Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Pameinos είπε

ποιό "γέρνει" ?

ποιο περνάει με μεγαλύτερη ταχύτητα το moose test (και είναι και 9 πόντους ψηλότερο)

Ποιος μίλησε για το C5 Aircross?...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να προσθέσω ότι αν ο TS ενδιαφέρεται για C3 aircross diesel 120hp eat6, ρώτησα σήμερα υπάρχει μια καινούργια έκδοση σε λευκό "corporate" (παρόμοια με shine, με διαφορά δεν έχει bi-tone, δλδ ολολευκο και έχει κάμερα οπισθοπορείας) στα 21360€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, nemesis000 είπε

Να προσθέσω ότι αν ο TS ενδιαφέρεται για C3 aircross diesel 120hp eat6, ρώτησα σήμερα υπάρχει μια καινούργια έκδοση σε λευκό "corporate" (παρόμοια με shine, με διαφορά δεν έχει bi-tone, δλδ ολολευκο και έχει κάμερα οπισθοπορείας) στα 21360€.

Ευχαριστώ πολύ μόνο βενζίνη κοιτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Παντως έχω να πω, το DS 7 Crossback το βρισκω πανεμορφο, και μεσα και εξω. Και βενζινη βγαζει 225 PS με 1600 κυβικα, φτιαγμενο για Ελλαδα ενα πραγμα...

Ναι και με τιμή προσιτή σε όλους μας. Μόνο από 45000€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Παντως έχω να πω, το DS 7 Crossback το βρισκω πανεμορφο, και μεσα και εξω. Και βενζινη βγαζει 225 PS με 1600 κυβικα, φτιαγμενο για Ελλαδα ενα πραγμα...

Οδήγησε το πρώτα και πες μετά εντυπώσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, theoilia είπε

Ναι και με τιμή προσιτή σε όλους μας. Μόνο από 45000€

Δεν είπα ότι είναι προσφορά. Ούτε ότι θα το επερνα. Αλλά είναι πανέμορφο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που σκέφτομαι για Citroen , βγάλαμε για ταξίδι το c3 , και με το που φτάσαμε έβγαλε βλάβη σε προεταντηρα ζώνης και λαμπάκι προβλήματος στο καντράν 1.5 χρόνο με 12.000χλμ τι να πω?

Τυχαίο μπορεί

Ελπίζω να γυρίσουμε και να μην μας αφήσει

4 ώρες πριν, mp123 είπε

Δεν με ακούς. Παρε το 500x με 22000 ολα μαζί φουλ και αυτόματο να τελειώνεις..Αντε και πήρες το c3aircross. Και τι με αυτό. Αφού έχεις και το c3 το απλό.

Μην βιάζεσαι έχουμε ακόμη

Ας έρθει το Leon , γιατί αν το dsg με ηλιοροφή βγεί κάτω από 24000 και χωρέσω και την ηλεκτρονική ανάρτηση θα είναι καλή φάση

Να δω τα καθίσματα βασικά πως είναι

Κατάλαβα σήμερα πάντως που ήμουν συνοδηγός ότι την έχει ακούσει η μέση μου από την πολύωρη καθιστική δουλειά από το σπίτι εδώ και 3 μήνες

Πάνω στην ώρα σαν συνοδηγός και πιάστηκα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Check engine σου έβγαλε;

Λοιπόν άκου, το check engine είναι μόνιμα αναμμένο. Και στο δικό μου εδώ και 10 χρόνια... και σε ένα c1 που είχε η αδερφή μου παλαιότερα. Τα αυτοκίνητα πένα, service στην ώρα τους και τα λοιπά. Μην τρελενεσαι. 

 

Η μαλακία ποια είναι εγώ 10 χρόνια έχω check engine. Σβήνει για κανά 2ημερο πάντα και μετά επανέρχεται. Ε λοιπόν εδώ και ένα μήνα που το αυτοκίνητο είναι για πώληση το check engine είναι σβηστό. Σαν να μου λέει μη μη αφεντικό, μη με δωκεις θα μαι καλό citroen. Το πουλο τώρα βέβαια αφού την άλλη βδομάδα το παραδίδω για να πάρω την τσεχα. 

