Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 minutes ago, GaGaS_Thess said:

εισαι τρελος ?!??!??! απλα ουτως ή αλλως την γκρινια θα την ακουσω .... πηγα το παραγγειλα το πληρωσα το ζητησα να ερθει στο γραφειο και θα σκασω το απογευμα της Τριτης με την κονσολα σπιτι . Γεια σας ηρθα καντε χωρο στο σαλονι να στησω την κονσολα ..... Τι ; είναι μεγαλη και τι ειναι αυτο ; τι ; τοσα πολλα λεφτα ; Αχ κριμα τωρα το πληρωσα δεν μπορει να γινει τιποτα .... Μεγια μου 

Καλού-κακού γράψε μας εδώ την Τετάρτη το πρωί να δούμε πως είσαι καλά, γιατί πολύ αεράτο σε βλέπω :P  Αντε να βγουν και τα δυο να αποφασισουμε σε κανεναν χρόνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν άτομα που έχουν προπαραγγειλει στα public με παραλαβή- πληρωμή στο κατάστημα; Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα λόγω μη προπληρωμης γιατί έχω προπαραγγειλει και από τους πρώτους 22/9 στις 09:57...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω διαβάζω για next gen features στο χειριστήριο π.χ. για rumble και τέτοια- νομίζω ως Pc-gamer αυτό είναι το πραγματικό next gen feature:

 

https://news.xbox.com/en-us/2020/03/16/xbox-series-x-latency/

 

Xbox Series X Latency Hero

 

Νομίζω με το latency στις tv αυτό θα κάνει την διαφορά και όχι "features" όπως ανάδραση και λοιπά.

Games παίζουμε και όχι cinematic εμπειρίες.

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, DaVillain said:

Διαβάζω διαβάζω για next gen features στο χειριστήριο π.χ. για rumble και τέτοια- νομίζω ως Pc-gamer αυτό είναι το πραγματικό next gen feature:

https://news.xbox.com/en-us/2020/03/16/xbox-series-x-latency/

Xbox Series X Latency Hero

Νομίζω με το latency στις tv αυτό θα κάνει την διαφορά και όχι "features" όπως ανάδραση και λοιπά.

Games παίζουμε και όχι cinematic εμπειρίες.

Σωστός, αλλά λέω να δίνουμε credit όταν γίνεται σωστή δουλειά και η αλήθεια είναι ότι η SONY έχει δημιουργήσει κάτι πολύ καλό σε σχέση με τις δονήσεις του dualsence controller. Τα video games δεν είναι απλά αυτό που βλέπουμε και παίζουμε αλλά και η συνολική εμπειρία που ακοκομίζουμε. Προσωπικά, δεν θα αγοράσω σε καμία φάση το PS5 αλλά δεν θα αρνηθώ ότι θα γούσταρα να φέρουν αυτά τα χαρακτηριστικά στον κατα τ' άλλα εκπληκτικό Xbox Controller. 

Επεξ/σία από anamenos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, anamenos είπε

Σωστός, αλλά λέω να δίνουμε credit όταν γίνεται σωστή δουλειά και η αλήθεια είναι ότι η SONY έχει δημιουργήσει κάτι πολύ καλό σε σχέση με τις δονήσεις του dualsence controller. Τα video games δεν είναι απλά αυτό που βλέπουμε και παίζουμε αλλά και η συνολική εμπειρία που ακοκομίζουμε. Προσωπικά, δεν θα αγοράσω σε καμία φάση το PS5 αλλά δεν θα αρνηθώ ότι θα γούσταρα να φέρουν αυτά τα χαρακτηριστικά στον κατα τ' άλλα εκπληκτικό Xbox Controller. 

Εγώ έχω προπαραγγείλει το PS5 αλλα νομίζω οτι ενώ η τεχνολογία του ps5 pad είναι πολύ όμορφη, είτε δεν θα χρησιμοποιηθεί πάλι σοβαρά, είτε θα κάνει τα πράγματα ενοχλητικά και θα τα κλείνουν σε games που χρειάζονται πολύ λεπτεπίλεπτο χειρισμό. :D Ευπρόσδεκτα όλα αυτά δεν  λέω, και σε συγκεκριμένα games που εγώ απολαμβάνω κατα καιρούς θα προσφέρουν λίγο στην εμπειρία, αλλα εφόσον το μέλλον του xbox είναι cross platform, δεν νομίζω να γίνουν implement όλα αυτά σε βαθμό που να επηρεάζει το gameplay ακόμα και να τα έχεις στο μοχλό. Για παράδειγμα ενώ το γυροσκόπιο απ' ότι λενε  είναι πολύ τίμιος αντικαταστάτης του ποντικιού στα fps, για κάποιο λόγο δεν κάθεται κανένας να γράψει games που να το υποστηρίζουν στο ps4 (απ' ότι ακούω δλδ - δεν έπαιζα fps στο ps4). Μακάρι να αρχίσει να γίνεται standard και να αρχίσουν να χρησιμοποιούνται όλα αυτά, αλλα όσο κυριαρχούν τα cross platform + pc, το βλέπω δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό κατάστημα θα επιλέγατε για προπαραγγελία του series s μαζί με ένα ακόμη χειριστήριο ώστε να παραλλάβω το συντομότερο δυνατόν; Επικοινώνησα με κοτσώβολο και μου είπαν ότι στις 10 θα έχουν εκεί το στοκ οπότε η αποστολή θα ξεκινήσει από τότε και μετά. Άρα πάμε για παράδοση από τη νέα εβδομάδα με τον φόρτο τον μεταφορικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το ΠΛΑΙΣΙΟ στέλνει στον χώρο σου με δικά του φορτηγά και όχι με κουριερ οπότε αν φοβάσαι lockdown ή είσαι απο Θεσσαλονίκη που ήδη είμαστε σε lockdown μια λύση είναι το ΠΛΑΙΣΙΟ . Δεν είμαι 100 % σίγουρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

