Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, χρειάζομαι media remote, αυτο το (σχεδόν) official της PDP λένε πως είναι καλή επιλογή ΑΛΛΑ...το βρίσκω μονο απο Αμερική (Amazon).
https://www.amazon.com/PDP-Media-Remote-Xbox-X/dp/B08FCVG5DX/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=PDP+talon+series+x&qid=1616680787&sr=8-5

H ερώτησή μου είναι, τι γίνεται με τελωνείο/εκτελωνισμό ? Διπλα στην τιμή λέει "No Import Fees Deposit & EUR 6.83 Shipping to Greece¨αλλά εγω γνωρίζω πως οτι είναι πάνω απο 22€ περνάει τελωνείο (το remote βγαίνει 24€ μαζί με τα μεταφορικά). 

Eχει πάρει κανείς πρόσφατα απο Αμέρικα να μου πει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το Xbox One X έχω το :

https://www.amazon.com/Talon-Media-Remote-Control-Blu-ray-Streaming/dp/B01GOK34SO/ref=pd_sbs_1?pd_rd_w=8oZpX&pf_rd_p=527ea27c-adf6-4b67-9c5f-265eb29e0622&pf_rd_r=0ZGKFFZ6MDSBBMJEW4CW&pd_rd_r=80f528c7-174f-4b6e-b0f9-92d7c40f53bb&pd_rd_wg=gJvOU&pd_rd_i=B01GOK34SO&psc=1

Είναι η παλιότερη έκδοση αυτού που αναφέρεις.

Αυτό που έχω είναι πολύ καλό ,δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα , με πολύ καλά πλαστικά(βελούδινη αίσθηση) και όταν το πιάνεις στο χέρι ,αυτοφωτίζεται.

Για το τελωνείο ,πήρα από Αμερική ,ήταν ακριβά είδη και πλήρωσα τελωνείο.

Για μικρότερα ποσά έχω μια κακή εμπειρία από Κίνα .

Ήταν γυαλιά των 12 ευρώ και στο τελωνείο τα κοστολόγησαν παραπάνω και βάλανε κοντά στα 30 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού.

Φυσικά δεν τα πήρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekgreek είπε

Για το Xbox One X έχω το :

https://www.amazon.com/Talon-Media-Remote-Control-Blu-ray-Streaming/dp/B01GOK34SO/ref=pd_sbs_1?pd_rd_w=8oZpX&pf_rd_p=527ea27c-adf6-4b67-9c5f-265eb29e0622&pf_rd_r=0ZGKFFZ6MDSBBMJEW4CW&pd_rd_r=80f528c7-174f-4b6e-b0f9-92d7c40f53bb&pd_rd_wg=gJvOU&pd_rd_i=B01GOK34SO&psc=1

Είναι η παλιότερη έκδοση αυτού που αναφέρεις.

Αυτό που έχω είναι πολύ καλό ,δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα , με πολύ καλά πλαστικά(βελούδινη αίσθηση) και όταν το πιάνεις στο χέρι ,αυτοφωτίζεται.

Για το τελωνείο ,πήρα από Αμερική ,ήταν ακριβά είδη και πλήρωσα τελωνείο.

Για μικρότερα ποσά έχω μια κακή εμπειρία από Κίνα .

Ήταν γυαλιά των 12 ευρώ και στο τελωνείο τα κοστολόγησαν παραπάνω και βάλανε κοντά στα 30 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού.

Φυσικά δεν τα πήρα.

Eυχαριστώ πολύ φίλε για το review ;)
Ναι, το ξέρω πως αυτό που έβαλα εγώ ειναι η καινούργια έκδοση για series X|S, γι'αυτο είπα πως το βρίσκω μονο Αμερική καθώς το προηγούμενο μοντέλο το βρίσκεις και στο .it , .fr , .es στο Amazon.

Παρεμπιπτόντως Greek, σε πολλά review διαβάζω πως το πορτάκι των μπαταριών έχει θέμα καθώς φεύγει πολύ εύκολα (ακόμα και στο καινούργιο) ή, το οτι πρέπει να στοχεύσεις ακριβώς πάνω στην κονσόλα για να πιάσει σήμα/input το xbox, αντιμετώπισες τίποτα σχετικό ? 

