Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Ως διπροσωπο συγκαλυμμενο ΧΒΟΤ προσυπογραφω οσα αναφερει ο μαστορας από κατω.

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-17-ps5-is-a-surefire-hit-but-sonys-broken-promises-are-eroding-trust

ε οκ, λεγόταν μία βδομάδα τώρα ότι θα ανοίξουν τα preorders μετά το leak για τις τιμές των Χs η αγορά είναι δυναμική ειδικά με τα σημερινά δεδομένα. Με τα crossgen συνεχίζω να μην καταλαβαίνω τον χαμό, είπαν ότι πιστεύουν στα generations όπως πίστευαν πάντα απλώς βγάζουν κάποια παιχνίδια σε crossgen για να εκμεταλλευτούν τις πωλήσεις, στην παρουσίαση μάλιστα των gameplay video τους για ps5 δεν βγήκε κανείς να πει ότι αυτά φαίνονται σαν lastgen. Γνώμη μου δεν θα γινόταν ο χαμός αν δεν υπήρξε το φιάσκο με το halo.  Το eurogamer  το θεωρώ ένα από τα καλύτερα μέσα αλλά το να γράφεις ένα ακραίο άρθρο αυτή την στιγμή είναι υπερβολικό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ως διπροσωπο συγκαλυμμενο ΧΒΟΤ προσυπογραφω οσα αναφερει ο μαστορας από κατω.

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-17-ps5-is-a-surefire-hit-but-sonys-broken-promises-are-eroding-trust

Το διαβασα λιγο και μου φαινονται bs οσα λεει tbh, η sony εχει το καλυτερο launch lineup που ειχε ποτε imo. Η ms αν και εχει κανει παρα πολυ καλα βηματα ακομα ψαχνει λιγο την ταυτοτητα της στη βιομηχανια, θελει να πουλησει gamepass/υπηρεσιες? Φαντάζεται ενα xcloud μελλον?? Θελει το X να ειναι για οσους απλα δεν εχουν PC? Εχει σκοπο να βγαλει ποτε καλα exclusives? Ενω η Sony ειναι ξεκαθαρη σε αυτα τα πραγματα, παμε all in σε αποκλειστικα οποτε θα το παρεις για αυτα και τελος.

Τουλαχιστον στο μυαλο μου ετσι ειναι και δεν αλλαζει αν το spider-man και το horizon βγουν και ps4 ουτε αν κααααποια στιγμη κανουν publish το DeS remake σε PC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, sndev είπε

με την ιδια λογική πάντως αγοράζεις το spiderman στο ps4 με 70 ε η οσο κάνει όταν βγει αντί 80 και το παίζεις στο ps5

εχει ξεκαθαρισει αυτο οτι γινεται;
γιατι διαβαζα τωρα οτι δεν γινεται αυτο. https://www.resetera.com/threads/sony-not-offering-spider-man-upgrade-path-for-ps4-owners-yet-should-be-criticised-more.288323/

Δλδ άλλο το "το ps5 θα παιζει τα παιχνιδια του PS4" που ειναι backwards compatibility και αλλο το "το ps5 θα κανει δωρεαν upgrade την ps4 εκδοση σε ps5 εκδοση"

 

Μόλις τώρα, ADHD είπε

Τουλαχιστον στο μυαλο μου ετσι ειναι και δεν αλλαζει αν το spider-man και το horizon βγουν και ps4 ουτε αν κααααποια στιγμη κανουν publish το DeS remake σε PC.

Δεν ειναι τοσο στο "αν θα σταματησει πωλήσεις" ή αν πειράζει εμενα ή εσενα αν θα ειναι και στο ps4, προσωπικα μου αρεσει γιατι σημαινει οτι δε χρειαζεται να τα σκασει ο κοσμος.
Εχει να κανει ομως με το image μιας εταιριας και το γεγονός οτι 3 μηνες τωρα έλεγε αλλα πραγματα και εκανε επιθετικο marketing για να μειώνει το Xbox και τωρα τα αλλαζει. 
Ξαναλεω, δεν με ενοχλει οτι θα ειναι και PS4 τα παιχνιδια καθολου. Αλλα με ενοχλεί οταν μια εταιρία παίζει λιγο τον Grima Wormtongue  (:P ) για να κερδιζει "ποντους" στα σοσιαλ και μετα κανει τα ιδια. 

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ε οκ, λεγόταν μία βδομάδα τώρα ότι θα ανοίξουν τα preorders μετά το leak για τις τιμές των Χs η αγορά είναι δυναμική ειδικά με τα σημερινά δεδομένα. Με τα crossgen συνεχίζω να μην καταλαβαίνω τον χαμό, είπαν ότι πιστεύουν στα generations όπως πίστευαν πάντα απλώς βγάζουν κάποια παιχνίδια σε crossgen για να εκμεταλλευτούν τις πωλήσεις, στην παρουσίαση μάλιστα των gameplay video τους για ps5 δεν βγήκε κανείς να πει ότι αυτά φαίνονται σαν lastgen. Γνώμη μου δεν θα γινόταν ο χαμός αν δεν υπήρξε το φιάσκο με το halo.  Το eurogamer  το θεωρώ ένα από τα καλύτερα μέσα αλλά το να γράφεις ένα ακραίο άρθρο αυτή την στιγμή είναι υπερβολικό

 

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το διαβασα λιγο και μου φαινονται bs οσα λεει tbh, η sony εχει το καλυτερο launch lineup που ειχε ποτε imo. Η ms αν και εχει κανει παρα πολυ καλα βηματα ακομα ψαχνει λιγο την ταυτοτητα της στη βιομηχανια, θελει να πουλησει gamepass/υπηρεσιες? Φαντάζεται ενα xcloud μελλον?? Θελει το X να ειναι για οσους απλα δεν εχουν PC? Εχει σκοπο να βγαλει ποτε καλα exclusives? Ενω η Sony ειναι ξεκαθαρη σε αυτα τα πραγματα, παμε all in σε αποκλειστικα οποτε θα το παρεις για αυτα και τελος.

