού όμως.

Ultimate = και τα 2 παραπάνω + δυνατότητα να παίζετε παιχνίδια online τα 100 παιχνίδια. Περιλαμβάνει τα πάντα δηλαδή η συνδρομή Ultimate.

*** Αν δεν έχετε ακόμα X Box, μπορείτε να κάνετε τα παραπάνω βήματα ώστε να προλάβετε την προσφορά και να παίζετε παιχνίδια στο PC. 'Οταν πάρετε X Box, την έχετε έτοιμη και ενεργή. Τα βήματα για την αγορά του Ultimate δηλαδή, δεν απαιτούν να έχετε X Box

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 5
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από πλευράς μου για τις αναλυτικότατες οδηγίες. Είναι πραγματικά εξαιρετικές και περιγράφουν βήμα  βήμα τα πάντα. Παρακολουθώ το θέμα από τη δημιουργία του και ήθελα να σας ρωτήσω, δεν θα ήθελα να κάνω νέο λογαριασμό, αγόρασα τα Χριστούγεννα το xbox one s και έχω 1 μήνα τον δωρεάν και 3 μήνες με την προσφορά ενεργοποιημένα. Νομίζω Η συνδρομή τελειώνει Μάρτιο. Στην κατάσταση μου με τι πακέτο με συμφέρει; Επίσης ειμαι άσχετος με τον κόσμο του xbox καθώς δεν γνωρίζω διάφορες ultimate με gold 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xlapatsas4000 είπε

Καλησπέρα παιδιά, ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από πλευράς μου για τις αναλυτικότατες οδηγίες. Είναι πραγματικά εξαιρετικές και περιγράφουν βήμα  βήμα τα πάντα. Παρακολουθώ το θέμα από τη δημιουργία του και ήθελα να σας ρωτήσω, δεν θα ήθελα να κάνω νέο λογαριασμό, αγόρασα τα Χριστούγεννα το xbox one s και έχω 1 μήνα τον δωρεάν και 3 μήνες με την προσφορά ενεργοποιημένα. Νομίζω Η συνδρομή τελειώνει Μάρτιο. Στην κατάσταση μου με τι πακέτο με συμφέρει; Επίσης ειμαι άσχετος με τον κόσμο του xbox καθώς δεν γνωρίζω διάφορες ultimate με gold 

Gold πακέτο = παιχνίδια on line + 2 παιχνίδια το μήνα

Game pass = 100 παιχνίδια ~ όχι δυνατότητα online 

Ultimate = τα 2 παραπάνω 

Εσύ τι να κάνεις? Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι οικονομικο για ήδη υπάρχοντες συνδρομητές. Έχει γραφεί όμως πως για την προσφορά που έχω γράψει οδηγίες πιο πάνω, μπορείς να βάλεις 2ο λογαριασμό στο x box με αυτήν και να παίζεις τα παιχνίδια και με τον παλιό λογαριασμό ορίζοντας τον ένα κύριο (ψάξε λίγο τις προηγούμενες σελίδες) 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Guerriero4 είπε

Έκανα λάθος και πήρα την συνδρομή με το ένα ευρώ σαν πρώτο βήμα. Τώρα δύσκολο να περάσω τη "Βραζιλιάνικη συνδρομή" ?

Τώρα τέλος. Φτιάξε νέο λογαριασμο και πάλι από την αρχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ! Να 'σαι καλά sphinxgr και που τα μάζεψες όλα σε μία ανάρτηση για εμάς τους άσχετους και που ενημέρωσες ότι υπάρχει ακόμη αντίστοιχη πρόσφορα.

Εγώ θέλω να κάνω δώρο την κονσόλα σε ένα παιδάκι, μαζί με την 27μηνη συνδρομή. Αν του φτιάξω ένα microsoft account αλλά βάλω ψεύτικο επώνυμο, θα έχει επίπτωση στη διαδικασία; Ή πρέπει στο account να βάλω το όνομά μου επειδή θα πληρώσω με δική μου κάρτα/ paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Philippe είπε

Και από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ! Να 'σαι καλά sphinxgr και που τα μάζεψες όλα σε μία ανάρτηση για εμάς τους άσχετους και που ενημέρωσες ότι υπάρχει ακόμη αντίστοιχη πρόσφορα.

Εγώ θέλω να κάνω δώρο την κονσόλα σε ένα παιδάκι, μαζί με την 27μηνη συνδρομή. Αν του φτιάξω ένα microsoft account αλλά βάλω ψεύτικο επώνυμο, θα έχει επίπτωση στη διαδικασία; Ή πρέπει στο account να βάλω το όνομά μου επειδή θα πληρώσω με δική μου κάρτα/ paypal;

Θεωρητικά δεν θα έχεις πρόβλημα με άλλο επώνυμο. Πρακτικά δεν ξέρω, μελλοντικά αν θες να κάνεις κάποια ανάκτηση κωδικού για παράδειγμα, αν υπάρχει πρόβλημα. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.  Μόλις εχτές ξεκίνησα στον κόσμο του xbox εγκαθιστώντας μια all digital κονσόλα. Έχω κάνει την διαδικασία με το βραζιλιάνικο game pass και έχω πάρει με επιτυχία τους 27 μήνες.  2 ερωτήσεις σχετικά με τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας που είμαστε 1 εγώ (πατέρας) και 3 ακόμη παιδιά.  Έκανα outlook λογαριασμούς σε όλους.  