ΥΓ : άμα ειναι να φάω καμία φόλα απο τελωνείο...θα περιμένω μέχρι να γίνει διαθέσιμο Ευρώπη κανονικά (το έχει ενα μαγαζί στην Γερμανία αλλά το δίνει 40+€ που δεν υπάρχει περίπτωση).

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, red1 said:

Λοιπόν, χρειάζομαι media remote, αυτο το (σχεδόν) official της PDP λένε πως είναι καλή επιλογή ΑΛΛΑ...το βρίσκω μονο απο Αμερική (Amazon).
https://www.amazon.com/PDP-Media-Remote-Xbox-X/dp/B08FCVG5DX/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=PDP+talon+series+x&qid=1616680787&sr=8-5

H ερώτησή μου είναι, τι γίνεται με τελωνείο/εκτελωνισμό ? Διπλα στην τιμή λέει "No Import Fees Deposit & EUR 6.83 Shipping to Greece¨αλλά εγω γνωρίζω πως οτι είναι πάνω απο 22€ περνάει τελωνείο (το remote βγαίνει 24€ μαζί με τα μεταφορικά). 

Eχει πάρει κανείς πρόσφατα απο Αμέρικα να μου πει ? 

Δεν θα πληρώσεις κάτι. 

Γενικά το τελικό κόστος σε ότι φεύγει από το ίδιο το Amazon είναι αυτό που θα σου βγάλει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, red1 είπε

Λοιπόν, χρειάζομαι media remote, αυτο το (σχεδόν) official της PDP λένε πως είναι καλή επιλογή ΑΛΛΑ...το βρίσκω μονο απο Αμερική (Amazon).
https://www.amazon.com/PDP-Media-Remote-Xbox-X/dp/B08FCVG5DX/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=PDP+talon+series+x&qid=1616680787&sr=8-5

H ερώτησή μου είναι, τι γίνεται με τελωνείο/εκτελωνισμό ? Διπλα στην τιμή λέει "No Import Fees Deposit & EUR 6.83 Shipping to Greece¨αλλά εγω γνωρίζω πως οτι είναι πάνω απο 22€ περνάει τελωνείο (το remote βγαίνει 24€ μαζί με τα μεταφορικά). 

Eχει πάρει κανείς πρόσφατα απο Αμέρικα να μου πει ? 

Η τελική τιμή είναι $27.88. Δεν πληρώνεις κάτι άλλο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, red1 είπε

Eυχαριστώ πολύ φίλε για το review ;)
Ναι, το ξέρω πως αυτό που έβαλα εγώ ειναι η καινούργια έκδοση για series X|S, γι'αυτο είπα πως το βρίσκω μονο Αμερική καθώς το προηγούμενο μοντέλο το βρίσκεις και στο .it , .fr , .es στο Amazon.

Παρεμπιπτόντως Greek, σε πολλά review διαβάζω πως το πορτάκι των μπαταριών έχει θέμα καθώς φεύγει πολύ εύκολα (ακόμα και στο καινούργιο) ή, το οτι πρέπει να στοχεύσεις ακριβώς πάνω στην κονσόλα για να πιάσει σήμα/input το xbox, αντιμετώπισες τίποτα σχετικό ? 

ΥΓ : άμα ειναι να φάω καμία φόλα απο τελωνείο...θα περιμένω μέχρι να γίνει διαθέσιμο Ευρώπη κανονικά (το έχει ενα μαγαζί στην Γερμανία αλλά το δίνει 40+€ που δεν υπάρχει περίπτωση).

Ευχαριστώ και πάλι

Από ότι βλέπω έχει το ίδιο τρόπο για να βγάλεις τις μπαταρίες ,βγαίνει όλη η πίσω πλευρά.

Μια φορά που δεν είχε κουμπώσει καλά ,μου βγήκε .

Αν κουμπώσει καλά απλά έχει κάποιο τζόγο.

Για τη στόχευση ,το δοκίμασα τώρα , στην ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση από το Xbox One X και έπιασε κανονικά .

Δεν ξέρω αν έχει μόνο το νέο media remote θέμα.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν θα πληρώσεις κάτι. 

Γενικά το τελικό κόστος σε ότι φεύγει από το ίδιο το Amazon είναι αυτό που θα σου βγάλει. 

