Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

124798941_3756666597690931_5250771140253477693_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=bOepr8Fddx0AX_qbAV5&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&tp=6&oh=3178cd5a5b3579293ffeedc59c34fb91&oe=5FD28476

Το δηλώνουμε και αυτό κάπου για να έχει εγγύηση όπως έκανα χθες και με την κονσόλα ; γνωρίζει κανείς ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Imperia είπε

η παραγγελια έφυγε χτες από Πλαίσιο 
(όπως πάντα ευγενέστατοι)

αύριο μεθαύριο έρχεται.

να φανταστώ ότι υπάρχει όλη η βιβλιοθήκη games από το προηγούμενο XBOX να κατεβάσω ότι θέλω ?

Και από το ΟΝΕ και από το 360! Τα πάντα όλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Λες να μου σκασει 2η κονσολα σημερα και αυριο το χειριστηριο ........ ? 

Καλού κακού δες και τις χρεώσεις που σου έχουν κάνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nevermore είπε

Καλού κακού δες και τις χρεώσεις που σου έχουν κάνει :P

Μετρητά ήταν όλα γιατί έκοψα τιμολόγιο και μου βγήκε 410,48 € οπότε δεν παίζει να έχει χρεωθεί κάποια κάρτα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

Μετρητά ήταν όλα γιατί έκοψα τιμολόγιο και μου βγήκε 410,48 € οπότε δεν παίζει να έχει χρεωθεί κάποια κάρτα . 

Τότε είσαι υπερκομπλέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν τα δυσάρεστα νέα είναι ότι μέχρι στιγμής 2 κονσόλες Series X εχουν βγει off με αυτα που διαβαζω στο Facebook στην σελιδα των  ΧΒΟΧ Greek Community ( by XBOX365.GR)

XBOX Greek Community (By XBOX365.GR)

Και οι 2 αγορασμένες από Κωτσόβολο.

Επεξ/σία από dream21
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dream21 είπε

Λοιπόν τα δυσάρεστα νέα είναι ότι μέχρι στιγμής 2 κονσόλες Series X εχουν βγει off με αυτα που διαβαζω στο Facebook στην σελιδα των  ΧΒΟΧ Greek Community ( by XBOX365.GR)

Και οι 2 αγορασμένες από Κωτσόβολο.

Ναι 2 στις πόσες όμως ; Γιατί αν είναι 2 στις 50 που πούλησε ο Κοτσώβολος υπάρχει πρόβλημα . Αν είναι 2 στις 5.000 που πούλησε ο Κοτσώβολος νομίζω είναι λογικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Και από το ΟΝΕ και από το 360! Τα πάντα όλα!

Ευχαριστώ.

Περίμενα Bloodstained: Ritual of the Night για το PS4 pro και καλά έκανα και περίμενα να το παίξω αλλου....είναι και αλλα λίγα games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι 2 στις πόσες όμως ; Γιατί αν είναι 2 στις 50 που πούλησε ο Κοτσώβολος υπάρχει πρόβλημα . Αν είναι 2 στις 5.000 που πούλησε ο Κοτσώβολος νομίζω είναι λογικό 

 Καλά ναι συμφωνώ 

21 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

q90t 55'

btw αν κάποιος ψάχνεται για hdmi 2,1 να περιμένει για του χρονου. οι υλοποιήσεις που έγιναν φέτος και απο lg cx και απο sony, είναι λίγο λιψές.

Ήμουν για αγορά εδώ  μέχρι τα Χριστούγεννα αλλά θα περιμένω όπως λες ,  μου το έχει πει και άλλος για του χρόνου μετά τον Απρίλιο να έχουν κυκλοφορήσει τα νέα μοντέλα.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dream21 είπε

 Καλά ναι συμφωνώ 

Ήμουν για αγορά εδώ  μέχρι τα Χριστούγεννα αλλά θα περιμένω όπως λες ,  μου το έχει πει και άλλος για του χρόνου μετά τον Απρίλιο να έχουν κυκλοφορήσει τα νέα μοντέλα.

