Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις άνοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας στην Πειραιώς και σε γενόμενη ερώτηση με ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει κάποια τέτοια χρέωση. Δεν ξέρω εάν είναι λόγω του γεγονότος πως άνοιξα λογαριασμό ΥΠΕΘΑ, αλλά μου έδωσε να καταλάβω πως γενικότερα δεν υφίσταται κάποια επιπλέον χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά το γεγονός ότι υπήρξε τρομακτική... σιωπή από τα ΜΜΕ για τη χρέωση των 5€, η κυβέρνηση αντιλήφθηκε τον θόρυβο που προκλήθηκε από την αποκάλυψη του SDNA και τα πάντα θορυβώδη social media και ανακοίνωσε πως ήταν λάθος της Τράπεζας Πειραιώς που θα διορθωθεί.

Ότι το ποσό των 5 € που χρεώθηκε σε πελάτες της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ που κάνουν χρήση ηλεκτρονικής τραπεζικής θα αντιλογιστεί (επιστροφή των 5 €) ανακοίνωσε πριν λίγα λεπτά ο Υπ. Ανάπτυξης & Επενδύσεων, Άδωνις Γεωργιάδης με ανάρτησή του στο twitter.

«Ως προς αυτό, ερευνήθηκε και από εμένα και από τις υπηρεσίες μας. Επρόκειτο περί λάθους του συστήματος θα υπάρξει αντιλογισμός του ποσού άμεσα σε όσους υπήρξε χρέωση και δεν θα υπάρχει καμμία νέα επιπλέον χρέωση».

 

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/politiki/676111_salos-apo-ti-hreosi-5-eyro-tis-trapezas-peiraios-georgiadis-tha

 

ζητω συγνώμη που έβαλα αδώνιο τουίτ στο ινσόμνια. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικαστήριο που λες ότι στο έκανε η Τραπεζα είναι  μούφα του κερατά.Δικαστικά για τετοια θέματα σε πάει το αρμόδιο τμήμα της Αστυνομίας.Π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα με χρέωσαν 5 ευρώ προμήθεια γιατί...έτσι.  (για να πάει καλά η χρονιά (η δική τους))

Περιέργως δε μου 'χει τύχει ποτέ το αντίστροφο, έστω και για ένα λεπτό του ευρώ ρε παιδί μου...παράξενο...

Έστειλα το παράπονό μου στο [email protected]

Επεξ/σία από panosssss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα το πρωί να αλλάξω το τηλέφωνο στην Πειραιώς και σε μια άλλη τράπεζα και μου ζήτησαν εκκαθαριστικό και τηλεφωνικό λογαριασμό... Όταν ρώτησα για ποιο λόγο θέλουν εκκαθαριστικό μου είπαν για να τσεκάρουμε τις κινήσεις. Οπότε Ν26 μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Μπορείτε πλέον να ζητήσετε να σας πληρώνουν απευθείας Ν26 και μετά να βάζετε λεφτά απλά στον ελληνικό λογαριασμό για να μαζεύετε για τις ηλεκτρονικές αποδείξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Εγώ πήγα το πρωί να αλλάξω το τηλέφωνο στην Πειραιώς και σε μια άλλη τράπεζα και μου ζήτησαν εκκαθαριστικό και τηλεφωνικό λογαριασμό... Όταν ρώτησα για ποιο λόγο θέλουν εκκαθαριστικό μου είπαν για να τσεκάρουμε τις κινήσεις. Οπότε Ν26 μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Μπορείτε πλέον να ζητήσετε να σας πληρώνουν απευθείας Ν26 και μετά να βάζετε λεφτά απλά στον ελληνικό λογαριασμό για να μαζεύετε για τις ηλεκτρονικές αποδείξεις. 

Gioti, είσαι 38 χρονών άνθρωπος, ακόμα πιστεύεις σε μια κοινωνία του κρυφτού; Το θεωρείς ακραίο για μια τράπεζα να ζητάει την φορολογική ενημερώτητα σου;

Η N26 απέχει πολύ νομίζεις από το να σου στείλει ειδοποίηση περι submission του Tax ID σου? Μην έρθεις κλαίγοντας και ανοίξεις thread μετά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στο winbank τώρα βλέπω - 5 ευρώ με σημερινή ημερομηνία και αιτιολογία προμήθεια. Ενώ την είχα χθες την χρέωση με διαφορετική ημερομηνία. Τι φάση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...