Γκαραντι Νίκο? Το ξέρω πως βγάζει τελική τιμή Χ από αυτούς αλλά το τι γίνεται στα δικά.μας τελωνεία είναι άλλη υπόθεση φίλε.

Πήρες τπτ από Amazon.com πρόσφατα παρεμπιπτόντως?

Thanks 

29 λεπτά πριν, leo066 είπε

Η τελική τιμή είναι $27.88. Δεν πληρώνεις κάτι άλλο 

Ευχαριστώ Leo 😉

Ερώτηση : μου βγάζει επιλογή να πληρώσω είτε σε δολάρια είτε σε ευρώ έχει καμία διαφορά τι θα επιλέξω ? 

6 λεπτά πριν, greekgreek είπε

Από ότι βλέπω έχει το ίδιο τρόπο για να βγάλεις τις μπαταρίες ,βγαίνει όλη η πίσω πλευρά.

Μια φορά που δεν είχε κουμπώσει καλά ,μου βγήκε .

Αν κουμπώσει καλά απλά έχει κάποιο τζόγο.

Για τη στόχευση ,το δοκίμασα τώρα , στην ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση από το Xbox One X και έπιασε κανονικά .

Δεν ξέρω αν έχει μόνο το νέο media remote θέμα.

 

 

Είσαι ωραίος φίλε, ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το εκτιμώ.

Για να δούμε λοιπόν...

ΥΓ: πόσο σου πάνε οι μπαταρίες? Διαβάζω ότι τις ξεζουμίζει για κάποιο λόγο (μάλλον επειδή είναι αυτοφωτιζόμενα τα κουμπάκια κάθε φορά που το σηκώνεις/κουνάς)

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, red1 είπε

ΥΓ: πόσο σου πάνε οι μπαταρίες? Διαβάζω ότι τις ξεζουμίζει για κάποιο λόγο (μάλλον επειδή είναι αυτοφωτιζόμενα τα κουμπάκια κάθε φορά που το σηκώνεις/κουνάς)

Δεν έχω κάποιο θέμα με τις μπαταρίες.

Όμως χρησιμοποιώ και λίγο το Xbox.

Μέσο όρο μια ώρα την μέρα(μπορεί και λιγότερο).

Κάποιος που το χρησιμοποιεί πιο πολύ ,μπορεί να του αδειάζουν πιο γρήγορα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, red1 said:

Γκαραντι Νίκο? Το ξέρω πως βγάζει τελική τιμή Χ από αυτούς αλλά το τι γίνεται στα δικά.μας τελωνεία είναι άλλη υπόθεση φίλε.

Πήρες τπτ από Amazon.com πρόσφατα παρεμπιπτόντως?

Thanks 

Είναι σίγουρο. 

Πήρα ήδη αυτό το μήνα 2 παιχνίδια ίδιας τιμής με το χειριστήριο και περιμένω και το τρίτο από Απρίλη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, red1 είπε

Γκαραντι Νίκο? Το ξέρω πως βγάζει τελική τιμή Χ από αυτούς αλλά το τι γίνεται στα δικά.μας τελωνεία είναι άλλη υπόθεση φίλε.

Πήρες τπτ από Amazon.com πρόσφατα παρεμπιπτόντως?

Thanks 

Ευχαριστώ Leo 😉

Ερώτηση : μου βγάζει επιλογή να πληρώσω είτε σε δολάρια είτε σε ευρώ έχει καμία διαφορά τι θα επιλέξω ? 

Είσαι ωραίος φίλε, ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το εκτιμώ.

Για να δούμε λοιπόν...

ΥΓ: πόσο σου πάνε οι μπαταρίες? Διαβάζω ότι τις ξεζουμίζει για κάποιο λόγο (μάλλον επειδή είναι αυτοφωτιζόμενα τα κουμπάκια κάθε φορά που το σηκώνεις/κουνάς)

Ότι σε συμφέρει. Ανάλογα με την τράπεζα σου, μπορεί να πληρώσεις λιγότερα αν επιλέξεις να πληρώσεις σε δολάρια και κάνει η τράπεζα την μετατροπή 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NickTG είπε

Είναι σίγουρο. 

Πήρα ήδη αυτό το μήνα 2 παιχνίδια ίδιας τιμής με το χειριστήριο και περιμένω και το τρίτο από Απρίλη. 

