Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εγώ Θα τους δώσω λίγο χρόνο. Ούτως ή αλλιώς μέχρι να γυρίσω αντιπροσωπείες θα φάω κανένα 20ημερο γιατί με τη δουλειά κ τις λοιπές υποχρεώσεις στην καλύτερη να βλέπω 2 την εβδομάδα. Κ προφανως στην ίδια μάρκα θα πάω σε 2-3 εμπόρους 

Συγνώμη που επεμβενω αλλά εδώ μπαίνω κοντά τρία χρόνια. Έχω αλλάξει 2 αυτοκίνητα και 4 μηχανές στα 3 χρόνια.. Χωρίς παρεξήγηση τωρα ( να πούμε κάτι να ευθυμήσουμε ) εγω θα έχω αλλάξει άλλο ένα αμάξι και μια μηχανή και εσυ ακόμα θα ψάχνεις να βρεις τι θα πάρεις.

Ολα με καλή διάθεση πάντα και χωρίς να παρεξηγηθούμε . Πες και εσυ ότι θέλεις για εμένα και το σουιφτακι. Δεν έχω λεφτά για παραπάνω. Μια χαρά είναι και αυτό.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, jaguar13 είπε

Πάντως για το 2008 λένε οτι είναι πολύ στενό πίσω, αν θες χώρους να το ελεγξεις. Το αντίστοιχο Captur λένε ότι είναι πολύ πιο ευρύχωρο.

Just saying.

Σήμερα πήγα κ το είδα για δεύτερη φορά. Δεν είναι σε καμία περίπτωση πολύ στενό, αλλά δεν είναι ευρύχωρο για να κάνουν ταξίδι 3 ενήλικες

AF5C58CA-892E-4E92-8404-70EFC710A494.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mp123 είπε

Συγνώμη που επεμβενω αλλά εδώ μπαίνω κοντά τρία χρόνια. Έχω αλλάξει 2 αυτοκίνητα και 4 μηχανές στα 3 χρόνια.. Χωρίς παρεξήγηση τωρα ( να πούμε κάτι να ευθυμήσουμε ) εγω θα έχω αλλάξει άλλο ένα αμάξι και μια μηχανή και εσυ ακόμα θα ψάχνεις να βρεις τι θα πάρεις.

Ολα με καλή διάθεση πάντα και χωρίς να παρεξηγηθούμε . Πες και εσυ ότι θέλεις για εμένα και το σουιφτακι. Δεν έχω λεφτά για παραπάνω. Μια χαρά είναι και αυτό.

Επειδή λοιπόν εγώ δεν αλλάζω Αμαξι και μηχανές στα 2 χρόνια Αλλά ότι πάρω θα κρατηθεί για Μια δεκαετία Πλέον μπορώ να περιμένω και 1 μήνα. Τώρα εάν εσυ ξανά αλλάξεις στον ένα μήνα τι να πω, προσωπικό μου πλάνο είναι μέχρι τέλος Ιουνίου αρχές Ιουλίου να έχω κούτατο Αμαξι όπως το θέλω χωρίς συμβιβασμούς... είχα βάλει στόχο τη C αλλά με δεδομένο ότι το μοντέλο είναι παλιό κ θα αλλάξει της έριξα άκυρο, θα δω τι άλλο παίζει και ρίχνοντας το budget κατα 10 χιλ με τα ρέστα θα συμπληρώσω για να αλλάξει και η γυναίκα Αμαξι... ήδη το δικό μου έφυγε την περασμένη εβδομάδα όποτε είμαι πρώτη μέρα πρακτικά χωρίς Αμαξι, δε σκάω κιόλας, θα βρεθεί αυτό που θέλω! Και σε καμία περίπτωση δε ζήτησα ούτε γνώμη ούτε βοήθεια απλώς σχολίασα το άρθρο που παρατέθηκε ότι θα εξυπηρετούσε εάν γινόταν πράξη αυτός ο νόμος στο προσεχές διάστημα... φιλικά πάντα προφανως 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, paylidis είπε

