Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά σήμερα βγήκε και η καινούρια έκδοση του PlayStation app αλλά εμένα στο playstore μου βγάζει ακόμα την παλιά... να τονίσω έχω καινούριο κινητό με Android 10 όλα ενημερωμένα.... για δείτε κ σεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, elessar86 είπε

ρε παιδιά σήμερα βγήκε και η καινούρια έκδοση του PlayStation app αλλά εμένα στο playstore μου βγάζει ακόμα την παλιά... να τονίσω έχω καινούριο κινητό με Android 10 όλα ενημερωμένα.... για δείτε κ σεις

Ναι όντως σε πολλούς γίνεται αυτό, ίσως έρχεται κατά κύματα η αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Οχι 

Και θα αρχίσεις με το demons?😁 Από την μια σε ζηλεύω γιατί και εγώ θυμάμαι τα νιάτα μου, αλλά από την άλλη σε προειδοποιώ ότι θα πρέπει να έχεις πολύ πολύ μεγάλη υπομονή και επιμονή.

Σου δίνω μια βδομάδα να ξεκολλήσεις από boletaria. Γιατί μετά θα αρχίσω low sl scrapping spear invades και όποιον πάρει ο χάρος.

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, elessar86 είπε

ρε παιδιά σήμερα βγήκε και η καινούρια έκδοση του PlayStation app αλλά εμένα στο playstore μου βγάζει ακόμα την παλιά... να τονίσω έχω καινούριο κινητό με Android 10 όλα ενημερωμένα.... για δείτε κ σεις

Σε  ios  παντως εχει βγει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, elessar86 είπε

ρε παιδιά σήμερα βγήκε και η καινούρια έκδοση του PlayStation app αλλά εμένα στο playstore μου βγάζει ακόμα την παλιά... να τονίσω έχω καινούριο κινητό με Android 10 όλα ενημερωμένα.... για δείτε κ σεις

ΤΙ εκδοση σου δειχνει στο Playstore?H τελευταια ειναι η 20.9.3,μπορεις να κατεβασεις και το apk αρχειο και να το κανεις Install

ΑPK

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

ειδικα αν δεν ξερεις αν σαρεσει το game απλα σαρεσει ενα κομματι gameplay που εχεις δει

Demons Souls ps3 2009

Dark Souls 2011 Ps3 

Dark Souls 2 2014 Ps3

Bloodborne 2015 Ps4

Dark Souls 3 2016 Ps4

Dark Souls Remastered 2018 Ps4

Τα Souls παιχνιδια εχουν 11χρονια που υπαρχουν στις κονσολες της Sony(και xbox/pc). 

Αρα μια χαρα γνωριζεις(γενικα μιλωντας) εδω και χρονια αν σαρεσουν αυτου του ειδους τα παιχνιδια.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Demons Souls ps3 2009

Dark Souls 2011 Ps3 

Dark Souls 2 2014 Ps3

Bloodborne 2015 Ps4

Dark Souls 3 2016 Ps4

Dark Souls Remastered 2018 Ps4

Τα Souls παιχνιδια εχουν 11χρονια που υπαρχουν στις κονσολες της Sony(και xbox/pc). 

Αρα μια χαρα γνωριζεις εδω και χρονια αν σαρεσουν αυτου του ειδους τα παιχνιδια.

Ολα τα αλλα ειναι αστειες δικαιολογιες.

Καλά απλα λέει ότι είναι πολλά τα λεφτά ρε μαστορια για το remastered δεν λέει κάτι κακό. Πολύ καλή δουλειά στα γραφικά στο τρέιλερ! Δεν ξέρω αν έχω την υπομονή πλέον με τον λίγο χρόνο που έχω αλλα όταν πέσουν οι τιμές λίγο, θα δώσω μια ευκαιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chncynic είπε

Καλά απλα λέει ότι είναι πολλά τα λεφτά ρε μαστορια για το remastered δεν λέει κάτι κακό. Πολύ καλή δουλειά στα γραφικά στο τρέιλερ! Δεν ξέρω αν έχω την υπομονή πλέον με τον λίγο χρόνο που έχω αλλα όταν πέσουν οι τιμές λίγο, θα δώσω μια ευκαιρία

Δεν ειναι remaster, ειναι remake οι τυποι μονο το gameplay δεν πειραξαν. Το 80αρι ουτε κ εγω το δικαιολογω αλλα ειναι παιχνιδι που μπορεις να φας 300-400 ωρες ανετα αν εισαι τερμα casual, αν θες να καεις πολλες περισσοτερες ειδικα για το plat και εισαι νεος στο ειδος. Εγω απο αυτα που ειδα εμεινα καγκελο

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

 

Αν και προφανως δεν διαφωνω με το ''σκεπτικο''πισω απο τα παραπανω,το θεμα ειναι οτι το post αυτο ψιλο προκαλει για VS και κοντρες.

Ειπαμε αλλοι ενθουσιαζονται περισσοτερο πλεον με υπηρεσιες(game pass),αλλοι με τα ιδια τα παιχνιδια(ειδικα exclusives). 

 

13 λεπτά πριν, chncynic είπε

Καλά απλα λέει ότι είναι πολλά τα λεφτά ρε μαστορια για το remastered δεν λέει κάτι κακό.

Κανεις λαθος.

Λεει οτι ειναι πολλα τα λεφτα γιατι φοβαται μηπως δεν του αρεσει το παιχνιδι και αρα κλαιει τα λεφτα του.

