Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, necrothaftis είπε

απο οτι βλεπω στο φορουμ για xbox το παμπλικ τα χει κανει σκατα.εγω εχω πληρωσει ολο το ποσο 18/09!δε με εχει ειδοποιησει κανεις ακομα ειμαστε σε εκτεταμενη αναζητηση.εχω πληρωσει με paypal και με κοβω αν μου πουν μα μου να απαιτησω τα λεφτα μου πισω.ξερει κανεις ποτε ειχε ανοιξει στο παμπλικ η παραγγελια?

ακριβως στην ιδια φάση είμαι και εγώ ( νομιζω τα ειχαμε ξαναπει σε αυτο το τοπικ ).

18/9 8 το πρωι παραγγελια και πληρωμή full + επέκταση εγγυησης από paypal  (είχα υποψιες ότι θα γίνει της π@!$@$ με τα preoders αλλά οχι τέτοιο πράγμα) .  

Είμαι επαρχία και δεν ξέρω τι γίνεται αθήνα κτλ αλλά θέλω να πιστεύω ότι μέσα στη βδομαδα θα  φύγουν όλα τα κομματια για τα υποκαταστήματα και θα έχουμε ενημέρωση.  

 

edit: την ωρα που έγραφα με πηραν τηλέφωνο από τα public για στοιχεια κτλ . θα παραλάβουν αυτοί εδώ στο κατάστημα και θα τα στείλουν τοπικά με κουριερ. ΕΥΛΟΓΗΣΟΝ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι από public στην Αθήνα (Metro Mall) έχω κάνει preorder από τις 17/9 κοντά στις 17:00. Μου επιβεβαίωσαν πως θα παραλάβω τηλεφωνικά από τα κεντρικά τις προηγούμενες μέρες αλλά ακόμα δεν έχω λάβει τηλέφωνο από το κατάστημα που ήταν να παραλάβω για να δώσω στοιχεία. Μου κάνει εντύπωση αλλά ίσως έχει να κάνει με το πόσα θα πάρει το κάθε κατάστημα και πόσους έχει να καλέσει(;). Ας κάνουμε λίγο ακόμα υπομονή και βλέπουμε. Αν έχει κάποιος εξέλιξη από Αθήνα ας ενημερώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, jay_D είπε

Εγώ πάλι από public στην Αθήνα (Metro Mall) έχω κάνει preorder από τις 17/9 κοντά στις 17:00. Μου επιβεβαίωσαν πως θα παραλάβω τηλεφωνικά από τα κεντρικά τις προηγούμενες μέρες αλλά ακόμα δεν έχω λάβει τηλέφωνο από το κατάστημα που ήταν να παραλάβω για να δώσω στοιχεία. Μου κάνει εντύπωση αλλά ίσως έχει να κάνει με το πόσα θα πάρει το κάθε κατάστημα και πόσους έχει να καλέσει(;). Ας κάνουμε λίγο ακόμα υπομονή και βλέπουμε. Αν έχει κάποιος εξέλιξη από Αθήνα ας ενημερώσει.

Μπορει να εχουν πάνω απο 5000 παραγγελιες δεν ειναι εφικτό να τους καλεσουν ολους σε ενα πρωι. Επίσης τα τηλεφωνικά κέντρα δουλεύουν τωρα απο το σπιτι τους οπότε θα ειναι πιο αραιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GiorgosNGR είπε

Μπορει να εχουν πάνω απο 5000 παραγγελιες δεν ειναι εφικτό να τους καλεσουν ολους σε ενα πρωι. Επίσης τα τηλεφωνικά κέντρα δουλεύουν τωρα απο το σπιτι τους οπότε θα ειναι πιο αραιά. 

Ναι γιαυτό ανέφερα και το ότι έχει μάλλον να κάνει με τον όγκο που έχει κάθε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jay_D είπε

Ναι γιαυτό ανέφερα και το ότι έχει μάλλον να κάνει με τον όγκο που έχει κάθε κατάστημα.

