Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, mp123 είπε

Δεν είναι πολλά.ουτε λίγα. Μέτρια εινσι. Δεν παίζουν αλλά . Βγαίνουν τιμιότατα με πολυ κόπο κσι στερήσεις.

Προς t.s Για εμένα άσε τα Καλυματα του παγκάζ και τεμπέληδες και βάλε κάτι από έξω οπως προστατευτικά στις πόρτες , στους προφυλακτήρες η γνήσιους ανεμοθραύστες. Φιμέ καλά λουμαρ με 229 240 ευρώ το έντυπες το αμάξι. Η αντιπροσωπία θα σε γδάρει..

200€ μου είπαν να μου το πάνε αυτοί πιστεύω είναι μία χαρά τιμή εφόσον δεν ασχοληθώ κιόλας που δυσκολεύομαι από Δευτέρα που ανοίγουν τα σχολεία και θα έχω τα παιδιά μόνος γιατί μπαίνουν πάλι καραντίνα οι παππούδες και η γυναίκα δουλεύει

Τεμπέλη θα βάλω σίγουρα όπως και κάλυμμα γιατί είμαι ψείρας με την καθαριότητα

Αν στην πορεία θέλω και κάτι άλλο το βάζω

Απλά σκέφτομαι να είμαι συγκρατημενος στην αρχή γιατί αν δεν μου κάνει το αμάξι μην πάνε τσάμπα τα αξεσουάρ

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, chriskourou είπε

Θα έπαιρνα το Q3 ξεκάθαρα. Αυτό το αμάξι είχα βάλει ως στόχο έτσι κι αλλιώς για τα μέσα του '21, αλλά με την πανδημία άλλαξα κατηγορία. 

Εγώ δεν θα έπαιρνα q3 αλλά 118i. Βλέπεις ότι αλλά γούστα αλλά και άλλες ανάγκες έχει ο καθένας. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στα παιδιά.Εγω με 30 θα έπαιρνα το 500χ αυτόματο και το z650 .Ειμαι οικονομικός.

Ολα καλά είναι. Που φτάνει η τσέπη του καθενός.

Θελουμε φωτό ts. Ακόμα να το πάρεις το αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, tsofras είπε

200€ μου είπαν να μου το πάνε αυτοί πιστεύω είναι μία χαρά τιμή εφόσον δεν ασχοληθώ κιόλας που δυσκολεύομαι από Δευτέρα που ανοίγουν τα σχολεία και θα έχω τα παιδιά μόνος γιατί μπαίνουν πάλι καραντίνα οι παππούδες και η γυναίκα δουλεύει

Τεμπέλη θα βάλω σίγουρα όπως και κάλυμμα γιατί είμαι ψείρας με την καθαριότητα

Αν στην πορεία θέλω και κάτι άλλο το βάζω

Απλά σκέφτομαι να είμαι συγκρατημενος στην αρχή γιατί αν δεν μου κάνει το αμάξι μην πάνε τσάμπα τα αξεσουάρ

 Μπαίνει κ το καπάκι μπροστά από το λεβιέ για να στέκεται το κινητό όπως έχει η Allure το ρώτησα κ θα μου το βάλουν εμενα

Επεξ/σία από drgeri79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Καλημερα στα παιδιά.Εγω με 30 θα έπαιρνα το 500χ αυτόματο και το z650 .Ειμαι οικονομικός.

Ολα καλά είναι. Που φτάνει η τσέπη του καθενός.

Θελουμε φωτό ts. Ακόμα να το πάρεις το αμάξι.

Τι είναι το z650; Logitech ηχεία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, chriskourou είπε

Η βασική έκδοση είναι όντως φτωχή στην Α160, στην Α180 λόγω του σαλονιού κυρίως, είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα. Είναι επίσης "περίεργες" οι 2 οθόνες των 7 ιντσών. 

 

Δε ξερω τι ειδες αλλα το σαλόνι στην Α180 sedan ειναι εξαιρετικό (ίσως το καλύτερο απο όσα εχω δει σε price range 20000-37000€), 50-50 δερμα υφασμα και τύπου σπορ-bucket.

Οι 2 οθονες μεγεθους κινητου στη βασικη ειναι οντως τραγικές, εαν θες τις συνεχόμενες μεγαλες παραλαμβάνεις αμαξι απο Οκτώβριο και ανεβαινεις στα 30 χιλιαρικα περιπου. Για εμενα οι οθόνες και ο μαυρος κατραμι ουρανός (ισως και τα φωτα αλογονου) είναι η μεγαλυτερη παραφωνία στη βασικη εκδοση...

15 ώρες πριν, xgol είπε

Υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα bmw 118i, αυτοματα, sport line με 27900 (υποθετω πως μπορει να κατεβει λιγο ακομα η τιμή). Και που, αντικειμενικα, δε χρειάζονται κατι άλλο. Ούτε μισες οθονουλες, ουτε λαμπες αλογονου εχουν. Ποσα ζηταει η merc για 2 οθονες full size, progressive line, led, 136hp? 32.000€?