Προφανως για να το λεει αυτο σημαινει οτι δεν εχει ασχοληθει με τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας,τα οποια τα βρισκεις πλεον για πολυ λιγοτερα χρηματα.

Αρα με λιγα λογια αν δεν τον τραβανε σαν παιχνιδια αυτα,τοτε προφανως δεν θα τον τραβαει ουτε το Demons Souls,αφου ειναι κυριολεκτικα στο ιδιο μοτιβο.

Προφανως και day one θα το παρουν περισσοτερο αυτοι που εχουν επαφη με τα παιχνιδια αυτα.

Και τα 80ευρω για το Call of duty ειναι πολλα λεφτα https://www.mediamarkt.gr/product/gaming/games/ps5-games/call-of-duty-black-ops-cold-war-playstation-5/1553594?_§ja=tsid:48889&rbtc=lws|con|CD16639||p|lws_product_feed|&lkws_10719=5e3a879e-0f4d-3558-abbb-da0f2e15ded8

αλλα για αυτον που θα το παρει επειδη ξερει οτι θα λιωσει σε αυτο λογω multiplayer και θα γραψει ποσες ωρες,δεν θα το σκεφτει και πολυ.

Για αυτο δεν βλεπεις πχ κανενα να κανει παραπονο για τα call of duty και τις τιμες τους επειδη θελει να τα παρει για να παιξει μονο το...campaign.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να χει 80 ευρω δεν τα λες και λιγα ακομα και να σου αρεσει το παιχνιδι. Απλα σε αυτη την περιπτωση δεν τα κλαις. Βεβαια απο την αλλη ποσο συχνα θα τα δινεις για ενα game? Φανταζομαι σπανια. Εγω παντως θα το παρω day one. Ευτυχως και η γυναικα ειναι μεσα σε αυτα αλλιως με το 80αρι που θα μαθαινε εκ των υστερων βεβαια, παιζει να πεφτε παντοφλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαφως και αν υπηρχε ποικιλια στο launch δεν θα ψαχνοταν καποιος αν ειναι να αγορασει ενα ειδος game που δεν εχει παιξει ποτε.θα πηγαινε απευθειας σε γνωστα πατηματα.αυτο γινεται γιατι αυτο σου πασαρουν σαν next gen 

Τεσπα εγω θα παιξω για αρχη games που εχασα στο 4. Αν ηταν κανα 50αρικο θα το δοκιμαζα,πιο πολυ γιατι μαρεσουν τα γραφικα που βλεπω

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας αρέσει δε μας αρέσει αυτή είναι πλέον η τιμή των παιχνιδιών μέχρι αποδειξεως του ενάντιου. Δε χρειάζεται να το παπάριαζουμε για κάθε ένα παιχνίδι που θα βγει.

Το συγκεκριμένο μάλιστα είναι ξεκάθαρο system seller για πολύ κόσμο άσχετα αν δεν απευθύνεται σε όλους. Όπως το Botw κόστισε 350 για κάποιους έτσι και αυτό θα κοστίσει 580 για κάποιους άλλους. Είναι τόσο μεγάλη η προσμονή για αυτό το game από κάποιους. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Οπως και να χει 80 ευρω δεν τα λες και λιγα ακομα και να σου αρεσει το παιχνιδι. Απλα σε αυτη την περιπτωση δεν τα κλαις. Βεβαια απο την αλλη ποσο συχνα θα τα δινεις για ενα game? Φανταζομαι σπανια. Εγω παντως θα το παρω day one. 

Τα 80ευρω ειναι 80ευρω προφανως.

Αλλα απο την αλλη ουτε τα 500ευρω day one τιμη για την κονσολα σκετη χωρις τιποτα ειναι λιγα. Βαλε και δευτερο controller,βαλε και Ps Plus,βαλε αργοτερα και μεγαλυτερο δισκο και ξεφευγει χρηματικα το πραγμα.

Αυτα πρεπει να τα ξεκαθαρισει απο πριν βγει η κονσολα ο κοσμος.

Τα ειχα πει και παλιοτερα οτι δυστηχως η ιστορια επαναλαμβανεται οπως πισω στο 2013,που πηγαινε ο κοσμος τοτε εδω στο forum(προφανως οχι ολοι)και αγοραζε τις πρωτες μερες το ps4 και μετα εψαχνε video club για να νοικιασει παιχνιδια γιατι δεν μπορουσε να διαθεσει 60ευρω για αγορα παιχνιδιων(70ευρω αρχικη τιμη,αρα 60ευρω skroutz).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Σαφως και αν υπηρχε ποικιλια στο launch δεν θα ψαχνοταν καποιος αν ειναι να αγορασει ενα ειδος game που δεν εχει παιξει ποτε.θα πηγαινε απευθειας σε γνωστα πατηματα.αυτο γινεται γιατι αυτο σου πασαρουν σαν next gen 

Τεσπα εγω θα παιξω για αρχη games που εχασα στο 4. Αν ηταν κανα 50αρικο θα το δοκιμαζα,πιο πολυ γιατι μαρεσουν τα γραφικα που βλεπω

δοκιμασε το bloodborne που ειναι στο playstation collection. αν δεν σου αρεσει, μην ασχοληθεις με το demon souls επισης...γιατι δεν κοιτας spideman?μεχρι να το τελειωσεις θα βγει και το ratchet μέχρι τις γιορτες, μετα εχες sackboy, returnal, death loop,  horizon, ghostwire tokyo...εχει καλο ρυθμο το ps5 σε νεα παιχνιδια μεχρι το καλοκαιρι ακομα και αν ασχολεισαι μονο με exclusives...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...