Dynamic 4k με medium RT στα 30fps είναι μια λογική επιλογή, πολύ βαριά τα παιχνίδια της Ubisoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Νομίζω ότι το ΠΛΑΙΣΙΟ στέλνει στον χώρο σου με δικά του φορτηγά και όχι με κουριερ οπότε αν φοβάσαι lockdown ή είσαι απο Θεσσαλονίκη που ήδη είμαστε σε lockdown μια λύση είναι το ΠΛΑΙΣΙΟ . Δεν είμαι 100 % σίγουρος 

Λάρισα μένω και το κατάστημα της Mediamarkt θα με βόλευε πάρα πολύ για να περάσω από εκεί να παραλάβω. Ελπίζω να μην γίνει κάποια δραματική αλλαγή μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είναι σίγουρος δυστυχώς :( Και εμείς Θεσσαλονίκη μέχρι χθες το πρωί λέγαμε απλά μπαίνουμε σε κόκκινη ζώνη και η λιανική ανοιχτή και μέσα σε 5 ώρες διαλύθηκε η λιανική όλη . 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ASTOU είπε

Ποιό κατάστημα θα επιλέγατε για προπαραγγελία του series s μαζί με ένα ακόμη χειριστήριο ώστε να παραλλάβω το συντομότερο δυνατόν; Επικοινώνησα με κοτσώβολο και μου είπαν ότι στις 10 θα έχουν εκεί το στοκ οπότε η αποστολή θα ξεκινήσει από τότε και μετά. Άρα πάμε για παράδοση από τη νέα εβδομάδα με τον φόρτο τον μεταφορικών.

Way off-topic, την πιθανοτητα ωστοσο να προσθεσεις μια καρτα γραφικων στο υπαρχον set-up σου την εχεις εξετασει; Συν ενα χειριστηριο θα μπορουσες να προσθεσεις με πολυ καλα αποτελεσματα. Λεω εγω τωρα και κλεινω το OT.

Mε γνωμονα οτι κοιταζεις για το S παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Way off-topic, την πιθανοτητα ωστοσο να προσθεσεις μια καρτα γραφικων στο υπαρχον set-up σου την εχεις εξετασει; Συν ενα χειριστηριο θα μπορουσες να προσθεσεις με πολυ καλα αποτελεσματα. Λεω εγω τωρα και κλεινω το OT.

Mε γνωμονα οτι κοιταζεις για το S παντα.

Κι εγώ σκεφτόμουνα να το κάνω αυτό στην αρχή, έχοντας κιόλας i7 + 16g + gtx1080. Θα έλεγα οτι ενώ φαίνονται το ίδιο είναι τελείως διαφορετικές εμπειρίες της κονσόλας και του πισί. Προσωπικά πούλησα το πισί και πήρα ένα τίμιο λαπτοπ για δουλειά που κουμπώνω στην οθόνη + κονσόλες για gaming στην τηλεόραση.

Νομίζω οτι S δεν θα πάρει ο άνθρωπος που είναι μεταξύ pc/κονσόλας, αλλα περισσότερο για κάποιους που λογω τηλεόρασης ή budget δεν χρειάζεται να πάνε στο X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Δυστυχώς γραφικών δεν γίνεται να μπει σε αυτό το pc γιατί ο κύριος λόγος αγορά κονσόλας είναι το gaming στο σαλόνι για όλη την οικογένεια. Η υπάρχουσα τηλεόραση είναι 1080p αλλά ακόμη και σε περίπτωση αγοράς μιας 4κ δεν είμαι και τόσο απαιτητικός και θα αρκεστώ στο 1440 60fps του series s. 

Υπάρχει περίπτωση οποιοδήποτε κατάστημα να δέχεται προπαραγγελια και παραλαβή - πληρωμή στο κατάστημα? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...