Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, imr είπε

Σε αυτα τα λεφτα το q3 που λεει ο παυλιδης ειναι μια κατηγορια πανω

Μιλάμε για 3000ε επάνω

 

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

5 αρνητικα ξεχωριζω

1) ημιακαμπτο που ανεφερε ο τυπος

2) ψευτικες μπουκες (really vag? To ιδιο εκανε και στο Q3)

3) Full digital χειρισμος κλιματισμου

4) φθηνιάρικη κατασκευη σε καποια σημεια (πχ εσωτερικα χερουλια πορτας)

5) οθονη πληρης αντιγραφή απο τα citroen (δε ξερω αν ισχυει ισως και με τα Peugeot?) - ακομα και οι γραμματοσειρες σε καποια σημεια (πχ θερμοκρασία)

1) Και το προηγούνεο 150αρι έτσι ήταν , μόνο το 180αρι που είχα εγώ ήταν με ανεξάρτητη

2) Όντως είναι δυνατόν? Το κάνεις που το κάνεις έτσι τράβατες προς τα έξω , αλλιώς μία όπως είχε πριν

3) Αυτό παίζει σε αρκετά πλέον δυστυχώς

4) Συμφωνώ

5) Αυτό δεν το παρατήρησα , οκ πλήρης αντιγραφή δεν θα το έλεγα , ίσα ίσα δείχνει πολύ καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

5 αρνητικα ξεχωριζω

1) ημιακαμπτο που ανεφερε ο τυπος

2) ψευτικες μπουκες (really vag? To ιδιο εκανε και στο Q3)

3) Full digital χειρισμος κλιματισμου

4) φθηνιάρικη κατασκευη σε καποια σημεια (πχ εσωτερικα χερουλια πορτας)

5) οθονη πληρης αντιγραφή απο τα citroen (δε ξερω αν ισχυει ισως και με τα Peugeot?) - ακομα και οι γραμματοσειρες σε καποια σημεια (πχ θερμοκρασία)

+1 μα γιατι usb-c??? ενα καταραμενο κανονικο Usb θα εβλαπτε;

Άντε να τα καταπιεις όλα αυτά.

Ρε μάγκες είναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΜΑΞΙ με το προηγούμενο μοντέλο. Άντε να πεις ότι άλλαξαν τον κωλο!

Δλδ πόσες φορές θα αλλάξεις αμάξι στην ζωή σου; Να μην πάρεις κάτι διαφορετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μιας και αναφέρεται αρκετά το C5. Ξερει  κανένας τωρα με τις προσφορές, πόσο παει το μαλλί για την C5 inspire (μιας και η live δεν εχει προβολείς ομίχλης) και τι επιτόκια εχει η Citroen στα χρηματοδοτικά της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, paylidis said:

5 αρνητικα ξεχωριζω

1) ημιακαμπτο που ανεφερε ο τυπος

2) ψευτικες μπουκες (really vag? To ιδιο εκανε και στο Q3)

3) Full digital χειρισμος κλιματισμου

4) φθηνιάρικη κατασκευη σε καποια σημεια (πχ εσωτερικα χερουλια πορτας)

5) οθονη πληρης αντιγραφή απο τα citroen (δε ξερω αν ισχυει ισως και με τα Peugeot?) - ακομα και οι γραμματοσειρες σε καποια σημεια (πχ θερμοκρασία)

+1 μα γιατι usb-c??? ενα καταραμενο κανονικο Usb θα εβλαπτε;

εγώ νομίζω ότι είναι μια προκατειλημμένη παρουσίαση (συνεχίζει την παράδοση ο Matt)
πολλή μιζέρια σε όλη την διάθεσή του να προσεγγίσει το ο,τιδήποτε

είναι δυνατόν να χτυπάς το κάτω μέρος της κονσόλας και της πόρτας και να μη λες ότι το ίδιο είναι και στο Golf και σε πλήθος άλλων μοντέλων μέχρι premium;

