Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Οχι. Βεβαιωσου ότι δεν υπαρχει κάτι αλλο που ακουμπάει και προκαλεί τριγμούς

Είμαι σίγουρος ότι είναι από μέσα-ανεμιστήρα.

Μπορώ να πω με σιγουριά ότι τον κάνει αυτό το θόρυβο όταν το κάνω restart. Δε τον παρατηρώ πάντα όταν είναι από instant on. Το παρατήρησα αμέσως τη πρώτη φορά που το άνοιξα και έκανε update, οπότε έκανε και restart. 

Μήπως έχετε παρατηρήσει κάποιο ήχο από ανεμιστήρα  σε restart της κονσόλας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, mike_1980 είπε

Είμαι σίγουρος ότι είναι από μέσα-ανεμιστήρα.

Μπορώ να πω με σιγουριά ότι τον κάνει αυτό το θόρυβο όταν το κάνω restart. Δε τον παρατηρώ πάντα όταν είναι από instant on. Το παρατήρησα αμέσως τη πρώτη φορά που το άνοιξα και έκανε update, οπότε έκανε και restart. 

Μήπως έχετε παρατηρήσει κάποιο ήχο από ανεμιστήρα  σε restart της κονσόλας;

 

Μολις δοκίμασα. Δεν ακούω κάτι που να μου φαίνεται περίεργο αλλά ας μην τρελαίνεσαι. Αν η κονσόλα δεν κλείνει από θερμοκρασίες, δεν υπάρχει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και εχεις κανα δισκακι μεσα και βαραει καμια στροφη οταν το ανοιγεις; εγω θα μιλουσα με το support αν εκανε καποιο θορυβο που δεν κανει σε αλλους. Τοσο καιρο λεμε για το ποσο αθορυβο ειναι..παντος ειναι πολυ εξηπηρετικοι στο support. Μη διστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2021 στις 9:52 ΠΜ, D.Luffy είπε

Sekiro έχω παίξει και στα 3 platforms και δουλεύει κανονικά με το HGIG! Ούτε στο Forza είχα θέμα. Υπέροχο είναι σε HGIG...

Όσο αναφορά τα PS4/PS5 μήπως έχετε το RGB Range στο Auto και το Black Level της LG στο Low/Auto? Αν ναι, τότε αυτό είναι το πρόβλημα.

Γενικά φροντίζετε να έχετε τα σωστά black level/rgb range settings μεταξύ κονσόλας/TV?

Αν η κονσόλα είναι σεταρισμένη σε RGB Full τότε το Black Level της TV πρέπει να είναι στο High.

Αν η κονσόλα είναι σεταρισμένη σε RGB Limited τότε το Black Level της TV πρέπει να είναι στο Low.

Αν αυτά τα δυο δεν ταιριάζουν τότε 2 προβλήματα προκύπτουν. Είτε black crush είτε washed out εικόνα. Σε κάποια παιχνίδια φαίνεται πάρα πολύ αυτό το λάθος σε άλλα όχι τόσο.

Αποφύγετε τα Auto settings γιατί πολλές φορές δεν γίνεται σωστή επικοινωνία μεταξύ TV/κονσόλας.

Επιβεβαιώνω σαν κάτοχος της C9 οτι με το hgig έχω εκπληκτικά αποτελέσματα σε xbox και ps5 και είναι το πιο ''σωστό'' για τo hdr ακόμα και αν ένας τίτλος δεν υποστηρίζει επίσημα hgig.

Σωστά black levels και ρυθμίσεις στην τηλεόραση και ολα καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα . Τι ωρα μπαινουν τα παιχνιδια στο game pass ξερει κανεις ; ειπα να βαλω το nba 2k21 να κατεβαινει που βγαινει σημερα διαθεσιμο για να ειναι ετοιμο οταν γυρισω απο το γραφειο αλλα δεν το βρηκα πουθενα . Θα το βαλω να κανει εγκατασταση απο το γραφειο στην συσκευη στο σπιτι αλλα δεν ξερω τι ωρα θα το δω διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

καλημερα . Τι ωρα μπαινουν τα παιχνιδια στο game pass ξερει κανεις ; ειπα να βαλω το nba 2k21 να κατεβαινει που βγαινει σημερα διαθεσιμο για να ειναι ετοιμο οταν γυρισω απο το γραφειο αλλα δεν το βρηκα πουθενα . Θα το βαλω να κανει εγκατασταση απο το γραφειο στην συσκευη στο σπιτι αλλα δεν ξερω τι ωρα θα το δω διαθεσιμο

Οπως το είδα απο το εξώφυλλο με τον lillard δεν θα είναι η next gen εκδοση,σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως απομακρυσμένα, πάτησα στο store την έκδοση Mamba forever και μου έβγαλε "εγκατάσταση στη συσκευή μου". Το μεσημέρι που θα γυρίσω θα δω τι κατέβηκε. Αλλά έτσι μάλλον που το κόβω προφανώς η απλή θα κατεβεί. Κρίμα πάντως για εμάς που έχουμε την series x να εννοείται απλή έκδοση και εμπλουτισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, harris231 είπε

Εγώ πάντως απομακρυσμένα, πάτησα στο store την έκδοση Mamba forever και μου έβγαλε "εγκατάσταση στη συσκευή μου". Το μεσημέρι που θα γυρίσω θα δω τι κατέβηκε. Αλλά έτσι μάλλον που το κόβω προφανώς η απλή θα κατεβεί. Κρίμα πάντως για εμάς που έχουμε την series x να εννοείται απλή έκδοση και εμπλουτισμένη.