Επειδή λοιπόν εγώ δεν αλλάζω Αμαξι και μηχανές στα 2 χρόνια Αλλά ότι πάρω θα κρατηθεί για Μια δεκαετία Πλέον μπορώ να περιμένω και 1 μήνα. Τώρα εάν εσυ ξανά αλλάξεις στον ένα μήνα τι να πω, προσωπικό μου πλάνο είναι μέχρι τέλος Ιουνίου αρχές Ιουλίου να έχω κούτατο Αμαξι όπως το θέλω χωρίς συμβιβασμούς... είχα βάλει στόχο τη C αλλά με δεδομένο ότι το μοντέλο είναι παλιό κ θα αλλάξει της έριξα άκυρο, θα δω τι άλλο παίζει και ρίχνοντας το budget κατα 10 χιλ με τα ρέστα θα συμπληρώσω για να αλλάξει και η γυναίκα Αμαξι... ήδη το δικό μου έφυγε την περασμένη εβδομάδα όποτε είμαι πρώτη μέρα πρακτικά χωρίς Αμαξι, δε σκάω κιόλας, θα βρεθεί αυτό που θέλω!

Μόνο μην πάρεις bmw. Άκουσε με. Δεν αξιζει. Πήρε φίλος κάπου στο 40αρι δεν μου γέμισε το μάτι για τόσα λεφτά. Αλλά οκ θα πεις τωρα  Εγω πηρα σκουτερ 400 κάπου στα 8000  τρελός είμαι το πηρα ετσι για πλάκα.. Αλλά οκ στα φανάρια τρελή επιτυχία . 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Ηλιοροφή δεν μπαίνει; Για χώρους σκέψου τη χρήση που θα κάνεις. Δηλαδή αν το πορτμπαγκάζ είναι οκ δες αν κάθονται άνετα τα παιδιά πίσω, όχι κανένας μπασκετμπολίστας!

Για βελτίωση αν έχεις το περιθώριο δες πρώτα πως είναι έτσι όπως έρχεται και αν δεν σε ικανοποιεί το πειράζεις.

Σόρυ δεν κατάλαβα τι εννοείς με τη δεύτερη πρόταση που έγραψες.

Εννοούσα να ξανασκεφτεί την πρόταση σου, γιατί συμφωνώ!!! 

(χάλια σύνταξη έκανα... Συγνώμη!!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ σου το είχα πεί...Puma...εσύ δεν άκουγες!

Όταν πήγα και το είδα στην αρχή , γιατί ήταν και το πρώτο αμάξι που είδα κοίταγα μόνο την εξωτερική εμφάνιση και τίποτα άλλο , την 2η μόνο τους χώρους

Σήμερα ξέρω με ποια οπτική θα το κοιτάξω και γιατί πάω να το ξαναδώ :D

Μου αρέσει και το άσπρο πάντος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ωραίο θέμα άρχισε πάλι . Δεν λέω τίποτα γνώμη απλός τωρα που είμαι  σε σεμινάριο της δουλειάς θα έχω κάτι να περνάει η ώρα.ως της 8 που σχολάω μια χαρά θα την βγάλω.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο με την ταξινομηση τρεχει μηνες τωρα. Ολο λενε λενε και τιποτα δεν γινεται. Εγω το εφερα στην κουβεντα σε αντιπροσωπο τωρα που εψαχνα και μου ειπε οτι δεν ξερεις ακριβως τι θα γινει γιατι οταν ο εισαγωγεας κανει τις διαπραγματευσεις με την μαμα εταιρεια ειχε σαν τυρακι το υψηλο τελος ταξινομησης για να παρει καλυτερη τιμη. Οτι και καλα κλαιγοταν στην μαμα εταιρεια πως θα πουλησω εγω στην Ελλαδα με τετοια φορολογια οποτε του κανανε καλυτερες τιμες. Και πλεον αυτο δεν θα το εχει.

