Προς το περιεχόμενο

Αγορά ακινήτων, πορεία κτηματαγοράς από τώρα και στο εξής


stefagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, primeragt είπε

40τμ με 350-400? Ευκολα.

δεν θα ξεχασω παντως τη περιοδο 2014-2017 πηρε ενας φιλος στη Καλλιθεα σπιτι του 1980, 60000 ευρω, εριξε αλλα 10000 ευρω μεσα, 55 τμ, 1ου οροφου και επειδη ειχε και αλλο διαθεσιμο μπατζετ πηρε με 50000 ευρω σπιτι στα ανω πατησια , 75 τμ, σπιτι του 1985, αι εριξε αλλα 10χιλ ευρω μεσα. δες ποσο διαφορετικη ηταν η αγορα τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

δεν θα ξεχασω παντως τη περιοδο 2014-2017 πηρε ενας φιλος στη Καλλιθεα σπιτι του 1980, 60000 ευρω, εριξε αλλα 10000 ευρω μεσα, 55 τμ, 1ου οροφου και επειδη ειχε και αλλο διαθεσιμο μπατζετ πηρε με 50000 ευρω σπιτι στα ανω πατησια , 75 τμ, σπιτι του 1985, αι εριξε αλλα 10χιλ ευρω μεσα. δες ποσο διαφορετικη ηταν η αγορα τοτε

Ναι και; Και εγώ το δικό μου το 17 το πήρα. 85μετρα του 86 με πάρκινγκ κ αποθήκη Νίκαια. Και πριν 2 μήνες πουλήθηκε ένα στον όροφο μου με 80χιλιαρικα και πουλιέται ένα ακόμα σε πιο ψηλό όροφο στα 95κ.

Που θες να καταλήξεις; Άλλη περίοδος άλλες τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, primeragt είπε

Ναι και; Και εγώ το δικό μου το 17 το πήρα. 85μετρα του 86 με πάρκινγκ κ αποθήκη Νίκαια. Και πριν 2 μήνες πουλήθηκε ένα στον όροφο μου με 80χιλιαρικα και πουλιέται ένα ακόμα σε πιο ψηλό όροφο στα 95κ.

Που θες να καταλήξεις; Άλλη περίοδος άλλες τιμές. 

οτι αυτα που μου λες τη περιοδο 2014-2017 θα πουλιουνταν πολυ φθηνοτερα. Επισης δεν μας λες ποσα πηρες το δικο σου, και ποσα θα πουλιοταν σημερα εν ετη 2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

οτι αυτα που μου λες τη περιοδο 2014-2017 θα πουλιουνταν πολυ φθηνοτερα. Επισης δεν μας λες ποσα πηρες το δικο σου, και ποσα θα πουλιοταν σημερα εν ετη 2021

Ναι νόμιζα το έγραψα. 50000.

Μόλις τώρα, primeragt είπε

Ναι νόμιζα το έγραψα. 50000.

Άνετα πάνω των 80000 αφού το δίπλα μου πουλήθηκε τόσο χωρίς ανακαίνιση, εγώ έφτιαξα δύο μπάνια κουζίνα άνοιξα τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέμε. Άλλες χρονιές αλλη αγορά. Και πιο πίσω αν πας θα δεις ακόμα πιο ευκαιρίες. Απλά τότε ξεπούλησαν γιατί χρωστούσαν ενώ τώρα όχι οπότε δεν σκοτώνει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, primeragt είπε

Ναι νόμιζα το έγραψα. 50000.

Άνετα πάνω των 80000 αφού το δίπλα μου πουλήθηκε τόσο χωρίς ανακαίνιση, εγώ έφτιαξα δύο μπάνια κουζίνα άνοιξα τοίχο.

Και σκεψου η Νικαια δεν ειναι και μια τρελη περιοχη. εννοω οτι δεν ειναι σε επιπεδο καισαριανης, ζωγραφου, νεα σμυρνης, καλλιθεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, airtrelomike13 είπε

Και σκεψου η Νικαια δεν ειναι και μια τρελη περιοχη. εννοω οτι δεν ειναι σε επιπεδο καισαριανης, ζωγραφου, νεα σμυρνης, καλλιθεα

Το ίδιο γίνεται παντού. Αλλάζουν απλά οι τιμές ανάλογα τη ζώνη αλλά αν το πας ποσοστιαία με βάση τα νεόδμητα και τη ζώνη παντού ίδια συμπεράσματα θα βγάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, primeragt είπε

Το ίδιο γίνεται παντού. Αλλάζουν απλά οι τιμές ανάλογα τη ζώνη αλλά αν το πας ποσοστιαία με βάση τα νεόδμητα και τη ζώνη παντού ίδια συμπεράσματα θα βγάλεις.

https://www.xe.gr/property/poliseis|katoikies|nikaia-mhtropolh|730382827.html?widget_name=search results list&rank_in_widget=3&first_in_widget_ad_id=739874267

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, άσχετο με αυτό που είπα για το πώς συμπεριφέρονται τα ακίνητα γενικώς. Τώρα είναι ακριβωτερα από πριν 3-4 χρόνια. Όχι μόνο Νίκαια αλλά παντού. Όπως και τα νεόδμητα πριν 3-4 χρόνια ήταν και αυτά φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, primeragt είπε

Το ίδιο γίνεται παντού. Αλλάζουν απλά οι τιμές ανάλογα τη ζώνη αλλά αν το πας ποσοστιαία με βάση τα νεόδμητα και τη ζώνη παντού ίδια συμπεράσματα θα βγάλεις.

Η διαφορά νεόδμητου- μεταχειρισμένου που κυμαίνεται για την περιοχή που μιλάς;

Επεξ/σία από marios1515
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, primeragt είπε

Ναι οκ, άσχετο με αυτό που είπα για το πώς συμπεριφέρονται τα ακίνητα γενικώς. Τώρα είναι ακριβωτερα από πριν 3-4 χρόνια. Όχι μόνο Νίκαια αλλά παντού. Όπως και τα νεόδμητα πριν 3-4 χρόνια ήταν και αυτά φθηνότερα.

ναι αλλα παιζει ρολο και η περιοχη. Τωρα αυτο που σου εστειλα, δυστυχως βρισκεται σε μια περιοχη που υπαρχει φουλ εγκληματικοτητα ( Νίκαια-Μητρόπολη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marios1515 είπε

Η διαφορά νεόδμητου- μεταχειρισμένου ποση είναι για την περιοχή που μιλάς;

Όπως παντού, από 50% και ανεβαίνει ανάλογα την κατάσταση και την ηλικία και τα τυχόν έξτρα (αποθήκη,πάρκινγκ).

1 λεπτό πριν, airtrelomike13 είπε

ναι αλλα παιζει ρολο και η περιοχη. Τωρα αυτο που σου εστειλα, δυστυχως βρισκεται σε μια περιοχη που υπαρχει φουλ εγκληματικοτητα ( Νίκαια-Μητρόπολη)

Τι υπάρχει; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, primeragt είπε

Όπως παντού, από 50% και ανεβαίνει ανάλογα την κατάσταση και την ηλικία και τα τυχόν έξτρα (αποθήκη,πάρκινγκ).

Τι υπάρχει; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Δεν υπαρχει δηλαδη εγκληματικοτητα στη Νίκαια-Μητρόπολη που σου εστειλα. καλα ενταξει. τρολαρεις τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...