Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανενα προβλημα μεχρι τωρα με τους 5.1 απλα νομιζω δεν κραταει τα προφιλ μπορει να στρωσει με τον καιρο (μην γελατε το ιδιο εγινε και με τους 2.2) απλα οπως και ο 4.2 δεν μπορεις να αλλαξεις τα πληκτρα συντομευσης και τρεχω σε 119 hz για να μπαινει σε idle η καρτα και να μην βαραει 1750 ολη την ωρα... και οταν ειναι να μπω game το βαζω σε 144hz γτ δεν ξερω τι ενοει απο 50 εως 4 :P

1797235388_.png.e50abaaccbf69a364f5522d082ec75b4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, splanis είπε

θα τους δοκιμασω και γω. Τι εχω να χασω; :P

Κανόνισε εσυ να χαλάσεις και τους drivers και να έχουμε πρόβλημα όλοι μετά :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά!

ηρθαν τα πραγματα της αναβαθμισης μου.. b450 tomahawk max,ryzen 7 3800x,rx5700 msi mech oc..

θα κανω καθαρη εγκατασταση windows, Θελω γνωμες..

ποιός θα ήταν ο πιο σωστός τρόπος να περάσω drivers, Και ποιούς;

να αφησω τα win ? (δεν ακουγετε σαν καλη ιδεα) να κατεβασω απο το site της msi?

να ψαξω τυχον για το site της amd?

 

παρακαλω απαντηστε μου εχω λιγο αγχος με ολα αυτα που διαβασα, και θελω και την ευχη σας να πανε ολα καλα xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα κανεις εγκατασταση τα win 10  βαλε να κανουν και ολα τα updates  και μετα απο το σαιτ της AMD  τους τελευταιους drivers για gpu+chipset . Ειχα κανει φορματ πριν κανα μηνα ( επειδη ειχα παρει εναν nmve  ) και γενικα παντα ετσι κανω με clean install...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Θα κανεις εγκατασταση τα win 10  βαλε να κανουν και ολα τα updates  και μετα απο το σαιτ της AMD  τους τελευταιους drivers για gpu+chipset . Ειχα κανει φορματ πριν κανα μηνα ( επειδη ειχα παρει εναν nmve  ) και γενικα παντα ετσι κανω με clean install...

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, να κατεβάσω το adrenalin ή να παω σε χειροκίνητα ξεχωριστά gpu ξεχωριστά mobo?

tomahawk b450 max + ryzen 7 3800x + rx5700 mech oc msi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maparios είπε

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, να κατεβάσω το adrenalin ή να παω σε χειροκίνητα ξεχωριστά gpu ξεχωριστά mobo?

tomahawk b450 max + ryzen 7 3800x + rx5700 mech oc msi

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5700-series/amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, enable_your_mind είπε
Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL)
αυτο να περασω ετσι;
 
επίσης, το b450 είναι γενικό; δεν παιζει ρολο που εχω max έτσι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, maparios είπε
Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL)
αυτο να περασω ετσι;
 
επίσης, το b450 είναι γενικό; δεν παιζει ρολο που εχω max έτσι;

Toυς 20.5.1 βάλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Οκ περάστηκαν οι 20.5.1 μέχρι στιγμής από πάνω. Μόνο το undervolt έγινε reset και το ξαναπερασα 

Και σε μένα σε κάθε update το χάνει voltage. Όλα τα άλλα άθικτα 

17 λεπτά πριν, maparios είπε

γνωρίζουμε τις διαφορές φίλε;

Διάβασε τα fixes, έχει 3-4 σημαντικά  και μετά στα known issues έχει κανα 2, Που ακυρώνουν τα 2 απο τα 4 σημαντικά 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κανονικη τηλεοραση 4k, μπορειτε να προτεινετε ρυθμισεις μεσω τις ati ωστε να μην εχω τα οριζοντια σπασιματα στην οθονη;

προσπαθω να παιξω rainbw six σε 4k και με vsync πιανω 40-60φπς. με ανοιχτω πιανω καμια 80αρια αλλα εχω τα σπασιματα..

σε 1080 με vsync εχω σταθερο 60φπς.

ειναι ανικουστο με τετοια καρτα να μην εχω σε 4κ 60αρι φπς χωρις σπασιμο οθονης.

δοκιμασα το enchased sync αλλα παραμενουν χαμηλα τα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

σε κανονικη τηλεοραση 4k, μπορειτε να προτεινετε ρυθμισεις μεσω τις ati ωστε να μην εχω τα οριζοντια σπασιματα στην οθονη;

προσπαθω να παιξω rainbw six σε 4k και με vsync πιανω 40-60φπς. με ανοιχτω πιανω καμια 80αρια αλλα εχω τα σπασιματα..

σε 1080 με vsync εχω σταθερο 60φπς.

ειναι ανικουστο με τετοια καρτα να μην εχω σε 4κ 60αρι φπς χωρις σπασιμο οθονης.

δοκιμασα το enchased sync αλλα παραμενουν χαμηλα τα fps

Και εγω σε 4K  παιζω και δεν εχω κανενα θεμα με κανενα παιχνιδι.. ( ειτε παιζει σε 60 η σε λιγοτερα ) .. Εξαρταται το παιχνιδι και σε τι ρυθμισεις τρεχεις και ελπιζω να μην περιμενεις να παιζεις ολα τα παιχνιδια σε full 60  (ουτε η 2080 ti   δεν το κανει αυτο οχι η 5700xt)...  Το ανικουστο που αναγραφεις ειναι τουλαχιστον υπερβολικο ... Τα σπασιματα που λες ειναι επειδη παιζεις παραπανω απο 60 ΗΖ που ειναι το μεγιστο  της τηλεορασης σου ....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

σε κανονικη τηλεοραση 4k, μπορειτε να προτεινετε ρυθμισεις μεσω τις ati ωστε να μην εχω τα οριζοντια σπασιματα στην οθονη;

προσπαθω να παιξω rainbw six σε 4k και με vsync πιανω 40-60φπς. με ανοιχτω πιανω καμια 80αρια αλλα εχω τα σπασιματα..

σε 1080 με vsync εχω σταθερο 60φπς.

ειναι ανικουστο με τετοια καρτα να μην εχω σε 4κ 60αρι φπς χωρις σπασιμο οθονης.

δοκιμασα το enchased sync αλλα παραμενουν χαμηλα τα fps

αν είχες μια καλύτερη τηλεόραση θα ήταν καλύτερα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, enable_your_mind said:

Και εγω σε 4K  παιζω και δεν εχω κανενα θεμα με κανενα παιχνιδι.. ( ειτε παιζει σε 60 η σε λιγοτερα ) .. Εξαρταται το παιχνιδι και σε τι ρυθμισεις τρεχεις και ελπιζω να μην περιμενεις να παιζεις ολα τα παιχνιδια σε full 60  (ουτε η 2080 ti   δεν το κανει αυτο οχι η 5700xt)...  Το ανικουστο που αναγραφεις ειναι τουλαχιστον υπερβολικο ... Τα σπασιματα που λες ειναι επειδη παιζεις παραπανω απο 60 ΗΖ που ειναι το μεγιστο  της τηλεορασης σου ....

η τηλεοραση υποστιριζεο 120hz απλα πρεπει να παρω αλλη εκδοση καλωδιου hdmi για να τα πιασω.

Γιατι με το υπαρχον καλοδιο πιανω 120hz αλλα σε 1080p μονο

Επεξ/σία από Tzini_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...