Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 minutes ago, chrisgewrgi said:

Σαφως και αν υπηρχε ποικιλια στο launch δεν θα ψαχνοταν καποιος αν ειναι να αγορασει ενα ειδος game που δεν εχει παιξει ποτε.θα πηγαινε απευθειας σε γνωστα πατηματα.αυτο γινεται γιατι αυτο σου πασαρουν σαν next gen 

Τεσπα εγω θα παιξω για αρχη games που εχασα στο 4. Αν ηταν κανα 50αρικο θα το δοκιμαζα,πιο πολυ γιατι μαρεσουν τα γραφικα που βλεπω

Αγοράζεις αυτό που είναι και φθηνότερο:

https://www.skroutz.gr/s/13772111/Dark-Souls-Remastered-PS4.html

Βλέπεις αν σου αρέσει. 

Αν σου αρέσει μέχρι να το τελειώσεις θα έχει πέσει και η τιμή στο Demon's. 

Win-win. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν ειναι remaster, ειναι remake οι τυποι μονο το gameplay δεν πειραξαν. Το 80αρι ουτε κ εγω το δικαιολογω αλλα ειναι παιχνιδι που μπορεις να φας 300-400 ωρες ανετα αν εισαι τερμα casual, αν θες να καεις πολλες περισσοτερες ειδικα για το plat και εισαι νεος στο ειδος. Εγω απο αυτα που ειδα εμεινα καγκελο

Semantics αλλά remake μόνο στα γραφικά είναι remaster για εμάς τους θνητούς. Και άλλη engine να γράψανε απ' την αρχή οι Devs, για όσους παίξανε το παλιό, έχουν καλύτερα γραφικά και τπτ άλλο. Προφανώς και ευπρόσδεκτα όλα αυτά που λες για 400ωρες κτλ αλλά πάλι προσωπικά πιστεύω 80 είναι πολλά.  Τεεεσπα, φαίνεται τέλειο, οπότε όποιος καίγεται δεν θα τα κλάψει και πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αγοραζεις παιχνιδια του 4 σε τιμη χωμα που δεν εχεις παιξει μεχρι να πεσουν οι τιμες στα παιχνιδια του 5, τωρα αν καιγεσαι για τα παιχνιδια του 5 βαζεις βαθια το χερι στην τσεπη και πληρωνεις την καυλα σου και δεν γκρινιαζεις σε ενα φορουμ( τα δυο μου σεντ για τυχον παρεξηγιαρηδες)

Τωρα αν εχεις παιξει τα παντα και δεν εχεις καθολου backlog στειλε μου pm τι δουλεια κανεις ποσο χρονο εχεις καθημερινως για gaming για να δω τι λαθος εχω κανει στην ζωη μου..😭

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chncynic είπε

Semantics αλλά remake μόνο στα γραφικά είναι remaster για εμάς τους θνητούς. Και άλλη engine να γράψανε απ' την αρχή οι Devs, για όσους παίξανε το παλιό, έχουν καλύτερα γραφικά και τπτ άλλο. Προφανώς και ευπρόσδεκτα όλα αυτά που λες για 400ωρες κτλ αλλά πάλι προσωπικά πιστεύω 80 είναι πολλά.  Τεεεσπα, φαίνεται τέλειο, οπότε όποιος καίγεται δεν θα τα κλάψει και πολύ !

Δε ξερω γιατι σου φαινονται πολλα, oταν το παιχνιδι εχει πολυ περιεχομενο που θα σε κρατησει σιγουρα δεν ειναι πολλα. Αν μου λεγες για 12ωρο campaign ναι ειναι πολλα. Αλλα για παιχνιδι που αξιζει παρα πολλα runs με καλο replay-value δεν ειναι πολλα. Και εχει και το online κομματι που μπορεις να πειραματιστεις μονο για invades, μην ξεχνας οτι εχουν τρομερο community τα souls και ακομα και σημερα τρεχουν events σε παλιοτερα παιχνιδια της σειρας. 

