Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Κάνεις λάθος. Οι αναλογικοί μοχλοί άλλαξαν δραματικά τον τρόπο που παίζεις και ας μην ήταν κάτι νέο. Η υλοποίηση όμως ήταν που έκανε την διαφορά. 

Κάτι αντίστοιχο θα μπορούσε να γίνει και με το dual sense. Μακάρι να το υποστηρίξουν όσο περισσότερο γίνεται και να μην καταλήξουν τα νέα features σαν το γυροσκόπιο και το TouchPad. 

Που για μένα και αυτά είχαν potential αλλά δυστυχώς δεν τα εκμεταλλεύτηκαν. 

Ε δεν θεωρώ το analog accessory. Είναι προσθήκη στοιχείου χειρισμού και όχι feedback. Επίσης μιλάμε για κάτι που επίσης είχε εδραιωθεί στον ανταγωνισμό και ενσωματώθηκε σωστά. Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση του impact του analog stick στο gaming με όλα αυτά εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, chncynic said:

Τπτ στο παρελθόν δεν τα κατάφερε σε pad τουλάχιστον.

Η στόχευση με το γυροσκόπιο. Μιλάμε για μία εντελώς διαφορετική εμπειρία, ειδικά στα FPS. 

Άσχετα που δεν υλοποιείται για κάποιο λόγο στα twins με μερικές μόνο εξαιρέσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε τελικα θα παραλαβουμε το ps5?

Χαμος γινεται λοιπον με τις προπαραγγελιες και "λογικο" μιας και η sony μας κραταει σε αναμενα καρβουνα. 

Το θεμα ειναι οτι καποιοι πληρωσαν για προπαραγγελιες οχι το ιδιο ποσο αλλα καθενας διαφορετικο η και καθολου(οπως εγω). 

Παρηγγειλα απο τον κωτσοβολο χωρις προκαταβολη και μιας και ειχα λαβει μηνυμα σχετικα με καθυστερηση απο προμηθευτη ειπα να παρω τηλ και στον γερμανο για να ρωτησω. Ιδια απαντηση οτι μπορει να καθυστερησει μερικες μερες(το πολυ βδομαδα). 

Ρωτησα στον γερμανο αν κανω προπαραγγελια χθες ποτε θα παραλαβω. Η απαντηση ηταν οτι μαλλον φευτερη η τριτη φουρνια. Η δευτερη φουρνια θα ερθει 10-12 μερες μετα μου ειπαν και η τριτη μεσα γεναρη απο οτι καταλαβα. Θα ηθελα να παραθεσετε αν ξερετε κατι παραπανω σχετικο και να το αναρτησετε

Εν κατακλειδι ο Θεος βοηθος!

PS5.jpg

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Η στόχευση με το γυροσκόπιο. Μιλάμε για μία εντελώς διαφορετική εμπειρία, ειδικά στα FPS. 

Άσχετα που δεν υλοποιείται για κάποιο λόγο στα twins με μερικές μόνο εξαιρέσεις.

Α μάλλον έχεις δίκιο, αποφεύγω τα fps με pad αλλά ακούγεται intuitive

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχει αναφέρει κάποιος reviewer κάπου τι αυτονομία έχει το DualSense;

κανεις μεχρι στιγμης αλλα λογικα οπως περιμεναμε παει για 7 με 10 ωρες αυτονομια.Αυτο λογικα αν δεν δουλευουν ολες οι λειτουργιες που εχει διοτι αν κρινουμε απο το παρακατω tweet κραταμε μικρο καλαθι.

Ενω ακουγονται ολα ωραια αυτα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στα περισσοτερα παιχνιδια δεν θα υπαρχουν καν σαν επιλογη.Εδω το πιο απλο που γκρινιαζουμε απο το ds4 ,το gyro aiming ,δεν υπαρχει σχεδον πουθενα σαν επιλογη στα 1st party παιχνιδια της sony.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Playstationhk είπε

Ποτε τελικα θα παραλαβουμε το ps5?

Χαμος γινεται λοιπον με τις προπαραγγελιες και "λογικο" μιας και η sony μας κραταει σε αναμενα καρβουνα. 

Το θεμα ειναι οτι καποιοι πληρωσαν για προπαραγγελιες οχι το ιδιο ποσο αλλα καθενας διαφορετικο η και καθολου(οπως εγω). 

Παρηγγειλα απο τον κωτσοβολο χωρις προκαταβολη και μιας και ειχα λαβει μηνυμα σχετικα με καθυστερηση απο προμηθευτη ειπα να παρω τηλ και στον γερμανο για να ρωτησω. Ιδια απαντηση οτι μπορει να καθυστερησει μερικες μερες(το πολυ βδομαδα). 

Ρωτησα στον γερμανο αν κανω προπαραγγελια χθες ποτε θα παραλαβω. Η απαντηση ηταν οτι μαλλον φευτερη η τριτη φουρνια. Η δευτερη φουρνια θα ερθει 10-12 μερες μετα μου ειπαν και η τριτη μεσα γεναρη απο οτι καταλαβα. Θα ηθελα να παραθεσετε αν ξερετε κατι παραπανω σχετικο και να το αναρτησετε

Εν κατακλειδι ο Θεος βοηθος!

PS5.jpg

Ελα ντε!

Εχει αγριεψει και ο κορονοϊος. Αν και τα lockdown ειναι πιο light, κανεις δε μας λεει οτι μεχρι τις 19 δεν θα εχουν κλεισει τα παντα... logistics, αποθηκες, καταστηματα...οποτε καραντινα χωρις next-gen!

