Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ok μπηκαν τα χρηματα σε χρεωστικη eurobank παραγγελια απο 16/4 ακυρωση εγινε 12/5 εκανα αμφισβητηση αλλα δεν πρεπει να εχει ενημερωσει η eurobank τη συναλλαγη, γιατι την ειχαμε στειλει ηλεκτρονικα και μας ειπαν οτι αργει πολυ.... επειδη ειμαι πρωην τραπεζικος υποθετω οτι τα χρηματα τα ειχε δεσμευσει η ΑΛΦΑ για τυχον οφειλες, και με την πιεση τα αποδεσμευσε και επεστραφηκαν αυτοματα. Γιατι απο αυτον το λογαριασμο του pos δεν μπορει η mobilepoint να κανει αναληψη, απλα γινονται χρεωπιστωσεις και παιρνει ο,τι του αναλογει αλλα θελει χρονο, δεν ειχε προλαβει να παρει χρηματα, κατι με την τραπεζα επαιζε, και αφου επεστρεφε τα χρηματα οσων ειχαν πληρωσει με καταθεση εδειχνε καλη προθεση. Η παραγγελια που ειχε κανει προφανως ακυρωθηκε και δεν μπορεσε να ειναι συνεπης με τους πελατες της. Τελος καλο ολα καλα, να μας γινει μαθημα να παιρνουμε με αντικαταβολη, εμεις τελικα το πηραμε το iphone απο το Kiniti με αντικαταβολη με 50 ευρω επιπλεον, δηλαδη 950 και στη mobile το ειχαμε κλεισει με 900, για 50 ευρω παραπανω, επειδη τα τσιγκουνευτηκαμε, περασαμε απο 16.4 ολη αυτην την ταλαιπωρια, τελικα ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ. Καλα ξεμπερδεματα   σε ολους, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ για τη βοηθεια και τη συμπαρασταση!!!!

3 ώρες πριν, Prof98 είπε

Παιδια καλησπερα σας και εγω απο eurobank ειδα μολις τωρα (απο χρεωστικη) μου γυρισαν τα χρηματα πισω.

και εμεις με χρεωστικη απο eurobank μας τα επεστρεψαν, τα βαζει κατα τραπεζα μου φαινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα και εγώ έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στις 12/5/2020 με χρεωστική κάρτα της eurobank και είδα μόλις ότι και σε εμένα σήμερα έγινε η επιστροφή!

(πανηγύριζα νυχτιάτικα)!!

 

Επεξ/σία από ammita
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zeyno είπε

Ναι μπήκαν λεφτά μετά από τόσο καιρό αφού κάναμε αμφισβήτηση, αφού φτάσαμε με καταγγελίες μέχρι το υπουργείο οικονομικών. Δεν παύει να είναι απατεώνες οι τύποι. Τα λεφτά δεν μπήκαν σαν refund αλλά μέσω αμφισβήτησης. Δηλαδή από το ταμείο της τράπεζας και όχι της mobilepoint. Οι λογαριασμοί της μάλλον είναι άδειοι. Τώρα είναι η σειρά της τράπεζας να τους κυνηγάει.

ΥΓ: Εγώ που πλήρωσα με χρεωστική Πειραιώς ακόμα δεν τα πήρα! 

Δε λέω αν είναι απατεώνας ή όχι ο ιδιοκτήτης του mobilepoint.Σιγουρα θα πω όμως ότι αυτοί που αποκαλούσαν εμάς απατεώνες και βαλτους, έχουν εξαφανιστεί.Μπαιναμε και λέγαμε τη δικιά μας ιστορία για να ηρεμήσουν λίγο οι άνθρωποι που κλαιγανε τα λεφτά τους,και κάποιοι από δω μέσα χωρίς τσίπα,μας αποκαλούσαν απατεώνες και βαλτους από το μαγαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους μπηκαν τα χρηματα και σε μενα μεσω χρεωστικης revolut. Ειχε γινει αμφσβητηση πριν 20 ημερες αλλα δεν ξερω αν μπηκαν μεσω αυτης ή τελικα εκαναν επιστροφη μονοι τους (μεσω της τραπεζας τους) οπως ειχα διαβασει χθες απο αλλο χρηστη (ελεγε οτι εμαθε απο την alpha που ειναι η τραπεζα του καταστηματος οτι τα λεφτα θα επιστραφουν σε ολους τις επομενες 2-3 ημερες νομιζω). Οπως και να εχει αποψε θα κοιμηθω ησυχος... και μακρυα πλεον! ✌️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκαν και στην Πειραιώς! Είχα παραγγείλει με πιστωτική της Πειραιώς και τα ξημερώματα επιστράφηκαν τα χρήματα.

Πάντως δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά τους, μας χρησιμοποίησαν για να την πατήσει τράπεζα εξαιτίας μας. Είναι λαμόγια και ελπίζω να τιμωρηθούν παραδειγματικά.

Επεξ/σία από arisscho
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...