Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

E ναι.Ανεβηκε καινουργιο υλικο απο κομματια του παιχνιδιου

Το παιχνιδι ειναι απιστευτα πανεμορφο

Goty material, οχι απλα πανεμορφο εχει k απιστευτο soundtrack

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, music_lover είπε

Το να θέλεις να δουλέψει το dualsense με το ps4 δεν είναι πισωγυρίσμα αλλά αναβάθμιση της εμπειρίας gaming του ps4 λόγω των νέων τεχνολογιών που φέρνει. Το να θέλεις όμως να παίξεις με το dualshock 4 στο ps5, αν δεν είναι πισωγυρίσμα, είναι στασιμότητα.

Δηλαδή μου λες ότι δεν θες να ξοδεψουν χρόνο (😂) να κάνουν συμβατό το DS4 για να δώσουν όλη την προσοχή τους στο PS5, αλλά θες να κάνουν συμβατό το dual sense στο Ps4 δίνοντας προσοχή στο Last generation. Μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Δηλαδή μου λες ότι δεν θες να ξοδεψουν χρόνο (😂) να κάνουν συμβατό το DS4 για να δώσουν όλη την προσοχή τους στο PS5, αλλά θες να κάνουν συμβατό το dual sense στο Ps4 δίνοντας προσοχή στο Last generation. Μάλιστα...

Είπα τι θέλω σε προηγούμενο μου post το οποίο έκανες και quote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Goty material, οχι απλα πανεμορφο εχει k απιστευτο soundtrack

Μπα δύσκολα...

Όπως θα λεγε και αντικειμενικό κοπέλι του forum:

Είναι PS5 exclusive....check

Δεν είναι στο gamepass...check

Πρέπει να πληρώσεις για να το αγοράσεις...check

Βγαίνει τώρα και όχι σε 4-5 χρόνια...check

Το 2ο trailer του έχει σε λίγες ώρες όσα views μαζεύουν τα DF στα TFs VS videos τους άρα λογικά θα πουλήσει ψίχουλα...check

Δεν είναι εξομοιωτής πτήσης...check

 

Άρα σκουπίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα ειναι ομως πολλα τα λεφτα παιδια για ενα game. Εκμεταλευονται την κατασταση επειδη ειναι launch και δεν υπαρχουν τιτλοι.80 ευρω αν ειναι δυνατον.οσο και αν μαρεσει δεν θα το δοκιμασω.

Προτιμω να βαλω καμια collection και να παιξω 2 games που εχω χασει και να τα παιξω με καλυτερα γραφικα η framerate παρα να σκασω το 20%  της κονσολας για ενα game. Αν παρεις και αλλο ενα χειριστηριο για κανα διπλο καηκαμε. Θα βγεις απο εκει μεσα με 650 κατοσταρικα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Μπα δύσκολα...

Όπως θα λεγε και αντικειμενικό κοπέλι του forum:

Είναι PS5 exclusive....check

Δεν είναι στο gamepass...check

Πρέπει να πληρώσεις για να το αγοράσεις...check

Βγαίνει τώρα και όχι σε 4-5 χρόνια...check

Το 2ο trailer του έχει σε λίγες ώρες όσα views μαζεύουν τα DF στα TFs VS videos τους άρα λογικά θα πουλήσει ψίχουλα...check

Δεν είναι εξομοιωτής πτήσης...check

Άρα σκουπίδι.

Κοιτα προσωπικα δεν με ενδιαφερει τι λενε στο αλλο νημα αλλα το Demons Souls φαινεται αριστουργημα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Παρα ειναι ομως πολλα τα λεφτα παιδια για ενα game. Εκμεταλευονται την κατασταση επειδη ειναι launch και δεν υπαρχουν τιτλοι.80 ευρω αν ειναι δυνατον.οσο και αν μαρεσει δεν θα το δοκιμασω.

Προτιμω να βαλω καμια collection και να παιξω 2 games που εχω χασει και να τα παιξω με καλυτερα γραφικα η framerate παρα να σκασω το 20%  της κονσολας για ενα game. Αν παρεις και αλλο ενα χειριστηριο για κανα διπλο καηκαμε. Θα βγεις απο εκει μεσα με 650 κατοσταρικα 

Ναι οκ  ,αλλα σε αυτη την γενια ειχες παρει με 70  day one κανα παιχνιδι ?

