Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να μπεις σε μαγαζι κ να αγορασεις θα αργησει λιγο αλλα νομιζω τελος του μηνα θα φερουν παλι στοκ. Ριχνε μια ματια καθε μερα σε πλαισιο κωτσο public κτλ μιας κ εχουν που κ που στοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Crus είπε

.

Εγω προς το παρον και επειδη ξεφτισαν τελειως τα ψευτικα δερματα των Cloud σε headband και earcups, αγορασα απλα αυτα τα earcups για να αντικαταστασω τα παλια, ενω ξεφλουδισα και ολο το δερμα απο το headband για να μην γεμιζει κομματακια δερμα το μαλλι οταν τα τα φοραω. 😛

μιας κ ψανχω για τα δικα μου cloud έχεις παραλαβει? γτ βλεπω φτανει τα 30 δολαρια που σημαινει τελωνείο 15 e+ φπα δλδ σχεδόν 50αρικο απλα για τα earcups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μιας και το ανεφερες,επειδη εχω και εγω τον ανταπτορα,γινεται να συνδεθουν τα ακουστικα+το controller ή θελει 1 για το καθενα?

 

Καλή ερώτηση, αλλά δεν έχω τα ακουστικά για να σου πω..

29 λεπτά πριν, sndev είπε

μιας κ ψανχω για τα δικα μου cloud έχεις παραλαβει? γτ βλεπω φτανει τα 30 δολαρια που σημαινει τελωνείο 15 e+ φπα δλδ σχεδόν 50αρικο απλα για τα earcups

Ναι μια χαρά, δεν πλήρωσα τελωνείο γιατί ούτως η άλλως η αξία ήταν κάτω από 25 δολλάρια (black Friday) οπότε δεν υπηρχε πρόσθετο κόστος. Αυτοί σε κάθε περίπτωση βέβαια βάζουν χαμηλό ποσό από ότι μου είπανε.

Βέβαια μου την έσπασαν λίγο γιατί ανέφεραν στο site τους για ευρωπαϊκή αποθήκη όπου τα στέλνουν και δεν σε απασχολεί το τελωνείο ακόμα και 3 ζευγαρια να πάρεις, αλλά τελικά μετά από επικοινωνία μαζι τους η αποθήκη είναι UK οπότε είναι το ίδιο και το αυτό.Τελικά απεστάλησαν από Κορέα.

Η ποιότητα είναι φοβερή πάντως, αν ενδιαφέρεται κανείς βάζω και φωτό αλλά ως σποιλερ γιατί είμαστε και εκτός θέματος..

Επεξ/σία από Crus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, malias4 είπε

Να μπεις σε μαγαζι κ να αγορασεις θα αργησει λιγο αλλα νομιζω τελος του μηνα θα φερουν παλι στοκ. Ριχνε μια ματια καθε μερα σε πλαισιο κωτσο public κτλ μιας κ εχουν που κ που στοκ

μετα απο οσα εχω ακουσει για κοτσοβολο και πλαισιο δεν θα ξαναεπισκεφτω τωρα για public kai media markt δεν εχω ακουσει κατι το τοσο κακο,αρα θα περιμενουμε πολυ τι να κανουμε υπαρχουμε και εμεις δεν εχουμε τοσο χρονο για ψαξιμο.υπομονη μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, red1 είπε

Το αυτό ακριβώς.
Δεν ξέρω αν είναι κάτι το οποίο γνωρίζουν και σκοπεύουν να φτιάξουν αλλά ώρες-ώρες ειναι ενοχλητικό.
Αν δεν κάνω λάθος, μερικές φορές φτιάχνει κάνοντας system reboot - και λέω "αν δεν κάνω λάθος" γιατί μπορεί να τυχαίνει απλά να "φτιάχνει" μετα απο reboot καθώς μετά απο λίγο επανέρχεται.

