Προς το περιεχόμενο

H Nestle κατάργησε τον Νescafe σε σκόνη!


helena_n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@scientlaz 

Δεν υπάρχει καν λόγος να συζητάμε ακόμα για το αν επιτρέπεται η επιστροφή ανοιγμένης συσκευασίας τροφίμου.

Στους όρους χρήσης και των online super markets αναφέρεται ρητά πως η επιστροφή του προϊόντος θα πρέπει να είναι σε άθικτη κατάσταση.

Το ότι της έκαναν τη χάρη και της το πήραν πίσω, έχει να κάνει καθαρά με το σκεπτικό του να μην κακοκαρδίσουμε τον πελάτη.

Ας δοκιμάσει να επιστρέφει κάθε μέρα κι από ένα ανοιγμένο προϊόν και θα δούμε αν θα της κάνουν το χατήρι ξανά και ξανά.

Αν μπορεί και το κάνει, με γεια της με χαρά της. Αλλά όχι και να κοκορεύεται κι από πάνω και να το θεωρεί και καταναλωτικό της δικαίωμα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

On 18/05/2020 at 13:45, helena_n said:

Διαφορετικά ξεχνάμε τον καφέ που απολαμβάναμε και θα αναγκαζόμαστε να πίνουμε μια σκέτη αηδία ή να σπαταλήσουμε ένα σωρό χρήματα για δοκιμάσουμε στιγμιαίο καφέ άλλων εταιριών.

Την σκόνη που έπεφτε όταν αλέθαν τον πραγματικό καφέ έπινες :-)

On 18/05/2020 at 14:58, helena_n said:

1) Πήρα τηλ τη Νestle και δεν απάντησαν. Μίλησα πριν λίγο με ένα προμηθευτή απο μια καφετέρια που δούλευα παλιά... και μου το επιβεβαίωσε. Καταργείται η σκόνη εντελώς απ'τη Νestle Ελλάς, δε γίνεται εξαίρεση ούτε για επαγγελματίες.

2) Γνωρίζω ότι υπάρχουν εναλλακτικές αλλά πόσα λεφτά θα σπαταλήσω μέχρι να κατασταλλάξω κάπου; 15 χρόνια έχω συνηθίσει, δεν είναι εύκολο.

3) Στα σπίτια ναι, επικρατεί ο Νescafe σε κόκκους. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το γεγονός ότι ο κόσμος δε βγάζει 20+ ευρώ απ'τη τσέπη μαζεμένα. Σε καμιά καφετέρια όμως δε χρησιμοποιούν κόκκους. Κι όσες καφετέριες δούλευαν με Νescafe, θα αρχίσουν τώρα να χρησιμοποιούν κόκκους επειδή η Νestle λέει ότι γίνεται καλύτερη ομογενοποίηση; 🤪 Δεν υπάρχει περίπτωση.

Ευελπιστώ εκεί στη Νestle να φάνε τα μούτρα τους και να αλλάξουν γνώμη πριν μου τελειώσει το απόθεμα.

προβλήματα που έχει ο κόσμος,και σπαταλάει και χρόνο ,και μάλιστα άλλων ανθρώπων..

Η σκόνη είναι φθηνότερη γιατί είναι και χαμηλότερη ποιοτικά-και για αυτό αγοράζουν την συσκευασια με τη σκόνη οι καφετέριες.ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΦΕ(κατ επίφαση καφέ,σκόνη με καφείνη) ΕΠΙΝΕΣ.

Και η νεστλε σίγουρα ξέρει τι λέει.Εσύ που πίνεις αυτό νερόπλυμα,από καφέ,σίγουρα δε ξέρεις.