 

Τέλος @tsofrasόλο το inso σου χει σταθεί στην περιπέτεια σου. Όταν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αποφασίσεις, πρέπει να πάρεις τους 2 - 3 top κατά τη γνώμη σου στο παρών topic και να τους πας για Burger.

 

Επειδή μερικοί είμαστε σχεδόν 40, το παραπάνω ισχύει αν έχεις αποφασίσει πριν το 2060 γιατί μετά μπορεί να μην είμαστε πάνω Γη αλλά 6 ft under 😢

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Check engine σου έβγαλε;

Λοιπόν άκου, το check engine είναι μόνιμα αναμμένο. Και στο δικό μου εδώ και 10 χρόνια... και σε ένα c1 που είχε η αδερφή μου παλαιότερα. Τα αυτοκίνητα πένα, service στην ώρα τους και τα λοιπά. Μην τρελενεσαι. 

Η μαλακία ποια είναι εγώ 10 χρόνια έχω check engine. Σβήνει για κανά 2ημερο πάντα και μετά επανέρχεται. Ε λοιπόν εδώ και ένα μήνα που το αυτοκίνητο είναι για πώληση το check engine είναι σβηστό. Σαν να μου λέει μη μη αφεντικό, μη με δωκεις θα μαι καλό citroen. Το πουλο τώρα βέβαια αφού την άλλη βδομάδα το παραδίδω για να πάρω την τσεχα. 

Τέλος @tsofrasόλο το inso σου χει σταθεί στην περιπέτεια σου. Όταν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αποφασίσεις, πρέπει να πάρεις τους 2 - 3 top κατά τη γνώμη σου στο παρών topic και να τους πας για Burger.

Επειδή μερικοί είμαστε σχεδόν 40, το παραπάνω ισχύει αν έχεις αποφασίσει πριν το 2060 γιατί μετά μπορεί να μην είμαστε πάνω Γη αλλά 6 ft under 😢

Χαχαχα θεουλης

Ναι check engine , πήγα πριν λίγο είχε σβήσει αλλά έβγαλε το μήνυμα για τον προεταντηρα ή αερόσακο ή ζώνη ( ξεκάθαρα μηνύματα)

Άσε τα Burger τσαμπατζη και βάλτε κανά Φράγκο να βγεί η ηλιοροφή 😎

Κοίτα που έκανα και ομοιοκαταληξία, σουξεδακι μυριζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Seldon68 είπε

Sorry ρε φιλε αλλα το θεμα με την μεση σου το εχεις ψαξει ιατρικα?

Για μια ωρα συνοδηγος και να σε χτυπησει η μεση δεν ειναι νορμαλ.

Ναι 20 χρόνια έχω πρόβλημα με μέση και αυχένα , κάνω φυσικοθεραπείες κάθε 6 μήνες και τα τελευταία 8 χρόνια με βοήθησε πάρα πολύ το κολυμβητήριο.

Από την καραντίνα και μετά όμως σταμάτησα το κολυμβητήριο και κάθομαι πολλές ώρες καθημερινά στην καρέκλα λόγω δουλειάς , απλά βγαίνω και περπατάω 5χλμ κάθε μέρα αλλά δεν φτάνει γιατί έχω μειώσει όλες τις άλλες δραστηριότητες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έχει φτάσει 173 σελίδες κι έπεται συνέχεια γιατί ο φίλος Τσόφρας θα αγοράσει αυτοκίνητο όταν βγει και το εμβόλιο του κορωνοϊού. Στο θέμα έμφανίζονται λογιων λογιών άτομα.

Πρωταγωνιστής Τσόφρας που αλλάζει άποψη μεταξύ SUV και hatchback σαν τον καιρό στο Λονδίνο (και τελικά θα πάρει το Q3 γιατί ειναι αμαξάρα και στα <30,000 είναι σα να κλέβεις εκκλησία).

