Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Assassin’s Creed Valhalla on Xbox Series X Is a Fantastic Demonstration of Why Variable Refresh Rate Matters

https://wccftech.com/assassins-creed-valhalla-xbox-series-x-variable-refresh-rate/

 

Φαίνεται ότι θα παίξει ρόλο το VRR αυτή τη γενιά. Αν μπορεί κανείς να μας πει εντυπώσεις από Valhalla με και χωρίς VRR θα ήταν χρήσιμο.

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Kydraen είπε

Μόλις μίλησα με ACS, από ότι φαίνεται δεν γίνεται να το παραλάβω σήμερα γιατί αυτοί το παρέλαβαν σήμερα, που σημαίνει αύριο. Μα αφού της λέω της κοπελιάς το βάλαμε παραλαβή από το κατάστημα για να το πάρω αυθημερόν και μου λέει δεν γίνεται, αύριο...🤬🤬🤬🤬

Δεν το χουν βγάλει από το κλουβί όπου το έχουν στοιβαγμένο με 10δες άλλα δέματα. Το ίδιο μου είπαν στην acs στην Αθήνα χτες για άλλο δέμα. Φυσικά έγινε χαμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ δε ν μπορώ να, σηκώσω φωτο έχει περιορισμο2 mb και του κινητου είναι παεαπανω  μετά από το pc να τα κανω επεξεργασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια εστειλα ενα ωραιοτατο e-mail κραξιματος στο public. Εστειλα και σε gaming sites ωστε μεσω αυτων να φτασουν στα αυτια των υπευθυνων αυτο το αισχος

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostasfil είπε

Δεν το χουν βγάλει από το κλουβί όπου το έχουν στοιβαγμένο με 10δες άλλα δέματα. Το ίδιο μου είπαν στην acs στην Αθήνα χτες για άλλο δέμα. Φυσικά έγινε χαμός. 

Δεν ήθελα να κάνω φασαρία, δεν μου έφταιγε η κοπέλα. Αλλά η ξενέρα μου είναι άπειρη! Ήμουν με το refresh μέχρι τώρα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, malawi είπε

παιδες μια ερωτηση. (αν υπαρχει καποιος στη θεση μου ας πει την αντικειμενικη του αποψη) 

για καποιον που παντα ειχε playstation η μεταβαση σε xbox θα του φανει τεραστια αλλαγη?? Το σκεφτομαι...

Πρέπει πρώτα να εξηγήσεις γιατί θέλεις να κάνεις την αλλαγή, επειδή μυρίζομαι πως δεν βαστιέσαι να περιμένεις μέχρι 19.11.2020 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πρέπει πρώτα να εξηγήσεις γιατί θέλεις να κάνεις την αλλαγή, επειδή μυρίζομαι πως δεν βαστιέσαι να περιμένεις μέχρι 19.11.2020 🤣

θα μιλησω ειλικρινα. οι λογοι δεν παρατιθενται με σειρα σοβαροτητας.

 

1. αυτο που ειπες.

2. απο γενια σε γενια δε νιωθω καμια πραγματικη ανανεωση στο ματι μου. συνηθιζω γρηγορα

3. το ui του ps δε με ενθουσιαζει και ισως θα μου αρεσε κατι λιγοτερο περιπλοκο

4. δεν παιζω πολλα exclusives. ειμαι πιο πολυ του φιφα κτλ λογω ελλειψης χρονου πια

5.δεν ξερω τι μπορει να χανω

6. ο μονος λογος που δεν το παρηγγειλα ηδη το series x ειναι οτι φοβαμαι το χειριστηριο του μηπως με ξενερωσει και πως υποτιθεται το dualsense ειναι το κατι αλλο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, lak10 είπε

αδερφε παραγγελια 22/9 9:54 το πρωι την δωσανε σημερα το πρωι στην ACS στην Αθηνα η μεγαλη πλακα ειναι οτι Καστορια αυριο ειναι Αργια και θα παραλαβω πεμπτη απλα απαραδεκτοι απ οτι καταλαβα την νυφη την πληρωσαμε οσοι εξαρχης βαλαμε παραλαβη στον χωρο μας