Τουλαχιστον στο μυαλο μου ετσι ειναι και δεν αλλαζει αν το spider-man και το horizon βγουν και ps4 ουτε αν κααααποια στιγμη κανουν publish το DeS remake σε PC.

Δεκτα και σεβαστα και απο τους 2, αλλα διαφωνω, πιο transparent ειναι αυτη την περιοδο η ΜΣ, αλλα δεν εχω χρονο να αναλυσω περαιτερω αυτη τη στιγμη.

Σε καθε περιπτωση, δεν ειμαι πολεμιος, οσο σκεπτικος κι αν δειχνω. Ουτε υποτιμω κανεναν χρηστη, πολυ περισσοτερο δεν επιθυμω να προσβαλλω ή να μειωσω κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Δεκτα και σεβαστα και απο τους 2, αλλα διαφωνω, πιο transparent ειναι αυτη την περιοδο η ΜΣ, αλλα δεν εχω χρονο να αναλυσω περαιτερω αυτη τη στιγμη.

Σε καθε περιπτωση, δεν ειμαι πολεμιος, οσο σκεπτικος κι αν δειχνω. Ουτε υποτιμω κανεναν χρηστη, πολυ περισσοτερο δεν επιθυμω να προσβαλλω ή να μειωσω κανεναν.

Δεν νομιζω οτι το εκανες ποτε αυτο, κουβεντα κανουμε ηρεμα και ωραια θεωρω. :P 

Ναι η ms ειναι πιο transparent, θα συμφωνησω οτι ηταν λιγο "μπερδεμενα" τα πραγματα στην παρουσιαση και τουιταρε ο Geoff Keighley για να τα ξεκαθαρισει. Η παρουσιαση γενικα δεν ηταν και η καλυτερη αλλα η ουσια για εμενα ειναι τα παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την φάση με το FFXVI δεν την έχω καταλάβει πάντως. Στο τρέιλερ είπαν ότι θα είναι console exclusive και θα βγει και για PC. Τώρα η SE λέει ότι είναι PS5 exclusive και δεν έχουν να ανακοινώσουν κάτι σχετικά με το αν θα βγει σε PC. Αλλού διαβάζω ότι θα είναι timed console exclusive.

Καλά πριν το showcase δεν συνεννοήθηκαν πέντε άνθρωποι μεταξύ τους να δουν τι θα ανακοινώσουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν νομιζω οτι το εκανες ποτε αυτο, κουβεντα κανουμε ηρεμα και ωραια θεωρω. :P 

Ναι η ms ειναι πιο transparent, θα συμφωνησω οτι ηταν λιγο "μπερδεμενα" τα πραγματα στην παρουσιαση και τουιταρε ο Geoff Keighley για να τα ξεκαθαρισει. Η παρουσιαση γενικα δεν ηταν και η καλυτερη αλλα η ουσια για εμενα ειναι τα παιχνιδια.

Εσυ καλα τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Την φάση με το FFXVI δεν την έχω καταλάβει πάντως. Στο τρέιλερ είπαν ότι θα είναι console exclusive και θα βγει και για PC. Τώρα η SE λέει ότι είναι PS5 exclusive και δεν έχουν να ανακοινώσουν κάτι σχετικά με το αν θα βγει σε PC. Αλλού διαβάζω ότι θα είναι timed console exclusive.

Καλά πριν το showcase δεν συνεννοήθηκαν πέντε άνθρωποι μεταξύ τους να δουν τι θα ανακοινώσουν; 

Κάποιος να στείλει στον Keighley να μάθουμε με σιγουριά

43 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ως διπροσωπο συγκαλυμμενο ΧΒΟΤ προσυπογραφω οσα αναφερει ο μαστορας από κατω.

https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-17-ps5-is-a-surefire-hit-but-sonys-broken-promises-are-eroding-trust

In August, Sony confirmed the PS4 Dualshock won't work with PS5 games. Explaining its decision, Sony said it believed "PS5 games should take advantage of the new capabilities and features we're bringing to the platform, including the features of DualSense wireless controller".

Well, if Spider-Man: Miles Morales is coming out on PS4, why can't you play it on a PS5 with a DualShock?

Μα πόσο δίκιο έχει σε αυτό το σημείο

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Παιδια απο public εχουν ανεβει οι προπαραγγελιες για το 5?

Όχι και δν ξέρω γιατί.

Ακόμα κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου!

Ή μπορεί ο υπάλληλος που ανανεώνει το site τους να εχει άδεια σήμερα 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...