Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπίζει κανείς θέμα με το tracking των ΕΛΤΑ courier; Έχω δύο παραγγελίες που έφυγαν την προηγούμενη εβδομάδα, συγκεκριμένα μια την Τρίτη και μια την Τετάρτη, από διαφορετικά καταστήματα οι οποίες όταν πληκτρολογώ το tracking number μου βγάζουν ως αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει καταχώριση για τον αριθμό. Μίλησα με τα καταστήματα που έκανα τις παραγγελίες και επιβεβαίωσα το tracking number με την εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ δεν μπόρεσα να επικοινωνήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Thranduil84 είπε

Αντιμετωπίζει κανείς θέμα με το tracking των ΕΛΤΑ courier; Έχω δύο παραγγελίες που έφυγαν την προηγούμενη εβδομάδα, συγκεκριμένα μια την Τρίτη και μια την Τετάρτη, από διαφορετικά καταστήματα οι οποίες όταν πληκτρολογώ το tracking number μου βγάζουν ως αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει καταχώριση για τον αριθμό. Μίλησα με τα καταστήματα που έκανα τις παραγγελίες και επιβεβαίωσα το tracking number με την εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ δεν μπόρεσα να επικοινωνήσω.

Μπορει να μην τα χουν διωξει ακομα να μην εχουν σκαναριστει απο το συστημα τους . θα φαινοταν αν ηταν 

 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thranduil84 είπε

Αντιμετωπίζει κανείς θέμα με το tracking των ΕΛΤΑ courier; Έχω δύο παραγγελίες που έφυγαν την προηγούμενη εβδομάδα, συγκεκριμένα μια την Τρίτη και μια την Τετάρτη, από διαφορετικά καταστήματα οι οποίες όταν πληκτρολογώ το tracking number μου βγάζουν ως αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει καταχώριση για τον αριθμό. Μίλησα με τα καταστήματα που έκανα τις παραγγελίες και επιβεβαίωσα το tracking number με την εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ δεν μπόρεσα να επικοινωνήσω.

Γενικως φαινεται να εχουν χασει τη μπαλα. .. 
αυτο που ξερω ειναι οτι πολλα πακετα δεν τα εχουν σκαναρει ακομα ... 
το κανουν για δικους τους λογους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, greekbusters είπε

Επειδή και εγώ έκανα παραγγελία από Γερμανό πάλι(εντός Αττικής) , στις 13 του μήνα, και στάλθηκε με ΕΛΤΑ κουριερ να σ πω πως εμένα το δέμα έφτασε σχετικά γρήγορα, δλδ στις 22 του μήνα (5δλδ εργάσιμες) αλλά δεν το παρέλαβα γτ στο ενδιάμεσο έκανα ακύρωση της παραγγελίας. Στο εν τω μεταξύ δύο ημερολογιακες εβδομάδες έως σήμερα από την ακύρωση τα λεφτά δεν έχουν επιστραφεί. Οπότε αν κρίνω από εμένα, μην πολυαγχωνεσαι θα σ έρθουν σύντομα. Κ εμένα φαινόταν κολλημένο στο κδτ Αθήνας 

τι συντομα βρε αδελφε ? 
την Δευτερα συμπληρωνω 3 εβδομαδες!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dskoul είπε

τι συντομα βρε αδελφε ? 
την Δευτερα συμπληρωνω 3 εβδομαδες!

Ναι σρυ μετά το είδα κ δεν άλλαξα το κείμενο μ. Πάντως να ξέρεις αν τυχόν κάνεις ακύρωση τα λεφτά αργούν δυστυχώς πολύ να τα επιστρέψουν, είμαι ήδη στις δύο βδομάδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα

 

ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ - ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ

Πριν από λίγο έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, καθώς το τηλέφωνο απαντάει ότι όλες οι γραμμές είναι κατειλημμένες και κλείνει, ενώ μέσα από την φόρμα επικοινωνίας στο site των ΕΛΤΑ δεν έλαβα καμία απάντηση.

Νομίζω δικαιούμαι και αποζημίωση 6 ευρώ για κάθε ημέρα καθυστέρησης, θα το κυνηγήσω 

 

20200502_213707.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα Σάββατο το πρωί ήρθε (Μάλλον) η γενική ταχυδρομική με το δεματάκι που περιμένω.

