Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ανήκω στους απειροελάχιστους..ένα σκασμό λεφτά για Dolby Vision και Dolby Atmos και 500 ευρώ μηχάνημα δεν τα υποστηρίζει, τους έριξα κίτρινη κάρτα για το θέμα, απαράδεκτοι.

Άλλη μια κίτρινη τους έριξα για την μη υποστήριξη ανάλυσης 1440p, δλδ εντάξει, βάλτε το και ας είναι και για λίγους.

Παρότι όμως 2 κίτρινες κάνουν μια κόκκινη, θα τους την ρίξω στην 3η. Το καλό που τους θέλω να δώσουν γρήγορα την υποστήριξη για VRR γιατί θα πέσει γρήγορα αγγελία.

Εγω τικαρω μονο το πρωτο κουτακι, το Ατμος ουτε καν το κοιταζω, δεν θελω να βαλω αλλα ηχεια και καλωδια στο σαλονι.

Και μια ακομα θεμελιωδης διαφορα. Δεν θα αγορασω την κονσολα ακομα. Αν ημουν φιλος με τα souls δεν θα κρατιομουν, τωρα χαλαρααα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Ανήκω στους απειροελάχιστους..ένα σκασμό λεφτά για Dolby Vision και Dolby Atmos και 500 ευρώ μηχάνημα δεν τα υποστηρίζει, τους έριξα κίτρινη κάρτα για το θέμα, απαράδεκτοι.

Άλλη μια κίτρινη τους έριξα για την μη υποστήριξη ανάλυσης 1440p, δλδ εντάξει, βάλτε το και ας είναι και για λίγους.

Παρότι όμως 2 κίτρινες κάνουν μια κόκκινη, θα τους την ρίξω στην 3η. Το καλό που τους θέλω να δώσουν γρήγορα την υποστήριξη για VRR γιατί θα πέσει γρήγορα αγγελία.

Επειδή μιλάμε για το media center του ps5 , θέλω να σου πω ότι υποστηρίζει κανονικότατα Dolby Atmos στις blu ray ταινίες. Kάνεις Bitstream και τα αποκωδικοποιεί όλα κανονικότατα ο ενισχυτής σου. Όσο για τα παιχνίδια αν θες atmos ,από τις επιλογές του ενισχυτή  κάνε upmix το 7.1 σε Αtmos. Στα παιχνίδια του 4 λειτουργούσε άψογα, ίσως καλύτερα και απο τα native mix.    

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλαίσιο ακόμη καμία ενημέρωση ακόμη θεωρώ νωρίς είναι ίσως την άλλη εβδομάδα κάνα δυο με 3 μέρες πριν αρχίσουν να παίρνουν τηλ σε όσους παραλάβουν Day one. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς κονσόλα δεν έχει πολύ νόημα ακόμα, αλλά μήπως έχουν φύγει σε κανέναν τα παιχνίδια; Έχουν ημερομηνία κυκλοφορίας 12/11, αλλά δεν βλέπω κάποια κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Καλημέρα στο φόρουμ, να πω και εγώ εμπειρία με Κωτσόβολο...

Παραγγείλα από 17/09 το μεσημέρι όταν άνοιξε το pre-order, περίπου δέκα ημέρες μετά μου ζήτησαν προκαταβολή "ώστε να παραλάβω day one", έπειτα από την επικοινωνία για την προκαταβολή άλλαξε η παραγγελία σε τηλεφωνική με ημερομηνία 26/09.. όσες φορές έχω μιλήσει με το support τους μου λένε δεν ξέρουμε ακόμα και ότι θα μας ενημερώσουν αυτή την εβδομάδα και ότι η δικιά μου παραγγελία στο σύστημα φαίνεται πλέον στις 26/09. Έχω στείλει 3 μηνύματα στο support center τους και δεν έχω λάβει απάντηση.

Εντωμεταξυ το demon's souls είναι έτοιμο για αποστολή στο tracking τους.

Θα μου έρθει μόνο το game δεν θα έχω κονσόλα και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει 😂😂.

Φίλοι που παρήγγειλαν από public έχουν ήδη ενημέρωση καθώς ζήτησαν επιβεβαίωση για την διεύθυνση αποστολής..

