Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Για διάβασε λίγο εδώ 

Screenshot_20210315-144433.jpgΤα έχω δει όλα αυτά.  Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ είναι πολύ σπάνιο αλλά υπάρχει. Και γι αυτό ρωτάω τι γίνεται στα υπόλοιπα ps5.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, privateer είπε

και σπανιο να ειναι για συμβιβαζεσαι με προβληματικο μηχανημα

500 ευρω εδωσες. 

Εννοείται όχι αλλά και έτσι να είναι δεν μπορώ να κάνω κάτι στο service. Εφόσον δεν θα αποδειχθεί. Παρεμπιπτόντως σε ένα φίλο μου του το έχει βγάλει και στο δικό του digital 4-5 φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, cocous said:

Εννοείται όχι αλλά και έτσι να είναι δεν μπορώ να κάνω κάτι στο service. Εφόσον δεν θα αποδειχθεί. Παρεμπιπτόντως σε ένα φίλο μου του το έχει βγάλει και στο δικό του digital 4-5 φορές. 

πως το ξερεις δεν θα αποδειχθει? ενα ειναι θεμα μνημης η σκληρου εχουν προγραμματα να τα τσεκαρουν οπως και στα Pc

επισης φαινεται διαδεδομενο προβλημα αρα το γνωριζουν

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, privateer είπε

πως το ξερεις δεν θα αποδειχθει? ενα ειναι θεμα μνημης η σκληρου εχουν προγραμματα να τα τσεκαρουν οπως και στα Pc

επισης φαινεται διαδεδομενο προβλημα αρα το γνωριζουν

Οι ίδιοι μου το είπαν.  Μόνο εαν το έβγαζε συνέχεια.  Οπότε αναφέρονται σε τυχαίο γεγονός και μου πρότειναν reset το ps5.  Δεν το έκανα όμως λόγω ότι εχω save του γιου μου σε ps5 παιχνίδια που δεν μπορώ να μεταφέρω. Αλλά για να πω και την αλήθεια μετά το τελευταίο software update μόνο μια φορά το ξανα έκανε.  Τι να πω άλλο. 

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cocous είπε

Παιδιά καλησπέρα και και καλή Σαρακοστή να έχουμε.  Για πείτε μου λιγάκι διότι βλέπω αρκετές γνώμες επάνω στο συγκεκριμένο θέμα σε σχόλια στο YouTube και διάφορα site. Αφορά ένα κωδικό σφάλματος που σε πετάει από το παιχνίδι κατευθείαν στην αναφορά. Ειναι το CE-108255-1. Εμένα από το launch που έχω την κονσόλα εως τώρα μου το έχει κάνει περίπου 6-7 φορές. Σχεδόν απο μία φορά σε κάθε παιχνίδι και ps5 και ps4. Αλλά σπάνια όμως. Σκεφτείτε στο Demon Souls στις 157 ώρες gameplay 1 φορά.  Και κάπως έτσι και στα υπόλοιπα. 

Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?  Γιατί ψιλό ανησυχώ να πω την αλήθεια.  Βέβαια δεν μπορώ και να κάνω κάτι λόγο το ότι δεν ειναι συχνό ώστε να το δει πχ κάποιο service κτλ. Υπάρχουν περιπτώσεις που άλλοι δεν μπορούν ούτε να παίξουν  διότι το βγάζει επανειλημμένα.  Το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι σαν κωδικός σφάλματος προκαλείτε από διάφορες αιτίες γι αυτό στην καθεμία κονσόλα συμπεριφέρεται διαφορετικά.  Γι αυτό ρωτάω σε εσάς όλα οκ? Δεν το έχετε δει ποτέ? 

Δεν μου έχει συμβεί ούτε μία φορά (από launch κι εγώ).

Θα πρότεινα όπως είπαν και οι άλλοι να δεις για service αρχικά. Νομίζω ότι τα errors καταγράφονται σε κάποιο log στο λειτουργικό οπότε θα μπορέσουν να τα δουν.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 κρασαρισματα σε 5 μηνες δε μου ακουγεται θεμα hardware. Και εγω ειχα κανα δυο-τρια συνολικα που μου φανηκαν νορμαλ στο οριο του ανεκτου. 
 

Μη σε παρω και στο λαιμο μου αλλα τα κινητα μας πιο συχνα κρασαρουν χωρις να εχουν καποιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

5 κρασαρισματα σε 5 μηνες δε μου ακουγεται θεμα hardware. Και εγω ειχα κανα δυο-τρια συνολικα που μου φανηκαν νορμαλ στο οριο του ανεκτου. 
 

