Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

Μέγα λάθος της sony που δεν στήριξε όσο έπρεπε το ps vita. Είχα το psp και ήταν φανταστικό. Κρίμα. Ας ελπίσουμε σε κάτι νέο και αξιόλογο, γιατί όχι στο στυλ της nintendo που είναι και η πρωτοπόρος στο handle gaming.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μέγα λάθος της sony που δεν στήριξε όσο έπρεπε το ps vita. Είχα το psp και ήταν φανταστικό. Κρίμα. Ας ελπίσουμε σε κάτι νέο και αξιόλογο, γιατί όχι στο στυλ της nintendo που είναι και η πρωτοπόρος στο handle gaming.

εχμ, έπεσε στην λάθος εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τόσο σημασια το αν θα παιζουμαι  στο μπανιο η στο φούρνο ρε παιδια ? μονο εγώ νιώθω οτι δεν εχω κανενα παιχνιδι σε κυκλοφορια να με τραβαει κ ψαχνομαι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blasterdark86 είπε

To άρθρο είναι καθαρά fanboystiko , μιλάει για console handheld gaming , streaming ktl , κάτι το οποίο υπάρχει εδώ και καιρό με το xcloud της MS , όπως και με το Google Stadia όπως και με το Geforce now της Nvidia ktl ktl ktl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sndev είπε

εχει τόσο σημασια το αν θα παιζουμαι  στο μπανιο η στο φούρνο ρε παιδια ? μονο εγώ νιώθω οτι δεν εχω κανενα παιχνιδι σε κυκλοφορια να με τραβαει κ ψαχνομαι?

Όχι δεν είσαι μόνο εσύ. Αναγκάστηκα να αγοράσω το Series S για να αποκτήσω πρόσβαση σε μια εξτρα βιβλιοθήκη πριν αρχίσω να πετάω τα λεφτά μου σε μετριότητες. 

Και δε βλέπω και κανά παιχνίδι της προκοπής στο κοντινό μέλλον στα γούστα μου εκτός και αν κάνει καμιά έκπληξη το Elden Ring. Το μόνο που με ψιλοτραβάει μέχρι τέλος του 21 είναι το Mass Effect Trilogy Remastered μιας που δε τα έχω παίξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, blasterdark86 είπε

μιας και εχεις s το starfield Λενε οτι ειναι για 2021 παιζει να ειναι καλο αλλιως ρατσετ μονο

Ούτε το 1 ούτε το άλλο είναι ιδιαίτερα κοντά στα γούστα μου. Έχω και μια κρυφή ελπίδα για FF16 που διάβασα διάφορα rumours ότι είναι αρκετά προχωρημένο το development.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση...

Εχω εγω ps5 και ο φιλος μου ps4,γινεται game sharing;;;Αν γινεται,τα παιχνιδια του ps plus collection μπορει να τα παρει και αυτος στο ps4;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, music_lover είπε

Μέγα λάθος της sony που δεν στήριξε όσο έπρεπε το ps vita. Είχα το psp και ήταν φανταστικό. Κρίμα. Ας ελπίσουμε σε κάτι νέο και αξιόλογο, γιατί όχι στο στυλ της nintendo που είναι και η πρωτοπόρος στο handle gaming.

Και το Vita ήταν, και είναι, φοβερό, και μάλιστα μπορούσες και να στριμαρεις και από το PS3/4 σου τα παιχνίδια σου. Switch before Switch φάση. Ακόμα δεν έχω καταλάβει την "ψυχολογία" της Sony πάντως σε αυτό το κομμάτι, δεδομένου ότι τα πήγαινε και πολύ καλά (νταξ, ήταν κάργα άπληστη βέβαια). Μακάρι να έβγαζε κάτι φορητό πάλι, να υπάρξει λίγο ανταγωνισμός, αλλά καλώς ή κακώς ο χώρος αλλάζει μοντέλα λειτουργίας.

18 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Όχι δεν είσαι μόνο εσύ. Αναγκάστηκα να αγοράσω το Series S για να αποκτήσω πρόσβαση σε μια εξτρα βιβλιοθήκη πριν αρχίσω να πετάω τα λεφτά μου σε μετριότητες. 

Και δε βλέπω και κανά παιχνίδι της προκοπής στο κοντινό μέλλον στα γούστα μου εκτός και αν κάνει καμιά έκπληξη το Elden Ring. Το μόνο που με ψιλοτραβάει μέχρι τέλος του 21 είναι το Mass Effect Trilogy Remastered μιας που δε τα έχω παίξει.

🤣😂😝

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση...

Εχω εγω ps5 και ο φιλος μου ps4,γινεται game sharing;;;Αν γινεται,τα παιχνιδια του ps plus collection μπορει να τα παρει και αυτος στο ps4;;

game sharing γινεται, στο collection όμως το παιζεις για ban, βασικακ το sharing ειναι παρανομο θεωρητικα απλα δεν εχουν πεσει ban 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση...

Εχω εγω ps5 και ο φιλος μου ps4,γινεται game sharing;;;Αν γινεται,τα παιχνιδια του ps plus collection μπορει να τα παρει και αυτος στο ps4;;

Εγω εδωσα το Ps4 μου στο κουμπαρο μου με το account μου μεσα και προφανως παιζει οτι εχω αγορασμενο, ps plus και collection. 

Απ οσο διαβασα δε θα πρεπε να εχω θεμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Και το Vita ήταν, και είναι, φοβερό, και μάλιστα μπορούσες και να στριμαρεις και από το PS3/4 σου τα παιχνίδια σου. Switch before Switch φάση. Ακόμα δεν έχω καταλάβει την "ψυχολογία" της Sony πάντως σε αυτό το κομμάτι, δεδομένου ότι τα πήγαινε και πολύ καλά (νταξ, ήταν κάργα άπληστη βέβαια). Μακάρι να έβγαζε κάτι φορητό πάλι, να υπάρξει λίγο ανταγωνισμός, αλλά καλώς ή κακώς ο χώρος αλλάζει μοντέλα λειτουργίας.

🤣😂😝

το vita βγήκε σε μια περίοδο που η σόνυ έπρεπε να στηρίξει τις home consoles της, σαν hw είναι απίθανο άλλωστε το έχει σχεδιάσει ο Cerny ;)

3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Εγω εδωσα το Ps4 μου στο κουμπαρο μου με το account μου μεσα και προφανως παιζει οτι εχω αγορασμενο, ps plus και collection. 

Απ οσο διαβασα δε θα πρεπε να εχω θεμα.

με το ίδιο account σίγουρα όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...