Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, christakos07 είπε

#3.5

IMG_20200102_150521.jpg

Link dropbox

Η δική μου ήταν εγγεγραμμένη μεταχρονολογημένα(02/01), παρότι η εκτέλεση έγινε στις 01/01.

Εγώ πάντως από αυτό που επισύναψες στάθηκα στην παράγραφο 3.4:

3.4. Εάν ο Πελάτης δεν αμφισβητήσει εγγράφως την ακρίβεια των στοιχείων των Συναλλαγών που απεικονίζονται κατά περιπτωση στο βιβλιάριο καταθέσεων ή στο αντίγραφο κινησης του λογαριασμού του εντός των δεκαπέντε (15) επόμενων ημερών οπό την καταχώρηση της συναλλαγής στο λογαριασμό του ή τη λήψη αντιγράφου κίνησης του λογαριασμού του, θεωρείται ότι τις αποδέχεται ως απολύτως έγκυρες και ακριβείς.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coolnetgr είπε

Μία από τα ίδια. Χάθηκε η χθεσινή χρεώση και εμφανίζεται σημερινή χρέωση. Εκπληκτικό τραπεζικό σύστημα.

Τι ώρα βγήκατε από τις σπηλιές σας; Στο "τραπεζικό σύστημα", υπάρχει κάτι που λέγεται valuer. Χθες ήταν αργία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

το μονο που λεει ειναι το πλεον φυσιολογικο οτι αμα κανουν μαμακια πρεπει να την διορθωσουν, που αναφερει οτι αμα δεν μας αρεσει ο τροπος που το διορθωσαν δε μπορουμε να της κανουμε μια αγωγη να το φυσαει και να μη κρυωνει?

Go for it. Θα σταθείς στο δικαστήριο με την επιχειρηματολογία αυτή. 

Πριν αρχίσετε να λέτε περί γελοίων, μεμψίμοιρων που παραιτούνται κτλ κτλ, ήμουν στο team Dell πέρσι, που έφτασε το θέμα με τα κλεμμένα laptop μέχρι τη Μπρατισλάβα. Οπότε δεν είμαι από αυτούς.

Απλά τονίζω ότι είναι καλυμμένοι.

6 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Εγώ πάντως από αυτό που επισύναψες στάθηκα στην παράγραφο 3.4:

3.4. Εάν ο Πελάτης δεν αμφισβητήσει εγγράφως την ακρίβεια των στοιχείων των Συναλλαγών που απεικονίζονται κατά περιπτωση στο βιβλιάριο καταθέσεων ή στο αντίγραφο κινησης του λογαριασμού του εντός των δεκαπέντε (15) επόμενων ημερών οπό την καταχώρηση της συναλλαγής στο λογαριασμό του ή τη λήψη αντιγράφου κίνησης του λογαριασμού του, θεωρείται ότι τις αποδέχεται ως απολύτως έγκυρες και ακριβείς.

Χμ στην προκειμένη περίπτωση έχουμε λάθος αναγνωρισμένο από την τράπεζα, άρα ο όρος #3.5 αρμόζει καλύτερα.

Το #3.4 μπορεί να ισχύσει στην περίπτωση που κάποιος πάρει την κάρτα σου(οικογένεια, παιδί, κουμπάρος) κάνει μια συνναλαγή και δεν το αντιληφθείς έγκαιρα, ώστε να αμφισβητεί. Βέβαια ο όρος πλέον μπορεί να έχει τροποποιηθεί και να είναι μεγαλύτερο το χρονικό διάστημα.

5 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Τι ώρα βγήκατε από τις σπηλιές σας; Στο "τραπεζικό σύστημα", υπάρχει κάτι που λέγεται valuer. Χθες ήταν αργία 

Η πλειοψηφία βρίσκεται ακόμη στις σπηλιές. Τι ρωτάς και εσύ..

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, christakos07 said:

Πριν αρχίσετε να λέτε περί γελοίων, μεμψίμοιρων που παραιτούνται κτλ κτλ, ήμουν στο team Dell πέρσι, που έφτασε το θέμα με τα κλεμμένα laptop μέχρι τη Μπρατισλάβα. Οπότε δεν είμαι από αυτούς.

