Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη βλεπω πολλοι εχετε ψαξει το θεμα των ακουστικων... Αυτο το καινουριο της sony το xm4 κατι αξιζει τα λεφτα του η μπορω να βρω κατι καλυτερο με λιγοτερα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Επειδη βλεπω πολλοι εχετε ψαξει το θεμα των ακουστικων... Αυτο το καινουριο της sony το xm4 κατι αξιζει τα λεφτα του η μπορω να βρω κατι καλυτερο με λιγοτερα? 

Nαι εαν το βρεις σε προσφορα να το παρεις,το χρησιμοποιω στο pc μεσω bluetooth.

Πολυ καλη κατασκευη,παναλαφρο και δεν κουραζει μετα απο πολυωρη χρηση.

Η ποιοτητα του ηχου ειναι πολυ καλη οσον αφορα το bluetooth playback.

Και το ANC του ειναι παρα πολυ καλο,απομονωνει εξωτερικους ηχους σε πολυ μεγαλο βαθμο..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταφερει κανεις να χρησιμοποιήσει την κονσόλα για να streamάρει τα windows 10 σε αυτή μέσω του wireless display app? Με το xbox one τα καταφερνα να παιζω pc games μεσω της κονσόλας, τωρα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Τα φώτα σας γιατί έχω αγχωθεί... Μπήκα σπίτι μου λέει η μικρή μπορώ να, παιξω λιγο minecraft? Ναι την λέω βάζει το παιχνιδι και στα 10 λεπτά πάνω κολλάει το μηχάνημα εντελώς δεν αντιδράει πουθενα για 1 λεπτό και μετά ενώ τα χειριστήρια έμειναν ανοιχτά έκλεισε η κονσόλα. Έβγαλα μπαταρίες ξανά έβαλα πατησα να ανοίξει η κονσόλα αλλά καμια αντίδραση νεκρή..... Πήγα πατησα το κουμπί από το μηχάνημα πανω και άνοιξε κανονικά όλα μια χαρά. Τι παιζει ? Έχει τυχει σε κανέναν άλλο? 

Μου εχει συμβει και μενα να μην ανοιγει με το controller κανα 2 φορες και να πρεπει να το ανοιξω απο το κουμπι μετα απο crash νομιζω στο cod..Και στις 2 περιπτωσεις η κονσολα ηταν σε instant on και ειχα ενεργοποιημενο το HDMI-CEC .Κατι απο τα 2 πρεπει να βαραει κολλημα νομιζω,αλλα οκ dont worry

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Επειδη βλεπω πολλοι εχετε ψαξει το θεμα των ακουστικων... Αυτο το καινουριο της sony το xm4 κατι αξιζει τα λεφτα του η μπορω να βρω κατι καλυτερο με λιγοτερα? 

Έχω το xm3, το οποίο είναι ίδιο ακριβώς, πέρα από το γεγονός ότι στα 4 βάλανε την δυνατότητα να μπορεί να είναι paired και με δεύτερη συσκευή, και όχι repairing κάθε φορά (απλά τραγικό ότι αυτό έγινε εν έτη 2020). Χίλιες φορές καλύτερα να πάρεις τα Bose QC 35 II.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κοιτάτε τέτοια ακουστικά;

εχω τα Bose και η χρήση τους είναι για active noise canceling. Για τα ταξίδια με αεροπλάνο τα είχα.

η ποιότητα ήχου δεν είναι τοπ. Το κόψιμο θορύβου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω και εγώ ένα θεματάκι αν μπορείτε να βοηθήσετε.

αρχιζω να παίζω κατά τις 9-10 το βράδυ. προσπαθω να το κλείσω κατά τις 12 ενώ παίζω dirt 5, forza horizon, gears 5, unravel, fifa, nba 2k21 κτλ κτλ.

τελικα για κάποιο λόγο η κονσόλα κλείνει κατά τις 3 τα ξημερωματα.

σας συμβαίνει και εσάς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dstilio είπε

Γιατί κοιτάτε τέτοια ακουστικά;

εχω τα Bose και η χρήση τους είναι για active noise canceling. Για τα ταξίδια με αεροπλάνο τα είχα.

η ποιότητα ήχου δεν είναι τοπ. Το κόψιμο θορύβου είναι.

Κανενας δεν ειπε οτι ειναι τοπ,αλλα πολυ καλα εαν αναλογιστεις οτι ειναι μεσω bluetooth.

Δεν ξερω για τα Bose που εχεις εσυ,δεν τα εχω ακουσει και ουτε ξερω σε τι ποιοτητα ειναι τα αρχεια σου.

Μπορω να σου πω ομως για τα xm4 που εχω εγω εαν τα ταισεις με καλα stream/αρχεια παιζουν πολυ καλα.