Πέρνα το βραδάκι απο μένα, κερνάω μπύρα Optimus ;)  (΄φορα μάσκα όμως).
Το αυτό - και δεν αναφέρομαι μόνο στα ακουστικά αυτά, γενική η παρατήρηση, έτσι ? Μιλάμε για ατομα που η δουλειά τους ειναι αυτή, το να είναι "πλασιέ", ΔΕΝ γίνεται ρε φίλε να είναι άκρως αντικειμενικοί και επικριτικοί γιατί αλλιώς μετά δεν έχει πλέον "κοκό" καθώς σταματάει το "τσαμπέ" και προφανώς η πηγή εσόδων.
Αυτο ισχύει για τα πάντα, απο καφετιέρες, μέχρι κινητά και...αυτοκίνητα.


Σχετικά με το xbox headset (΄η τα αντίστοιχα της Sony), προσωπικά δεν θα πήγαινα για μια συσκευή/προϊόν που μπορεί να χρησιμοποιηθεί μονο σε 1 είδος συσκευής και που θα με κλείδωνε σε αυτή, κοινώς, θα προτιμούσα ενα 3rd party το οποίο λειτουργεί με τα πάντα (PS/Xbox/PC/TV/Nintendo).
Επίσης, τα ακουστικά είναι κάτι σαν τα κράνη μοτοσυκλέτας - αν βγάλουμε την "γενική ποιότητα (κατασκευής/υλικών)®" απο την μέση , μένει το θέμα της εφαρμογής - και σίγουρα δεν ειναι ολα τα headset για ολα τα κεφάλια/αυτιά.
Τα hyperX cloud Alpha που έχω, δεν μπορώ να τα φορέσω πάνω απο 1ώρα και κατι ψιλά πχ γιατί με πίανει (ισχυρός) πόνος στα αυτιά, θέλουν και αυτά δοκιμή.Κρίμα είναι να πηγαίνεις να σκας 70, 80, 100€ και μετά να παρατηρέις πως δεν μπορείς να το φορέσεις για πάνω απο 1ώρα συνεχόμενα π.χ.

Εισαι σωστος και κριμα που δεν σου εκατσαν τα ακουστικα σου οπως ηθελες.

Να προσεχεις το headband πριν αγοραζεις,να μαθαινεις απο τι υλικο ειναι φτιαγμενη η ενισχυση που εχει στο πανω μερος και ποσο παχια ειναι.

Το clamping force,η πιεση που δεχεσαι στα αυτια διορθωνεται ευκολα δεν ειναι προβλημα.

Τα μαξιλαρακια ομως των αυτιων και η ενισχυση του κεφαλιου πολλες φορες ειναι ''what you get'' (δεν παιρνει πατεντες εκει) και θελει προσοχη.

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το είδα ότι γίνεται ψιλοχαμός, ο άλλος άλλαξε 3 Series X και είχαν όλα το ίδιο θέμα. Μας κάνουν πλάκα μου φαίνεται, το PS5 έχει τέτοιο θέμα ;

Οχι δεν εχει,ουτε σε συνδεση με bluetooth αλλα ουτε και σε εξοδο απο hdmi σε ηχεια.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tseleks είπε

μετα απο οσα εχω ακουσει για κοτσοβολο και πλαισιο δεν θα ξαναεπισκεφτω τωρα για public kai media markt δεν εχω ακουσει κατι το τοσο κακο,αρα θα περιμενουμε πολυ τι να κανουμε υπαρχουμε και εμεις δεν εχουμε τοσο χρονο για ψαξιμο.υπομονη μονο

Δεν ξέρω τι έχεις ακούσει για πλαίσιο, εγώ σε 3 μέρες από την παραγγελία παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μιας και το ανεφερες,επειδη εχω και εγω τον ανταπτορα,γινεται να συνδεθουν τα ακουστικα+το controller ή θελει 1 για το καθενα?

Ισως να τα βγαζουν ετσι,γιατι ειναι καλα για την δουλεια/χρηση/κοινο που προοριζονται.

Δεν βγηκαν να ανταγωνιστουν σε ηχο τα Sennheiser,Bose,Sony,Akg,BeyerDynamic και δεν ξερω και εγω ποια αλλη εταιρεια ηχου.

Και μιας και μιλαμε και για Microsoft προιον σιγουρα θα τα δουμε πολυ συντομα/συχνα και σε εκπτωση που θα αξιζουν ακομα περισσοτερο.

