Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, tab0u είπε

Έχει κανείς προηγούμενη εμπειρία με easymail? Θα μας το φέρουν στην διεύθυνση παράδοσης ή σαν άλλη ACS θα αφήσουν σημείωμα οτι δεν μας βρήκαν?

Τις καλύτερες εμπειρίες έχω από easymail, είναι η μόνη που και κουδούνι χτύπησε και επειδή άργησα να ανοίξω πήρε και τηλ να δει αν είμαι σπίτι πριν φύγει .

Και δεν έχει γίνει μόνο μια φορά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:γεια σας,κτυπαω το κουδουνι αλλα δεν ανοιγεται..απο κουριερ ειμαι σας εχω φερει την κονσολα σας..

:και γιατι δεν εσπασες την πορτα;;

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα ίνφο για βοντα και ιζι μεηλ, αλλα σαν κλασσικος γκαντέμης μου φαίνονται πολυ καλά ολα για να είναι αληθινά. Μακάρι να μας κάτσει. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Υποστήριξη DualShock 4 σε παιχνίδια του PS5

Στο PS5 δε μπορείς να παίξεις παιχνίδια του PS5 με Dualshock 4 γιατι και καλα ειναι φτιαγμένα μονο για το dualsense.Αν βέβαια κάνεις remote play του PS5 και παίζεις μέσα απο το PC σου, τότε μπορείς να παίξεις παιχνίδια του PS5 με το Dualshock 4 :PΑυτα, μη τυχών πιστεύει κανείς τα "δεν γίνεται" . H απόφαση ειναι ξεκάθαρα για να πουλήσουν παραπάνω controllers, οχι λογο κάποιας δυσκολίας ;) 

Γιατί βρε, υπήρχε άνθρωπος που πίστευε κάτι διαφορετικό? Είναι πασιφανές ότι γίνεται σκόπιμα, είναι εταιρική απόφαση να στηριχθει όσο περισσότερο γίνεται το dualsense. Και αν ισχύουν όσα λένε για τις δυνατότητες και την εμπειρία που σου προσφέρει λέω ναι, burn the ds4. Πολύ φοβάμαι ότι αφού πιάσουμε το dualsense στα χέρια μας θα πετάμε σε κάδους το προηγούμενο..σου φαίνεται υπερβολικό, αλλά οι περισσότεροι αυτήν την εντύπωση σου δίνουν από τα reviews τους. Anyway, κοντός ψαλμός αλληλούια.  🤑

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, music_lover είπε

Γιατί βρε, υπήρχε άνθρωπος που πίστευε κάτι διαφορετικό? 

θα σε εκπλήσει το τι διαβάζω σε καθημερινή βάση στον ωκεανό του internet :P

οσο για το DS4 και κάδο, εχω στειλει 2 ηδη (στο ενα χαλασαν τα στικς εντελως και στο αλλο πεθανε η μπαταρια) κ δεν ειχα ποτε καλη αποψη, οποτε δεν ειχα κανεναν ενδιασμό στο να τα κρατήσω! Σε 8 ημέρες θα δούμε τι πουλιά πιάνει το καινουργιο :)

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημα νέα και για όσους θέλουν το μέγιστο απο την κονσολα τους και σαν media center..

https://www.whathifi.com/news/it-seems-the-ps5-is-lacking-both-dolby-vision-and-dolby-atmos

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Agent_Orange είπε

ε οκ μλκ, αλλα δεν είναι και το τέλος του κόσμου...μπορεί να τα βάλουν με κανένα update

Προφανως..

Απευθυνεται σε απειροελαχιστους χρηστες ετσι κι αλλιως. Για καθε δυνητικο ενδιαφερομενο το αφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εσάς που έχετε κάνει preorder τη digital edition, σας πήραν κανένα τηλέφωνο; μη φάμε καμία νιλα στο launch και μας πούνε σόρι παιδιά, μας έφεραν μόνο τα κομμάτια με το drive. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ασχημα νέα και για όσους θέλουν το μέγιστο απο την κονσολα τους και σαν media center..

https://www.whathifi.com/news/it-seems-the-ps5-is-lacking-both-dolby-vision-and-dolby-atmos

 

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Προφανως..

Απευθυνεται σε απειροελαχιστους χρηστες ετσι κι αλλιως. Για καθε δυνητικο ενδιαφερομενο το αφησα.

Ανήκω στους απειροελάχιστους..ένα σκασμό λεφτά για Dolby Vision και Dolby Atmos και 500 ευρώ μηχάνημα δεν τα υποστηρίζει, τους έριξα κίτρινη κάρτα για το θέμα, απαράδεκτοι.

Άλλη μια κίτρινη τους έριξα για την μη υποστήριξη ανάλυσης 1440p, δλδ εντάξει, βάλτε το και ας είναι και για λίγους.

Παρότι όμως 2 κίτρινες κάνουν μια κόκκινη, θα τους την ρίξω στην 3η. Το καλό που τους θέλω να δώσουν γρήγορα την υποστήριξη για VRR γιατί θα πέσει γρήγορα αγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bahamut zero είπε

Σε εσάς που έχετε κάνει preorder τη digital edition, σας πήραν κανένα τηλέφωνο; μη φάμε καμία νιλα στο launch και μας πούνε σόρι παιδιά, μας έφεραν μόνο τα κομμάτια με το drive. 

μου έχουν στείλει sms από πλαίσιο για d1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν απο Public και μου ζήτησαν διεύθυνση για να το φέρουν. Είχα παραγγείλει το Digital Edition την πρώτη μέρα που άνοιξαν οι προπαραγγελίες. Το μονό κακό είναι οτι συνεργάζονται με ACS. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nfreskakis είπε

Μόλις με πήραν απο Public και μου ζήτησαν διεύθυνση για να το φέρουν. Είχα παραγγείλει το Digital Edition την πρώτη μέρα που άνοιξαν οι προπαραγγελίες. Το μονό κακό είναι οτι συνεργάζονται με ACS. 🤔

ε φαντάσου να συνεργαζόταν με elta courier :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο φόρουμ, να πω και εγώ εμπειρία με Κωτσόβολο...

Παραγγείλα από 17/09 το μεσημέρι όταν άνοιξε το pre-order, περίπου δέκα ημέρες μετά μου ζήτησαν προκαταβολή "ώστε να παραλάβω day one", έπειτα από την επικοινωνία για την προκαταβολή άλλαξε η παραγγελία σε τηλεφωνική με ημερομηνία 26/09.. όσες φορές έχω μιλήσει με το support τους μου λένε δεν ξέρουμε ακόμα και ότι θα μας ενημερώσουν αυτή την εβδομάδα και ότι η δικιά μου παραγγελία στο σύστημα φαίνεται πλέον στις 26/09. Έχω στείλει 3 μηνύματα στο support center τους και δεν έχω λάβει απάντηση.

Εντωμεταξυ το demon's souls είναι έτοιμο για αποστολή στο tracking τους.

Θα μου έρθει μόνο το game δεν θα έχω κονσόλα και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει 😂😂.

Φίλοι που παρήγγειλαν από public έχουν ήδη ενημέρωση καθώς ζήτησαν επιβεβαίωση για την διεύθυνση αποστολής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...