Εαν με εβαζες να κανω blind test μεταξυ αλλων κλειστου τυπου ακουστικων με καλωδιο που εχω(στο ιδιο price range πανω κατω) και των xm4 μεσω bluetooth δυσκολα θα καταλαβαινα διαφορα.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dstilio είπε

Γιατί κοιτάτε τέτοια ακουστικά;

Βασικά η όλη κουβέντα ξεκίνησε σχετικά με τα πρόσφατα ακουστικά της ms κατά ποσό αξίζουν στα 99 ευρώ για χρήση Xbox .Τώρα πως από αυτό φτάσαμε να αναφέρονται ακουστικά των 350ευρω που είναι τελείως άσχετα με αυτά,είναι άλλη κουβέντα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2021 στις 5:28 ΜΜ, Fulgore είπε

Αν ο κοσμος στηριξει με το πορτοφολι του τα παραπανω παιχνιδια,τοτε και οι αλλες εταιρειες θα παρουν ενα μνμα του οτι αξιζει να ασχοληθουν και με την πλατφορμα του xbox και να βγαλουν τα παιχνιδια τους σε αυτην.

 

Αρκετό καιρό πριν είχε δωθεί στο φορουμ μια δήλωση-συνέντευξη, δεν θυμάμαι ακριβώς ότι η  Sega ήταν ευχαριστημένη με τους χρήστες που προτίμησαν μέσω gamepass και ψηφιακής αγοράς τα 3 πρώτα Yakuza που είχαν έρθει τότε στο pass. Το ίδιο συνέβη και με το Nier: Automata. Όπως και να έχει, είναι αισιόδοξο σενάριο ότι μέσω αυτής της υπηρεσίας έχει βρεθεί ο τρόπος να εντρυφήσουν οι Xbox users σε τέτοια I.P.s. Προσωπικά έχω αγοράσει όλα τα Yakuza και μπόλικα games που έχουν δωθεί ή υπάρχουν ακόμα στο gamepass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 hours ago, Crus said:

Παντως αν θα σε ενδιεφερε wireless και HyperX, θεωρω οτι τα Cloud II Wireless με ενα 50ρικο παραπανω αξιζουν περισσοτερο. Το κακο ειναι οτι δεν εχουν ερθει ακομα Ελλαδα. Απο τα -non wireless- Cloud II δεν ειναι παντως καλυτερα και αν χρειαζεσαι κατι να χρησιμοποιεις περα απο Xbox και για PC, μουσικη κλπ υπαρχουν πολυ καλυτερες λυσεις.

 

17 hours ago, kostiger said:

Μια ακομα εναλλακτικη θα μπορουσαν να αποτελεσουν τα Cloud Flight X στη δικη σαςπεριπτωση. Και τα original φαινοντα πολυ τιμια βεβαια και εχουν και το πλεονεκτημα της Bluetooth συνδεσης.

Δεν με καίει τόσο το wireless της υπόθεσης, ίσα ίσα που θα ήθελα να αποφύγω ακόμα μία συσκευή με μπαταρία. Απλά θέλω το ποιοτικότερο στα €80-100.

Οπότε κοιτάζω πάλι για HyperX, θξ.

 

56 minutes ago, Fulgore said:

Βασικά η όλη κουβέντα ξεκίνησε σχετικά με τα πρόσφατα ακουστικά της ms κατά ποσό αξίζουν στα 99 ευρώ για χρήση Xbox .Τώρα πως από αυτό φτάσαμε να αναφέρονται ακουστικά των 350ευρω που είναι τελείως άσχετα με αυτά,είναι άλλη κουβέντα ....

Κι εμένα μου διέφυγε αυτό tbh, αν είναι να δώσω τόσα λεφτά προτιμώ να πάρω ένα PS5 αντί για ακουστικά. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, dstilio said:

Παιδιά έχω και εγώ ένα θεματάκι αν μπορείτε να βοηθήσετε.

αρχιζω να παίζω κατά τις 9-10 το βράδυ. προσπαθω να το κλείσω κατά τις 12 ενώ παίζω dirt 5, forza horizon, gears 5, unravel, fifa, nba 2k21 κτλ κτλ.

τελικα για κάποιο λόγο η κονσόλα κλείνει κατά τις 3 τα ξημερωματα.

σας συμβαίνει και εσάς;

Άσε και γω που είμαι με one X τα ίδια παθαίνω. 

Πολλές φορές δε κλείνει ούτε το ξημέρωμα 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Άσε και γω που είμαι με one X τα ίδια παθαίνω. 

Πολλές φορές δε κλείνει ούτε το ξημέρωμα 😝

Εσείς καλά είστε...

Εγώ,αν δεν πέσει παντόφλα,δεν κλείνει, ξεχνιέμαι ρε γαμωτο...😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Audio crackling έχουν κάποια γκειμς, σε ηχεία με receiver ή με ακουστικά στο χειριστήριο κάποια έχουν θέμα όπως το Prey ή το Halo 5 που έπαιξα. 

Το Crash Bandicoot που επίσης παίζω δεν έχει θέμα. 

Άραγε με τα ακουστικά που έβγαλαν θα υπάρχει θέμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...