 

5 λεπτά πριν, leo066 είπε

Ότι σε συμφέρει. Ανάλογα με την τράπεζα σου, μπορεί να πληρώσεις λιγότερα αν επιλέξεις να πληρώσεις σε δολάρια και κάνει η τράπεζα την μετατροπή 

'στε ωραίοι, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, το εκτιμώ ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, red1 είπε

Γκαραντι Νίκο? Το ξέρω πως βγάζει τελική τιμή Χ από αυτούς αλλά το τι γίνεται στα δικά.μας τελωνεία είναι άλλη υπόθεση φίλε.

Πήρες τπτ από Amazon.com πρόσφατα παρεμπιπτόντως?

Thanks 

Ευχαριστώ Leo 😉

Ερώτηση : μου βγάζει επιλογή να πληρώσω είτε σε δολάρια είτε σε ευρώ έχει καμία διαφορά τι θα επιλέξω ? 

Είσαι ωραίος φίλε, ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το εκτιμώ.

Για να δούμε λοιπόν...

ΥΓ: πόσο σου πάνε οι μπαταρίες? Διαβάζω ότι τις ξεζουμίζει για κάποιο λόγο (μάλλον επειδή είναι αυτοφωτιζόμενα τα κουμπάκια κάθε φορά που το σηκώνεις/κουνάς)

Μη το κανεις....Εχει αλλαξει ο νομος,ολα κολλανε στο τελωνειο.Προσφατα αγορασα ενα καλωδιο Hdmi 2.1 ,εγραφε το ιδιο με αυτο που γραφει σε εσενα με τα import fees και οταν εφτασε μου ζηταγανε 45 ευρω για φορο εκτελωνισμο για προιον που εκανε 26...Μονο απο αμαζον de μπορεις να αγορασεις πλεον.Μεχρι τελος 20 ηταν πιο χαλαρα για αγορες εκτος Ευρωπαικης Ενωσης ,απο το 21 ολα εκτελωνιζονται .100% αυτο που σου λεω....Το εκανα refund και σταλθηκε πισω αλλα εχασα τα λεφτα των μεταφορικων...Ψωνιζα συχνα απο αμαζον usa .Πλεον δε περναει τιποτα χωρις φορο και τελωνειο

Επεξ/σία από jimtriol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Μη το κανεις....Εχει αλλαξει ο νομος,ολα κολλανε στο τελωνειο.Προσφατα αγορασα ενα καλωδιο Hdmi 2.1 ,εγραφε το ιδιο με αυτο που γραφει σε εσενα με τα import fees και οταν εφτασε μου ζηταγανε 45 ευρω για φορο εκτελωνισμο για προιον που εκανε 26...Μονο απο αμαζον de μπορεις να αγορασεις πλεον.Μεχρι τελος 20 ηταν πιο χαλαρα για αγορες εκτος Ευρωπαικης Ενωσης ,απο το 21 ολα εκτελωνιζονται .100% αυτο που σου λεω....Το εκανα refund και σταλθηκε πισω αλλα εχασα τα λεφτα των μεταφορικων...Ψωνιζα συχνα απο αμαζον usa .Πλεον δε περναει τιποτα χωρις φορο και τελωνειο


Μάλιστααααα.
Thanks ρε Jim, με γλύτωσες απο ταλαιπωρία φίλε...
Τι μου θύμισες τώρα, εποχές Χ360 10+ χρόνια πριν που παράγγελνα απο play-asia (την έχω φάει και εγώ τη φόλα μου απο τελωνείο).

Απορώ ο Nick πως δεν είχε θέμα - ίσως οι παραγγελία του δεν ξεπερνούσε τα 20€ (?)

Εν αναμονή λοιπόν να το φέρουν επίσημα Ευρώπη μεριά - απορώ ομως που το Amazon fr, it, de κτλπ δεν το έχουν φέρει ακόμη, 20-κατι Φεβρουαρίου κυκλοφόρησε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, red1 said:

Απορώ ο Nick πως δεν είχε θέμα - ίσως οι παραγγελία του δεν ξεπερνούσε τα 20€ (?)

Όπως είπα ήδη είχε ίδιο κόστος. 

Προχθές παρέλαβα. 

 

Screenshot_20210325_212237.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...