Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, andreas443 είπε

Εγώ που έχω την ίδια τηλεόραση 55q80t το δοκίμασα και δεν σκοτεινιάζει καθόλου στο HDR

Δε σκοτεινιαζει,απλως στα 120 ΗΖ εαν βαλεις το ιδιο  παιχνιδι ειναι πιο σκοτεινο σε σχεση με  το να το βαλεις στα 60ΗΖ.Εαν εχεις ενεργοποιημενο VRR θα σου βγαλε ακριβως το ιδιο image και στα 60 και στα 120 γιατι ανεξαρτητως HZ το κανει πιο σκοτεινο.Το τεστ πρεπει να γινει χωρις vrr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Δε σκοτεινιαζει,απλως στα 120 ΗΖ εαν βαλεις το ιδιο  παιχνιδι ειναι πιο σκοτεινο σε σχεση με  το να το βαλεις στα 60ΗΖ.Εαν εχεις ενεργοποιημενο VRR θα σου βγαλε ακριβως το ιδιο image και στα 60 και στα 120 γιατι ανεξαρτητως HZ το κανει πιο σκοτεινο.Το τεστ πρεπει να γινει χωρις vrr

A ok χωρίς vrr δεν το έχω δοκιμάσει γιατί πάντα το έχω ανοικτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Αν αγοράσει κάποιος την έκδοση με τα 30 ευρώ ενώ αν αγοράσει την έκδοση με τα 20 ευρώ από τα γνωστά κλειδαδικα τι γίνεται;;;; 

Φίλε μου μην αγοράζεις τίποτα. Κάποια στιγμή θα μπει και αυτό στο pass όπως έγινε με το πρώτο. Είναι και εμένα από τα αγαπημένα μου indie btw. 

Επεξ/σία από Lotof
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ από κωτσοβολο!

2 ερωτήσεις έχω:

Οταν κλείνουμε από το κουμπάκι, συνεχίζει να κατεβάζει παιχνίδια; (έχω ενεργό το instant on).

Επίσης, έχει παρατηρήσει κανείς ότι είναι αργά τα downloads; έβαλα να κατεβάσω ένα παιχνίδι και πάει μόλις με 3-4mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις στις ρυθμίσεις το instant on τότε ναι η κονσόλα δεν κλείνει μπαίνει απλά σε standby mode και αν έχεις κάτι για κατέβασμα το κατεβάζει. 

 

Όσο αφορά την ταχύτητα κατεβάσματος αυτό είναι ανάλογα του τι κατεβάζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χειριστήρια όπως το παρακάτω είναι συμβατά με το series X?

https://www.skroutz.gr/s/14952678/Esperanza-EGG112K.html#reviews

Δεν έχω καταφέρει να βρω πουθενά πληροφορίες...

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου XSX κάνει ένα θόρυβο ο ανεμιστήρας του οταν ξεκινάει και γυρίζει.

Μόλις πιασει τις στροφές λειτουργίας δεν ακουγεται κατι.

Έχει ακουσει κανένας στο δικό του κατι παρόμοιο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Μόλις παρέλαβα και εγώ από κωτσοβολο!

2 ερωτήσεις έχω:

Οταν κλείνουμε από το κουμπάκι, συνεχίζει να κατεβάζει παιχνίδια; (έχω ενεργό το instant on).

Επίσης, έχει παρατηρήσει κανείς ότι είναι αργά τα downloads; έβαλα να κατεβάσω ένα παιχνίδι και πάει μόλις με 3-4mbps.

κλείσε όλα τα παιχνίδια που έχεις αφήσει ανοικτά και λογικά θα ανεβεί η ταχύτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Lotof είπε

Φίλε μου μην αγοράζεις τίποτα.

Κάποια στιγμή θα μπει και αυτό στο pass όπως έγινε με το πρώτο.

Little nightmares κυκλοφορησε Απριλιο του 2017,και δωθηκε στα παιχνιδια του gold Δεκεμβριο του 2020,δηλαδη 3.5χρονια μετα και μαλιστα η απλη εκδοση χωρις τα dlc

https://www.windowscentral.com/xbox-games-gold-january-include-little-nightmares-dead-rising-and-more

Αν ειναι να περιμενουμε 4κοντα χρονια για το ποτε ενα παιχνιδι θα δωθει στο gamepass ή στο xbox live,αστα να πανε....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Little nightmares κυκλοφορησε Απριλιο του 2017,και δωθηκε στα παιχνιδια του gold Δεκεμβριο του 2020,δηλαδη 3.5χρονια μετα και μαλιστα η απλη εκδοση χωρις τα dlc

https://www.windowscentral.com/xbox-games-gold-january-include-little-nightmares-dead-rising-and-more

Αν ειναι να περιμενουμε 4κοντα χρονια για το ποτε ενα παιχνιδι θα δωθει στο gamepass ή στο xbox live,αστα να πανε....

 

Σωστό κ αυτό αν και νομίζω θα γίνει πιο σύντομα αυτή τη φορά 😛. Επόμενη πρόταση τότε για τους "βιαστικούς" είναι μερικούς μήνες να πέσει στα 5-10 ευρώ από Xboxchecker. Βασικά ήδη το βλέπω 14 ευρώ ΣΑραβια αλλά δεν έχω ασχοληθεί με αγορές από εκεί και δεν γνωρίζω την διαδικασία. 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Χειριστήρια όπως το παρακάτω είναι συμβατά με το series X?

https://www.skroutz.gr/s/14952678/Esperanza-EGG112K.html#reviews

Δεν έχω καταφέρει να βρω πουθενά πληροφορίες...

Για να λέει ότι είναι και για xbox one τότε λογικά θα κάνει και στο xbox series s/x αφού είναι συμβατό με όλες τις συσκευές που ήταν και στο xbox one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mike_1980 είπε

Στο δικό μου XSX κάνει ένα θόρυβο ο ανεμιστήρας του οταν ξεκινάει και γυρίζει.

Μόλις πιασει τις στροφές λειτουργίας δεν ακουγεται κατι.

Έχει ακουσει κανένας στο δικό του κατι παρόμοιο?

 

Οχι. Βεβαιωσου ότι δεν υπαρχει κάτι αλλο που ακουμπάει και προκαλεί τριγμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...