Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, DaVillain said:

Αν εννοείς ότι θα παίζει ότι θα δείχνει σήμα ναι. Απλά θα κάνει δεκαπέντε κύκλους upscaling/downscaling για να καταλήξεις σε 1080p σήμα, με ότι σημαίνει αυτό σε θέματα latency και ποιότητα εικόνας.

το αρθρο λεει αυτο: εάν η οθόνη υποστηρίζει HDMI 2.0, υπάρχει η πιθανότητα να μετατραπεί η 4K ανάλυση σε 1440p απευθείας, χωρίς να γίνει downscale στα 1080p.

εκει στεκομαι αρα με 1440 μονιτορ και hdmi 2.0 θα εχω αναλυση 1440?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, mike0402 είπε

το αρθρο λεει αυτο: εάν η οθόνη υποστηρίζει HDMI 2.0, υπάρχει η πιθανότητα να μετατραπεί η 4K ανάλυση σε 1440p απευθείας, χωρίς να γίνει downscale στα 1080p.

εκει στεκομαι αρα με 1440 μονιτορ και hdmi 2.0 θα εχω αναλυση 1440?

Όχι γιατί δεν είναι native output ανάλυση - άρα λογικά θα γίνει downscale σε 1080p.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Last of Us 2 PS5 supports haptic feedback

Naughty Dog have yet to announce whether or not The Last of Us Part 2 will get an optimized, upgraded version for the PS5, however when running in backwards compatibility on the next-gen console, the game has haptic feedback on the DualSense controller. 

A member of the GamesRadar team has tested it out and the difference is immediately apparent when compared to the PS4 version. In combat, you can feel the tension in the DualSense adaptive triggers when you draw the string back on the bow, while every shot you fire on a weapon will also result in a feeling in the controller and it feels amazing. 

https://www.gamesradar.com/amp/the-last-of-us-2-ps5-supports-haptic-feedback/?__twitter_impression=true

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bilt128 είπε

The Last of Us 2 PS5 supports haptic feedback

Naughty Dog have yet to announce whether or not The Last of Us Part 2 will get an optimized, upgraded version for the PS5, however when running in backwards compatibility on the next-gen console, the game has haptic feedback on the DualSense controller. 

A member of the GamesRadar team has tested it out and the difference is immediately apparent when compared to the PS4 version. In combat, you can feel the tension in the DualSense adaptive triggers when you draw the string back on the bow, while every shot you fire on a weapon will also result in a feeling in the controller and it feels amazing. 

https://www.gamesradar.com/amp/the-last-of-us-2-ps5-supports-haptic-feedback/?__twitter_impression=true

Αυτά είναι! Το last of us 2 είναι το πρώτο game που θα παίξω στο PS5 γιατί δεν πρόλαβα στο PS4.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bilt128 είπε

Όχι ακόμα, αυτά υποστηρίζονται από το backward compatibility 

E πρέπει να ξεκλειδώσουν το framerate, πρέπει να πάρει έστω ένα απλό update για να πάει στα 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkarako είπε

E πρέπει να ξεκλειδώσουν το framerate, πρέπει να πάρει έστω ένα απλό update για να πάει στα 60.

Όλοι λένε ότι θα γίνει, θα δούμε σύντομα , μεθαύριο είναι το launch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bilt128 είπε

Όλοι λένε ότι θα γίνει, θα δούμε σύντομα , μεθαύριο είναι το launch 

Μακάρι γιατί μετά το astrobot θέλω να είναι το επόμενο που θα παίξω(για δεύτερη φορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν παραγγείλει από πλαίσιο.

Έδωσα την προπαραγγελια 17/9 και 30/9 μου έστειλαν μνμ ότι θα παραλάβω day 1. Δεν είχα κάνα νέο οπότε το περασμένο Σάββατο κάλεσα και μου είπαν η παράδοση θα γίνει στη διεύθυνση μου από τα φορτηγά της εταιρείας.

 

Προχώρησα και στην εξόφληση και πάλι μου είπαν θα παραλάβετε day 1.

 

Θα δούμε, το σημαντικότερο είναι ότι θα τα στείλει με τα φορτηγά του το πλαίσιο και όχι με καμία γενική ταχυδρομική να τα φέρουν κατεστραμενα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nyne είπε

Απο κωτσο τιποτα(παραγγελια αντικαταβολη 17/9 15:07).Ουτε μου ζητηθηκε προκαταβολη και σημερα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα παραλαβετε 19/11 θα σας ερθει μηνυμα την προηγουμενη κτλ,σαν να μην τρεχει τιποτα.

εγω mephisto νομιζω οτι το ps θα σου έρθει από λοξα δεξιά ή αριστερά. Πιο πολυ νομιζω αριστερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι κάποιο κοκαλάκι της νυχτερίδας που εχω, χωρίς να το ξέρω, κάθε φορά που πρόκειται για τηλεόραση η κάποια συσκευή av ή κονσόλα. 

Προπαραγγελια από Public πριν από περίπου 2 εβδομάδες μετά από πίεση φίλου.

Παραλαμβανω 19/11 μαζί με 2ο χειριστήριο, ακουστικά Pulse και media controller.

Η τιμή έχει πλάκα........402 ευρώ με από φορολόγηση !!!!!!!!!!!! Για όλα !!!!!!!!!!

Ενα Τζόκερ δεν κάθεται.......που δεν έχω παίξει ποτέ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...