Υ.Γ. Αν δε σου αρεσει εμφανησιακα ενα αμαξι, προφανως και δε το αγοραζεις. Εμενα ολα αυτα μου φαινονται πανω κατω τα ίδια. 

γυρω στα 29-30... φυσικα αναφερομαι σε χειροκινητο, δε θέλουν ολοι αυτοματα...

Το 118 για εμενα ΔΕΝ τα αξιζει για αυτό που ειναι...

1 ώρα πριν, seppy είπε

Q3 καινουργιο 30κ; σε ποιον κοσμο;

Αν ναι ξεχασα, θα ειναι σαν τον Αδαμ. 

μπα μια χαρά πλουσιο ειναι και οντως εκει παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε ξερω τι ειδες αλλα το σαλόνι στην Α180 sedan ειναι εξαιρετικό (ίσως το καλύτερο απο όσα εχω δει σε price range 20000-37000€), 50-50 δερμα υφασμα και τύπου σπορ-bucket.

Οι 2 οθονες μεγεθους κινητου στη βασικη ειναι οντως τραγικές, εαν θες τις συνεχόμενες μεγαλες παραλαμβάνεις αμαξι απο Οκτώβριο και ανεβαινεις στα 30 χιλιαρικα περιπου. Για εμενα οι οθόνες και ο μαυρος κατραμι ουρανός (ισως και τα φωτα αλογονου) είναι η μεγαλυτερη παραφωνία στη βασικη εκδοση...

γυρω στα 29-30... φυσικα αναφερομαι σε χειροκινητο, δε θέλουν ολοι αυτοματα...

Το 118 για εμενα ΔΕΝ τα αξιζει για αυτό που ειναι...

μπα μια χαρά πλουσιο ειναι και οντως εκει παιζει

Καλα ναι το γουστο ειναι υποκειμενικο.

Κοστιζει δηλαδη η a class hatch progressive χειροκίνητη με τις μεγαλες οθονες 30k? Με ποιον κινητηρα?

Ενδιαφερουσα τιμή που απεχει αρκετα απο την τιμη καταλόγου. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, xgol είπε

Καλα ναι το γουστο ειναι υποκειμενικο.

Κοστιζει δηλαδη η a class hatch progressive χειροκίνητη με τις μεγαλες οθονες 30k? Με ποιον κινητηρα?

Ενδιαφερουσα τιμή που απεχει αρκετα απο την τιμη καταλόγου. 

Μη κοιτάτε τις τιμοκαταλόγου. 
1.33Τ 136 άλογα. Πέφτει οριακά κάτω από 30

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γενικα υπαρχει τετοια μεγαλη εκπτωση και δεν ειναι αποκλειστικα για εσενα λογω γνωριμιας ή αντιπροσωπειας, ειναι τίμια η συγκεκριμενη τιμή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, xgol είπε

Αν γενικα υπαρχει τετοια μεγαλη εκπτωση και δεν ειναι αποκλειστικα για εσενα λογω γνωριμιας ή αντιπροσωπειας, ειναι τίμια η συγκεκριμενη τιμή. 

αυτη είναι η τιμή για "ξενο", γνωστός μου αντιπροσωπος επαρχία μου εκοψε αλλα 6 κατοστάρικα γνωρίζοντας ότι θα τον τιμάω με τα σέρβις μου εκει και ξερω ότι πλεον ειναι οριακα στο κοστος του...

οι τιμες τιμοκαταλογου σε όλα ειναι παραφουσκωμενες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, xgol είπε

Κανενα αμαξι δεν ειναι premium απ οσα εχουν αναφερθει σ αυτο το νημα. Η φαση είναι περισσοτερο, κληρονομω σπίτι στην Εκαλη, παρκαρω την τροχοβιλλα και την ονομαζω επαυλη!

@chriskourou αφού κοιτας την a180, δες τη bmw σειρα 1 που ειναι ανωτερη παντου και φθηνοτερη, καθως και το golf8.

Αν πρεπει σωνει και ντε να ειναι merc, δες την a class sedan.

Χθες παρεδωσα πισω μια aclass 200(2015) και πριν ειχα μια bmw 116. Η mercentes μου αρεσε πιο πολυ σε εμπειρια οδηγησης αν και τα αυτοκινητα ειχαν μια διαφορα 6 ετων οποτε κρατω απιφυλαξεις.

Απο σημερα εχω μια cla 180  η οποια μου αρεσει παρα πολυ . Τωρα απο μηχανικα και οτιδηποτε αλλο δε σκαμπαζω και πολλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, drgeri79 είπε

 Μπαίνει κ το καπάκι μπροστά από το λεβιέ για να στέκεται το κινητό όπως έχει η Allure το ρώτησα κ θα μου το βάλουν εμενα

Τιμή ?

Παίδες με πήραν τηλέφωνο , σε μία ώρα πάω να παραλάβω το αμάξι

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τιμή ?

Παίδες με πήραν τηλέφωνο , σε μία ώρα πάω να παραλάβω το αμάξι

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΛΕΓΧΟ περιμετρικα εντος εκτος κ επι τα αυτα!!

 

καλοταξιδο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...