Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Πάντως λένε ότι είναι αρκετά ελαφριά και δεν πιέζουν τα αυτιά.

Είχα τα Cloud και Cloud Alpha και παρόλο που ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τον ήχο, με ενοχλούσαν αρκετά μετά από 1 ώρα χρήσης. 

Πήγα σε SteelSeries 7X που είναι συμβατά και με τις 2 κονσόλες και βρήκα την υγειά μου.

Τα 9X μου έκαναν αποσυνδέσεις λόγω του γνωστού προβλήματος με το ασύρματο πρωτόκολλο της MS και τα επέστρεψα.

Αυτα εννοεις?

https://www.skroutz.gr/s/15858461/SteelSeries-Arctis-7-2019-Edition-Black.html#description

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, kostiger είπε

 

Μια ακομα εναλλακτικη θα μπορουσαν να αποτελεσουν τα Cloud Flight X στη δικη σαςπεριπτωση. Και τα original φαινοντα πολυ τιμια βεβαια και εχουν και το πλεονεκτημα της Bluetooth συνδεσης.

δυστυχως ουτε αυτα ειναι διαθεσιμα Ελλαδα προς το παρον.

2 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Πάντως λένε ότι είναι αρκετά ελαφριά και δεν πιέζουν τα αυτιά.

Είχα τα Cloud και Cloud Alpha και παρόλο που ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τον ήχο, με ενοχλούσαν αρκετά μετά από 1 ώρα χρήσης. 

Πήγα σε SteelSeries 7X που είναι συμβατά και με τις 2 κονσόλες και βρήκα την υγειά μου.

Τα 9X μου έκαναν αποσυνδέσεις λόγω του γνωστού προβλήματος με το ασύρματο πρωτόκολλο της MS και τα επέστρεψα.

απο που αγορασες τα steelseries 7x, εξωτερικο?

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

οχι, αυτα δεν ειναι για xbox, δεν εχουν το dongle που χρειαζεται για wireless connection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Crus είπε

δυστυχως ουτε αυτα ειναι διαθεσιμα Ελλαδα προς το παρον.

απο που αγορασες τα steelseries 7x, εξωτερικο?

οχι, αυτα δεν ειναι για xbox, δεν εχουν το dongle που χρειαζεται για wireless 

https://steelseries.com/gaming-headsets/arctis-7x

Βάζεις κουπόνι newsletter10 και σου έρχονται 162€ με δωρεάν μεταφορικά σε μια εβδομάδα στο σπίτι.

Τα θεωρώ καλύτερα από τα 9X λόγω της συμβατότητας με όλες τις κονσόλες,pc,κινητά με usb type c.

Απλά δεν έχουν bluetooth.

Εγγύηση 2 έτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας γιατί έχω αγχωθεί... Μπήκα σπίτι μου λέει η μικρή μπορώ να, παιξω λιγο minecraft? Ναι την λέω βάζει το παιχνιδι και στα 10 λεπτά πάνω κολλάει το μηχάνημα εντελώς δεν αντιδράει πουθενα για 1 λεπτό και μετά ενώ τα χειριστήρια έμειναν ανοιχτά έκλεισε η κονσόλα. Έβγαλα μπαταρίες ξανά έβαλα πατησα να ανοίξει η κονσόλα αλλά καμια αντίδραση νεκρή..... Πήγα πατησα το κουμπί από το μηχάνημα πανω και άνοιξε κανονικά όλα μια χαρά. Τι παιζει ? Έχει τυχει σε κανέναν άλλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το εχετε instant mode?

Που και που εγω του κανω κανα full restart ετσι για να βγαζει το κεφαλι του απο την θάλασσα 

Λες αυτό να φταίει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

 

Ισως αν ειναι μερες χωρις restart

Τι να πω τώρα παίζω κανα 20 λεπτό ΜΚ11 όλα μια χαρά δείχνουν. Μπας ήταν του minecraft πρόβλημα σκεφτομα8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

Τι να πω τώρα παίζω κανα 20 λεπτό ΜΚ11 όλα μια χαρά δείχνουν. Μπας ήταν του minecraft πρόβλημα σκεφτομα8

Καποια game το κανουν αυτο το προβλημα.και στο ps5 μου εκανε full restart η κονσολα καμια φορα οταν επαιζα call of duty και νομιζα οτι φταιει η κονσολα αλλα φιλος μου ειπε οτι το εκανε και στο xbox οταν επαιζε call of duty. Οποτε σε καποια games μπορει να τυχαινει

13 λεπτά πριν, privateer είπε

 

100 games θα δειξουν; τι event ειναι αυτο; 3ημερο;😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το Prey και μου κάνει μικροδιακοπές(static) ο ήχος ανά κάποιες στιγμές, όχι μόνιμα. Έχω τα Hyper X 2 συνδεδεμένα στο Elite 1 controller για ήχο. Δοκίμασα να κάνω reset την κονσόλα αλλά δεν έστρωσε, καμιά ιδέα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...