Στο bloodborne ακομα στηνουν events

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Αν ηταν κανα 50αρικο θα το δοκιμαζα,πιο πολυ γιατι μαρεσουν τα γραφικα που βλεπω

Το ιδανικο θυμα για invades.. :P 

Οτι ειδα μου αρεσε υπερβολικα, το hype εχει χτυπησει ταβανι. Οπως φαινεται αξιοποιει πολυ καλα και το νεο dualsense.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teosard είπε

Αν και παρήγγειλα Series x δεν μπορώ να κρύψω ότι το ζήλεψα το dualsense 

Φοβερός τύπος ο Dave Lee και απίθανος reviewer. Από ότι φαίνεται η Sony είχε όλο αυτόν τον καιρό μπροστά στα μάτια μας ένα πολύ δυνατό χαρτί, το dualsense, αλλά ελάχιστοι πήραν χαμπάρι την δυναμική του. Αν αξιοποιηθεί σωστά μπορεί να αποτελέσει game-changer!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Φοβερός τύπος ο Dave Lee και απίθανος reviewer. Από ότι φαίνεται η Sony είχε όλο αυτόν τον καιρό μπροστά στα μάτια μας ένα πολύ δυνατό χαρτί, το dualsense, αλλά ελάχιστοι πήραν χαμπάρι την δυναμική του. Αν αξιοποιηθεί σωστά μπορεί να αποτελέσει game-changer!

Πιο πολύ σαν nice to have τα βλέπω εγω..  δεν βλέπω τπτ που να μην υπάρχει ήδη εκεί εξω. Μακάρι να χρησιμοποιηθούν πιο πολύ όλα αυτά στο μέλλον ωστόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχει αναφέρει κάποιος reviewer κάπου τι αυτονομία έχει το DualSense;

όχι ακόμα, το καλό είναι ότι υποστηρίζει bt5.1 κι λεχει μεγαλύτερη μπαταρία από το ds4

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

Πιο πολύ σαν nice to have τα βλέπω εγω..  δεν βλέπω τπτ που να μην υπάρχει ήδη εκεί εξω. Μακάρι να χρησιμοποιηθούν πιο πολύ όλα αυτά στο μέλλον ωστόσο

ε το τι βλέπεις εσύ από τους hands on reviewers που χοροπηδάνε ίσως να διαφέρει λίγο :)

13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Φοβερός τύπος ο Dave Lee και απίθανος reviewer. Από ότι φαίνεται η Sony είχε όλο αυτόν τον καιρό μπροστά στα μάτια μας ένα πολύ δυνατό χαρτί, το dualsense, αλλά ελάχιστοι πήραν χαμπάρι την δυναμική του. Αν αξιοποιηθεί σωστά μπορεί να αποτελέσει game-changer!

ε να πάρει και κανένα μάθημα από την Ν, ακόμα και το astrobot θυμίζει Mario ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το τι βλέπεις εσύ από τους hands on reviewers που χοροπηδάνε ίσως να διαφέρει λίγο

Χοροπηδάνε γιατί παίζουν astrobot, που είναι φτιαγμένο μόνο για να δείξει το dualsense όσο πιο έντονα γίνεται. Don't take me wrong το χαίρομαι και ανυπομονώ αλλά οκ, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει και την εμπειρία δραματικα. Τπτ στο παρελθόν δεν τα κατάφερε σε pad τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chncynic είπε

Χοροπηδάνε γιατί παίζουν astrobot, που είναι φτιαγμένο μόνο για να δείξει το dualsense όσο πιο έντονα γίνεται. Don't take me wrong το χαίρομαι και ανυπομονώ αλλά οκ, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει και την εμπειρία δραματικα. Τπτ στο παρελθόν δεν τα κατάφερε σε pad τουλάχιστον.

Κάνεις λάθος. Οι αναλογικοί μοχλοί άλλαξαν δραματικά τον τρόπο που παίζεις και ας μην ήταν κάτι νέο. Η υλοποίηση όμως ήταν που έκανε την διαφορά. 

Κάτι αντίστοιχο θα μπορούσε να γίνει και με το dual sense. Μακάρι να το υποστηρίξουν όσο περισσότερο γίνεται και να μην καταλήξουν τα νέα features σαν το γυροσκόπιο και το TouchPad. 

Που για μένα και αυτά είχαν potential αλλά δυστυχώς δεν τα εκμεταλλεύτηκαν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cac είπε

Να ρωτήσω κάτι παιδιά αν ξέρουμε: Θα μπορεί to ps5 να χρησιμοποιηθεί  ως media player και αν μπορεί να κάνει αναπαργωγή Cd?

Μπας σε καλό σου με έκανες και έκλαψα βραδιάτικα.😁

Πανάθεμά σε καλύτερα να ρώταγες για βινύλια, πιο relevant είναι πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...