Σε συμπρωταγωνιστικούς ρόλους:

  • Παυλίδης να κάνει preaching οτι δε κοιτάμε τιμές καταλόγου
  • mp123 που προτείνει μόνο καλτ αμάξια τύπου 500Χ (πάλι καλά όχι ι10 ή Picanto)
  • Οι χοντάκηδες (πάρε Civic να σωθείς, όντως κι αυτό βέβαια αμαξάρα)
  • Διάφοροι εξίσου αγχωμένοι υποψήφιοι αγοραστές που προσπαθούν να συνδυάσουν λίγο καγκουριά, λίγο άνεση, χαμηλό επιτόκιο και να κρατήσουν κι ικανοποιημένη τη σύζυγο για να μη γκρινιάζει.
  • Ένας φίλος μαζντάκιας που ξεχνάω το όνομά του.

Σε guest ρόλους διάφοροι σουρεαλ φίλοι που προτείνουν αμάξια φετίχ για το μέσο Έλληνα αγοραστή (Corolla, Giuletta, CHR) μετά απο 100-150 σελίδες συζήτησης σα να ανακάλυψαν την Αμερική.

Θα διακόψουμε για καλοκαίρι κι απο Σεπτέμβριο με νέα σεζόν 😎

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, zio10 είπε

@tsofrasμπορεί να σε βοηθήσει και χειροπρακτικός που να ασχολείται με αυχένα και κάνει ανατάξεις.

Όχι για αμάξι, για το άλλο θέμα :lol:

Χαχαχα

Βελονισμό μου έχουν προτείνει αρκετοί και ο τελευταίος ορθοπεδικός που πήγα και έκανα άλλες 2 μαγνητικές

Θα δοκιμάσω από Σεπτέμβρη

22 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Το θέμα έχει φτάσει 173 σελίδες κι έπεται συνέχεια γιατί ο φίλος Τσόφρας θα αγοράσει αυτοκίνητο όταν βγει και το εμβόλιο του κορωνοϊού. Στο θέμα έμφανίζονται λογιων λογιών άτομα.

Πρωταγωνιστής Τσόφρας που αλλάζει άποψη μεταξύ SUV και hatchback σαν τον καιρό στο Λονδίνο (και τελικά θα πάρει το Q3 γιατί ειναι αμαξάρα και στα <30,000 είναι σα να κλέβεις εκκλησία).

Σε συμπρωταγωνιστικούς ρόλους:

  • Παυλίδης να κάνει preaching οτι δε κοιτάμε τιμές καταλόγου
  • mp123 που προτείνει μόνο καλτ αμάξια τύπου 500Χ (πάλι καλά όχι ι10 ή Picanto)
  • Οι χοντάκηδες (πάρε Civic να σωθείς, όντως κι αυτό βέβαια αμαξάρα)
  • Διάφοροι εξίσου αγχωμένοι υποψήφιοι αγοραστές που προσπαθούν να συνδυάσουν λίγο καγκουριά, λίγο άνεση, χαμηλό επιτόκιο και να κρατήσουν κι ικανοποιημένη τη σύζυγο για να μη γκρινιάζει.
  • Ένας φίλος μαζντάκιας που ξεχνάω το όνομά του.

Σε guest ρόλους διάφοροι σουρεαλ φίλοι που προτείνουν αμάξια φετίχ για το μέσο Έλληνα αγοραστή (Corolla, Giuletta, CHR) μετά απο 100-150 σελίδες συζήτησης σα να ανακάλυψαν την Αμερική.

Θα διακόψουμε για καλοκαίρι κι απο Σεπτέμβριο με νέα σεζόν 😎

Αυτό ακριβώς είναι το ωραίο σε αυτό το ποστ

Εγώ κλείνω προς C5 aircross VS new Seat Leon

Διαφορετικά αμάξια τελείως , επειδή θέλω σαν τρελός την ηλιοροφή καί ανθρακι χρώμα , όλα θα παιχτούν στην τιμή του Leon

Οπότε αν κάτσει το Leon πάω για παραγγελία και οπότε έρθει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...