Δυστυχώς κοιμόμουν αφου λέω είναι Σάββατο και αποκλείεται να ερχόντουσαν και δεν άκουσα το κουδούνι. Όταν ξύπνησα βρήκα μια κλήση από ένα κινητό. Και ένα sms από το ίδιο κινητό που έγραφε να πάρω τηλ στο υποκατάστημα Πετραλώνων να συνεννοηθώ για παράδοση.   Τώρα πήραν τηλέφωνο πριν έρθουν για να δουν αν είναι κάποιος σπίτι να παραλάβει; Και αν δεν απαντήσει στο καπάκι του στέλνουν sms;  Γιατί χαρτάκι δεν άφησαν στην είσοδο στα κουδούνια. (θα μου πείτε πιο το νόημα να αφήσει χαρτάκι που μπορεί και να χαθεί την στιγμή που στέλνουν sms)

Πρωτόγνωρα πράγματα για Γενική Ταχυδρομική αφου άλλη φορά δεν έχουν ξανάρθει Σάββατο ποτέ. Τώρα από Δευτέρα κι άμα πιάσω γραμμή να μιλήσω μαζί τους....

 

Εδω ακόμα και το e-shop.gr που περιμένω παραγγελία από 1-4 σε άμεσα διαθέσιμα προϊόντα (Εκτος αν γράφουν ψέμματα γιατί τώρα πια μετά από τόσο καιρό γράφουν κατόπιν παραγγελίας, υποτίθεται ότι δεσμεύονται τα προϊόντα με σειρά προτεραιότητας )που χει δικά του μέσα μεταφοράς έχει καταρρεύσει. Στα e-mail δεν απαντάνε...

 

Άντε  με το καλό να μπούμε στην "Κανονικότητα"  με το άνοιγμα των καταστημάτων να εξομαλυνθεί το εμπόριο....ώστε να σταματήσουν όσο γινεται τα παράπονα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικές μέρες ξεκίνησαν και οι παραδόσεις των πανεπιστημιακών συγγραμμάτων, οπότε πιστεύω ότι θα υπάρχουν μεγαλύτερες καθυστερήσεις. Αναλόγως βέβαια με την εταιρία που επιλέγουν οι εκδότες. Χθες για παράδειγμα στις 8 το βράδυ μου ήρθε ένα από τα 5 συγγράμματα με Comvos Express. Οπότε περιμένω άλλα 4 δέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά  είχα μια αποστολή από Λαύριο-ροδο 15 κιλά και η χρέωση είναι 83 ευρώ... δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα μιας τόσο υψηλής χρέωσης... Κάποιος που να έχει ανάλογη εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι η UPS δεν με αφηνει να επιλεξω ημερομηνια για το δεμα; Δλδ αυριο θα πρεπει να ειμαι ολη την ημερα στο σπιτι; Παντα το κανει η UPS αυτο και ειναι αρκετα ενοχλητικο. Αν δε με βρουν σπιτι, τοτε θα στειλουν κλασσικα μηνυμα για να κανονισουμε παραδοση. Αλλα ετσι, να ερθει τζαμπα αυριο χωρις να ειμαι σπιτι, τζαμπα καυσιμα και ταλαιπωρια. Μηδεν λογικη, μηδεν μυαλο..

 

image.png.f151138ac40ff0068f003b3734dabf2f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ducatista είπε

Παιδιά  είχα μια αποστολή από Λαύριο-ροδο 15 κιλά και η χρέωση είναι 83 ευρώ... δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα μιας τόσο υψηλής χρέωσης... Κάποιος που να έχει ανάλογη εμπειρία;

Μήπως, με ΕΛΤΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφάτως τιμή απο Γενική για δέμα 20.5 κιλών, 38ε (ισως να μη κανουν ολα τα καταστήματα αυτη τη τιμη, γιατι απ'οσο γνωριζω εχουν ενα τιμοκατάλογο μεν, αλλα και μια εκπτωση την οποια "παιζουν" οσο θελουν, σε όποιον θέλουν.

Αλλα 83ε;;; ας στο στελναν με ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...