Οπότε τώρα αγόραζε τους κοκκους,τρίφτους και άφησέ τους να μπαγιατέψουν...ΑΠΟΛΑΥΣΑΡΑ.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2020 στις 2:58 ΜΜ, helena_n είπε

1) Πήρα τηλ τη Νestle και δεν απάντησαν. Μίλησα πριν λίγο με ένα προμηθευτή απο μια καφετέρια που δούλευα παλιά... και μου το επιβεβαίωσε. Καταργείται η σκόνη εντελώς απ'τη Νestle Ελλάς, δε γίνεται εξαίρεση ούτε για επαγγελματίες.

2) Γνωρίζω ότι υπάρχουν εναλλακτικές αλλά πόσα λεφτά θα σπαταλήσω μέχρι να κατασταλλάξω κάπου; 15 χρόνια έχω συνηθίσει, δεν είναι εύκολο.

3) Στα σπίτια ναι, επικρατεί ο Νescafe σε κόκκους. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το γεγονός ότι ο κόσμος δε βγάζει 20+ ευρώ απ'τη τσέπη μαζεμένα. Σε καμιά καφετέρια όμως δε χρησιμοποιούν κόκκους. Κι όσες καφετέριες δούλευαν με Νescafe, θα αρχίσουν τώρα να χρησιμοποιούν κόκκους επειδή η Νestle λέει ότι γίνεται καλύτερη ομογενοποίηση; 🤪 Δεν υπάρχει περίπτωση.

Ευελπιστώ εκεί στη Νestle να φάνε τα μούτρα τους και να αλλάξουν γνώμη πριν μου τελειώσει το απόθεμα.

Αφιερωμένο... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα θα φτάσει στον πρωθυπουργό.....το βλέπω να βγαίνει ανακοίνωση τσιόδρα απο μέρα σε μέρα. Να φοράτε μάσκες, να πλένετε τα χέρια σας και να επιστρέφετε πίσω τα φαγητά που δεν σας ικανοποιούν.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😋

Οπως λεγαμε χρονια πισω και στην...Ποτογνωσια(!), ο φραπες μπορει να ειναι εξαιρετικη βαση
-και παντως τρελα δημιουργικοτερη του εσπρεσσο, διχως με αυτο να συγκρινουμε ποιοτητες!-
βεβαια αυτο ακομη δεν εχει γινει αντιληπτο απο τους...μαστερσεφ! (κι επιχειρηματικα επισης)
😛

Σου επιτρεπει μαλιστα και να τον προσωποποιησεις! Εφτιαξα σε ζευγαρι Ιταλων: στη δεσποινιδα
φραπε με..μαστιχα, και στοn φιλο φραπε με...ολιγο ουζο, και ξετρελαθηκαν με κατι τοσο <απλο>!
😀
(που ομως χρειαζεται + μια επιμελεια απο τον παρασκευαστη: το "mano" που θεωρουν οι Ιταλοι
ειναι εξαιρετικα σημαντικο -οσο το macchina- για τη παρασκευη, του σωστου & καλου espresso)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scientlaz είπε

Προσεχε να μην ειναι σε σκονη! διαβασε την συσκευασια πριν τα ανοιξεις!!!!😁😋😛

image.png.5ea19bc9d11473b44378c6b74e0ee4a0.png

Σκέψου πόσα παρόμοια σκηνικά όπως αυτό που διαβάζουμε, θα έτυχαν στην εταιρία για να αναγκαστεί να το γράψει στη συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EΠΙΚΟ thread το συγκεκριμενο ξεκινησε απο κοκκους vs σκονη και κατεληξε καποιος για καποιον λογο να γραφει για τον σβατζενεκερ και την εγχειριση καρδιας που εκανε και οτι να ναι,να στε καλα

 

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Mesqal είπε

Ναι.

με τα αδιάσειστα επιχειρήματα,

Αναφορά σε κείμενο

Δείτε ένα απόσπασμα από την εκπομπή άρωμα Ελλάδας με τον βιοσυντονιστή και ομοτοξικολόγο . . .

Και η καφεΐνη στην κούπα σας, θα μπορούσε να έχει πολύ καλύτερη χρήση κατά των εντόμων . . .

