Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μετα απο 6 1/2 ώρες ασταμάτητου παιχνιδιου η μπαταρια του  controller αυτή που είχε το κουτί είναι ακόμα φουλ!!!!! 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, red1 είπε

Ambilight philips Βαγγέλη (αν ναι, ποιο μοντέλο ?) ή  RGB φωτάκια ? 

Αυτό που λέγαμε, παρέλαβαν/παραλαμβάνουν οι Αμερικάνοι και γονατίζουν οι servers σιγά-σιγά

id, no bueno φίλε, το έπιπλο είναι κλειστό απ'οτι καταλαβαίνω και η κονσόλα θέλει (βαση οδηγιών MS) 4 εκ. και απο την μια, και απο την άλλη μεριά, θα σου πρότεινα να της αλλάξεις μέρος φίλε

Παιδιά, λίγη ηρεμία, καταλαβαίνω τι λέτε αλλά δεν υπάρχει ανάγκη να ταράζεστε σε τέτοιο βαθμό, είμαστε σε lockdown και οι εταιρείες (αλλα και τα courier) τρέχουν και δεν προλαβαίνουν.
Επαναλαμβάνω, καταλαβαίνω τι λέτε (περι κακής οργάνωσης του συγκεκριμένου μαγαζιού) αλλά αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος  αμα αναολογιστείτε τι τραβάνε αυτές αυτές τις μέρες νοσοκόμοι/γιατροί/courier κτλπ, μη φτάνουμε στα άκρα για μια παλιο-κονσόλα (και οχι, ουτε εγώ παρέλαβα μαγκες :D )
Eιρήνη υμίν ! 

Μια απο τα γίδια Kydra, τα κεντρικά της ACS παρέλαβαν χθες το απόγευμα απο Public και σήμερα έφυγε απο το κατάστημα διαλογής για να έρθει στη περιοχή μου, καλά που τους πηρα τηλ. σήμερα το απογευμα και μου ειπαν πως ουτως ή αλλως θα παραλάμβανα αυριο - τους είπα να το κρατησουν στο μαγαζί για να περάσω να το πάρω γιατί αλλιως με έβλεπα να βαράω σκοπιά δίπλα απο το κουδούνι και σήμερα...


Αρχίζω να αγχώνομαι απο τώρα μάγκες, τα θορυβώδη drive ποτε δεν υπήρξαν καλό σημάδι, τώρα για τον άλλο που δεν του άνοιγε καν...μακρυά απο εμάς

Φιλε μου η μονη μου ενσταση ειναι οτι δεν λειτουργουν επαγγελματικα στο public...Συμφωνω σε ολα οσα λες παραπανω και δεν με πειραζει τοσο οτι δεν  παρελαβα πσο του οτι με δουλευουν...1ον γιατι σαν βλακας παρηγγειλα αποβτους πρωτους και αυτο που οι ιδιοι διαφημιζαν για σειρα προτεραιοτηρμτας δεν το τηρησαν και 2ον παρτε ρε μαλακες ενα τηλεφωνο και πειτε,συγγνωμη καναμε μαλακια,δεν μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε,μην καθομαι σαν μαλακας να περιμενω

Αυτα τους λεω και στο τηλεφωνο και ολο θα σας ενημερωσουμε και το προωθουμε και χαζομαρες.Ειναι απαραδεκτη η σταση του καταστηματος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οπως γραφτηκε και πιο πισω,η μπαταρια ναι μεν κανει αλλα το καλωδιο ειναι microUsb αυτου στην φωτογραφια,ενω το νεο xbox controller υποστηριζει TypeC.

Αρα δεν κανει το συγκεκριμενο combo στο νεο controller,θελει το αντιστοιχο με το TypeC καλωδιο.

Βάζεις οποιονδήποτε καλώδιο usb c σε έναν φορτιστή και είσαι κομπλέ 

 

Παιδιά έχει πέσει το σύστημα.. Δεν μπορώ να συνδεθώ με κανένα προφίλ...νομιζα ότι τα παίξε το Internet μου.. 

IMG_20201110_203256.jpg

 

Οκ μόλις έστρωσε.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα και το παρελαβα και εγω απο την κεντρικη αποθηκη της γενικής(κωτσος) .

Με μιση καρδια πρεπει να βγάλω τωρα τα αλλα XbX στο κλαρι.. Copy/paste σημερα παντως απο την αλλη κονσολα. Δε ξερω πως ξεχασα να τα εχω ηδη ολα σε external....

Πανεμορφο και διακριτικοτατο. Στον τελικο του προορισμο (Ελλαδα λογω κορονα γαρ) θα είναι σχεδον αορατο ❤️ Ειναι πραγματικά απιστευτο πως κατάφεραν να κανουν ενα τετοιο τερας ισχύος dead silent. 