Μη σε παρω και στο λαιμο μου αλλα τα κινητα μας πιο συχνα κρασαρουν χωρις να εχουν καποιο θεμα.

Πραγματικά είναι περίεργο. Σε εσένα έβγαλε το ίδιο σφάλμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cocous είπε

Πραγματικά είναι περίεργο. Σε εσένα έβγαλε το ίδιο σφάλμα? 

Δε το εδωσα σημασια αδερφε γιατι ηταν μεμονομενες περιπτωσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, cocous said:

Οι ίδιοι μου το είπαν.  Μόνο εαν το έβγαζε συνέχεια.  Οπότε αναφέρονται σε τυχαίο γεγονός και μου πρότειναν reset το ps5.  Δεν το έκανα όμως λόγω ότι εχω save του γιου μου σε ps5 παιχνίδια που δεν μπορώ να μεταφέρω. Αλλά για να πω και την αλήθεια μετά το τελευταίο software update μόνο μια φορά το ξανα έκανε.  Τι να πω άλλο. 

ειναι θεμα hardware αφου κρασαρει σε διαφορετικα παιχνιδια.  Δεν υπαρχει τυχαιο προφανως υπαρχει θεμα.  Τι θεμα ειναι δεν ειναι δικη σου δουλεια να το λυσεις. Αν σου ειπαν κατι τετοιο παντως ειναι ασχετοι και αλλη μια αποδειξη ποσο κακο ειναι το service της sony.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, privateer είπε

ειναι θεμα hardware αφου κρασαρει σε διαφορετικα παιχνιδια.  Δεν υπαρχει τυχαιο προφανως υπαρχει θεμα.  Τι θεμα ειναι δεν ειναι δικη σου δουλεια να το λυσεις. Αν σου ειπαν κατι τετοιο παντως ειναι ασχετοι και αλλη μια αποδειξη ποσο κακο ειναι το service της sony.

Πραγματικά αυτό δεν μπορεί κανείς να το εξακριβώσει.  Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν ξεκινάει κανένα παιχνίδι εξαιτίας του ίδιου σφάλματος και περιπτώσεις όπως η δική μου που οταν θυμάται χαίρετε. 

Τελευταία φορά ήταν στο control μετά απο συνολικά 60 ώρες gameplay. Μία φορά μόνο και συγκεκριμένα το μηχάνημα επαιζε συνεχόμενα πάνω από 6 ώρες. Μου πέταξε σφάλμα στο boss στο dlc στις σπηλιές και μάλιστα ήταν πάνω από 15 φορά που προσπαθούσα να τον κερδίσω. Δυσκολεύτηκα αρκετά. Δηλαδή ούτε φόρτωνε κάτι εκείνη την ώρα απλά έπαιζα. 

Ενώ πχ στο witcher 3 μου το είχε ξανακάνει λίγο πριν φορτώσει βιντεάκι με διαλόγους.

Κάθε περίπτωση διαφορετική.  Σίγουρα στην πρώτη ευκαιρία θα κάνω reset και reinstall firmware και θα το παρακολουθήσω να δω πως θα πάει.  Μπορεί πχ τώρα να μην το ξανακάνει ή να το κάνει μετά από 2 μήνες ας πούμε.  Εύχομαι να κάνεις λάθος περί hardware διότι απο τι κοιτάω στο internet το 20% τουλάχιστον των χρηστών το έχει γευτεί αυτό το σφάλμα. Άλλοι σαν την περίπτωση την δική μου και άλλοι που δεν μπορούν καν να ξεκινήσουν κανένα παιχνίδι.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και να αργει να φτιαξει κονσολες ρε σεις μεχρι τελος του ετους θα υπαρχει στοκ ! Παλι θα κανει ρεκορ πωλησεων και παλι θα βγαλει παιχνιδαρες που μονο η σονυ ξερει να βγαζει !!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mr-manifest είπε

Οσο και να αργει να φτιαξει κονσολες ρε σεις μεχρι τελος του ετους θα υπαρχει στοκ ! Παλι θα κανει ρεκορ πωλησεων και παλι θα βγαλει παιχνιδαρες που μονο η σονυ ξερει να βγαζει !!! 

θα γινουν και αλλες κινησεις

 https://www.t3.com/news/sony-ps5-secret-weapon-set-to-make-psp-5g-the-xbox-series-xs-coup-de-grace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...