για τις lg cx διάβαζα ότι το 2.1 εχει περιορισμό στα data και ότι δε μπορεί να φτιαχτεί ούτε με update. Του χρόνου τον Απρίλιο θα είναι πανάκριβη. μαλλον για τέτοια περίοδο καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες εχω επιδοθει σε ενα ανελεητο download spree που λενε και στο χωριο μου, καθως ηθελα να αρπαξω τις προσφορες

Gears 4

Τα 3 τελευταια Tomb raider

Sherlock holmes the devil's daughter

Επισης, εχει αρχισει η γυναικα μου να με τσιγκλαει να παρουμε και δευτερο χειριστηριο....ειδε το μπλε και τρελαθηκε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

για τις lg cx διάβαζα ότι το 2.1 εχει περιορισμό στα data και ότι δε μπορεί να φτιαχτεί ούτε με update. Του χρόνου τον Απρίλιο θα είναι πανάκριβη. μαλλον για τέτοια περίοδο καλύτερα.

Αυτη έχω από το 2018 όποτε θα περιμένω τέτοια εποχή όπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, πάμε ένα up και από μένα. Παρέλαβα τελικά εχθές το απόγευμα.

1 θα πω! απαράδεκτοι και το Public και η ACS. Δεν γουστάρω να βγαίνω και να κράζω στο forum αλλά.....

Εχθές το πρωί μίλησα με το τοπικό Public 10:30 και μου είπε ότι η κονσόλα έχει δοθεί στην ACS αλλά δεν είχε το Track Number να μου δώσει, θα το κοίταζε και θα με έπαιρνε μέχρι τις 15:00. (μια που το είπε και μια που δεν πήρε ποτέ). Παρακάμπτω το track όπως είπε ο @Malthador και παίρνω κατευθείαν ASC δίνοντας το τηλέφωνο. Το δέμα το έχει ο Courier στο αμάξι και είναι προς παράδοση μου λένε, οκ! Από το πρωί έφτασε η ώρα 18:00 και πουθενά ο Courier. Ξανα παίρνω ASC, το δέμα μου λέει δεν παραδόθηκε γιατί ενώ είχε διεύθυνση πάνω δεν είχε αριθμό διεύθυνσης!!! με αποτέλεσμα να το πάρει πίσω στο κατάστημα ο Courier.....δεν μπορούσε να πάρει ένα τηλέφωνο να ρωτήσει αριθμό.... ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! Με τα πολλά έφυγα μπούνια και πήγα από την ASC και το παρέλαβα. Ένα θα πω, amatures.  

1.jpg.bb0a7659ed0a458f94c3e56fa5274a11.jpg

2.jpg.ef6074bd114ccdb64a201e350e631ac6.jpg

3.jpg.4f3618d6160a84b03f915b88765a0b5b.jpg

 

Η κονσόλα είναι πιο μικρή από ότι περίμενα και έβλεπα στα videos, σαν κατασκευή ποιοτική και στιβαρή, φωνάζει premium!!! Το μόνο bug που είδα μέχρι στιγμής,  συνδέοντας τα Headphones δεν απομονώνει τον ήχο από την τηλεόραση...για ήχο και θερμοκρασίες απλά γελάω με αυτά που ακούγαμε. Η κονσόλα φάνηκε αμέσως στο microsoft λογαριασμό με το Serial Number και απλά πάτησα το κουμπί για επιβεβαίωση για να γίνει register και να ξεκινήσει η εγγύηση. Το επισημαίνω γιατί στο One X είχα περάσει χειροκίνητα το Serial.

Για πείτε οι δικές σας πότε είναι Manufactured? Εμένα 04/08/2020.

Tip για όποιον δεν το γνωρίζει.....τα παιχνίδια που είναι Series X/S Enchanced (FORZA-GEARS-ORI-GROUNDED eg) μην τα πάρετε backup από την παλιά κονσόλα γιατί κατεβάζει τελείως άλλες εκδόσεις από την αρχή, δεν κάνει update στα ήδη υπάρχοντα, τζάμπα κόπος και τα saves έτσι και αλλιώς θα τα τραβήξει από το cloud. Καλορίζικες, καλόπαιχτες και απροβλημάτιστες σε όλους....καλό gaming.💪

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Saloufas Καλορίζικη!!

Το Forza horizon την παρασκευη το ειχα βαλει να κατεβαινει περι 84gb λογο Series  X και μαλιστα μου πεταξε και το μηνυμα στην φωτογραφια που ειχα βαλει να σωζονται στο evo.

 

Webp.net-resizeimage-2.jpg

Επεξ/σία από dream21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...