Αραγε, επειδη βλεπω οτι εχουν σταλει σε Ελληνες reviewers καποια κομματια, να εχει φτασει ηδη η 1η παρτιδα στην Ελλαδα? 

Για αυτο που ρωτας, απο public μου ειπαν οτι το 2ο κυμα που με ενδιαφερει θα ερθει τελος Δεκεμβρη ή αρχες Γεναρη. Ωστοσο, οπως μου ειπαν, επειδη θα υπαρξουν σιγουρα ακυρωσεις απο τις πρωτες παραγγελιες, υπαρχει πιθανοτητα καποιοι να παραλαβουν με το 1ο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Playstationhk είπε

Ποτε τελικα θα παραλαβουμε το ps5?

Χαμος γινεται λοιπον με τις προπαραγγελιες και "λογικο" μιας και η sony μας κραταει σε αναμενα καρβουνα. 

Το θεμα ειναι οτι καποιοι πληρωσαν για προπαραγγελιες οχι το ιδιο ποσο αλλα καθενας διαφορετικο η και καθολου(οπως εγω). 

Παρηγγειλα απο τον κωτσοβολο χωρις προκαταβολη και μιας και ειχα λαβει μηνυμα σχετικα με καθυστερηση απο προμηθευτη ειπα να παρω τηλ και στον γερμανο για να ρωτησω. Ιδια απαντηση οτι μπορει να καθυστερησει μερικες μερες(το πολυ βδομαδα). 

Ρωτησα στον γερμανο αν κανω προπαραγγελια χθες ποτε θα παραλαβω. Η απαντηση ηταν οτι μαλλον φευτερη η τριτη φουρνια. Η δευτερη φουρνια θα ερθει 10-12 μερες μετα μου ειπαν και η τριτη μεσα γεναρη απο οτι καταλαβα. Θα ηθελα να παραθεσετε αν ξερετε κατι παραπανω σχετικο και να το αναρτησετε

Εν κατακλειδι ο Θεος βοηθος!

PS5.jpg

Χωρις προκαταβολη  δυσκολο να παραλαβεις Day 1 .Θα πρεπει να σταθεις εξαιρετικα τυχερος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

23 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

κανεις μεχρι στιγμης αλλα λογικα οπως περιμεναμε παει για 7 με 10 ωρες αυτονομια.Αυτο λογικα αν δεν δουλευουν ολες οι λειτουργιες που εχει διοτι αν κρινουμε απο το παρακατω tweet κραταμε μικρο καλαθι.

Ενω ακουγονται ολα ωραια αυτα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στα περισσοτερα παιχνιδια δεν θα υπαρχουν καν σαν επιλογη.Εδω το πιο απλο που γκρινιαζουμε απο το ds4 ,το gyro aiming ,δεν υπαρχει σχεδον πουθενα σαν επιλογη στα 1st party παιχνιδια της sony.

Μην το λες αυτό. Ήδη η Ubi ανακοίνωσε πως το υποστηρίζει πλήρως σε Vallhala, Watch Dogs κλπ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

No man sky   βελτιωσεις στο  PS5 ,4k 60 fps   και αλλα πολλα !

Αυτό το game θα δείξει πολύ σε next gen κονσόλες. Έχω αρκετούς φίλους που ρίχνουν εργατοώρες εδώ και το 60@4K θα μπουμπουνίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, chncynic είπε

Αυτό το game θα δείξει πολύ σε next gen κονσόλες. Έχω αρκετούς φίλους που ρίχνουν εργατοώρες εδώ και το 60@4K θα μπουμπουνίζει

Ισχυει και εγω περιμενω το upgrade  πως και πως .Ειδικα  οι χρονοι στα teleport  ειναι απελπισια ...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Χωρις προκαταβολη  δυσκολο να παραλαβεις Day 1 .Θα πρεπει να σταθεις εξαιρετικα τυχερος ...

Γιατι οχι αφου εκανα προπαραγγελια 19 σεπτεμβρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Playstationhk είπε

Γιατι οχι αφου εκανα προπαραγγελια 19 σεπτεμβρη. 

Γιατι η κοινη λογικη λεει πως θα εξυπηρετηθουν πρωτα οσοι εδωσαν προκαταβολες, κατι που αλλωστε ζητησαν  οι αλυσιδες απο μονες του .Με δεδομενο πως θα ερθουν ελαχιστα κομματια σε σχεση με την ζητηση  δεν νομιζω πως θα επρεπε να εχεις καμμια απορια .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Γιατι η κοινη λογικη λεει πως θα εξυπηρετηθουν πρωτα οσοι εδωσαν προκαταβολες, κατι που αλλωστε ζητησαν  οι αλυσιδες απο μονες του .Με δεδομενο πως θα ερθουν ελαχιστα κομματια σε σχεση με την ζητηση  δεν νομιζω πως θα επρεπε να εχεις καμμια απορια .

Η λογικη λεει οτι οσοι απο την 1η παρτιδα που εχουν δωσει προκαταβολη ακυρωσουν κ δεν παραλαβουν τελικα (πχ γιατι εχουν κανει διπλοπαραγγελιες), θα αντικατασταθουν απο την ουρα της 2ης παρτιδας, που δεν εχει δωσει προκαταβολη. Τωρα, αν οι μεγαλες αλυσιδες παραλαβουν Χ κομματια και υποσχονται DAY 1 σε 2Χ, οντως εκει θα γινει σφαγη.

Επεξ/σία από stcp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...