ενώ την ίδια στιγμή λες για ίδια πλατφόρμα με το Golf, και ξεχνάς το διαφορετικό μεταξόνιο; ΟΚ

όταν παρουσίαζε πχ το Focus, έκανε τις παρατηρήσεις που θα μπορούσε;

και πολλά ακόμη

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nekrik είπε

Ρε παιδια μιας και αναφέρεται αρκετά το C5. Ξερει  κανένας τωρα με τις προσφορές, πόσο παει το μαλλί για την C5 inspire (μιας και η live δεν εχει προβολείς ομίχλης) και τι επιτόκια εχει η Citroen στα χρηματοδοτικά της ?

7.5% + 0.6 % εισφορά = 8.1% Τράπεζα Πειραιώς

Έκδοση Inspire η οποία έχει και την ψηφιακή οθόνη (αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά) περίπου 22600ε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

εγώ νομίζω ότι είναι μια προκατειλημμένη παρουσίαση (συνεχίζει την παράδοση ο Matt)

είναι δυνατόν να χτυπάς το κάτω μέρος της κονσόλας και της πόρτας και να μη λες ότι το ίδιο είναι και στο Golf και σε πλήθος άλλων μοντέλων μέχρι premium;

ενώ την ίδια στιγμή λες για ίδια πλατφόρμα με το Golf, και ξεχνάς το διαφορετικό μεταξόνιο; ΟΚ

και πολλά ακόμη

Δε διαφωνω οτι ειχε μια εμπαθεια ο παρουσιαστης, αυτα εκρινα εγω απο την παρουσίαση...

10 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μιλάμε για 3000ε επάνω

 

παιζει αν βαλεις κατω τους τοκους και τα συγκρινεις να ειναι ουτε διχιλιαρο η διαφορα παντως... ριξε του μια ματια και αν θες για τιμη στειλε πμ να σε φτιαξω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

εγώ νομίζω ότι είναι μια προκατειλημμένη παρουσίαση (συνεχίζει την παράδοση ο Matt)

είναι δυνατόν να χτυπάς το κάτω μέρος της κονσόλας και της πόρτας και να μη λες ότι το ίδιο είναι και στο Golf και σε πλήθος άλλων μοντέλων μέχρι premium;

ενώ την ίδια στιγμή λες για ίδια πλατφόρμα με το Golf, και ξεχνάς το διαφορετικό μεταξόνιο; ΟΚ

και πολλά ακόμη

Συμφωνώ ο Thomas έχει κάνει πολύ καλύτερη παρουσίαση .

Αν δεν το δώ απο κοντά δεν μπορώ να κρίνω , αλλά στο προηγούμενο οι πόρτες επειδή δεν είχαν αυτό το χερούλι , δεν έπεφτε το μάτι άσχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Δε διαφωνω οτι ειχε μια εμπαθεια ο παρουσιαστης, αυτα εκρινα εγω απο την παρουσίαση...

 

παιζει αν βαλεις κατω τους τοκους και τα συγκρινεις να ειναι ουτε διχιλιαρο η διαφορα παντως... ριξε του μια ματια και αν θες για τιμη στειλε πμ να σε φτιαξω

Μα και 26.000ε είναι ήδη ψηλά , οπότε αν βάλω και άλλα 2.000ε έφυγα πολύ

Βασικά εμένα η έκδοση Inspire στα 22600 μία χαρά μου είναι , το μόνο που θα ήθελα και δεν έχει είναι η κάμερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μιλάμε για 3000ε επάνω

1) Και το προηγούνεο 150αρι έτσι ήταν , μόνο το 180αρι που είχα εγώ ήταν με ανεξάρτητη

2) Όντως είναι δυνατόν? Το κάνεις που το κάνεις έτσι τράβατες προς τα έξω , αλλιώς μία όπως είχε πριν

