Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, chek2fire είπε

για τα μάτια μου πάντως το ps5 είναι στην κυριολεξία στολίδι. 

Τώρα από τα game που έβαλαν αυτό το μήνα στο plus το Maquette αν και είναι πανέμορφο γενικά σέρνετε σε frame 

όμορφο? εμενα σαν παιχνιδι δεν μου άρεσε καθολου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρήγγειλα πριν από μερικές ημέρες το Yakuza Like a Dragon Day Ichi Steelbook edition για PS5 κι ενώ μου τιμολογήθηκε με αυτή την ονομασία, μου ήρθε η απλή έκδοση. Είχε κανείς ανάλογη εμπειρία? Δεν θα έπρεπε θεωρητικά η συσκευασία να είναι διαφορετική? Στο internet λίγο που το έψαξα υπάρχει εμφανής διαφορά. Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση αυτή είναι μόνο για PS4 ή αν κυκλοφόρησε και για το PS5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Charismo είπε

Παρήγγειλα πριν από μερικές ημέρες το Yakuza Like a Dragon Day Ichi Steelbook edition για PS5 κι ενώ μου τιμολογήθηκε με αυτή την ονομασία, μου ήρθε η απλή έκδοση.

Στειλε την πισω απο το καταστημα που την αγορασες να σου επιστρεψουν τα χρηματα αν δεν την εχουν και παρε την απο αλλου. Απο ποιο καταστημα σου εστειλαν διαφορετικη εκδοση btw?

10 λεπτά πριν, Charismo είπε

Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση αυτή είναι μόνο για PS4 ή αν κυκλοφόρησε και για το PS5?

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=yakuza+like+a+dragon

Οπως μπορεις να δεις,και για τις 2 κονσολες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στειλε την πισω απο το καταστημα που την αγορασες να σου επιστρεψουν τα χρηματα αν δεν την εχουν και παρε την απο αλλου. Απο ποιο καταστημα σου εστειλαν διαφορετικη εκδοση btw?

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=yakuza+like+a+dragon

Οπως μπορεις να δεις,και για τις 2 κονσολες ειναι.

Από το PC++. Μόλις με κάλεσαν εν τω μεταξύ και μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να την επιστρέψω και να πιστωθώ όλο το ποσό. Έτσι λέει τους έρχεται και από τον προμηθευτή. Με αυτή την περιγραφή. Πάντως και σε άλλα καταστήματα τώρα που το βλέπω λέει Day Ichi Edition αλλά δείχνει φωτογραφία την απλή έκδοση. Τι να πω. Δεν ξέρω αν θα μπω στον κόπο να πω την αλήθεια. Αυτός λέει Day Ichi δεν μας ήρθαν και έχει παραλάβει μόνο για PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Από το PC++. Μόλις με κάλεσαν εν τω μεταξύ και μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να την επιστρέψω και να πιστωθώ όλο το ποσό. Έτσι λέει τους έρχεται και από τον προμηθευτή. Με αυτή την περιγραφή.

Πάντως και σε άλλα καταστήματα τώρα που το βλέπω λέει Day Ichi Edition αλλά δείχνει φωτογραφία την απλή έκδοση. Τι να πω. 

Λαλακιες σου λενε.

Που ειναι το steelbook οεο που γραφει και στην περιγραφη πες τους? 

Τελος παντων εγω θα σου προτεινα να μιλουσες(τηλεφωνικα ή μεσω email)με καποιο αλλο καταστημα πχ You,να τους ρωταγες αν εχουν την εκδοση που θες και να επεστρεφες πισω αυτη που εχεις.