Τι έγινε με την Dell; Για δώσε λινκ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, corsair04 είπε

ισχύει ότι ήταν λάθος και τα χρήματα θα επιστραφούν? 

"Oι χρεώσεις 5€ που πραγματοποιήθηκαν σε λογαριασμούς μικρού αριθμού πελατών, έγιναν εκ παραδρομής και η Τράπεζα προχωρεί άμεσα σε αντιλογισμούς. Ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση και παραμένουμε στη διάθεση των πελατών μας."

Απαντηση απο την σελιδα της winbank στο φβ, μαλλον σπασαν και τα τηλεφωνα εκτος απο τα νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, christakos07 said:

Δεν δάγκωσε. Απλά ο καθένας φτιάχνει τον μύθο από χθες. Για Νεφελίμ και Σόρρος δεν ακούσαμε ακόμη.

Ναι οκ, το έχουν ξεφτιλίσει η αγανακτησμένοι που θέλουν να πάνε την Πειραιώς στο διαγαλαξιακό δικαστήριο, αλλά δάγκωσε, ας το εξηγούσε ανθρώπινα.

Εν τω μεταξύ εγώ συνεχίζω να αναρωτιέμαι για τα χρήματα από την εκμετάλλευση των εκατομμυρίων που τράβηξαν για τις 2-3 αυτές ημέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 minutes ago, christakos07 said:

#3.5

IMG_20200102_150521.jpg

Οκ, ας ελπίσουμε ότι θα το κυνηγήσει κάποιος περισσότερο για να μάθουμε αν έχει ισχύ η συγκεκριμένη παράγραφος στην περίπτωση μαζικού λάθους. Προσωπικά, θεωρώ ότι η τράπεζα ΔΕΝ είναι καλυμένη. Αυτή τη στιγμή έχει αφαιρέσει €5, ας πούμε από 1m λογαριασμούς, άρα αυτή τη στιγμή έχει στην κατοχή της μερικά εκατομμύρια που ΔΕΝ της ανήκουν και τα οποία τοκίζονται. Εγώ το λέω υπεξαίρεση αυτό, άσχετα με το ποιός φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Go for it. Θα σταθείς στο δικαστήριο με την επιχειρηματολογία αυτή. 

Πριν αρχίσετε να λέτε περί γελοίων, μεμψίμοιρων κτλ κτλ, ήμουν στο team Dell πέρσι, που έφτασε το θέμα με τα κλεμμένα laptop μέχρι τη Μπρατισλάβα. Οπότε δεν είμαι από αυτούς.

Απλά τονίζω ότι είναι καλυμμένοι.

Δηλαδη αμα εγραφε οτι εχουν δικαιωμα να με πηδηξουν οι υπαλληλοι της τραπεζας, αμα εχω δεχτει τους ορους με πηδηξουν και παω σε δικαστηριο υπαρχει περιπτωση να το χασω? Μη λες κουφα.

Η επιχειρηματολογια δεν ειναι αμα το γραφουν ή οχι, αλλα τι συνεπειες ειχε το λαθος της σε εμενα. Αμα εγω ειχα επιχειρηση και ξαφνικα απο "λαθος" μου αδειαζε το λογαριασμο λιγο πριν πρεπει να μπουν οι μισθοι, για να μην μιλησω για δωρα δηλαδη αυτοφωρο, πιστευεις δε μπορω να αξιωσω την οποια ταλαιπωρια και αγχος? Αν εχω αποδειξεις οτι με ζημιωνει οικονομικα διοτι δε μπορω να ανανεωσω τυχον αναλωσιμα? να φερω προιοντα? Οι εργαζομενοι μου τι θα τρωνε μεχρι να θυμηθει η τραπεζα να επιστρεψει τα χρηματα, ριζες? οι λογαριασμοι να φανταστω δε πειραζει να μεινουν απληρωτοι?

Καθολου καλυμμενοι δεν ειναι γενικα, απλα στη συγκεκριμενη περιπτωση για τοσο μικρο ποσο δε μπορει καποιος να εχει σημαντικες ζημιες οποτε απλα επιστροφη των χρηματων ειναι αρκετη.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου έγινε αντιλογισμός σε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου που είμαι συνδικαιούχος.

