Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενω εντυπωσεις απο οσους παρελαβαν για το βολικοτητα του χειριστηριου σε μεγαλα χερια, διοτι στο xbox one ποτε δεν με βολεψε λογο του R1 πχ να θελει μεγαλο effort για να το πατησω καλα 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Περιμενω εντυπωσεις απο οσους παρελαβαν για το βολικοτητα του χειριστηριου σε μεγαλα χερια, διοτι στο xbox one ποτε δεν με βολεψε λογο του R1 πχ να θελει μεγαλο effort για να το πατησω καλα 😕

Εμενα το δαχτυλο μου στην κλειδωση πρεπει να κανει ορθη γωνια για να το πατησω σε μερος που με βολευει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Εμένα έκανε σίγουρα καμιά ώρα αν θυμάμαι καλά.. Αλλά όπως ειπα και πιο πριν δεν ισχυει παντα. στην τηλεοραση που πηρα δεν εγραψε ποτε αριθμο αποστολης. ισως παρε τηλεφωνο αμα δεν δεις τον αριθμο η πες τους να στον πουνε. επισης, ξερεις απο που θα ερθει η κονσολα? απο οτι καταλαβα το στελνουν απο οπου υπαρξει διαθεσιμοτητα. εγω μενω αθηνα και μου ρθε απο ιωαννινα....

Είχα βάλει παραλαβή από παμπλικ Θεσσαλονίκη αλλά λόγο λοκνταουν μια μου έλεγαν ότι θα μου το στείλουν από Θεσσαλονίκη,μια από Αθήνα και σήμερα μου είπαν ότι θα σταλεί από Λάρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις παρελαβα και γω. Το controller οπως παντα αψογο κανει και update μολις αλλα μου λειπει η αισθηση του gears of war 5 controller που το πισω μερος ηταν μαλακο (λαστιχενιο μαλλον) ενω εδω πλεον ειναι σκληρο πλαστικο. Κατα τα άλλα ιδια αισθηση, ιδιο store, αυτοματες ρυθμισεις μεσω της εφαρμογης στο κινητο (δεν εβαλα τιποτα χειροκινητα) και μια θλιψη για το πανεμορφο και πανισχυρο (ποσα native 4k παιξαμε) ΧΒΟΧ ΟΝΕ Χ gears of war 5 limited edition το οποιο πλεον δεν εχει κανεναν απολυτως λογο να υπαρχει διπλα στην τν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

Μόλις έγινε εγγραφή την κονσόλας στο site της MS εγγυηση μεχρι 27/12/2022

Πως ? πάνω απο 2 χρόνια ειναι η εγγυηση (?) :D 

YΓ : ACS και άγιος ο Θεός.Απο εχθές, ακόμα δεν έχει παραλάβει το υποκατάστημα της περιοχής μου ενω παρέλαβαν κανονικά απο το Public της Τσιμισκή, spam-αρω ανα 10-λεπτά το track and trace της ACS αλλά τζίφος.


Rage.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά epic fail κώτσου και γενικής ταχυδρομικής..έφτασε κάπου Ζωγράφου και μου βγάζει

ΚατάστασηΑδυναμία παράδοσης - Δρομολόγηση Αποστολής
ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ (ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
ΗμερομηνίαΤρίτη, 10/11/2020
Ώρα14:26
 
Περιμένω τώρα να δω τι κουφό θα ακούσω αν ποτέ απαντήσει το τηλ.κέντρο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@dream21

Σου την εμφανιζει ως ΧΒΟΧ ΟΝΕ και μαλιστα το πρωτο το fat οπως εμενα?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με έναν (αγενέστατο) υπάλληλο στο τηλέφωνο το μηνυματάκι σημαίνει ότι έχουν και καλά πήξει και

θα μου το στείλουν αύριο.Οκ θα δούμε.

Lol εν τω μεταξύ έχω ένα backlog μέχρι την επόμενη γενιά+φρέσκο το valhalla..

Επεξ/σία από avenger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dream21 είπε

Μόλις έγινε εγγραφή την κονσόλας στο site της MS εγγυηση μεχρι 27/12/2022

Που κάνουμε εγγραφή την κονσόλα? Δώστε κανένα link να έχω εύκαιρο για αργότερα που θα τ ανοίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nekrik είπε

Αν και κλαίν μαιν μια χαρά eye candy θα έχει στις next gen κονσολες θεωρώ πως καταφερνουν το 4K@60 με

1ον) Πολύ καλυτερο optimization . 2ον:)Οι next gen κονσόλες το τρέχουν dynamic 4K@60 με reconstruction-upscaling και οχι native οπως η 2080ti  και άρα μπορεί να μιλάμε για 1440@60 upscaled-reconstructed to 2160p και 3ον το 4K@30 της 2080ti εαν θυμαμαι σωστά είναι σε ultra settings, οι κονσόλες δεν πιστεύω οτι τρέχουν ultra μα με την καμία. Μάλλον εχουν ανάμεικτα settings με ίσως κάποια απο αυτά χαμηλότερα και απο medium PC. Περιμένουμε ανάλυση του DF. 

Ναι αυτο περιμενω αναλυση και συγκριση με το pc να δω τι διαφορες θα εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...