Αν δεν ειχες παρει ποτε , απλα δεν εισαι  τετοιος πελατης .Περιμενεις αρκετα να πεσει η τιμη  και παιρνεις παιχνιδια , δεν σε πειραζει να παιξεις  κατι που θες  ακομα και  μετα απο 2 -3 χρονια αφου βγηκε .Αρα ειναι περιττο ως σχολιο .Επισης  υπαρχει και το Σκρουτζ που τα 70  τα εκανε 55 σε αυτη την γενια .

Αν εδινες 70αρια  καποιες φορες , τοτε δεν θα κολησεις στα 80 αν ειναι ο τιτλος που θελεις να παιξεις πολυ .

Ειναι δλδ πολυ απλα τα πραγματα .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Ναι οκ  ,αλλα σε αυτη την γενια ειχες παρει με 70  day one κανα παιχνιδι ?

Αν δεν ειχες παρει ποτε , απλα δεν εισαι  τετοιος πελατης .Περιμενεις αρκετα να πεσει η τιμη  και παιρνεις παιχνιδια , δεν σε πειραζει να παιξεις  κατι που θες  ακομα και  μετα απο 2 χρονια αφου βγηκε .Αρα ειναι περιττο ως σχολιο .Επισης  υπαρχει και το Σκρουτζ που τα 70  τα εκανε 55 σε αυτη την γενια .

Αν εδινες 70αρια  καποιες φορες , τοτε δεν θα κολησεις στα 80 αν ειναι ο τιτλος που θελεις να παιξεις πολυ .

Ειναι δλδ πολυ απλα τα πραγματα .

70 δεν εχω δωσει. 60 ναι .αλλα το 80 πεφτει λιγο βαρυ.και ειδικα αν δεν ξερεις αν σαρεσει το game απλα σαρεσει ενα κομματι gameplay που εχεις δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

70 δεν εχω δωσει. 60 ναι .αλλα το 80 πεφτει λιγο βαρυ.και ειδικα αν δεν ξερεις αν σαρεσει το game απλα σαρεσει ενα κομματι gameplay που εχεις δει

Δεν έχει παίξει ποτέ κανένα souls?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

70 δεν εχω δωσει. 60 ναι .αλλα το 80 πεφτει λιγο βαρυ.και ειδικα αν δεν ξερεις αν σαρεσει το game απλα σαρεσει ενα κομματι gameplay που εχεις δει

tl:dr 9.4 φαντασου τωρα το ιδιο gameplay με improved graphics

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν λενε για rt off και rt on,μαλλον θα ειναι On και στις 2 επιλογες

We did two different modes in the game: cinematic mode which is a native 4K, which looks stunning, at 30 frames per second; and performance mode, so you can play a dynamic 4K at 60 frames per second. That is going to give you smoother animation is going to give you a little of that edge [in combat].

Camera options are in
4K/30fps is called Cinematic
Performance mode is "dynamic" 4K at 60fps
Old Monk fight remains unchanged
Loading times are insane, virtually no load times
Multiplayer is 6 people now
They did discuss doing the sixth Archstone - decided against it as they didn't feel it was their right
Fractured Mode is Mirror Mode
Photo Mode is in. Disabled if you're invaded
Boletaria was the most challenging to rebuild as well as Valley of Defilemen

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Παρα ειναι ομως πολλα τα λεφτα παιδια για ενα game. Εκμεταλευονται την κατασταση επειδη ειναι launch και δεν υπαρχουν τιτλοι.80 ευρω αν ειναι δυνατον.οσο και αν μαρεσει δεν θα το δοκιμασω.

Προτιμω να βαλω καμια collection και να παιξω 2 games που εχω χασει και να τα παιξω με καλυτερα γραφικα η framerate παρα να σκασω το 20%  της κονσολας για ενα game. Αν παρεις και αλλο ενα χειριστηριο για κανα διπλο καηκαμε. Θα βγεις απο εκει μεσα με 650 κατοσταρικα 

Απλα περιμένεις να πέσει η τιμή του αν δεν καίγεσαι να το παίξεις. Ανάλογα πόσα games θα κυκλοφορησουν μέσα στο 21, θα πέσει και η τιμή του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...