Επεξ/σία από johnykim
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι έγινε με την Dell; Για δώσε λινκ.

11 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Δηλαδη αμα εγραφε οτι εχουν δικαιωμα να με πηδηξουν οι υπαλληλοι της τραπεζας, αμα εχω δεχτει τους ορους με πηδηξουν και παω σε δικαστηριο υπαρχει περιπτωση να το χασω? Μη λες κουφα.

Η επιχειρηματολογια δεν ειναι αμα το γραφουν ή οχι, αλλα τι συνεπειες ειχε το λαθος της σε εμενα. Αμα εγω ειχα επιχειρηση και ξαφνικα απο "λαθος" μου αδειαζε το λογαριασμο λιγο πριν πρεπει να μπουν οι μισθοι, για να μην μιλησω για δωρα δηλαδη αυτοφωρο, πιστευεις δε μπορω να αξιωσω την οποια ταλαιπωρια και αγχος? Αν εχω αποδειξεις οτι με ζημιωνει οικονομικα διοτι δε μπορω να ανανεωσω τυχον αναλωσιμα? να φερω προιοντα? Οι εργαζομενοι μου τι θα τρωνε μεχρι να θυμηθει η τραπεζα να επιστρεψει τα χρηματα, ριζες? οι λογαριασμοι να φανταστω δε πειραζει να μεινουν απληρωτοι?

Καθολου καλυμμενοι δεν ειναι γενικα, απλα στη συγκεκριμενη περιπτωση για τοσο μικρο ποσο δε μπορει καποιος να εχει σημαντικες ζημιες οποτε απλα επιστροφη των χρηματων ειναι αρκετη.

Καλά εντάξει. Υπάρχει απόσταση μεταξύ παραφροσύνης και πραγματικότητας. Ninjago έχει το σενάριο σου ή όχι;

Ο μέσος insomniac θεωρεί ότι το νομικό τμήμα της τράπεζας βάζει καταχρηστικά όρους σε ένα συμβόλαιο. Όσα δεν φτάνει η αλεπού..

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, funbreaker είπε

Εν τω μεταξύ εγώ συνεχίζω να αναρωτιέμαι για τα χρήματα από την εκμετάλλευση των εκατομμυρίων που τράβηξαν για τις 2-3 αυτές ημέρες.

Συμπολίτη μου, τι ακριβώς πιστεύεις οτι γίνεται με τα "χρήματα" που "τράβηξαν"?

Σκέφτεσαι μήπως τα έκαναν κατάθεση στη bet365 ή μήπως τα πέρασαν σε λογαριασμό με χρεωστική κάρτα στο όνομα του CEO και βγήκε βόλτα να κάνει ψώνια;

Θέλω να μάθω ακριβώς την σκέψη αυτή

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Καλά εντάξει. Υπάρχει απόσταση μεταξύ παραφροσύνης και πραγματικότητας. Ninjago έχει το σενάριο σου ή όχι;

Ο μέσος insomniac θεωρεί ότι το νομικό τμήμα της τράπεζας βάζει καταχρηστικά όρους σε ένα συμβόλαιο. Όσα δεν φτάνει η αλεπού..

σε ξαναρωταω μπας και καταλαβεις μονος σου τι ανοησια λες.. αμα αποδειξω οτι με ζημιωσε δεν μπορω να δικαιωθω στο δικαστηριο επειδη υπαρχει αυτη η παραγραφος, αυτο μας λες?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

σε ξαναρωταω μπας και καταλαβεις μονος σου τι ανοησια λες.. αμα αποδειξω οτι με ζημιωσε δεν μπορω να δικαιωθω στο δικαστηριο επειδη υπαρχει αυτη η παραγραφος, αυτο μας λες?

Απέδειξε ζημιά με το 5ευρω και θα δικαιωθείς.

Εδώ δε μιλάμε για το φαντασιακό σου σύμπαν που δράκοι κλέβουν τη μισθοδοσία πριν την καταβολή δώρου, αλλά για την πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...