 

Εγώ με steelseries συνδέω ακουστικά και controller με έναν αντάπτορα στο pc. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μια ερωτηση στους Γιακουζεους..Παιζω τα Γιακουζα(εχω πορωθει,παιχνιδαρες), τελειωσα λοιπον το 0 και το kinawi ,παω να παιξω το kinawi 2 χαρουμενος που θα συνεχισω την ιστορια.Το φορτωνω λοιπον και με πονεσαν τα ματια μου, ενω ειχα διαβασει οτι ειναι καλυτερο οπτικα και φτιαγμενο σε νεα engine παρολο που ειναι στα 30 fps μου φαινεται εντελως unplayable ,οι φωτισμοι χαλια ,ειναι θολο ,η κινηση.Πραγματικα οσο και να θελω να το παιξω δε γινεται ,μου βγαινουν τα ματια.Δε ξερω αν φταει η τβ μου ,ειναι ετσι και σε εσας?Πραγματικα θελω να συνεχισω τη σειρα αλλα μου δημιουργει ναυτια .Τα 2 πρωτα ηταν μια χαρα και με auto HDR.Αυτο και χωρις auto hdr ειναι unplayable για μενα.Απο τη ζαλαδα δε μπορω να καταλαβω καν τα key points του χαρτη.

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Εγώ με steelseries συνδέω ακουστικά και controller με έναν αντάπτορα στο pc. 

αναφερεσαι στον ανταπτορα της Microsoft ετσι?

Σε ποια steelseries ακουστικα αναφερεσαι btw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

αναφερεσαι στον ανταπτορα της Microsoft ετσι?

Σε ποια steelseries ακουστικα αναφερεσαι btw?

Ναι και λειτουργούν και τα 2 άριστα από τα 4 περίπου μέτρα που παίζω καμία φορά στο pc. 

Έχω πάρει τα steelseries arctis 9x και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Παιδια μια ερωτηση στους Γιακουζεους..Παιζω τα Γιακουζα(εχω πορωθει,παιχνιδαρες), τελειωσα λοιπον το 0 και το kinawi ,παω να παιξω το kinawi 2 χαρουμενος που θα συνεχισω την ιστορια.Το φορτωνω λοιπον και με πονεσαν τα ματια μου, ενω ειχα διαβασει οτι ειναι καλυτερο οπτικα και φτιαγμενο σε νεα engine παρολο που ειναι στα 30 fps μου φαινεται εντελως unplayable ,οι φωτισμοι χαλια ,ειναι θολο ,η κινηση.Πραγματικα οσο και να θελω να το παιξω δε γινεται ,μου βγαινουν τα ματια.Δε ξερω αν φταει η τβ μου ,ειναι ετσι και σε εσας?Πραγματικα θελω να συνεχισω τη σειρα αλλα μου δημιουργει ναυτια .Τα 2 πρωτα ηταν μια χαρα και με auto HDR.Αυτο και χωρις auto hdr ειναι unplayable για μενα.Απο τη ζαλαδα δε μπορω να καταλαβω καν τα key points του χαρτη.

Τσέκαρε μερικά βίντεο με gameplay στο ίντερνετ για να συγκρίνεις γιατί αυτό που περιγράφεις δείχνει μάλλον κάποια περίεργη ρύθμιση που μπορεί να έχει ξεχαστεί. Προσωπικά σε μένα ήταν άψογο πέρα από λίγο aliasing στα μαλλιά (τίποτα δηλαδή), γενικά το Kiwami 2 είναι σαν αναβαθμισμένο 0 και 1 μαζί με physics!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Τσέκαρε μερικά βίντεο με gameplay στο ίντερνετ για να συγκρίνεις γιατί αυτό που περιγράφεις δείχνει μάλλον κάποια περίεργη ρύθμιση που μπορεί να έχει ξεχαστεί. Προσωπικά σε μένα ήταν άψογο πέρα από λίγο aliasing στα μαλλιά (τίποτα δηλαδή), γενικά το Kiwami 2 είναι σαν αναβαθμισμένο 0 και 1 μαζί με physics!

εχει απιστευτο shimmering και alliasing η εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...