Και εγω ετσι ειχα κανει pre order 17/9 και μετα εκανα προκαταβολή και τωρα ειναι αλλο order με αλλη ημερομηνία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SaberNero είπε

Χωρίς κονσόλα δεν έχει πολύ νόημα ακόμα, αλλά μήπως έχουν φύγει σε κανέναν τα παιχνίδια; Έχουν ημερομηνία κυκλοφορίας 12/11, αλλά δεν βλέπω κάποια κίνηση.

Εμενα μου βγαζει στο public σημερα οτι το Spiderman ειναι ετοιμο για παραλαβη απο το καταστημα! Παραγγελια προ lockdown... Φανταζομαι θα με καλεσουν να το στειλουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stcp είπε

Εμενα μου βγαζει στο public σημερα οτι το Spiderman ειναι ετοιμο για παραλαβη απο το καταστημα! Παραγγελια προ lockdown... Φανταζομαι θα με καλεσουν να το στειλουν.

Από το plaisio έχω παραγγελία εγώ αλλά δεν έχω δει αλλαγή atm. Σε τηλεφωνική επικοινωνία, σαν να υπονοούσαν πως στις 12 θα παραλάβουν, που μου φάνηκε περίεργο. Και 2-3 μέρες να καθυστερήσει δεν με επηρεάζει βέβαια, αλλά είναι nice to have early.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Καλημέρα στο φόρουμ, να πω και εγώ εμπειρία με Κωτσόβολο...

Παραγγείλα από 17/09 το μεσημέρι όταν άνοιξε το pre-order, περίπου δέκα ημέρες μετά μου ζήτησαν προκαταβολή "ώστε να παραλάβω day one", έπειτα από την επικοινωνία για την προκαταβολή άλλαξε η παραγγελία σε τηλεφωνική με ημερομηνία 26/09.. όσες φορές έχω μιλήσει με το support τους μου λένε δεν ξέρουμε ακόμα και ότι θα μας ενημερώσουν αυτή την εβδομάδα και ότι η δικιά μου παραγγελία στο σύστημα φαίνεται πλέον στις 26/09. Έχω στείλει 3 μηνύματα στο support center τους και δεν έχω λάβει απάντηση.

Εντωμεταξυ το demon's souls είναι έτοιμο για αποστολή στο tracking τους.

Θα μου έρθει μόνο το game δεν θα έχω κονσόλα και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει 😂😂.

Φίλοι που παρήγγειλαν από public έχουν ήδη ενημέρωση καθώς ζήτησαν επιβεβαίωση για την διεύθυνση αποστολής..

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο μας άλλαξαν ημερομηνίες με το έτσι θέλω ελπίζω να κρατάνε τις αρχικές αλλιώς ξεκάθαρα παίρνουν προτεραιότητα μόνο όσοι το πλήρωσαν κατευθείαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση για Public. Μόλις με πήραν τηλέφωνο, όλες οι Day one παραγγελίες θα φύγουν από τα αντίστοιχα καταστήματα με ACS της περιοχής με σκοπό να παραδοθούν την ίδια μέρα. Όσοι έχουν βάλει αντικαταβολή θα πληρώσουν μετρητά ή με κάρτα στον courrier. Good luck! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Πανέμορφο ακόμα και 7 χρόνια μετά. 

Το παιχνιδι ειχε 60 fps target, δεν ηταν ομως πατσαρισμενο για το προ. Δεν εχω δει τιποτα σχετικα. Θα εχει 4κ60 σαν το Tshushima;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, giannisww είπε

Και εγω ετσι ειχα κανει pre order 17/9 και μετα εκανα προκαταβολή και τωρα ειναι αλλο order με αλλη ημερομηνία 

Ακριβώς έτσι και σε εμάνα. ΑΚύρωνουν την ηλεκτρονική και έκαναν καινούρια με νέο κωδικό. Τώρα ποιά μετράει δεν ξέρω. Αλλά από public ηδη με ενημέρωσαν ότι θα το παραδόσουν και εκεί δεν έχω δόσει καν προκαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...