εγω την εχω κανει απο 24/9 την παραγγελία δεν παιζει να ειμαι day1. Αλλα ειχα συμπληρώσει την φόρμα ενδιαφεροντος π ειχαν βγαλει πριν 3 4 μηνες κ με πηραν απο εκει. Δεν ξερω γτ δν με πηραν πιο νωρίς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GiorgosNGR είπε

εγω την εχω κανει απο 24/9 την παραγγελία δεν παιζει να ειμαι day1. Αλλα ειχα συμπληρώσει την φόρμα ενδιαφεροντος π ειχαν βγαλει πριν 3 4 μηνες κ με πηραν απο εκει. Δεν ξερω γτ δν με πηραν πιο νωρίς 

Εμένα δεν με πήραν ποτέ από αυτή τη φόρμα. Ίσως γιατί ήδη είχα κάνει την παραγγελία. Το αστείο όμως είναι ότι 24/9 είναι πολύ μακριά από την πρώτη μέρα. Ποιο το νόημα να μπεις σε αυτή τη λίστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jay_D είπε

Εμένα δεν με πήραν ποτέ από αυτή τη φόρμα. Ίσως γιατί ήδη είχα κάνει την παραγγελία. Το αστείο όμως είναι ότι 24/9 είναι πολύ μακριά από την πρώτη μέρα. Ποιο το νόημα να μπεις σε αυτή τη λίστα?

δεν ειναι και πολύ ρε συ 6 μερες ειναι, αμα σκεφτεις ποσοι θα τ εχουν ακυρώσει πριν υπαρχει πιθανοτητα κ για day1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GiorgosNGR είπε

δεν ειναι και πολύ ρε συ 6 μερες ειναι, αμα σκεφτεις ποσοι θα τ εχουν ακυρώσει πριν υπαρχει πιθανοτητα κ για day1

Μακάρι. Ο σκοπός όμως του να συμπληρώσω μια φόρμα είναι για να με ενημερώσεις όταν ανοίξουν τα preorder. Το βλέπω φάουλ το ότι κάλεσαν τόσο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jay_D είπε

Μακάρι. Ο σκοπός όμως του να συμπληρώσω μια φόρμα είναι για να με ενημερώσεις όταν ανοίξουν τα preorder. Το βλέπω φάουλ το ότι κάλεσαν τόσο μετά.

Μήπως κρατανε μια προτεραιότητα σε αυτους π εκαναν την φορμα; Κανεις δεν ξερει.. Επισης η 2η παρτιδα δεν ξερουμε ποτε θα ειναι μερικοι λενε για τελος Νοεμβρίου οποτε σιγα τα αυγα, 1μιση εβδομαδα μετα σαν day1 θα τ δω 😛

Απλά μην μας πανε για κανα Δεκεμβρί κ μετά, ήδη εχουνε στα χέρια τους 2 3 φιλοι μου το ps5 εδω κ 2 εβδομαδες και ζηλεύω φουλ 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να χώσω public - έστω και αργά και ότι γίνει... αν παίξουν νέες κονσόλες στην αγορά στανταρ θα πάρουν και αυτοί οπότε whatever ότι γίνει με όλους τους αργοπορημένους θα γίνει και με μένα 🤣
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Μήπως κρατανε μια προτεραιότητα σε αυτους π εκαναν την φορμα; Κανεις δεν ξερει.. Επισης η 2η παρτιδα δεν ξερουμε ποτε θα ειναι μερικοι λενε για τελος Νοεμβρίου οποτε σιγα τα αυγα, 1μιση εβδομαδα μετα σαν day1 θα τ δω 😛

Απλά μην μας πανε για κανα Δεκεμβρί κ μετά, ήδη εχουνε στα χέρια τους 2 3 φιλοι μου το ps5 εδω κ 2 εβδομαδες και ζηλεύω φουλ 😛

Τι μας κρυβουν βυρνα τα public,πλαισιο,γερμανος,vodafone,κωτσοβολος και λοιπες αλυσιδες..Μιλα βυρνα τι συμβαινει γιατι κανεις δεν ξερει ποιοι θα παραλαβουν day one.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, keropi είπε

Λέω να χώσω public - έστω και αργά και ότι γίνει... αν παίξουν νέες κονσόλες στην αγορά στανταρ θα πάρουν και αυτοί οπότε whatever ότι γίνει με όλους τους αργοπορημένους θα γίνει και με μένα 🤣

ουτε καν φιλε μου.χωσε οπου αλλου θες και αμα μπορεις ακομα καλυτερα σε κανα συνοικιακο.δε νομιζω καν στο παμπλικ να βλεπουν ποτε εχει κανει καποιος παραγγελια λογικα θα το κανουν στριμ με donates την κληρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soon to be lost in a sea of preorder statuses...

https://gamingbolt.com/ps5-could-add-1440p-support-if-there-is-enough-demand

Δεν είναι επαρκής η ζήτηση για τέτοιες οθόνες. Μας δουλεύει ψιλο γαζί η Σονυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...