Προς το περιεχόμενο

Απορίες Πιστωτικής Κάρτας


megaklhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
13 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε πώς είστε ; Όλα καλά με την πιστωτική την έχω χρησιμοποιήσει έβαλα και δόσεις... Μια απορία μόνο... Κανονικά εγώ την 1η δόση είναι να την πληρώσω απο τις 17 Απριλίου και μετά... Αλλά λόγω ότι εχθές πληρώθηκα λέω κάτσε να περάσω μέσα λεφτά να υπάρχουν.. Οπότε έβαλα 35 ευρώ που είναι η 1η δόση μέσα στην πιστωτική... Αλλά βλέπω σήμερα ότι αυτό το ποσό  πήγε η τράπεζα και το πέρασε μέσα στο διαθέσιμο υπόλοιπο για αγορές... Δηλαδή επειδή πήγα και τα έβαλα μέσα στην κάρτα πολύ νωρίς τώρα τα πήγε εκεί και χάθηκαν ; Δεν θα έχει η τράπεζα να τραβήξει μέσα απ'ο την κάρτα τα 35 ευρώ αφού τα έβαλα ;

Λογικα θα πρεπει να σου λεει στην πιστωτικη -35€ το οποιο σημαινει οτι στις 17 η τραπεζα θα τραβηξει τα λεφτα και το ποσο αυτο θα δειχνει 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, megaklhs είπε

1.png.d8d4eac65a17c78c4e16f73e725f4b42.png

Δεν ξέρω εάν είναι αυτό που λέει απο κάτω Ανακαταμονή

Μια χαρά είσαι. Το τρέχον υπόλοιπο σου είναι -0,03 λεπτά. Έχεις ξεπληρώσει ήδη την μηνιαία δόση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Μια χαρά είσαι. Το τρέχον υπόλοιπο σου είναι -0,03 λεπτά. Έχεις ξεπληρώσει ήδη την μηνιαία δόση!

Ναι αλλά πριν το διαθέσιμο υπόλοιπο για αγορές ήταν 195 ευρώ και πήγε και μου τα πρόσθεσε εκεί... Κανονικά απο κάτω -35 ευρώ δεν έπρεπε να λέει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Ναι αλλά πριν το διαθέσιμο υπόλοιπο για αγορές ήταν 195 ευρώ και πήγε και μου τα πρόσθεσε εκεί... Κανονικά απο κάτω -35 ευρώ δεν έπρεπε να λέει ;

Όχι βρε συμφορουμίτη. Στο διαθέσιμο υπόλοιπο προσθέτει, αφού τα έχεις πληρώσει. Άρα αυξάνεται.

Το τρέχον δείχνει το υπόλοιπο σου προς την τράπεζα τη δεδομένη χρονική στιγμή. Πριν εμφάνιζε 34.97, πλέον εμφανίζει -0.03 λεπτά. Άρα ουσιαστικά δεν χρωστάς στην τράπεζα και έχεις αέρα "0.03" λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Όχι βρε συμφορουμίτη. Στο διαθέσιμο υπόλοιπο προσθέτει, αφού τα έχεις πληρώσει. Άρα αυξάνεται.

Το τρέχον δείχνει το υπόλοιπο σου προς την τράπεζα τη δεδομένη χρονική στιγμή. Πριν εμφάνιζε 34.97, πλέον εμφανίζει -0.03 λεπτά. Άρα ουσιαστικά δεν χρωστάς στην τράπεζα και έχεις αέρα "0.03" λεπτά.

Αρα δηλαδη η 1η δοση εχει ηδη πληρωθει πριν καν εκδοθει ο λογαριασμος... σωστα ; Τωρα εαν εγω παω και περασω παλι 35 ευρω για να ειναι για τον μηνα 17 μαιο εως 6 ιουνιου θα μεινουν στο κατω και θα λεει -35,03 σωστος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Αρα δηλαδη η 1η δοση εχει ηδη πληρωθει πριν καν εκδοθει ο λογαριασμος... σωστα ; Τωρα εαν εγω παω και περασω παλι 35 ευρω για να ειναι για τον μηνα 17 μαιο εως 6 ιουνιου θα μεινουν στο κατω και θα λεει -35,03 σωστος ;

Σωστός. Μπορείς να πληρώσεις όσα θές και θα φαίνεται αρνητικό το τρέχον υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Σωστός. Μπορείς να πληρώσεις όσα θές και θα φαίνεται αρνητικό το τρέχον υπόλοιπο.