1. Η καφεΐνη πρωτοχρησιμοποποιήθηκε ως δηλητήριο . . .

Η καφεΐνη συνδυάζεται συχνά με τη ζάχαρη . . .

6. Η καφεΐνη χρησιμοποιείται ως εντομοκτόνο . . .

πηγη http://olazoi.blogspot.gr/2015/11/kafes.html#sthash.fWkyNM5Y.dpuf

Είπαμε. Παράνοια.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NT1G είπε

Ναι.

με τα αδιάσειστα επιχειρήματα,

Είπαμε. Παράνοια.

Φιλαράκι έχεις πρόβλημα μόνο με τους βιοσυντονιστές; με τους ομοτοξικολογους είσαι οκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, helena_n είπε

Το κουτί έγραφε "Νέα συσκευασία" και μέσα υπήρχε έντυπο έκπληξη ότι έχει αλλάξει το περιεχόμενο σε όλες τις συσκευασίες (οικιακές και επαγγελματικές). Ενώ στον Νescafe 750g γράφει ξεκάθαρα έξω απ'τη συσκευασία "Νέα υφή".

Ωραία, και η Nestle τι λέει γι αυτή σου την ανακάλυψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε μια γενική νότα, εγώ σκέφτομαι για τέτοια nitpicks που κάνει η OP πόσα βρισίδια παίζει να έχει φάει πίσω από την πλάτη της και ανησυχώ για την ψυχική υγεία της.

0% κοινή λογική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Ωραία, και η Nestle τι λέει γι αυτή σου την ανακάλυψη;

Νομίζω το έγραψε στην αρχή.. Ότι της έκλεισαν το τηλέφωνο στα μούτρα. Αλλά από ότι φαίνεται, δεν το έπιασε το μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, NT1G είπε

Ναι.

με τα αδιάσειστα επιχειρήματα,

Είπαμε. Παράνοια.

Με 3-4 φραπεδες τη μερα, τα παντα παρανοικα θα σου φαινονται  😆 😆

Επεξ/σία από Mesqal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

27 λεπτά πριν, TuXaKoS είπε

Νομίζω το έγραψε στην αρχή.. Ότι της έκλεισαν το τηλέφωνο στα μούτρα. Αλλά από ότι φαίνεται, δεν το έπιασε το μήνυμα. 

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο να έχει γραφτεί...

 

Στις 18/5/2020 στις 2:58 ΜΜ, helena_n είπε

1) Πήρα τηλ τη Νestle και δεν απάντησαν. Μίλησα πριν λίγο με ένα προμηθευτή απο μια καφετέρια που δούλευα παλιά... και μου το επιβεβαίωσε. Καταργείται η σκόνη εντελώς απ'τη Νestle Ελλάς, δε γίνεται εξαίρεση ούτε για επαγγελματίες.

2) Γνωρίζω ότι υπάρχουν εναλλακτικές αλλά πόσα λεφτά θα σπαταλήσω μέχρι να κατασταλλάξω κάπου; 15 χρόνια έχω συνηθίσει, δεν είναι εύκολο.

3) Στα σπίτια ναι, επικρατεί ο Νescafe σε κόκκους. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το γεγονός ότι ο κόσμος δε βγάζει 20+ ευρώ απ'τη τσέπη μαζεμένα. Σε καμιά καφετέρια όμως δε χρησιμοποιούν κόκκους. Κι όσες καφετέριες δούλευαν με Νescafe, θα αρχίσουν τώρα να χρησιμοποιούν κόκκους επειδή η Νestle λέει ότι γίνεται καλύτερη ομογενοποίηση; 🤪 Δεν υπάρχει περίπτωση.

Ευελπιστώ εκεί στη Νestle να φάνε τα μούτρα τους και να αλλάξουν γνώμη πριν μου τελειώσει το απόθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...