Δεν ξερω τις διαδικασιες ουτε το πιστευω 100% την ιστορια που μου ειπε αλλα εχει μια καποια βαση. Ειναι λιγο ζαρια για το τι θα γινει με την αλλαγη φορολογιας. Μπορει να κερδισεις μπορει και να χασεις. Οι τρεχουσες προσφορες που κανουν ολοι για τα ετοιμοπαραδοτα κατ εμε ειναι πολυ καλες. Τωρα ο καθενας κρινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mp123 είπε

Παιδιά ωραίο θέμα άρχισε πάλι . Δεν λέω τίποτα γνώμη απλός τωρα που είμαι  σε σεμινάριο της δουλειάς θα έχω κάτι να περνάει η ώρα.ως της 8 που σχολάω μια χαρά θα την βγάλω.

Θα συμφωνήσω. Την μισή μέρα την περνάω για αναζήτηση εργασίας (μας τσάκισε ο ιός) και την άλλη μισή στο θέμα εδώ :D 

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ειλικρινά θα ήθελα να βρεθούν 5.000ε έξω απο την πόρτα για να αλλάξει το budget και να πάω σε άλλα τόσα :D

Αν είναι να συνεχίσει το topic να βάλουμε ένα χεράκι όλα τα παιδιά, από ένα 5ευρω να βάλουμε όλοι όσοι σχολιάσαμε νμζ θα βγει το ποσό, για να μην πω ότι μέχρι να το κλείσεις το αμάξι παίζει και να έχεις προλάβει να τα μαζέψεις κιόλας!! :P :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Θα συμφωνήσω. Την μισή μέρα την περνάω για αναζήτηση εργασίας (μας τσάκισε ο ιός) και την άλλη μισή στο θέμα εδώ :D 

Αν είναι να συνεχίσει το topic να βάλουμε ένα χεράκι όλα τα παιδιά, από ένα 5ευρω να βάλουμε όλοι όσοι σχολιάσαμε νμζ θα βγει το ποσό, για να μην πω ότι μέχρι να το κλείσεις το αμάξι παίζει και να έχεις προλάβει να τα μαζέψεις κιόλας!! :P :D 

Άνοιξα τους κουμπαράδες των παιδιών εχθές , είμαι ήδη +300ε :D

Δεν έχω και καμία Honda κοντά να πάω να το δώ και αυτό να μου φύγει η ιδέα ....

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, mp123 είπε

Μόνο μην πάρεις bmw. Άκουσε με. Δεν αξιζει. Πήρε φίλος κάπου στο 40αρι δεν μου γέμισε το μάτι για τόσα λεφτά. Αλλά οκ θα πεις τωρα  Εγω πηρα σκουτερ 400 κάπου στα 8000  τρελός είμαι το πηρα ετσι για πλάκα.. Αλλά οκ στα φανάρια τρελή επιτυχία . 

Δε μου γεμίζει ούτε εμένα κάτι το μάτι. Και όπως ήδη είπα τρικύλινδρο μπροστινοκινητο bmw δεν είναι bmw παρά μόνο στην τιμή, όποτε να μου λειπει.... οκ είπαμε οι 6 κύλινδροι να γίνουν 4 το δεχτήκαμε είχε πίσω κίνηση, πλέον τα έκανε όλα ίσωμα, χίλιες φορές να πάρω Ford που τουλάχιστον δε σπάει δε χαλάει κιόλας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άσχετα με το τι έχουμε πεί μέχρι στιγμής

Απο τα καινούρια αμάξια , μέχρι τις 22.000ε , μπορείτε να μου πείτε αυτά που πιστεύετε ότι έχουν "χαρακτήρα" ?

π.χ. Συμφωνώ ότι το Fiat 500x είναι ιδιαίτερο και έχει χαρακτήρα.

Τα περισσότερα μου φαίνονται "'άοσμα" , χωρίς να έχουν να δείξουν κάτι ιδιαίτερο .... Όλα ίδια συνταγή λίγο πολύ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως έχει κανείς αυτοκίνητο και ελεύθερο χρόνο μήπως πηγαίνει με τον TS βόλτες στις αντιπροσωπείες και να του λέει την άποψη του για το κάθε αμάξι που βλέπουν; 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...