Εγω ειμαι 22/9 10:50 και η παραγγελια ειναι ακομη εκτεταμενη αναζητηση....Οσοι βαλαμε παραλαβη απο καταστημα και μας πηραν τηλεφωνο να πληρωσουμε το ποσο για αποστολη στο σπιτι,αλλαξαν την παραγγελια και τον αριθμο της.Οποτε παπαλα η προτεραιοτητα που ειχαμε,φαινοταν σαν νεα παραγγελια και τωρα δεν θελουν να το παραδεχτουν...Εχω βαρεθει να τους κραζω και να μιλαω μαζι τους στο τηλεφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@malawi είμαι χρήστης και των δυο κονσολών. Αναφορικά με το χειριστήριο που αναφέρεις, μπορώ να σου πω ότι για μένα το καλύτερο χειριστήριο που υπάρχει από εργονομική άποψη, είναι του one. Όσον αφορά το dualsense μπορεί να είναι όντως επαναστατικό αλλά δεν το χουμε πιάσει στα χέρια μας για να μπορούμε να συγκρίνουμε και επίσης εξαρτάται και πόσοι developers θα το χρησιμοποιήσουν στο έπακρο. Μπορεί να δούμε να γίνεται ένα απλό glorified rumble. Βέβαια οι adaptive triggers (σκανδάλες με force feedback) είναι πολύ θελκτικές, αλλά δεν νομίζω ότι selling point. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, notthefakenick_ty είπε

Παιδες κανενας αλλος που προπαρηγγειλε απο πλαισιο? Ελαβα σμσ οτι 14-16:30 θα το λαβω. Τηρουν τις ωρες ή με βλεπω για αυριο?

 

εννοτείται τις τηρούν. εμένα είναι 17,00 - 19,30

απο τις 16,30 θα περιμένω ακούνητος στη βεράντα. ούτε βλέφαρο δεν θα κλείνω. μόλις δω φορτηγό πλαίσιο θα πέσω μπροστά στις ροδες ξαπλωτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nevermore είπε

Πώς γίνεται ρε παιδιά το public σήμερα να έβγαλε τις κονσόλες άμεσα διαθέσιμες, και παιδιά που έχουν κάνει προπαραγγελια από Σεπτέμβριο να μην έχουν παραλάβει ... Δεν τους χαρακτηρίζω καν...

Το ίδιο θα γίνει και με το ps5 άλλες οι κονσόλες που ήταν διαθέσιμες για τα preorders και άλλες για το launch day για αυτό τον λόγο τα σοβαρά καταστήματα κλείσανε τα pre orders όταν τελείωσαν τα αποθέματα και θα τα ανοίξουν πάλι στο launch.
 

Τώρα ορισμένα καταστήματα άφησαν τα pre orders ανοιχτά έχει συζητηθεί πολλές φορές προηγουμένως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostasfil είπε

@malawi είμαι χρήστης και των δυο κονσολών. Αναφορικά με το χειριστήριο που αναφέρεις, μπορώ να σου πω ότι για μένα το καλύτερο χειριστήριο που υπάρχει από εργονομική άποψη, είναι του one. Όσον αφορά το dualsense μπορεί να είναι όντως επαναστατικό αλλά δεν το χουμε πιάσει στα χέρια μας για να μπορούμε να συγκρίνουμε και επίσης εξαρτάται και πόσοι developers θα το χρησιμοποιήσουν στο έπακρο. Μπορεί να δούμε να γίνεται ένα απλό glorified rumble. Βέβαια οι adaptive triggers (σκανδάλες με force feedback) είναι πολύ θελκτικές, αλλά δεν νομίζω ότι selling point. 

σχετικα με το UI και τα υπολοιπα που θα δω σα διαφορα? θα υπαρχει κατι που θα με ενθουσιαζε με την αλλαγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...