εμενα στην mamba for ever μου λεει για πληρωμη ενω στην απλη μου λεει εγκατασταση στις συσκευες μου . Το εκανα ηδη απομακρυσμενα λογικα κατεβαινει σπιτι ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, malias4 είπε

Καλα εχει παρει φορα η microsoft με το game pass !

Ειδικα στα sports / racing , εχουμε pes 2021 , fifa 20 αλλα λογικα οπου να ναι θα βαλουν το 21 , motogp20 , need for speed heat 

Xθες βαλανε το maden nfl 21 κ αυριο το nba 2k21 !!

Και μην ξεχναμε κ το arcade racing Dirt5 

Θα τους κανω μηνυση δεν προλαβαινω να δω σαρβαιβο 😊

 

17 ώρες πριν, privateer είπε

TW_Available-Today_Coming-Soon_templates_3.3.2021_6_JPG.jpg?w=1200

Μπήκε και το Squadrons.. Έτσι να 'μαστε στην πρίζα μέχρι το καλοκαίρι για FS 2020

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πρωτοπαίξω. Το queue μου έχει γίνει τεράστιο.

Τώρα ξεκίνησα και έχω ψηθεί με το No Man's Sky

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

 

Μπήκε και το Squadrons.. Έτσι να 'μαστε στην πρίζα μέχρι το καλοκαίρι για FS 2020

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πρωτοπαίξω. Το queue μου έχει γίνει τεράστιο.

Τώρα ξεκίνησα και έχω ψηθεί με το No Man's Sky

Αυτό το game pass σε κάνει να αισθάνεσαι εντελώς μακακας.....Τι ήθελα και έδωσα το 70ρι για 2k...Πραγματικά δε ξαναγοραζω παιχνίδι ....μόνο αν είναι αριστούργημα και game of the year από δω και πέρα.......Επίσης να επαναλάβω...Γιακουζα τι παιχνιδαρες.....Τόσο καιρό τι έχανα....είμαι ακόμα στο 0 και έχω 120 ώρες ήδη....Όσο σκέφτομαι ότι έχω να παίξω αλλά 5 με παίρνει μέχρι να βγει το elder scrolls 6...Δε ξέρεις τι να πρώτοπαιξεις πλέον....Δε θα ξαναγίνω άπληστος και δε θα αγοράσω πάλι παιχνίδι......Δε θα παρασυρθώ..δε θα παρασυρθω

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα και εγω πχ επειδη μπασκετακι ειχα λιωσει το 96 - 97 με τον κολλητο μου καθε απογευμα καλοκαιρι 6-7 μεχρι 2-3 τα ξημερωματα στο NBA LIVE ηθελα να παιξω NBA 2K21 και σκεφτομουν απο προχθες να το αγορασω . Τελικα με λιγο υπομονη εστω και 5 μηνες μετα την κυκλοφορια του γλιτωσα το 60 - 70 € και το τσιμπιησα στο Game Pass . Ουσιαστικά 1 παιχνιδια αγορας = 2 χρονια game pass αν ξερεις τον τροπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

κοιτα και εγω πχ επειδη μπασκετακι ειχα λιωσει το 96 - 97 με τον κολλητο μου καθε απογευμα καλοκαιρι 6-7 μεχρι 2-3 τα ξημερωματα στο NBA LIVE ηθελα να παιξω NBA 2K21 και σκεφτομουν απο προχθες να το αγορασω . Τελικα με λιγο υπομονη εστω και 5 μηνες μετα την κυκλοφορια του γλιτωσα το 60 - 70 € και το τσιμπιησα στο Game Pass . Ουσιαστικά 1 παιχνιδια αγορας = 2 χρονια game pass αν ξερεις τον τροπο

Εγώ ήθελα ένα αθλητικό για αυτό το πήρα ..Επίσης δε περίμενα να μπει τόσο νωρίς,έστω και η old gen έκδοση...Θέλει υπομονή....Γενικά πλέον έμεις του game pass "πρέπει"να αγοραζουμε παιχνίδι  μια φορά το χρόνο και  μόνο εάν είναι αριστούργημα...

3 ώρες πριν, George7Byron είπε

Επιβεβαιώνω σαν κάτοχος της C9 οτι με το hgig έχω εκπληκτικά αποτελέσματα σε xbox και ps5 και είναι το πιο ''σωστό'' για τo hdr ακόμα και αν ένας τίτλος δεν υποστηρίζει επίσημα hgig.

Σωστά black levels και ρυθμίσεις στην τηλεόραση και ολα καλά

Και εγώ με samsung q80 t με hgig on έχω σαφώς καλύτερη εικόνα ασχέτως αν το υποστηρίζει το παιχνίδι γιατί απενεργοποιεί το tone mapping της τβ.Ειναι ελάχιστα πιο σκοτεινό αλλά πολύ πιο ακριβές και καθαρό....Σε όλα ον παιδιά αν το υποστηρίζει η τβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο είδα οτι παρόλο την ανακόινωση της κυκλοφορίας του Disco Elysium τον Μάρτιο  στις Next gen κονσόλες,δεν βρίσκω συγκεκριμένη ημερομηνία.

Αν όντως βγαίνει αυτόν τον μήνα δεν θα υπήρχαν παραπάνω πληροφορίες?

Επεξ/σία από George7Byron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο είδα οτι παρόλο την ανακόινωση της κυκλοφορίας του Disco Elysium τον Μάρτιο  στις Next gen κονσόλες,δεν βρίσκω συγκεκριμένη ημερομηνία.

Αν όντως βγαίνει αυτόν τον μήνα δεν θα υπήρχαν παραπάνω πληροφορίες?

Νομίζω ότι πήγε για καλοκαίρι το συγκεκριμένο δυστυχώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...