Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.psu.com/news/the-last-of-us-part-2-and-god-of-war-reportedly-support-dualsense-haptic-feedback-and-adaptive-triggers/

GoW και LoU2 με dualsense support! Can't wait..

Από ότι φαίνεται, τα features του dualsense δεν είναι πυροτέχνημα, ήρθαν για να μείνουν. 🥳

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχωντας ηδη το Series S, βλεποντας το ποσο του λειπουν τα παιχνιδια, τοσο θελω το PS5 περισσοτερο.

Αν καποιος εχει παρει πανω απο ενα και θελει να το δωσει, στειλτε μου και θα δωσω το premium :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Daredevil είπε

Έχει κάνει λάθος στο xsx είναι 5secs

O Tiger δεν κάνει λάθη, είναι αξιόπιστη πηγή  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και είμαι και εγώ από αυτούς που ελπίζουν να παραλάβουν day1 από Vodafone, έχετε καμιά πρόταση για παιχνίδι;
Κοιτάω να δω τι θα παραγγείλω πέραν του 2ου controller.

Σκεφτόμουν για COD αλλά νομίζω ότι θα έχει μικρό campaign για τα 70ευρώ που κοστίζει (το multiplayer δεν με καίει τόσο αυτή τη στιγμή).
Assassins Creed Valhalla ήταν η δεύτερη επιλογή αλλά διαβάζω αρκετό κράξιμο.
Με βλέπω να καταλήγω σε κανένα Mortal Kombat να ξεδίνω 😝

Επεξ/σία από tab0u
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μάγκες οποίος παρήγγειλε από Γερμανό ps5 η τίποτα περιφερειακά , δεν βλέπω μα παραλαμβάνει κάτι δυστυχώς. Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι. Έβαλα παραγγελία τα 3D pulse ακουστικά που ήταν «διαθέσιμο για προπαραγγελία» με παράδοση κατά την ημερομηνία λανσαρίσματος (δηλαδή 12/11/20) χωρίς μα γράφει «σειρά προτεραιότητας»  και λοιπά . Η παραγγελία μου είναι ακόμα στο «καταχωρημένη» και στο site τους το προϊόν «αναμένεται σύντομα» όπως και όλα τα περιφερειακά του ps5 τα οποία ήταν διαθεσιμα μέχρι χτες. Δηλαδή θέλουν να μας πουν ότι δεν ήξεραν ποσοτικά  τι διαθεσιμότητα έχουν; Θεωρώ πως απλα  επέλεξαν να αφήσουν τις παραγγελίες να πραγματοποιηθούν ώστε να δεσμεύσουν χρήματα απο πιστωτικές . Απαράδεκτοι απλα !

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με vodafone που ειχα κανει παραγγελια μεσα στο Σαββατοκύριακο, την προηγουμενη μου ειπαν θα σταλεί μνμ απο την courier. Easy mail χρησιμοποιουν για μεταφορικη.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akis1821 είπε

Μιλησα με vodafone που ειχα κανει παραγγελια μεσα στο Σαββατοκύριακο, την προηγουμενη μου ειπαν θα σταλεί μνμ απο την courier. Easy mail χρησιμοποιουν για μεταφορικη.

Έχει κανείς προηγούμενη εμπειρία με easymail? Θα μας το φέρουν στην διεύθυνση παράδοσης ή σαν άλλη ACS θα αφήσουν σημείωμα οτι δεν μας βρήκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, tab0u είπε

Μιας και είμαι και εγώ από αυτούς που ελπίζουν να παραλάβουν day1 από Vodafone, έχετε καμιά πρόταση για παιχνίδι;
Κοιτάω να δω τι θα παραγγείλω πέραν του 2ου controller.

Σκεφτόμουν για COD αλλά νομίζω ότι θα έχει μικρό campaign για τα 70ευρώ που κοστίζει (το multiplayer δεν με καίει τόσο αυτή τη στιγμή).
Assassins Creed Valhalla ήταν η δεύτερη επιλογή αλλά διαβάζω αρκετό κράξιμο.
Με βλέπω να καταλήγω σε κανένα Mortal Kombat να ξεδίνω 😝

Αν σου αρέσουν τα Souls παιχνίδια αγοράζεις το Demon's Souls. Αν όχι κοιτάς για Spiderman Miles Morales ultimate edition. Αν δεν έχεις παιξει Ghost of Tsushima επίσης πολύ καλό. Επίσης αν βάλεις και PS+ σου δίνουν 20 παιχνίδια με 10 από αυτά να είναι από τα καλύτερα αποκλειστικά της Sony προηγούμενης γενιάς.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για το ps5 την προπαραγγελια την ειχα κανει 17/09/2020 14:48 και μετα είχαν πάρει τηλέφωνο και εδωσα 50 ευρώ προκαταβολή, λογικα ειμαι στο πρώτο κυμα ε?(απο κωτσοβολο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giannisww είπε

Εγω για το ps5 την προπαραγγελια την ειχα κανει 17/09/2020 14:48 και μετα είχαν πάρει τηλέφωνο και εδωσα 50 ευρώ προκαταβολή, λογικα ειμαι στο πρώτο κυμα ε?(απο κωτσοβολο)

Κατά πάσα πιθανότητα, ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποστήριξη DualShock 4 σε παιχνίδια του PS5

 

Στο PS5 δε μπορείς να παίξεις παιχνίδια του PS5 με Dualshock 4 γιατι και καλα ειναι φτιαγμένα μονο για το dualsense.Αν βέβαια κάνεις remote play του PS5 και παίζεις μέσα απο το PC σου, τότε μπορείς να παίξεις παιχνίδια του PS5 με το Dualshock 4 :PΑυτα, μη τυχών πιστεύει κανείς τα "δεν γίνεται" . H απόφαση ειναι ξεκάθαρα για να πουλήσουν παραπάνω controllers, οχι λογο κάποιας δυσκολίας ;) 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Στο PS5 δε μπορείς να παίξεις παιχνίδια του PS5 με Dualshock 4 γιατι και καλα ειναι φτιαγμένα μονο για το dualsense.

Αν βέβαια κάνεις remote play του PS5 και παίζεις μέσα απο το PC σου, τότε μπορείς να παίξεις παιχνίδια του PS5 με το Dualshock 4 :P 

Αυτα, μη τυχών πιστεύει κανείς τα "δεν γίνεται" :P . H απόφαση ειναι ξεκάθαρα για να πουλήσουν παραπάνω controllers, οχι λογο κάποιας δυσκολίας ;) 

Ίσως και για να αναγκαστούν να χρησιμοποιήσουν τα features του dualsense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...