Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και δεν ειχα ασχοληθει ποτε πιο πριν.. ,με την βοηθεια του φιλου jokul εβαλα το kodi στο series x  (απο το store) και πλεον μαζι με τα games εχουμε και ολες τις ταινιες,σειρες ,αγωνες, με ελληνικα! Ultra machine ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Μιας και δεν ειχα ασχοληθει ποτε πιο πριν.. ,με την βοηθεια του φιλου jokul εβαλα το kodi στο series x  (απο το store) και πλεον μαζι με τα games εχουμε και ολες τις ταινιες,σειρες ,αγωνες, με ελληνικα! Ultra machine ! 

Ποια έκδοση του kodi εγκαταστάθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Μιας και δεν ειχα ασχοληθει ποτε πιο πριν.. ,με την βοηθεια του φιλου jokul εβαλα το kodi στο series x  (απο το store) και πλεον μαζι με τα games εχουμε και ολες τις ταινιες,σειρες ,αγωνες, με ελληνικα! Ultra machine ! 

Τι εννοείς? Έχεις βάλει κάποιο addon? Και αν ναι πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KallionJohn είπε

Τι εννοείς? Έχεις βάλει κάποιο addon? Και αν ναι πως?

Ακριβως οτι κανει αυτος αλλα στο xbox.και το kodi  απο το store του xbox

 

 

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Άντε να βγει το Forza Horizon 5 να ρίξει σαγόνια στο πάτωμα.

Νομίζω ότι θα εκμεταλλεύεται πλήρως τις δυνατότητες της κονσόλας οπότε θα ρίξει όντως σαγόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα κι εγώ με τη σειρά μου τo Xbox Wireless Headset και εχω να πω ότι είναι ένα τίμιο headset για τα χρήματα του. Μετά απο μία σύντομη δοκιμή και πάντα σε σύγκριση με τα διπλάσια σε τιμή Steelseries Arctis 9x καταλαβαίνω κάποιες διαφορές τους. Έτσι θα κάνω μία συγκριση μεταξύ τους μιας και αυτό είναι που καίει πολύ κόσμο μιας και τα δυο προορίζονται για την ίδια δουλειά κυρίως, την native σύνδεση τους με τα Xbox. Επίσης έκαιγε κι εμένα καθότι με την ανακοινωση τους άρχισα να νιώθω ενοχές για την αγορά μου των  ακριβότερων 9Χ.

Για αρχή ,αν και αλαφρύ τo Xbox wireless headset στο βάρος του, δεν καταφέρνει να φτάσει σε άνεση τα 9X. Τα ear pads του αφήνουν μικρότερο  χώρο για να αγκαλιάσουν το αυτί και διαθέτοντας δερματίνη ανεβάζουν την θερμοκρασία στη περιοχή με ότι αυτό συναιπάγεται τους καλοκαιρινούς μήνες. Τα υφασμάτινα των 9Χ ειναι περισσότερο δροσερα και περιβάλλουν το αυτί πιο άνετα (εχω φυσιολικά αυτιά btw) αφήνοντας το να αναπνέει καλύτερα. Η υφασμάτινη λωρίδα των 9Χ για την στήριξη στο κεφάλι κάνει καλύτερη δουλειά μιας και αγκαλιάζει καλύτερα την καμπύλη του. Τα Xbox έχουν κι εκεί δερματίνη..

Σε θέμα ήχου έχω να πω ότι τα σύνέδεσα αρχικά με το Bluetooth του κινητού μου Samsung M51 και έβαλα απο youtube να ακούσω ενα τραγούδι (pop είδος με πλουσια μπάσα). Βέβαια με Bluetooth δεν μπορούμε να καταλάβουμε την ποιότητα του ήχου όπως πρέπει. Αρχική εντύπωση μέτρια, όμως μετα απο πείραγμα του eq μεσω του κινητού και ανεβάζοντας λίγο τις ψηλές, κατεβάζοντας μεσαίες και χαμηλές έστρωσε αρκετά. Γενικότερα ένιωσα αρκετό μπάσο εξαρχης κατί που προσωπικά δεν το προτιμάω ειδικόυτερα όταν λασπώνει το γενικότερο ηχο. Εάν δεν είχα μέτρο σύγκρισης τα  9χ και δεν ειχα καλομάθει απο τον καλό out of the box ήχο τους, τώρα θα ήμουν πλήρως ευχαριστημένος με τα XBOX μιας και είναι πολύ τίμια στο θέμα ήχου - με κάποιες ρυθμίσεις βέβαια.

Τέλος σχετικά με διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά μεταξυ των 2 headsets έχουμε την απουσία 3.5mm jack στα XBOX έτσι ώστε να παίζουμε και όταν δεν είναι φορτισμένα και την απουσια pre-configured EQ setting on the fly οπως στα 9Χ με το πατημα ενός κουμπιού.

Προσωπικά εν τέλη δικαιολογώ την διπλάσια αξία των Steelseries, συνεχίζω να τα φοράω και βάζω στο ντουλάπι τα ετοιμοπολεμα XBOX για παν ενδεχόμενο.

Κλείνοντας θα ήθελα σύντομα να δούμε στην αγορα υφασμάτινα ear pads τα οποία και θα βάλω στα xbox με την πρώτη ευκαιρία.Επίσης στο θέμα durability είναι όπως ακριβώς περιμέναμε απο τη Microsoft:

-ένα στιβαρό, value for money πανεμορφο headset που δίνει την wireless τεχνολογία σε λογικό κόστος! Πάρτε άφοβα.

 

*να προσθέσω ότι η συνδεσιμότητα τους με το xbox είναι άριστη χωρίς διακοπές και audio crackling

 

 

 

 

Επεξ/σία από mastixas
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dream21 είπε

Tο πρόβλημα που είχε το ΧΒΟΧ Series X που δεν μπορουσε να στριμαρει μεσω KODI+REAL DEBRID λογαριασμο  4Κ  αρχεια εχει ληθει η ακόμη το ψάχνουν;

Χθες που προσπαθούσα,κρασαρε.Αυτο εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billie13 είπε

Νομίζω ότι θα εκμεταλλεύεται πλήρως τις δυνατότητες της κονσόλας οπότε θα ρίξει όντως σαγόνια.

Πανωλεθρία στο Μιλάνο θα γίνει, 4Κ,HDR + RT. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...