3) Αυτό παίζει σε αρκετά πλέον δυστυχώς

4) Συμφωνώ

5) Αυτό δεν το παρατήρησα , οκ πλήρης αντιγραφή δεν θα το έλεγα , ίσα ίσα δείχνει πολύ καλύτερη

Έτσι για πλάκα  αναφέρω ότι η Giulietta έχει

1) ανεξάρτητη ανάρτηση σε όλες τις εκδόσεις (και στα 120 άλογα βενζίνη και στα 120 άλογα πετρέλαιο :P )

2) Κανονική εξάτμιση

3) Κλασικά χειριστήρια

4) Εντάξει κάποια φτηνιάρικα στοιχεία και αυτή

5) Οθόνη που δε μπορεί να την αντιγράψει κανένας άλλος (τόσο παλιά είναι :P )

και επιμένετε ότι ένας μοντέλο του 2020 είναι καλύτερο επειδή το βγάλανε φέτο

Επεξ/σία από majnun
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε διαφωνω οτι ειχε μια εμπαθεια ο παρουσιαστης, αυτα εκρινα εγω απο την παρουσίαση...

 

παιζει αν βαλεις κατω τους τοκους και τα συγκρινεις να ειναι ουτε διχιλιαρο η διαφορα παντως... ριξε του μια ματια και αν θες για τιμη στειλε πμ να σε φτιαξω

Τι τιμή θα βγει δηλαδή το Q3 που λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, paylidis said:

Δε διαφωνω οτι ειχε μια εμπαθεια ο παρουσιαστης, αυτα εκρινα εγω απο την παρουσίαση...

ε ναι αν το ψάξεις
και το προηγούμενο Leon ο tsofras δε θα το είχε αγοράσει ποτέ αν περίμενε από το Matt... :lol:

κάπως πρέπει να υποστηρίξει το μικρότερο κ ακριβότερο Golf
μέχρι και το πιο άοσμο άσπρο χρώμα βρήκε και διάλεξε για να ξεκινήσει με τη γνώμη του για το εμφανισιακό... ΟΚ

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, majnun είπε

Έτσι για πλάκα  αναφέρω ότι η Giulietta έχει

1) ανεξάρτητη ανάρτηση σε όλες τις εκδόσεις (και στα 120 άλογα βενζίνη και στα 120 άλογα πετρέλαιο :P )

2) Κανονική εξάρτηση

3) Κλασικά χειριστήρια

4) Εντάξει κάποια φτηνιάρικα στοιχεία και αυτή

5) Οθόνη που δε μπορεί να την αντιγράψει κανένας άλλος (τόσο παλιά είναι :P )

και επιμένετε ότι ένας μοντέλο του 2020 είναι καλύτερο επειδή το βγάλανε φέτο

Δεν είπαμε ότι είναι καλύτερο , αλλά ότι είναι κρίμα να αγοράσεις το 2020 μοντέλο 10ετίας

Η κανονική εξάρτηση τι είναι ? Σειρά ? ( :D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μιλάμε για 3000ε επάνω

1) Και το προηγούνεο 150αρι έτσι ήταν , μόνο το 180αρι που είχα εγώ ήταν με ανεξάρτητη

2) Όντως είναι δυνατόν? Το κάνεις που το κάνεις έτσι τράβατες προς τα έξω , αλλιώς μία όπως είχε πριν

3) Αυτό παίζει σε αρκετά πλέον δυστυχώς

4) Συμφωνώ

5) Αυτό δεν το παρατήρησα , οκ πλήρης αντιγραφή δεν θα το έλεγα , ίσα ίσα δείχνει πολύ καλύτερη

Εχεις υπολογιζει με τα επιτοκια ποσο σου βγαινει τελικη σε καθε περιπτωση?

 

Δεν λεω αρκετα λεφτα αλλα εφοσον εεις φτασει εκει ισως αξιζει το κατι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...