Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωριζει κανεις να μου πει ποια η διαφορα οταν στελνει καποιος ενα μικροδεμα ( δηλαδη κατω απο 2 κιλα ), μαζι με τα γραμματα ή μαζι με τα δεματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, theodoretsi είπε

για τέλος της άλλης εβδομάδας σε κόβω. Επίσης αν δεις και σου βγάλει ότι έγινε άφιξη στο τοπικό κατάστημα, μην περιμένεις να δρομολογηθεί η αποστολή. Πήγαινε και παρέλαβε.

Και εκεί ακόμη άκυρο ρίχνουν...Προσπαθώ να παραλάβω απο τη Τρίτη απο τη Κωνσταντινουπόλεως 177 και οι τύποι απο οτι καταλαβαίνω δεν έχουν καν ξεφορτώσει ακόμη το φορτηγό που βρίσκεται το δέμα μου απο τη Παρασκευή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, theodoretsi είπε

για τέλος της άλλης εβδομάδας σε κόβω. Επίσης αν δεις και σου βγάλει ότι έγινε άφιξη στο τοπικό κατάστημα, μην περιμένεις να δρομολογηθεί η αποστολή. Πήγαινε και παρέλαβε.

 

Κάτσε, σε εμένα απάντησες; ή στον παραπάνω χρήστη?? μπερδέψαμε τα μπούτια μας :P

 

 

Επεξ/σία από lalala2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KostasPapaJohn είπε

Αν είναι για το FF, μην ανησυχείς, θα παίξεις σύντομα...

Αν όχι, γενικότερα είχα αποστολή με colissimo που παραδόθηκε 28 Μαρτίου σε αυτούς, έφυγε 1η Απριλίου, σκαναρίστηκε στην Ελλάδα 22 Απριλίου και έφτασε σε μένα (Αθήνα) στις 28 Απριλίου. Με ΕΛΤΑ.

Κουράγιο και υπομονή

Ναι ναι,για αυτό είναι...Ευχαριστώ φίλε μου.Το θέμα είναι οτι είναι απο τη Παρασκευή στη Κωνσταντινουπόλεως 177 και οι τύποι δεν με αφήνουν καν να πάω να παραλάβω.Μέχρι και εκεί πήγα τη Τρίτη και μου είπαν οτι βρίσκεται σε φορτηγό για το Ρουφ και απλά έφυγα με άδεια χέρια...Πραγματικά δε βγάζω άκρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Nikolasimo είπε

Ναι ναι,για αυτό είναι...Ευχαριστώ φίλε μου.Το θέμα είναι οτι είναι απο τη Παρασκευή στη Κωνσταντινουπόλεως 177 και οι τύποι δεν με αφήνουν καν να πάω να παραλάβω.Μέχρι και εκεί πήγα τη Τρίτη και μου είπαν οτι βρίσκεται σε φορτηγό για το Ρουφ και απλά έφυγα με άδεια χέρια...Πραγματικά δε βγάζω άκρη..

Καλησπερα... Κανε λιγο υπομονη...Θα στο φερουν...

14 λεπτά πριν, panoslash12 είπε

Πως το βλέπεται να πηγαίνει? Αφου φεύγει απο hub πηγαινει μετα στο καταστημα παραλαβής, σωστά?

Capture 2.PNG

Ναι ετσι ειναι...Υπομονη 2-3 μερες ακομα....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, takoulou είπε

 

Ναι ετσι ειναι...Υπομονη 2-3 μερες ακομα....

Αν τους παρω τηλ και τους πω να κανουν την υπηρεσία για παραδοση αυθημερων η την επομενη μερα γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, lalala2 είπε

Κάτσε, σε εμένα απάντησες; ή στον παραπάνω χρήστη?? μπερδέψαμε τα μπούτια μας :P

για σένα πήγαινε! 😁
Εγώ έτσι το έκανα. Τρίτη έδειξε ότι έφτασε μεσημέρι στο τοπικό κατάστημα και πήγα σήμερα το πρωί (Πέμπτη) και παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα δεματάκι που μου έστειλαν από e-shop της Λάρισας στις 22 -  4 για κέντρο Αθηνών (Ακρόπολη) με ΕΛΤΑ κούριερ (Μακρυγιάννη 2). Δεν γνωρίζω αν έπαιξε ρόλο η αντικαταβολή, μιας και την τσεπώνουν οι ίδιοι.

Σχετικά καλά με αυτά που βλέπω εδώ στο τοπικ. Πάντως από το ίδιο e-shop με ίδια την μεταφορική προ κορωνοβάιρους εποχή την είχα την άλλη μέρα στην πόρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα παρελαβα με απλο ταχυδρομειο ΕΛΤΑ, πιστωτικη καρτα την οποια την ειχαν στειλει αρχες Μαρτιου. Η προηγουμενη πιστωτικη καρτα που ειχα εληγε 31/03.

Μαζι και statement της Εθνικης που ειχαν σταλει 19/02/2020 (!) και 23/03/2020. Απο Κινα να περιμενα κατι, πιο γρηγορα θα το ειχα παρει.

και μιλαμε για Αθηνα ετσι, οχι κανα νησι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν σήμερα Πρωτομαγιά παραδίδουν τα κούριερ δεδομένης της κατάστασης;

Επισης τα ταξί που έχει προσλάβει η Γενική Ταχυδρομική παραδίδουν μόνο προπληρωμένα δέματα ή και με  αντικαταβολή;

Τα γράφω όλα αυτά γιατί περιμένω δέμα από Γενική που πήγε χθες 30--4 στο υποκατάστημα Πετραλώνων  (Άφιξη σε σημείο εξυπηρέτησης).  Στην σελίδα τους δεν γράφουν κάτι άλλο. Όπως αδυναμία παράδοσης ή παραμονή στην κούριερ.  

Για να εχω το νου μου στο κουδούνι γιατί αν φοράω ακουστικά μετά βραστά Χαράλαμπε.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Γνωρίζει κανείς αν σήμερα Πρωτομαγιά παραδίδουν τα κούριερ δεδομένης της κατάστασης;

Επισης τα ταξί που έχει προσλάβει η Γενική Ταχυδρομική παραδίδουν μόνο προπληρωμένα δέματα ή και με  αντικαταβολή;

Τα γράφω όλα αυτά γιατί περιμένω δέμα από Γενική που πήγε χθες 30--4 στο υποκατάστημα Πετραλώνων  (Άφιξη σε σημείο εξυπηρέτησης).  Στην σελίδα τους δεν γράφουν κάτι άλλο. Όπως αδυναμία παράδοσης ή παραμονή στην κούριερ.  

Για να εχω το νου μου στο κουδούνι γιατί αν φοράω ακουστικά μετά βραστά Χαράλαμπε.....

Εμένα που μου ήρθε δέμα με ταξί, ήταν αντικαταβολή και του το πλήρωσα κανονικά.

Απλά να έχεις όσο γίνεται πιο κοντά τα χρήματα σε αυτά που κάνει το προϊόν, γτ έχουν μόνο ψιλά μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...