1ο ερώτημα.  Δοκιμάζοντας πριν λίγο να συνδέσω το account του πρώτου παιδιού με το xbox (από την κονσόλα), αρχικά μου έβγαλε ότι δικαιούμαι 3 μήνες ultimate με 1 ευρώ ή δωρεάν (δεν θυμάμαι)...πάτησα άκυρο και δεν ξαναβρήκα το μνμ κάπου στα μενού.  Αν το ενεργοποιούσα άλλαζε κάτι στην κύρια συνδρομή των 27 μηνών?  Μπορώ τουλάχιστον να το ενεργοποιήσω στα άλλα μέλη της οικογένειας?

2ο ερώτημα.  Συνδεδεμένος με το account του παιδιού δεν με αφήνει να παίξω τα παιχνίδια που κατέβασα από game pass..  Καλά κατάλαβα?  Άρα 1 account ανα παιχνίδι?   Δεν μπορεί να παίζει ο καθένας τα δικά του save στο παιχνίδι??  Μέχρι τώρα από κονσόλα είχα ps3  που ότι κατέβαζα digital είχαν πρόσβαση όλα τα account.  Υπάρχει κάποιο thread που να εξηγεί ποιές είναι οι ιδανικές ρυθμίσεις account στο χβοχ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lademporas είπε

Καλημέρα.  Μόλις εχτές ξεκίνησα στον κόσμο του xbox εγκαθιστώντας μια all digital κονσόλα. Έχω κάνει την διαδικασία με το βραζιλιάνικο game pass και έχω πάρει με επιτυχία τους 27 μήνες.  2 ερωτήσεις σχετικά με τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας που είμαστε 1 εγώ (πατέρας) και 3 ακόμη παιδιά.  Έκανα outlook λογαριασμούς σε όλους.  

1ο ερώτημα.  Δοκιμάζοντας πριν λίγο να συνδέσω το account του πρώτου παιδιού με το xbox (από την κονσόλα), αρχικά μου έβγαλε ότι δικαιούμαι 3 μήνες ultimate με 1 ευρώ ή δωρεάν (δεν θυμάμαι)...πάτησα άκυρο και δεν ξαναβρήκα το μνμ κάπου στα μενού.  Αν το ενεργοποιούσα άλλαζε κάτι στην κύρια συνδρομή των 27 μηνών?  Μπορώ τουλάχιστον να το ενεργοποιήσω στα άλλα μέλη της οικογένειας?

2ο ερώτημα.  Συνδεδεμένος με το account του παιδιού δεν με αφήνει να παίξω τα παιχνίδια που κατέβασα από game pass..  Καλά κατάλαβα?  Άρα 1 account ανα παιχνίδι?   Δεν μπορεί να παίζει ο καθένας τα δικά του save στο παιχνίδι??  Μέχρι τώρα από κονσόλα είχα ps3  που ότι κατέβαζα digital είχαν πρόσβαση όλα τα account.  Υπάρχει κάποιο thread που να εξηγεί ποιές είναι οι ιδανικές ρυθμίσεις account στο χβοχ?

Ευχαριστώ

Δεν είμαι σίγουρος 1000% για αυτά που θα γράψω, αλλά ίσως έχω δίκιο.

Την κονσόλα πρέπει να την ορίσεις ως  primary Xbox. Μετά όποιος κάνει login σε αυτήν, θα μπορεί να παίζει τα παιχνίδια που έχουν κατέβει. Δεν χρειάζεται κάθε χρήστης να έχει δική του συνδρομή στην ίδια κονσόλα. 

https://beta.support.xbox.com/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/share-xbox-live-gold-subscription

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα μαγκες,

επειδη στον main μου λογαριασμο εχω ηδη παρει το 1ευρω ultimate,

θελώ να ρωτησω τι ακριβως πρεπει να κανω για να κανω share το gamepass απο τον καινουργιο λογαριασμο στον main μου.

Πρεπει απλα να συνδεσω και τα δυο account στο xbox μου?

Ο καθε λογαριασμος εχει τα δικα του save?

Επεξ/σία από Vanurath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέγεται ότι αφορά νέο χρήστη χωρίς ενεργή συνδρομή τι σημαίνει ακριβώς; Ότι πρέπει να δημιουργηθεί νέος λογαριασμός Microsoft ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί υπάρχων λογαριασμός ο οποίος δεν είχε ποτέ συνδρομή.

Για παράδειγμα, εγώ που έχω λογαριασμό Microsoft από τότε που πήρα το xbox πριν 2 χρόνια αλλά δεν ενεργοποίησα μέχρι σήμερα καμμία συνδρομή, μπορώ να χρησιμοποιήσω τον λογαριασμό που έχω ή πρέπει να κάνω νέο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...