Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Ray tracing.

Αυτό θα είναι το "native 4K, which looks stunning, at 30 frames per second". Το άλλο που θα είναι "dynamic" δύσκολο να έχει ray tracing.

21 λεπτά πριν, jokul7 είπε

https://www.resetera.com/threads/demon-souls-has-a-cinematic-mode-which-is-a-native-4k-at-30fps-or-performance-mode-which-is-dynamic-4k-at-60-frames.315358/

Πώς τα κατάφεραν 1st party console exclusive system seller launch τίτλος να μην τρέχει 4Κ native/60fps; 

To σωστό ερώτημα δεν είναι για το οτι είναι 1st party, αλλά πως τα κατάφεραν σε ένα linear - hack and slash game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, jokul7 είπε

https://www.resetera.com/threads/demon-souls-has-a-cinematic-mode-which-is-a-native-4k-at-30fps-or-performance-mode-which-is-dynamic-4k-at-60-frames.315358/

Πώς τα κατάφεραν 1st party console exclusive system seller launch τίτλος να μην τρέχει 4Κ native/60fps; 

Δηλαδη θα σε χαλασει να παιξεις αυτη την παιχνιδαρα, σε dynamic 4κ  αναλυση ?Στα 60 fps?

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Αυτό θα είναι το "native 4K, which looks stunning, at 30 frames per second". Το άλλο που θα είναι "dynamic" δύσκολο να έχει ray tracing.

To σωστό ερώτημα δεν είναι για το οτι είναι 1st party, αλλά πως τα κατάφεραν σε ένα linear - hack and slash game

Απο οτι ειχαν αναφερει η επιλογη ray tracing θα υπαρχει κανονικα και στην  dynamic αναλυση 

Παρεπιπτοντως για το παιχνιδι που ριχνει σαγονια στον τομεα των γραφικων θα πειτε κατι?

Η μονο εγω εχω παθει πλακα, με αυτα που βλεπουν τα ματια μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, back15220 είπε

Σύμφωνα με φήμη έρχεται μεγάλη δόση απο gameplay του Demon’s Souls σήμερα:

63DBF3C5-B61A-4D1C-99CB-728ACFDC5B96.jpeg

Ερωτας❤️❤️❤️❤️

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

Άμα του το επιβάλλει η ms,μια χαρά θα το φανταστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

Απο οτι ειχαν αναφερει η επιλογη ray tracing θα υπαρχει κανονικα και στην  dynamic αναλυση 

Παρεπιπτοντως για το παιχνιδι που ριχνει σαγονια στον τομεα των γραφικων θα πειτε κατι?

Η μονο εγω εχω παθει πλακα, με αυτα που βλεπουν τα ματια μου?

Sto Demons αναφερεσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Sto Demons αναφερεσαι ?

E ναι.Ανεβηκε καινουργιο υλικο απο κομματια του παιχνιδιου

Το παιχνιδι ειναι απιστευτα πανεμορφο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Κοίτα να δεις που υπάρχουν άνθρωποι που στεναχωρήθηκαν επειδή αποδεικνύεται πόσο next-gen και cool είναι το νέο dualsense του PS5 και βγήκαν να γκρινιάζουν για πολλοστή φορά για το ότι δεν δουλεύουν στις προηγούμενες κονσόλες 😝

 

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Όχι, προσωπικά δεν θέλω να πατσάρουν τίποτα. Τα DS4 μένουν με το PS4. Θέλω να ασχοληθούν μόνο με το πώς θα χρησιμοποιηθούν όσο το δυνατόν καλύτερα και περισσότερο τα νέα features του dualsense στο PS5. Πισωγυρίσματα δεν θέλω. Next-gen ή τίποτα.

Ναι θα φάνε πολύ χρόνο και resources για αυτό το εξωπραγματικό feature. Δεν θες πισωγυρίσματα αλλά θες να δουλεύει το dual sense με το PS4. Right...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι σου λεει οτι ειναι αδύναμη η κονσόλα (rdna1,5 ισως?) κ δε μπορει να πιάσει το μέγιστο επιθυμητο η ειναι άχρηστοι αυτοι που το ανασκευάσανε για ps5 . Αυτος που ξερει τι θα αγοράσει δε θα το παρει σιγουρα για τα 4κ 60 ray tracing ktl αλλά για το ιδιο το παιχνίδι κ ας παίξει κ στα 1080. Για κάποιους δεν ειναι ολα νούμερα αλλά εμπειρία

να συμπληρώσω οτι αν φορτωνει κ αυτο αστραπιεα μετα απο καθε you died θα σπάσουν πολυ περισσότερα νευρα 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

E ναι.Ανεβηκε καινουργιο υλικο απο κομματια του παιχνιδιου

Το παιχνιδι ειναι απιστευτα πανεμορφο

Ισχυει, εχουν κανει εκπληκτικη δουλεια  σε αυτον τον τομεα . Το παιχνιδι ειναι χαρμα οφθαλμων   σε οσα εχουμε δει μεχρι τωρα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, jokul7 είπε

He is not the Boss anymore...

ο φίλος ο phill είπε ότι κρατάει το interdependency :P

 

https://twitter.com/RedGamingTech/status/1321808682536046594?s=20

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ναι θα φάνε πολύ χρόνο και resources για αυτό το εξωπραγματικό feature. Δεν θες πισωγυρίσματα αλλά θες να δουλεύει το dual sense με το PS4. Right...

Το να θέλεις να δουλέψει το dualsense με το ps4 δεν είναι πισωγυρίσμα αλλά αναβάθμιση της εμπειρίας gaming του ps4 λόγω των νέων τεχνολογιών που φέρνει. Το να θέλεις όμως να παίξεις με το dualshock 4 στο ps5, αν δεν είναι πισωγυρίσμα, είναι στασιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βγει η next gen εκδοση του FIFA δεν θα παίζει το dualshock 4? Καλό θα ήταν να μπορούσες να απανεργοποιήσεις τα εξτρα features και να το χρησιμοποιούσες κανονικά ειδικά σε άτομα που εχουν αρκετούς μοχλούς ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...