Υπάρχει περίπτωση αν και απ οσο ρωτησα και στην τραπεζα μου ειπαν οτι δεν γινεται.. εαν εγω βαλω μαζεμενα 200-300 ευρω να μου το εμφανισει στο διαθεσιμο υπολοιπο για αγορες ; απο την τραπεζα ο ενας μου ειπε καποιες φορες γινεται αλλα σπανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Υπάρχει περίπτωση αν και απ οσο ρωτησα και στην τραπεζα μου ειπαν οτι δεν γινεται.. εαν εγω βαλω μαζεμενα 200-300 ευρω να μου το εμφανισει στο διαθεσιμο υπολοιπο για αγορες ; απο την τραπεζα ο ενας μου ειπε καποιες φορες γινεται αλλα σπανια

Νομίζω ναι. Θα αυξηθεί το διαθέσιμο υπόλοιπο για αγορές. 

Θα το επιβεβαιώσω μέχρι αύριο, όπου θα φανεί μια μικρή εμπρόθεσμη πληρωμή που έκανα!

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2020 στις 4:06 ΜΜ, christakos07 είπε

Νομίζω ναι. Θα αυξηθεί το διαθέσιμο υπόλοιπο για αγορές. 

Θα το επιβεβαιώσω μέχρι αύριο, όπου θα φανεί μια μικρή εμπρόθεσμη πληρωμή που έκανα!

Τελικά τι έγινε ; 'Εβαλες εμπρόθεσμη δόση και σου πρόσθεσε το ποσό στο διαθέσιμο υπόλοιπο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Τελικά τι έγινε ; 'Εβαλες εμπρόθεσμη δόση και σου πρόσθεσε το ποσό στο διαθέσιμο υπόλοιπο ;

Καλησπέρα. Ναι κανονικότατα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά και πάλι Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη.. Μια απορία πάλι περί της πιστωτικής κάρτας... Το όριο μου είναι όπως είχα πει 1.000 ευρώ... έχω κάνει 2 αγορές όπου σύνολο είναι κοντά στα 900... έχω πληρώσει ήδη την 1η δόση και έχω βάλει κιόλας μέσα 155 ευρώ για να τρβάει δόσεις και όντως το διαθέσιμο υπόλοιπο ανεβαίνει κάθε φορά που βάζω χρήματα μέσα ανεξάρτητα εάν είναι η ημερομηνία να πληρώσω την δόση ή όχι. Η απορία μου είναι η εξής... Στο διαθέσιμο υπόλοιπο μου λέει τώρα 218,83 και στο υπόλοιπο τελευταίου λογαριασμού  - 154,83

τα πάνω είναι αυτά για αγορές τα κάτω είναι αυτά που έχω βάλει για να τραβάει δόσεις... Εάν εγώ πχ πάω και κάνω μια αγορά είτε χωρίς δόσεις είτε με δόσεις πχ 200 ευρώ απο που θα τα τραβήξει ; απο  πάνω ; Ή υπάρχει περίπτωση να μου τα τραβήξει απο κάτω που έχω βάλει μέσα να υπάρχουν για δόσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Υπόλοιπο τελευταίου λογαριασμου -154  είναι το υπόλοιπο σου την ημέρα που βγήκε ο λογαριασμός.  Θα αλλάξει μόνο όταν βγεί ο νέος λογαριασμός και δεν θα αλλάξει από  καμμία αγορά. 

Επεξ/σία από Vasileios-gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε ; Ελπίζω να είστε όλοι καλά.. Μια απορία η οποία μου βγήκε σήμερα..Οκ όλα εντάξει βάζω χρήματα μέσα στην πιστωτική αυξάνετε το όριο για αγορές και κάθε μήνα πληρώνω τον λογαριασμό μου. Τώρα μέσα στην κάρτα έχω βάλει - 85,75 ευρώ τα οποία είναι ότι έχει μείνει για να πληρώσω την επόμενη δόση που είναι 69 ευρώ.. Η απορία μου είναι γιατί αυτό το 85,75 δεν το λέει στο τρέχον υπόλοιπο και το λέει στο Υπόλοιπο Τελευταίου Λογαριασμού και στο τρέχουν μου λέει - 31,82 EUR ;;; Κανονικά τα - 85,75 θα έπρεπε να τα λέει στο τρέχον ότι δηλαδή είναι μέσα ακόμα 85 ευρώ και τα λέει δίπλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...