Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΠΟΣΤΟΛΗ PS258307943GR

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 2 15-04-2020 18:26 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 2
ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-04-2020 16:16 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 25-04-2020 19:28 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ
ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 27-04-2020 19:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΔΙΑΝΟΜΗ ΚΟΜΒΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑΣ 28-04-2020 11:58 ΔΙΑΝΟΜΗ ΚΟΜΒΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-04-2020 07:00 ΔΙΑΝΟΜΗ ΚΟΜΒΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑΣ
ΑΚΥΡΩΣΗ ΑΠΟ ΔΙΑΝΟΜΕΑ 29-04-2020 08:47

ΔΙΑΝΟΜΗ ΚΟΜΒΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑΣ

 

 

 

ακουω σχολια...απο μεγαλη τεταρτη  οκ...ειπαμε Μ βδομαδα δεν ,, ουτε την Δευτερα του Πασχα αλλα εδω  μιλαμε για μια εβδοαμαδα ,,τι στο καλο ειναι αυτο το ακυρωση απο διανομεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σας, αγόρασα εχθές ένα κινητό από ε-καραβασιλης με παράδοση σπίτι και αντικαταβολή. Μένω αιγαλεω και είδα ότι το κατάστημα τους είναι Νίκαια. Με acs θα το στείλουν. Πόσες μέρες πιστεύετε ότι θα κάνει? Ελπίζω όχι πολλές Νίκαια Αιγάλεω είναι διπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, panoslash12 said:

Καλησπέρα σας, αγόρασα εχθές ένα κινητό από ε-καραβασιλης με παράδοση σπίτι και αντικαταβολή. Μένω αιγαλεω και είδα ότι το κατάστημα τους είναι Νίκαια. Με acs θα το στείλουν. Πόσες μέρες πιστεύετε ότι θα κάνει? Ελπίζω όχι πολλές Νίκαια Αιγάλεω είναι διπλα

δε παίζει ρόλο. θα πάει Π. Ράλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σε πέντε μέρες από τη στιγμή της παραγγελίας κάποιο προϊόν από Αργολίδα με ACS.

Ενώ είχα σημειώσει πως θα πληρώσω με κάρτα με την υπηρεσία ACS card on delivery, αφού μου έδινε αυτή την επιλογή το κατάστημα, ο κούριερ μου είπε ότι η ACS δεν έχει POS. Αναγκάστηκα να ψάξω για μετρητά τελευταία στιγμή κ πλήρωσα τον άνθρωπο και τέλος. 

Έστειλα mail στο καπάκι βέβαια στο κατάστημα απ'οπου έκανα την παραγγελία αναλογιζόμενος πως εκείνοι έφταιγαν αφού ο κούριερ μου είπε με πάσα βεβαιότητα ότι δεν έχουν μηχάνημα.

Η απάντηση που πήρα είναι ότι έπρεπε υποχρεωτικά να υπάρχει POS και πως το μαιλ μου θα το προωθούσαν στα κεντρικά της ACS. 

Δεν ξέρω αν έκανα μια τρύπα στο νερό αλλά η εξυπηρέτηση από το κατάστημα με άφησε πλήρως ικανοποιημενο.

Οπου βρίσκετε τέτοιες συμπεριφορές να στέλνετε τα παραπονα σας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έβγαλε η ε-καραβασιλης ότι στάλθηκε το προϊόν και μου έδωσε το acs code αλλά στο σάιτ της acs δεν μου βγάζει το νούμερο δεν το αναγνωρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, panoslash12 είπε

Μόλις μου έβγαλε η ε-καραβασιλης ότι στάλθηκε το προϊόν και μου έδωσε το acs code αλλά στο σάιτ της acs δεν μου βγάζει το νούμερο δεν το αναγνωρίζει

Είναι πολύ νωρίς ακόμα θα φανεί στις επόμενες ώρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα της κούριερ λέει ότι παρέλαβα!!! Φυσικά δεν παρέλαβα. Στα τηλέφωνα δεν απαντάνε. Η μόνη λύση είναι να πάω στο υποκατάστημα; Το δέμα είναι προπληρωμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα μου ήρθε δέμα με ένα ζευγάρι παπούτσια με ACS από Αθήνα, αντικαταβολή και το κόστος μεταφορικών-αντικαταβολής ηταν 19.80€

Οταν το άκουσα τα έπαιξα.

Παίρνω τηλ στα κεντρικά , τους λέω τι είναι αυτό το κόστος. Και λέει κύριε, η υπηρεσία αντικαταβολής είναι 4.90€ και το δέμα σας είναι 3.5 κιλά οπότε τα μεταφορικά ανέρχονται στο υπόλοιπο ποσό.

 

Λέω τι μεταφορά ήταν αυτή και με τέτοιο κόστος.

 

Μετά σπίτι ζυγισα το δέμα , και ήταν 1.2 κιλά.

 

Σαν να μας κλέβουν μες τα μούτρα μας.....

 

Υ.Γ Περιμένω άλλο ένα δέμα πάλι acs, με βάρος με το ζόρι 500γραμμαρια (3 παιχνίδια xbox είναι) και μου είπαν ότι θα είναι 12 ευρώ τα μεταφορικά εκεί.

 

Τι γίνεται;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανες την παραγγελία δεν σου έδειχνε ξεκάθαρα το ποσό που θα πληρώσεις; Πως έκανες τις παραγγελίες και από που; Το αποδεικτικό παραγγελίας που σου ήρθε τι γράφει για τα μεταφορικά και τα έξοδα αντικαταβολής; Αυτά τα εμφανίζει στη διαδικασία αγοράς πριν την ολοκλήρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, suspiria said:

Υπαρχει καποιος από εξωτερικο να μας πει τι γινεται εκει με τις εταιρειες κουριερ;

τι εννοεις τι γινεται; παραδιδουν...δεν ξερω τι γινεται σε αλλες χωρες, αλλα στο ΗΒ μια χαρα δουλευαν τα παντα εν μεσω lockdown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, theodoretsi είπε

Όταν έκανες την παραγγελία δεν σου έδειχνε ξεκάθαρα το ποσό που θα πληρώσεις; Πως έκανες τις παραγγελίες και από που; Το αποδεικτικό παραγγελίας που σου ήρθε τι γράφει για τα μεταφορικά και τα έξοδα αντικαταβολής; Αυτά τα εμφανίζει στη διαδικασία αγοράς πριν την ολοκλήρωση.

Πήρα από ιδιώτη αχρησιμοποίητα τα παπούτσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χτες εστειλα ενα δεμα με γενικη , μπροστα μου η υπαλληλος απαντησε 2 τηλεφωνα  απο ατομα που τους αφησαν χαρτακι, και οι δυο απο οτι καταλα βα ειπαν οτι ηταν σπιτι κτλπ , μαλιστα λεει η υπαλληλος "μηπως δεν δουλευει το κουδουνι?'' και στους δυο ειπε οτι θα το παρουν μεσα στην εβδομαδα χωρις να ξερει μερα και ωρα. λεω μαλιστα.... το προσυμφωνημενος χρονος παραδοσης εχει παει περιπατο.

Επεξ/σία από billiboo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

UPS ΕXPRESS SAVER  28/4 απο U.K παρελαβα στις 4 το απογευμα σημερα. Πρώτη φορα εκανα παραγγελια με τη συγκεκριμένη μέθοδο και χαλαλι τα χρηματα. (im looking at you ACS)

Annotation 2020-04-29 183040.png

Επεξ/σία από dimlevi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...