IMG_20201110_202717.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Φιλε εγω το απενεργοποιησα για καλου κακου. Βασικα δεν ξερω αν το επηρεαζει παντα η μονο οταν εχει σκαμπανεβασματα στα frames... Δηλαδη ποτε ενεργοποιειται το vrr... 

Νομίζω οτι επηρεάζει πάντα. Ελπίζω τουλάχιστον το άπειρο μάτι μου να μην καταλάβει διαφορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, red1 είπε

Ρώτα τον @kostiger να σου πεί, ξέρει απο drive αυτός :D 

Γιατι ξηγιεσαι έτσι τώρα γερο μου. Πενα είναι το (3ο) drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aggelos87 είπε

Νομίζω οτι επηρεάζει πάντα. Ελπίζω τουλάχιστον το άπειρο μάτι μου να μην καταλάβει διαφορά :P

Θα το καταλαβεις μαλλον σε πολυ σκοτεινα σημεια...εγω το εχω βγαλει παντως.. Εξαλλου αν δεν κανω λαθος, αν τα fps σου ειναι σταθερα δεν θα δεις διαφορα χωρις vrr.. Και απο οσο εχω δει το series x τα τρεχει ολα μεχρι στιγμης σχεδον καρφωμενα στα 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagosvts7 είπε

Βάζεις οποιονδήποτε καλώδιο usb c σε έναν φορτιστή και είσαι κομπλέ 

Δηλαδη αντι να παρει κατευθειαν το bundle που εχει την επαναφορτιζομενη μπαταρια+το TypeC καλωδιο με τα ιδια χρηματα,εσυ προτεινεις σε καποιον να παρει το bundle με την μπαταρια+microUsb καλωδιο και να χρησιμοποιησει(ή αγορασει αν δεν εχει)ενα αλλο typeC καλωδιο.

Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα.

 

 

2 ώρες πριν, babis1983 είπε

https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit

Αυτο ειναι που ζητας,οπως βλεπεις ξεχωριζει το καλωδιο μπροστα.

Λογικα θα το φερουν τις επομενες μερες και Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dream21 είπε

Δεν έχω δοκιμάσει , αύριο που θα είμαι σπίτι θα ενημερώσω. 

ΚΛΑΤΑΡΕΕΕΕΕ ΛΕΜΕΕΕ  :P :P 

Εγώ, δεν έχω θέμα, περααπο το download που έχει πεσει στα τάρταρα... 

Update : 90,18 mbps έστρωσε αρκετά σε σχέση με τα 4 πριν 2 ωρες

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gtsoui είπε

Οντως παει αργα το download οπως ειπε και ο φιλος πριν. Με το ζορι φτανω τα 80 τωρα.. Κατεβαζω το sherlock! 

Καλά είσαι με 80....εγω επιασα 4 πριν 2 ώρες.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δηλαδη αντι να παρει κατευθειαν το bundle που εχει την επαναφορτιζομενη μπαταρια+το TypeC καλωδιο με τα ιδια χρηματα,εσυ προτεινεις σε καποιον να παρει το bundle με την μπαταρια+microUsb καλωδιο και να χρησιμοποιησει(ή αγορασει αν δεν εχει)ενα αλλο typeC καλωδιο.

Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα.

https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit

Αυτο ειναι που ζητας,οπως βλεπεις ξεχωριζει το καλωδιο μπροστα.

Λογικα θα το φερουν τις επομενες μερες και Ελλαδα.

Έχεις μπερδέψει μερικά πράγματα.. Εγώ είπα ότι είχα το γνήσιο kit changer στο controller του xbox one s και το έβαλα τώρα στο controller του xsx.. Απλά για να το φορτίζεις θέλεις usb c καλώδιο αφού έχει αυτήν την θήρα το pad του series x.. 

Ένας συμφοριτης έκανε την ερώτηση και του απάντησα ότι κάνει και το  kit που υπήρχε είδη .. Και εγώ έγραψα πιο πισω ότι η υποδοχή του pad είναι usb c.. Δεν μπορώ να καταλάβω το ύφος σου 

49 λεπτά πριν, red1 είπε

Ambilight philips Βαγγέλη (αν ναι, ποιο μοντέλο ?) ή  RGB φωτάκια ? 

 

Η Philips oled 754 ambilight είναι φίλε.. Δεν υποστηρίζει όμως hdmi 2.1, αλλά οκ δεν με πτοεί αυτό.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν κάποιος σκέφτεται το recharge kit να το ξανασκεφτει. Με τα ιδια λεφτα παίρνεις τον φορτιστή και μια τετραδα LADDA απο ΙΚΕΑ και τελείωσες. Τα kit χαλανε πολυ γρήγορα. Εγω εχω παρει φορτιστη και καμια 12ρια μπαταριες και ειμαι πληρως νταβατζωμενος και για το xbox αλλα και για ολες τις συσκευές του σπιτιού.

@GaGaS_Thess το drive κανει θορυβο μονο στο αρχικο install. Είναι κλασσικο κ αναμενόμενο, μην ανησυχείς

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...