Για το τελευταιο που γραφεις,δυστηχως ειναι συχνο φαινομενο να μπερδευουν τα μπουτια τους τα σκρουτζομαγαζα και να βαζουν τις διαφορετικες εκδοσεις σε λαθος κατηγοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν παραγγειλουμε τα faceplate απο dbrand ποσο τελωνειο τρωμε; Ειναι 60 δολλαρια και βγαινει 70 με τα μεταφορικα και εχει σαν μονη επιλογη DHL Parcel Priority. Θα μας σκισουν εδω ή ερχεται με ελτα μετα οταν φτασει ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχει dhl λογικα με αυτην δεν ερχεται? κ απο οσο εχω διαβάσει για άλλες αγορες η dhl στον εκτελωνισμο μόνο η αμοιβη είναι 50ε + φπα. ας με διορθωσει αν ξερει καποιος αλλος κατι περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Παιδια αν παραγγειλουμε τα faceplate απο dbrand ποσο τελωνειο τρωμε; Ειναι 60 δολλαρια και βγαινει 70 με τα μεταφορικα και εχει σαν μονη επιλογη DHL Parcel Priority. Θα μας σκισουν εδω ή ερχεται με ελτα μετα οταν φτασει ελλαδα;

κανά 20άρικο θα το πληρώσεις σίγουρα. Στο γράφω γιατί έχω κάνω παραγγελίες pro covid με τέτοιο ποσό από Ιαπωνία και είχε πληρώσει εκεί γύρω στα 20 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chek2fire είπε

κανά 20άρικο θα το πληρώσεις σίγουρα. Στο γράφω γιατί έχω κάνω παραγγελίες pro covid με τέτοιο ποσό από Ιαπωνία και είχε πληρώσει εκεί γύρω στα 20 ευρώ

Η dbrand παντα στα skins εβαζε μικροτερο ποσο στην εξωτερικη αποδειξη. Ακομα και σε μεγαλο φακελο που μου ειχαν στειλει τα skins για το 4 προ, δεν ειχα θεμα (κανα 50αρι αξια). Τωρα παιζει με το οτι στελνει κουτι, αλλα εχω την εντυπωση οτι στελνει απο ευρωπαικες αποθηκες

28 λεπτά πριν, sndev είπε

αφου εχει dhl λογικα με αυτην δεν ερχεται? κ απο οσο εχω διαβάσει για άλλες αγορες η dhl στον εκτελωνισμο μόνο η αμοιβη είναι 50ε + φπα. ας με διορθωσει αν ξερει καποιος αλλος κατι περισσοτερο

Δεν στελνουν με κουριερ, δλδ dhl express, αλλα με απλο ταχυδρομειο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Η dbrand παντα στα skins εβαζε μικροτερο ποσο στην εξωτερικη αποδειξη. Ακομα και σε μεγαλο φακελο που μου ειχαν στειλει τα skins για το 4 προ, δεν ειχα θεμα (κανα 50αρι αξια). Τωρα παιζει με το οτι στελνει κουτι, αλλα εχω την εντυπωση οτι στελνει απο ευρωπαικες αποθηκες

Δεν στελνουν με κουριερ, δλδ dhl express, αλλα με απλο ταχυδρομειο.

 

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Παιδια αν παραγγειλουμε τα faceplate απο dbrand ποσο τελωνειο τρωμε; Ειναι 60 δολλαρια και βγαινει 70 με τα μεταφορικα και εχει σαν μονη επιλογη DHL Parcel Priority. Θα μας σκισουν εδω ή ερχεται με ελτα μετα οταν φτασει ελλαδα;

Επιβεβαιώνω και εγώ με πάνω από 10 αγορές. Ξηγιέται γενικά, οπότε από την πλευρά τους δεν θα έχεις θέμα. Τώρα αν το ψάξει το ίδιο το τελωνείο είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mikele13- είπε

περα του οτι δεν επιτρεπονται καταστηματα (αν δεν κανω λαθος), για τα Plates δεν θα πηγαινα σε κατι λιγοτερο απο dbrand. Τους λογους τους εξηγουν εδω

Αλλη λυση θα ηταν να τα βαψει καποιος μονος του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

περα του οτι δεν επιτρεπονται καταστηματα (αν δεν κανω λαθος), για τα Plates δεν θα πηγαινα σε κατι λιγοτερο απο dbrand. Τους λογους τους εξηγουν εδω

Αλλη λυση θα ηταν να τα βαψει καποιος μονος του. 

μια επιπλεον λυση για καποιον που δεν θελει να δωσει ενα σωρο χρηματα.

και ειναι Αθηνα το μαγαζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...